Seriózní práce, které můžete vykonávat z pohodlí domova

TOP 20 profesí, které se nejčastěji provádějí z pohodlí domova.

V minulém článku jsem se věnoval spíše práci na doma, při které šlo o nekalé, podvodné nabídky, viz článek o manuální práci na doma. Nyní je na čase věnovat se něčemu, co má skutečně smysl, a na čem je možné vydělávat také v domácím prostředí. V současnosti existuje mnoho moderních výdobytků techniky, jako např. počítače, různé programy, e-maily, mobilní telefony, a tak se rozšiřují také možnosti uplatnění se. V tomto článku vám postupně představím TOP 20 profesí, které se nejčastěji provádějí z pohodlí domova.

 

Dříve jste práci museli vykonávat jen v určených prostorech – v zaměstnání. Dnes je to už jiné. Existují pracovní místa, kde nemusíte sedět v kanceláři, ale svoji práci můžete vykonávat také z pohodlí domova. Případně pokud jste šikovný nebo šikovná, můžete si při klasické práci přivydělávat.

 

Místo výkonu práce – domov

Jak jsem už zmiňoval, dnes je možné dohodnout se se zaměstnavatelem, že svou práci budete vykonávat doma (nebo kdekoliv chcete, třeba z pláže), ne přímo v kanceláři. Můžete být klasickým zaměstnancem, čili máte uzavřenou pracovní smlouvu, dohodnutý plat, zaměstnavatel za vás řádně platí odvody. Komu by se taková práce nelíbila, že? Nejste omezovaní pracovní dobou, máte čas vyřídit si také soukromé záležitosti. Možnost pracovat z domu poskytují ve většině případů zaměstnavatelé, kteří nabízejí práci převážně na PC a různé kreativní práce. Stačí se jednoduše dohodnout a věci z kanceláře si můžete přestěhovat domů. Může jít například o programování. Vždyť na co by měl člověk sedět v práci, když také doma může objevit nový program nebo starý vylepšit, případně vymyslet nějakou novou aplikaci. Častým příkladem jsou také účetní, které jsou externími zaměstnanci, mnoho lidí si najde uplatnění třeba v e-shopech. Nebo spisovatelé, lidé, kteří přispívají do různých magazínů a novin, též umělci, kteří malují, tvoří sochy a podobně.

 

Online marketing

Další oblastí, při které může být hlavním působištěm váš domov, je online marketing. Pod tímto, na první pohled možná neznámým, slovem se neskrývá nic jiného než reklama na internetu. Jde o různé formy reklamy – reklama na sociálních sítích, e-maily nebo reklama v podobě kvalitních článků, kterými se zaplňují webové stránky. Pokud je vám tato oblast neznámá, mohu vás ubezpečit, že se budete divit, kolik pracovních možností v sobě skrývá.

Asi nejznámější pracovní pozice, které se dají vykonávat z pohodlí domova, jsou facebook manager, specialista sociálních sítí, affiliate konzultant, e-mail marketing specialista, content marketing specialista, PPC konzultant, copywriter nebo copyeditor a další. Sami zkuste pouvažovat, jestli by se vám nelíbilo sedět doma za počítačem a starat se například o facebookovou stránku nějaké firmy nebo e-shopu. Na starosti byste měli přidávání článků, statusů, vyhlašování soutěží, komunikaci s fanoušky stránky a podobně. Nebo byste se mohli nějaké firmě starat o reklamu prostřednictvím e-mailu. Budete budovat databázi kontaktů, upravovat texty, rozesílat novinky, vyhodnocovat statistiky. Tyto pracovní pozice nejsou až tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. K jejich výkonu vám postačí osobní počítač, čas a chuť pracovat. Ostatní se dá také naučit, takže se nemusíte obávat. Jednotlivým pracovním pozicím (jejich bližšímu popisu) a také samotnému online marketingu se věnuji v samostatném článku. Takže pokud vás tato možnost nadchla, doporučuji přečíst si také článek práce v online marketingu.

 

Copywriting

Spadá do výše zmíněného online marketingu. Copywriting patří mezi profese, po kterých je v současnosti největší poptávka. Jde o tvoření reklamních, případně informačních textů.

Máte zálibu v psaní článků, bohatou fantazii a chuť příjemně si vydělat? Pak byste určitě měli vědět i o tomto způsobu výdělku, který dnes poskytuje již téměř každá stránka či e-shop. Předpokladem k úspěchu je přece dobrý marketing, no a poutavé články jsou pro internetové firmy lehkým a hlavně praktickým řešením. Vám tedy bude stačit chuť do psaní, počítač a výborná znalost jazyka, ve kterém budete psát. Potom vám už zbývá jen vyhledat firmy, které takovou práci nabízejí. Nebojte se, možností je však nepočítaně a některé najdete i v tomto článku.

