Recenze na kompletace-doma.cz – montáž propisek a hraček

Muž, který pracuje z domu. Věnuje se kompletaci, montáži různých hraček, šperků a skládání tužek či jiných psacích potřeb.

Dostala se ke mně další zajímavá webová stránka, která nabízí zájemcům o výdělek nenáročnou manuální práci z domova. Řeč je o stránce kompletace-doma.cz. Tento portál láká na skutečně zajímavý online příjem, který může měsíčně dosahovat až hodnoty 18.000 Kč. To je docela slušný balík peněz. Podle majitele portálu jej můžete vydělat dvěma způsoby, a to montáží výrobků (skládání hraček, šperků a součástek jako jsou propisky atd.) a kompletováním a balením reklamních prospektů.

 

O podobných webových stránkách, které nabízejí manuální domácí práce, resp. možnost, jak si přivydělat z domu jednoduchou brigádou ve formě balení, skládání a kompletace čehokoliv, jsem na svém webu napsal už mnoho. Mé dosavadní zkušenosti hovoří jasně, téměř vždy se jedná o podvod, který je postaven na vstupních poplatcích a majitel takového portálu ve skutečnosti žádnou práci nenabízí (jde o podnikání, resp. samostatně výdělečnou činnost, kde zájemce o výdělek platí poplatek za vstupní balíček, ve kterém dostane materiál potřebný k výkonu práce, případně jen nějaké dokumenty. Zhotovené výrobky si však následně bude muset prodat sám).

Jak je to ale v případě stránky kompletace-doma.cz? Nabízí tento portál skutečně nějakou brigádu? A je reálné si u nich vůbec něco vydělat? Pevně věřím, že vám tato recenze odpoví na všechny vaše otázky. Pojďme ale pěkně postupně.

 

Úvodní stránka portálu kompletace-doma.cz

 

Co je kompletace-doma.cz

Provozovatelem stránek kompletace-doma.cz je podle obchodních podmínek společnost ERSITECH s. r. o., která má sídlo v Praze.

Jak již název napovídá, jde o webový portál, který oslovuje nezaměstnané, maminky na MD, studenty, absolventy nebo důchodce s nabídkou začít pracovat doma, případně si jen tak přivydělat při současném zaměstnání.

K dispozici mají na stránce tyto dvě nabídky práce:

 

1. Kompletace a montáž výrobků

Má se jednat o manuálně-výdělečnou činnost v podobě skládání různých částí součástek a zboží (zřejmě hračky, šperky, a také kuličková pera, tužky, propisky a další psací potřeby), případně kompletování ozdobných a upomínkových předmětů jako jsou krabice apod. Údajně má jít o jednoduchou výrobu bez potřeby výrobní dílny.

Za jeden (zkompletovaný) kus nabízejí až 120 Kč. Pokud dokážete měsíčně smontovat až 125 kusů, můžete si podle stránky vydělat až 15 000 Kč.

 

První pracovní nabídkou je kompletace a montáž výrobků

 

2. Kompletace reklamních prospektů

V tomto případě se má jednat spíše o administrativní-manuální činnost ve formě skládání, balení a adresování reklamních prospektů a krabic. Ty má firma dodávat na vaši adresu zdarma.

K výkonu této práce nejsou podle firmy zapotřebí žádné speciální znalosti či zkušenosti, měsíčně si můžete údajně vydělat až 18 000 Kč.

 

Druhou pracovní nabídkou je kompletace a skládání reklamních prospektů.

 

Chcete pracovat? Zaplaťte si!

Pokud si přečtete stránku kompletace-doma.cz pozorně, zjistíte, že se vlastně nejedná o návrh k uzavření pracovněprávního vztahu (zaměstnanecký poměr) ani o zprostředkování zaměstnání na smlouvu s fixní mzdou, ale o samostatně výdělečnou činnost, čili podnikání. K výkonu této činnosti byste tedy měli vlastnit živnostenské oprávnění.