 

Copyediting

Právě s výše zmíněným copywritingem si své místo mezi pracemi na doma vydobyl i copyediting. Pokud psaní nových článků není zrovna vaší parketou, pak to můžete zkusit právě s copyeditingem, tedy s editací (přepisováním) textu, při kterém v podstatě už „jen“ upravujete napsaný text. Uvozovky jsem použil záměrně, protože to není až tak jednoduché.

Tato práce vyžaduje perfektní znalost jak gramatických, tak i stylistických pravidel jazyka, neboť často je třeba pojmenovat celé slovní či dokonce větné konstrukce a nevhodné či opakující se slova nahradit jinými. Rovněž je zapotřebí velká pozornost, a to zejména při tištěném textu, protože při takové práci budete opravovat i překlepy a všechny jiné nedostatky textu. Pokud jste však v oblasti jazyka jako doma, tato práce bude pro vás hračka. Zaujal vás tento stručný popis? Bližší informace o této profesi si můžete přečíst zde.

 

Korektor gramatiky a stylistiky

Vždy vás bavila čeština a gramatika je váš kamarád? Tak to můžete zkusit právě tuto práci z domu. Náplní práce korektora gramatiky a stylistiky je kontrola a oprava už napsaných textů. To znamená opravit gramatické a stylistické chyby. Často se stává, že někdo napíše text se skvělou myšlenkou, jen je potřebné přeformulovat pár vět. Pokud ovládáte pravopis na skvělé, podotýkám skvělé, úrovni, potom můžete zkusit štěstí právě v této oblasti. 

Více informací o této profesi si pročtěte v článku kde si hledat práci jako korektor textů?

 

Přepisování audio a video nahrávek

Umíte dobře naslouchat a píšete rychle všemi deseti? Přepsat zvukovou stopu do textového souboru je poměrně nenáročnou prací na doma, které se můžete věnovat třeba po večerech. Telefonáty, veřejná vystoupení, rozhovory pro rádia, krátké skeče a samozřejmě nejen to, protože přepisování audio a video nahrávek přináší pokaždé něco nového…

Máte mikrofon, PC s rychlým internetovým připojením a klávesnici, na kterou je spoleh? Potom je jistě podobná brigáda vhodná, nebojte se vstupního testu na portálech – a ověřte si, že na tohle opravdu máte! Zlepšovat se budete jedině praxí, a pokud zjistíte, že máte jisté rezervy, možná se rozhodnete dostat co nejdříve o level výše. V přepisování nahrávek má velkou výhodu někdo s aktivní angličtinou, kdo má dobrý poslech.

Stránek, které nabízejí přepis audio a video souborů, existují ve vodách světového internetu desítky, proto pokud nesplníte úvodní test na jedné, brzy se můžete přihlásit jinam a zkusit své štěstí zase znovu. Jde o ideální přivýdělek nejen pro studenty, jejichž oborem je anglický jazyk, ale i maminky na mateřské a aktivní seniory, kteří by rádi využili svůj volný čas k něčemu příjemnému a užitečnému.

 

Účetnictví

Účetnictví, jako jedna z možností práce na doma.

Jak jsem už psal, možná jednou z nejčastějších možností práce na doma je vedení účetnictví. Může jít o účetnictví podvojné i jednoduché – daňovou evidenci, závisí to na šikovnosti dané účetní nebo účetního. K výkonu práce toho nepotřebujete mnoho. Stačí jeden počítač a účetní program a samozřejmě čas na práci. Pokud je to po dohodě se zaměstnavatelem, účetní program vám může poskytnout sám. Pokud by práce probíhala formou živnosti nebo jen při práci jako takový přivýdělek, museli byste si ho zabezpečit sami. V dnešní době to není žádný problém, trh je přesycený různými programy a nabídkami. Ceny jsou různé a jde jen o jednorázovou záležitost, při které i když investujete, později se vám peníze vrátí. Důležité je vybrat si ten správný program pro vás. Čili takový, ve kterém se vám bude pracovat lehce a budete mít k dispozici všechny potřebné funkce. Svoje služby můžete nabízet také na různých inzertních portálech, případně oslovit známé a přátele a takovým stylem si vytvořit bohatou klientelu. Účetnictví můžete vést také pro více firem nebo živnostníků najednou. Samozřejmě, pokud nejde o nějaké velké organizace. Takže účetnictví můžete vykonávat buď jako zaměstnanec, jako živnostník, nebo na základě dohody. Takto si můžete vybudovat slušný měsíční příjem.

 

Překladatel, tlumočník

Další oblíbenou pracovní pozicí, která se dá vykonávat převážně z domova, je překladatel – tlumočník. Ovládáte některý ze světových jazyků na výborné úrovni? Tak proč to nevyužít ve svůj prospěch? Znalosti z jazyků hýbou světem a ten, kdo ovládá cizí řeč slovem, ale hlavně písmem, má otevřeno mnoho možností. Existuje množství firem, které potřebují překládat různé texty. Může jít o návody na použití, reklamní texty, články, interní dokumenty, celé webové stránky atd. Jednoduše řečeno, možností je skutečně mnoho. Na toto téma jsem napsal samostatný článek jak vydělat na internetu překládáním textů.

 

Grafik, designér

Tato práce si vyžaduje určité vědomosti. Hlavně ovládání grafických programů. Možná se budete divit, ale množství firem, ať už větších nebo menších, hledá grafiky a designéry na externí spolupráci. Pokud umíte navrhnout vizitky, loga, bannery nebo jinou reklamu, připravit reklamní leták nebo navrhnout grafiku webové stránky, potom se zkuste porozhlédnout po inzerátech.

Vysoce žádanou pozicí je také designér. Může jít o bytového designéra všeobecně, nebo se můžete specializovat jen na nějakou konkrétní část. Pokud k tomu máte doma ještě program, ve kterém umíte dělat návrhy kuchyní, koupelen, interiéru nebo exteriéru, máte velké eso v rukávu. Možná ani nemusíte čekat na vhodnou nabídku, zkuste rozeslat různým organizacím svůj životopis s portfoliem svých vizualizací a vytoužená práce může přijít, ani se nenadějete. Více na toto téma si přečtěte v samostatném článku.

 

Virtuální asistentka

Profese virtuální asistentky je poměrně nové pracovní místo, ale zažívá téměř raketový start. Stále více zaměstnavatelů a firem si uvědomuje, že může přenechat část pracovních povinností někomu jinému a pokud z jakéhokoliv důvodu nechtějí asistentku jako firemního zaměstnance, mohou využít služeb té virtuální.

Virtuální asistentka je živá osoba jako každá jiná, jenom komunikuje virtuálně, tedy on-line chcete-li.

Jednoduše se dá říct, že pracujete jako asistentka na dálku a pomáháte svým „šéfům“ s tím, co zrovna sami nestíhají, nebo nechtějí řešit. Často je to komunikace se zákazníky, vyřizování e-mailů, organizování pracovních povinností a schůzek, zpracování administrativy nebo překladů a spoustu dalších věcí. Virtuální asistentka je zkrátka po ruce, když je potřeba. Všechno tohle zastanete pohodlně z domova od vlastního počítače, nemusíte sedět nikde v kanceláři a vařit kafe.

Jako virtuální asistentka budete placena buďto za splněný úkol, nebo podle času, který prací strávíte. V dnešní době už se můžete stát součástí agentur, které virtuální asistentky zastupují a sami jim rozdělují práci, případně pracovat na volné noze a své klienty si hledat sami.

 

Programátor, web programátor

Pokud jste ve světě počítačů a programů jako ryba ve vodě, toto je vaše možnost, jak pracovat externě, z domova. Práce programátora si nevyžaduje vaši přítomnost na pracovišti ani to, abyste byli zavření někde v kanceláři. Vaší náplní práce bude analýza technických zařízení, kontrola programů, jejich upravování a vylepšování, odstraňování poruch, testování nových funkcí a podobně. Jde o práci, pro kterou je nevyhnutelné mít určité vědomosti a zkušenosti. Proto by se o ni měli ucházet jen lidé, kteří jí skutečně rozumí

 

Tester her a aplikací

Sen mnoha hráčů počítačových her. Každá firma, resp. výrobce musí před vydáním svého produktu na trh daný produkt otestovat (ověřit jeho kvalitu). Neplatí to jen při sladkostech, elektronice či nové limonádě, ale i při aplikacích a hrách. Herní studia, která pracují na vývoji her, k tomu potřebují testery. Tester si danou hru/aplikaci vyzkouší, okomentuje a napíše recenzi, kde dá najevo svůj názor.