 

Dalším odrazujícím prvkem k navázání spolupráce se stránkou kompletace-doma.cz je nutnost zakoupit si za vlastní peníze vstupní balíček. Ten stojí 1.050 Kč, pokud se rozhodnete pro nabídku montáž výrobků a různých součástek. V druhém případě – kompletace reklamních prospektů – je to o 50 Kč více.

Součástí vstupního balíčku jsou podklady a instrukce potřebné k zahájení činnosti, kontakty, podrobný návod, jak pracovat a součástky ke kompletaci (v případě druhé nabídky sada reklamních materiálů).

 

Vstupní poplatek obhajují tím, že pokud by poslali zájemcům o domácí práci součástky na montování, případně sadu reklamních materiálů zdarma, mohli by se zájemci později na práci vykašlat a tyto materiály by následně nevrátili. Takto by mohla firmě, resp. jejich dodavateli vzniknout škoda.

Má se tedy jednat o jakousi návratnou zálohu, kterou údajně vrátí dle smluvních podmínek společně s výdělkem.

 

Podle mě je to velmi chabá výmluva. Pokud by měla každá firma žádat od svého potenciálního nového kolegy před nástupem do práce nějaký vstupní poplatek, například za zaškolení (i tam existuje možnost, že se zaměstnanec zaškolí a po zkušební době dá výpověď a odejde někam jinam, čímž vzniká firmě ztráta), tak si práci nenajde nikdo.

Na to prostě slouží osobní pohovor, aby si firma kandidáty řádně prověřila a vybrala toho správného, ​​ideálně loajálního, který firmě i něco vydělá a neodejde hned po zkušební době. Společnost ERSITECH s. r. o., která stojí za portálem kompletace-doma.cz však kandidáty prověřovat nepotřebuje. Chcete pro nás pracovat? Je nám jedno kdo jste, nejprve zaplaťte, nebudeme riskovat finanční ztrátu…

 

Ba naopak, pokud jim každý zájemce o manuální brigádu na doma pošle za vstupní balíček 1.050 Kč, přičemž reálná hodnota obsahu balíčku se může pohybovat v desítkách korun, může to být docela dobrý byznys, co říkáte?

 

S výdělkem to nebude až tak jednoduché…

V úvodu jsem naznačil, že mé dosavadní zkušenosti s podobnými stránkami, které nabízejí možnost vydělat si formou manuálních domácích prací, jsou více než negativní. Téměř ani jedna nenabízí zaměstnanecký poměr s předem dohodnutým platem, vždy se jedná o podnikání, kde musíte zaplatit za vstupní balíček obsahující materiál k výkonu práce a brožurku s návodem, jak pracovat. Když pak svou práci dokončíte, budete muset zhotovené výrobky prodat vy sami!

U stránky kompletace-doma.cz je to však trochu jiné. Majitel tohoto portálu uvádí, že odběr vašich smontovaných kuličkových per, propisek a dalších psacích potřeb garantuje, a to dokonce písemně! Podle toho by se nejednomu uchazeči mohlo zdát, že skutečně dostane za svou práci výplatu. To je však chyba, portál garantuje pouze odběr vašich produktů, ne jejich proplacení!

 

Společnost údajně garantuje odběr zhotovených výrobků.

 

Pozor, v obchodních podmínkách nenajdeme o garantovaném odběru výrobků absolutně nic. Místo toho je tam psáno, že předmětem činnosti stránky kompletace-doma.cz je prodej produktů a služeb ve formě balíčků – vid bod VI. Potom v bodě VII se píše, že za své peníze tj. 1.050 Kč dostanete pouze informační materiály s popisem činností, tiskové podklady a pozor, teď se podržte, kontakty na zahraniční firmy z USA, které nabízejí práci z domu, resp. takovéto samostatně výdělečné činnosti.

 

Nejsem si tedy jist, zda vůbec posílají i nějaké součástky na skládání a montáž výrobků, nebo posílají jen dokumenty a katalogy, kde můžete takové práce hledat.

Níže uvedená věta však říká, že ve vstupním balíčku posílají i materiál na montování, a abyste později dostali za svou zhotovenou práci peníze, budou muset projít vaše výrobky kontrolou kvality.

 

Domácí pracovník obdrží odměnu vždy za počet zhotovených kusů, které projdou kontrolou a odpovídají normě.

 

V obchodních podmínkách není o kontrole a normách kvality výrobků uvedena žádná informace. Tyto věci se zájemce zřejmě dozví až ve smlouvě po objednání balíčku.

Každopádně, jisté je, že co odpovídá a co neodpovídá normě kvality, bude určovat firma. Pak se snadno může stát, že vaše zhotovené výrobky budou kvalitnější než vzorek, který slouží jako předloha, ale firma řekne, že vaše práce je nekvalitní a produkty vám pošle zpět na předělání. Peníze samozřejmě nedostanete, naopak utratíte další za poštovné. A nedostanete ani návratnou zálohu, protože:

 

Záloha vám bude vrácena dle smluvních podmínek společně s výdělkem.

 

Zajímavá je i informace z obchodních podmínek z bodu XVI, kde jasně píší, že žádný výdělek nezaručují:

 

Nezaručujeme žádný výdělek, výsledky jsou individuální a závisí zejména na vlastním úsilí. Možné výdělky uvedené na webových stránkáchwww.kompletace-doma.cz jsou orientační a kalkulace vychází z teoretických výpočtů.

 

Nezmiňuji to náhodou, podobným způsobem funguje i stránka www.vyroba-predmetu.cz, která rovněž nabízí brigádu ve formě domácí práce a garantuje odběr zhotovených výrobků, ale aby vám zaplatili, musí produkty splňovat normy kvality. Nejeden pracovník si na internetu stěžuje, že jim firma nezaplatila žádné peníze, přestože jejich výrobky byly ještě kvalitnější, než originál uveden v brožuře jako předloha.

 

Netvrdím, že to takto funguje i u kompletace-doma.cz, jen vám doporučuji na to myslet, když budete vyplňovat objednávkový formulář a žádat o spolupráci.

 

Promyslete si to pečlivě, protože pokud zrušíte objednávku (ale za balíček jste již zaplatili), strhnou si administrativní poplatek ve výši 50% z částky balíčku, takže vám vrátí jen polovinu vašich peněz. Pokud vám balíček už dorazil domů, máte smůlu, peníze vám už nevrátí.

 

Jak je to s nabídkou kompletování a rozesílání reklamních prospektů?

Doposud jsme se bavili především o první nabídce tj. montování šperků, hraček, kuličkových per či propisek. Jak je to ale v případě druhé pracovní nabídky tj. skládání, balení a adresování reklamních prospektů a krabiček?

 

Ani v tomto případě se nejedná o brigádu, kdy vložíte 1000 reklamních letáků do 1000 obálek, zalepíte a pošlete firmě, aby vám za to zaplatila. Ne, toto je pouze doplňková činnost, vaším úkolem bude aktivní propagace pracovních nabídek stránky kompletace-doma.cz, skládání prospektů a jejich vkládání do obálek, následné odeslání na získané adresy zájemce.

Čili budete hledat další lidi, kteří budou mít zájem „pracovat“ pro tuto společnost a kteří uhradí vstupní poplatek 1.100 Kč. A oni pak budou hledat další… Z každé uhrazené objednávky vám náleží 25% provize. Pokud neoslovíte nikoho, nic nevyděláte.

Všechny tyto informace najdete také v obchodních podmínkách, v bodě VIII. Jasněji to už ani nemůže být napsáno.

 

K nabídce Kompletování a rozesílání reklamních prospektů zasíláme tištěné podklady a materiály pro zahájení samostatné činnosti formou domácí práce, která zahrnuje aktivní propagaci našich služeb, nabídek výdělků (např. reklamní inzercí na internetu či v novinách), kompletování prospektů a jejich balení do obálek a následné odesílání na získané adresy příjemců, kteří si prospekty vyžádali. Zásilka obsahuje smlouvu o zprostředkování (je zde uveden systém odměňování, termíny a forma výplat), podrobné instrukce, návod k práci a startovní paket nabídkových prospektů pro okamžité zahájení činnosti. Zájemce je odměňován formou provizí ve výši 25% z každé uhrazené objednávky. Služby poskytnuté naší firmou (tj. zpracování objednávky, příprava a odeslání podkladů a materiálů, zařazení do naší databáze a budoucí podpora) jsou započítány v ceně.