Hlavním úkolem testerů je najít a vychytat všechny chyby, které by snižovaly výslednou kvalitu hry/aplikace. Jste na omylu, pokud si myslíte, že pro provádění této práce vám bude stačit pouze nadšení pro hraní her. Je to sice dobrý základ, ale budete potřebovat mnohem více. Například známé herní studio Blizzard Entertainment vyžaduje od svých testerů i výborné komunikační dovednosti, aby mohli programátorům a vývojářům hry přesně popsat, kde jsou nedostatky.

Co dalšího budete potřebovat, pokud byste se chtěli stát testerem? V tomto článku rozebírám profesi testera her a aplikací podrobněji. Najdete tam i několik zajímavých tipů a rad, kde hledat takové nabídky práce či brigády.

 

Práce v e-shopu – správce internetového obchodu

Internet je síť sítí. Najdeme na něm vše možné a za poslední roky se stal oblíbeným způsobem nakupování. Existuje množství firem, které vlastní e-shop. Ten si vyžaduje neustálé doplňování nových produktů, upravování cen a popisů. Toto je další možnost práce na dálku. Případně, pokud umíte vytvořit nový e-shop, je to ještě lepší.

O této profesi najdete více informací v článku administrace, resp. správa eshopů a webů.

 

Další administrativní práce

Je pravidlem, že firmy, které mají v některých obdobích mnoho administrativní práce a málo zaměstnanců, vyhledávají dočasnou výpomoc. Jde o různé administrativní práce, například kontrola dokumentů – kontrola čísel, překlepů, správnosti. Dále je to skenování různých spisů a jiné dokumentace.

 

Doučování

Doučování je samo o sobě častým způsobem přivýdělku učitelů, lektorů, ale také velmi šikovných studentů. Vyhovoval by vám tento způsob výdělku, ale nechcete docházet za studentem nebo nechcete na doučování využívat svou vlastní domácnost? Tak doučujte přes internet. V dnešním světě, ve kterém vládnou moderní technologie, můžete klidně doučovat také z pohodlí domova.

Asi největší výhodou doučování přes internet je fakt, že máte možnost doučovat studenty a lidi z celé republiky, ale bez problémů i ze zahraničí. Takto není nikdo omezovaný žádnou vzdáleností a máte podstatně větší možnosti oslovení vašich potenciálních klientů než přes jakékoliv jiné médium.

Na toto téma jsem taktéž napsal samostatný článek. Pokud vás zajímají další informace, přejděte na doučování přes internetV článku najdete také seznam portálů věnujících se on-line doučování.

 

Krejčová, švadlena, šička

Dávno pryč jsou doby, kdy šití oblečení probíhalo jen ve velkých halách a fabrikách, kde byli lidé namačkaní u svých strojů a dlouhé směny nedělali nic jiného než svou rutinní práci. Dnes můžete toto povolání provádět z pohodlí domova nebo svého ateliéru. Můžete si zřídit svůj salón a šít vlastní modely pro svou klientelu, zhotovovat drobné zakázky nebo se nechat zaměstnat a dohodnout se se zaměstnavatelem, že budete pracovat doma. Spousta firem dnes shání zaměstnance pro šití textilu, můžete tak šít pro gastro obor (protože ubrusů nebo zástěr není v restauracích nikdy dost) nebo se stát součástí automobilového průmyslu a šít potahy sedadel. Některé firmy vám poskytnou i kompletní vybavení, od jehel až po samotný šicí stroj. Pokud budete jako krejčí nebo švadlena sami sobě šéfem, může být vaše práce o to rozmanitější. V obou případech vám ale nesmí scházet to nejdůležitější – nadšení pro tuto leckdy titěrnou manuální práci, kreativní duch a především zručnost.

 

Personalista, náborář

Profese personalisty je v dnešní době zřejmě na vrcholu a věnuje se jí čím dál tím víc pozornosti. Zatímco dříve měly personalistu jen velké firmy, dnes mají svého člověka, který se od A do Z stará o zaměstnance, čím dál tím více i střední a malé podniky. Personalistou se bohužel asi nestanete ze dne na den, je to profese s širokým záběrem, je tedy potřeba absolvovat vzdělání v oboru. Pokud vás ale baví práce s lidmi a zároveň máte rádi klasickou kancelářskou práci, mohl by to být váš obor. Personalista (náborář) má na starost nejen správný výběr nových zaměstnanců, ale také jejich administrativní zatížení – směřuje jejich profesní vývoj, vede evidenci všech zaměstnanců, zařizuje pracovní benefity jako školení nebo důchodové připojištění. V dnešní době můžete být personalistou i bez toho, aniž byste seděli ve studené firemní kanceláři, svou profesi můžete pro firmy vykonávat externě nebo se specializovat třeba jen na konkursní výběr těch správných nových lidí.

 

Telefonování / telemarketing

Vyčítali vám doma, že máte telefonní sluchátko přirostlé k hlavě nebo sami o sobě víte, že telefonování vám skutečně nedělá problém, spíše naopak? Možná jste předurčeni k tomu stát se profesionálním telefonistou (telemarketérem). Kromě specializovaných call center, kde sedíte společně s dvaceti dalšími kolegy a mluvíte jeden přes druhého, se dá tato práce vykonávat i z pohodlí domova. Stejně tak už neplatí, že po telefonu jde dělat jenom otravné nabízení hrnců a zahřívacích deček. Samotný telemarketing je dnes již úplně jinde. Telefonisti se využívají také k získávání informací o veřejném mínění nebo k obvolávání a plánování schůzek pro jiné firmy. A vzhledem k tomu, že ať už telefonujete z jakéhokoliv důvodu, vždy musíte mluvit s cizím člověkem, je práce telemarkeťáka nebo telefonisty při každém hovoru jiná. Musíme mít jen nadání se s tím cizím člověkem domluvit a získat to, kvůli čemu mu voláte – ať už jsou to zmiňované hrnce nebo jeho názor na globální oteplování.

 

Dispečer

Další z prací, při které se neobejdete bez hlavně telefonického kontaktu s dalšími lidmi, je práce dispečera. Většina z nás si při představě dispečera představí hlavně taxi dispečing, který má na starosti pohyb taxíků. Řídí jejich provoz, přijímá objednávky, posílá jednotlivé vozy na výjezdy, nebo je naopak stahuje z cesty a posílá domů. Podobnou náplň práce mají i jiní dispečeři. Lidi, kteří budou řídit logistiku a provoz, potřebují např. záchranné složky, autodoprava, letecké a námořní přepravní společnosti nebo firmy, které nabízejí technické služby, třeba plynaři nebo elektrikáři. Dispečer má jednoduše na starost, aby všechna vozidla a všichni řidiči vyjeli a dojeli včas a bez potíží. Práce na dispečinku se možná jeví jako oddechovka, ale v některých situacích nemůžete být dál od pravdy. Nejen u záchranných složek, kde jde často i o život, ale i při dálkové přepravě, kde zase hrají velkou roli peníze, musí dispečer zvládnout nejednu stresovou situaci.

 

Nahazování inzerátů

Tento typ práce na doma nabízí většinou větší společnosti. Pod svým jménem si vytvoříte a nahazujete prodejní inzeráty na různé zboží. Z prodeje máte určité procento, které představuje vaši odměnu. Většinou je to 3 až 5 %.

Může jít o elektroniku, knihy a různé jiné výrobky. Princip je takový, že je vám přidělený speciální kód, který uvádíte v inzerátu v odkazu na objednávku. Když si někdo na tento odkaz klikne a objedná zboží přes váš unikátní kód, systém to automaticky zaregistruje a na váš účet je připsaná odměna za prodej, resp. odměna za zprostředkování prodeje.

 

Psaní knih, povídek, článků

Dělá vám radost psaní? Berete to jen jako koníček? Proč si na tom nepřivydělat? Říká se, že odvážným štěstí přeje. Tak se nebojte a pokuste se rozeslat svoje nápady a rukopisy do nakladatelství, články a krátké povídky do novin, internetových časopisů a podobně. Pokud jste talentovaný, tak se někde určitě uchytíte. O tomto tématu si můžete přečíst v článku Ghostwriter – spisovatel na pronájem.

 

Kreativní práce

Další skupinou lidí, kteří pracují převážně doma, jsou například spisovatelé, malíři nebo sochaři. Mohou být více či méně známí veřejnosti. Ano, někteří mají také svůj ateliér, ale těch je pomálu. Umíte například háčkovat nebo krásně vyšívat? Obdivuje vaši práci celá rodina a kopa známých? Zkuste si něco nafotit a nahodit na inzertní portály svoje krásné výtvory. Možná byste se divili, kolik existuje lidí, kteří by si s radostí vaše výrobky koupili. Mám jednu známou, která háčkovala ozdobné deky, ubrusy, bačkory pro děti v celé rodině. Až jednoho dne přišel nápad, aby svoje díla zkusila také prodat. Ze začátku byla skeptická. Jde o starší paní, ale děti a rodina ji přesvědčili. Vždyť dnešní důchody nejsou kdovíco. Trošku to trvalo, ale zájemců bylo a je stále dost. Stačí jen trošku chtít.