 

V podstatě jde o takovou pěkně sofistikovanou pyramidovou hru/letadlo.

 

Dá se vůbec najít nějaká seriózní nabídka na manuální práci z domu bez poplatků?

Takovou, kde nemusíte platit poplatky za různé informační brožury a materiály a kde budete skutečně manuálně pracovat a firma vás za to i vyplatí?

Ano, taková nabídka se dá najít, ale je jich málo. Občas na nějakou narazím na seriózním pracovním portálu jako je třeba jobs.cz. Inzerát vždy zní asi takto – Výrobní závod / fabrika hledá určitý počet pracovníků na jednoduché manuální práce, přičemž po zaškolení si mohou svou práci brát domů. Jde však vždy o přesný počet pracovníků, řekněme tří nebo pěti, tak aby firemní závod pokryl poptávku.

Avšak stránky jako kompletace-doma.cz a jím podobné oslovují nekonečný počet pracovníků. Pokud s nimi bude chtít navázat spolupráci řekněme 10 000 lidí, co bude firma pak dělat se všemi těmi výrobky, které jim tito pracovníci zhotoví? Budou to někde prodávat? A bude vůbec o ty výrobky takový zájem? Odkud naberou peníze na to, aby zaplatili 10 000 pracovníků?

 

Pokud natrefíte na webovou stránku přístupnou komukoliv, kde nabízejí práci na doma, na 100 % jde o nesmysl. Seriózní firma si nepotřebuje zakládat samostatnou webovou stránku a nabízet na ní práci.

 

Stačí jen zapojit selský rozum a dojde vám, že je to celé jen o vstupních poplatcích.

 

Pokud hledáte práci v podobě kompletace a montáže výrobků, sledujte mou stránku, konkrétně kategorii – nabídky práce a brigády na home office. Najdete zde nabídky práce na doma z různých oblastí – grafika, účetnictví, správa eshopu, psaní článků, překládání a podobně. Občas se tam objeví i něco na skládání či kompletaci, ale jen velmi zřídka. Jak jsem již zmiňoval, v 99% se jedná o podvod, takže najít seriózní nabídku je náročné.

 

Pár slov na závěr

Já vám spolupráci s touto firmou nedoporučuji. Celý jejich web je chaotický. Informace obsažené v textu na stránce nesouhlasí s tím, co se nachází v obchodních podmínkách.

Například na stránce nalezneme informace o dodání součástek na skládání a montáž výrobků a také garantovaný odběr vaší práce, v obchodních podmínkách však nic takového nenajdeme. Naopak podle obchodních podmínek portálu kompletace-doma.cz se zdá, že se nejedná o žádnou nabídku práce, ale o uzavření kupní smlouvynormální prodej produktů a služeb. Vy, jako zákazník zaplatíte firmě peníze a ta vám za to pošle balíček obsahující informační materiály s popisem činností a kontakty na zahraniční firmy, které nabízejí takové manuální práce z domova. V ceně balíčku je zahrnuto i poradenství společnosti.

V obchodních podmínkách se nezmiňuje nic ani o normách kvality (za jakých podmínek odkoupí vaši práci, pokud vůbec budete pracovat). Tyto věci se možná dozvíte ve smlouvě, kterou dostanete ve vstupním balíčku, čili po uhrazení poplatku. To nezní jako férová a transparentní příležitost k online výdělku, že?

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem Kompetace-doma? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na kompletace-doma.cz – montáž propisek a hraček”

  1. Jaromír napsal:

    Také bych se chtěl podělit se špatnou zkušenosti práci na doma starám se o své rodiče a chtěl jsem si přilepšit a nebýt pouze na dávkach které stejně nepokryjí náklady ale žádnou práci manuální na doma co by byla férová jsem nenašel jsou to všichni podvodníci a tahají z lidí peníze to málo co jim v dnešní době zbylo . Jaromír.

Leave a Reply