 

Obchodní zástupce

I když se vám tato práce možná hned nebude zdát jako práce z domu, jde o typ zaměstnání, při kterém máte flexibilní pracovní dobu a část agendy můžete obstarávat z domova. Ve vaší náplni práce bude prezentace výrobků určité firmy. Budete v kontaktu se smluvními partnery firmy a budete jim poskytovat servis a péči.

Tato práce je v posledním období velmi oblíbenou, protože v sobě spojuje vícero výhod. Jak jsem už vzpomínal, hlavní výhodou je flexibilní pracovní čas. Administrativu a maily můžete vyřizovat z domu. Nemáte tedy žádný pevný pracovní čas a nemusíte „trčet“ někde v kanceláři. Tato práce je vhodná hlavně pro lidi, kteří jsou výřeční a nemají problém s komunikací

 

Realitní makléř

Další podobnou pracovní pozicí je realitní makléř. Jak už asi tušíte, jde o prodej realit, tedy domů, bytů a různých objektů. Při tomto typu práce opět platí, že nemáte stálé pracoviště, ale chodíte s klienty na obhlídky a administrativní agendu můžete vybavit z domu. Ve většině případů jde o práci na živnost. 

 

Stavební konstruktér/kreslič

Tato práce v nás asi nevyvolává přílišné nadšení a zřejmě se asi nikdy nedostane do TOP 10 nejzábavnějších profesí, ale stále je velmi potřebná. Jako stavební konstruktér musíte mít nejen technické myšlení, ale hlavně vzdělání v oboru. Pokud tímto projdete, můžete mít dobrou práci, protože domy a jiné stavby se staví pořád. Konstruktér má na starost nejen zhotovení samotného projektu stavby, musí také umět komunikovat s ostatními stavebními obory, od úředníků, až po samotné stavitele. V dnešní, technologicky vyspělé době se část práce přesunula k počítačům a s prací pomáhají speciální softwary. I z toho důvodu stále více konstruktérů preferuje práci z domova a flexibilní pracovní dobu. Vždyť kreslit výkresy mohou odkudkoliv. Firmy se naštěstí nebrání a stále více zaměstnavatelů je tomuto typu úvazku nakloněno.

 

Strojírenský konstruktér

Tato profese je velmi podobná té výše zmíněné. Stejně jako stavební konstruktér, i konstruktér ve strojírenském průmyslu má velmi zodpovědnou práci, která ale ve většině případů vzniká velmi pomalu u počítače. Kromě oborového vzdělání a výjimečné technické představivosti musí v dnešní době konstruktéři ovládat i několik profesních 2D a 3D softwarů. Průmysloví konstruktéři často projektují stroje nebo jednotlivé strojní a stavební díly, vymýšlejí nové technické komponenty nebo inovují ty staré. Po odbornících v tomto oboru je mezi firmami stále poptávka, kromě firemních benefitů se předhánějí i v tom, jak práci svým zaměstnancům nejvíce zpříjemnit. Proto konstruktéři čím dál častěji pracují z domova nebo odtud, kde mají svůj počítač. Zdá se, že práce v tomto odvětví má perspektivu. Zkušení profesionálové jsou si toho zřejmě vědomi, proto jich více a více odchází pracovat tzv. na volnou nohu a své znalosti nabízejí externě na ŽL.

 

Pár slov na závěr

Jak sami vidíte, práce z domu, resp. práce na dálku, není jen o podvodných nabídkách, ale je také reálná. Potřebujete jen ty správné informace, pevnou vůli a odhodlání. Takže držím palce.

 

Tento seznam, samozřejmě, není úplný, napsal jsem jen ta zaměstnání, se kterými mám osobní zkušenosti sám, popřípadě moji přátelé. Seriózních prací na doma, ať už na dohodu nebo normální smlouvu, existuje mnohem víc. Důkazem toho je také kategorie nabídky práce na dálkukde zveřejňuji konkrétní nabídky (především z on-line marketingu), na které narazím na internetu.

 

Viz také článek jak si vydělat při práci vyplňováním anket. Tento způsob přivýdělku je vhodný nejen pro zaměstnané, ale i pro studenty, maminky na MD či důchodce.

 

Doporučuji přečíst si také diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud už máte s prací na doma nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře. 

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply