Lepení obálek, skládání per – jak fungují tyto nabídky?

Ilustrační obrázek ženské jak vykonává práci z domu.

Žijeme v době, kdy je každá koruna dobrá. Je mnoho lidí, kteří hledají možnost přivýdělku, ať už jsou zaměstnaní nebo ne. Mohou to být maminky na mateřské dovolené, důchodci, studenti nebo kdokoliv jiný. Vždyť to možná také sami znáte. Máme určitý rodinný rozpočet, ale potřebujeme ještě zaplatit nějakou tu pojistku, hypotéku, výlet pro děti atd. Ani já nejsem výjimka a po dlouhém uvažovaní jsem se rozhodl zkusit práci na doma. Řekl jsem si: „Ale co, vždyť zkusit to můžu. Pokud se mi podaří něco najít, budu rád, pokud ne, tak to přežiju. 

 

Práce z domova, resp. práce na dálku, má nepopiratelné výhody. Pro mě je tou nejdůležitější časová flexibilita.

 

Jak to (ne)funguje?

Jednou z možností, jak si vydělat něco navíc, jsou manuální práce, jako je skládání, lepení a plnění obálek, sestavování a montáž kuličkových per, korálků,  šití a výroba hraček, labutí, kinder vajíček a různých věcí z papíru. Práce je to nenáročná a vykonává se v pohodlí domova, a i když jde o práci manuální a nezajímavou, stále se najdou lidé, kteří jsou ochotní ji vykonávat. Najít takové pracovní nabídky není žádný problém. Na různých inzertních portálech jsou jich stovky. Od klikání na reklamy, přes skládání obálek a propisek až ke kompletaci a balení různých výrobků.. Znění inzerátu je téměř vždy identické: „hledáme šikovné lidi na ruční práci z domu“ nebo „nabízíme manuální práci na doma při mateřské“. Práce z domova je vhodná pro každého, kdo má zájem – pro maminky na mateřské dovolené, důchodce, studenty, pracující nebo také pro nezaměstnané. Samozřejmě je v inzerátu ještě vyjmenováno neskutečné množství výhod, které daná práce přináší: „nabízíme ruční práci z pohodlí domova, výborné platové ohodnocení, flexibilní pracovní dobu.“ Nejednou byla slibovaná odměna dokonce přes 40 tisíc korun (1 500 eur). Komu by se taková práce na pár hodin denně nelíbila.

 

Pokud chcete bližší informace o vámi vybrané manuální práci, musíte napsat e-mail. Já jsem jej napsal a čekalo mě překvapení. Pověřená osoba mi zaslala dlouhou a „zajímavou“ odpověď. Základní sdělení bylo, že výdělky závisí jen na mojí šikovnosti a odměňován budu podle toho, kolik času práci věnuji. Jaké překvapení jsem tety měl na mysli? V odpovědi bylo napsáno, že pokud mám o nabízenou práci vážný zájem a chci ji reálně vykonávat, nejdříve si musím zakoupit brožurku s postupy a materiál na skládání, resp. kompletování propisek, labutí nebo lepení obálek. Tak to byl šok. Hned mě napadlo: „Proč mám platit za něco, o čem ani nevím, zda mi bude doručeno?“ Chvilku potom se objevila druhá varovná myšlenka. Byla to nabídka práce, tedy by měli platit oni mě, ne já jim. Tak o co vlastně jde? Není to podvod?

 

Klamání zájemců

Jsem člověk zvědavý, tak jsem si našel pár stránek a zajímavých diskusí, kde lidé popisovali svoje zkušenosti s takovými pracovními nabídkami. Zaujala mě zkušenost jedné paní, která uváděla, že tak, jak bylo uloženo mně, také ona si na začátek musela zakoupit informační brožurku a materiál na skládání. S vidinou výdělku si uvedené věci koupila. Problém však nastal, když měla skládačky hotové. Nebyl o ně zájem, respektive si sama musela najít někoho, kdo by je od ní koupil. Tak milá paní ztratila nejen počáteční finanční částku, ale také svůj čas, který mohla využít jiným způsobem.

Další podobný případ popsala paní, která si nechala poslat brožurku, za kterou samozřejmě také zaplatila. Brožurka přišla v pořádku, následovala ji ale další a další. Takto se to opakovalo 2 měsíce, až dokud to nezačala řešit. Za brožurky přitom stále musela platit.

Známé jsou také případy, kdy jsou podmínky práce nejasné. Zájemce o manuální práci v dobré víře zaplatí za informační materiály, nakoupí zboží, případně zaplatí ještě nějaký ten vstupní poplatek. Následně začne doma pracovat, lepit, skládat, montovat a vypisovat. Těší se ze své práce, jak mu to pěkně jde, ale nakonec zjistí, že když už si ty obálky, pera, labutě nebo podobné věci poskládal, musí si pro toto zboží sám najít odběratele. A tady nastává vážný problém. Podobných příběhů, ve kterých byli lidé oklamaní, bychom mohli najít mnoho…

 

Jak zjistím, že jde o podvodnou nabídku práce?

Podvodníků běhá po naší planetě celá kopa, a proto třeba být obezřetný ve všech případech. Je mnoho zadavatelů nabídek práce z domova, kteří chtějí na naivitě a důvěře lidí vydělat. Už na začátku by mělo být přesně určeno, čeho se bude týkat vaše náplň práce a jaké budou podmínky pro vyplacení mzdy. Pokud vám někdo nabízí práci z domova, ale mlží, o co přesně jde, bude v tom háček. Výstražným prstem by pro každého zájemce o práci na doma mělo být také to, když je vyzván k úhradě vstupního poplatku nebo si na začátek musí zakoupit informační materiály a zboží. Jak jsem už zmiňoval, zaměstnavatel platí zaměstnance a ne naopak. Seriózní firma, která má zisky a vydělává prostřednictvím svých zaměstnanců, nepotřebuje, aby zaměstnanci platili jakékoliv vstupní poplatky. Dobré je také prověřit si nabídku práce na internetu. Podle názvu společnosti dnes už umíme zjistit mnoho informací. Zároveň existuje množství stránek a fór, kde si lidé navzájem vyměňují zkušenosti, případně se můžete zeptat známých, jestli danou firmu znají. Zbystřit pozornost je nutné také v případě, pokud vám zaměstnavatel nabízí podezřele vysokou odměnu za odvedenou práci.

 

Pár slov na závěr

Možnost pracovat z domu je lákavá a určitě také reálná. Důležité je umět najít ten správný způsob a nenechat se oklamat podvodníky.

 

Velmi oblíbené jsou portály mikropráce, jako je například stovkomat.cz (nebo jaudelam.cz, fobo.cz apod.), o kterém jsem už psal. Článek si můžete přečíst v sekci brigáda na doma. Mohli bychom ho přirovnat k tržnici. Na tomto portále můžete nabízet různé služby nebo vlastníma rukama vyrobené výrobky. Díky němu máte možnost přivydělat si s jistotou, že své peníze budete mít skutečně vyplacené. Zároveň jsou na webu uveřejněné poptávky po službách. Pokud máte nějaký koníček – pletení svetrů, vyšívání, výrobu ozdob nebo něco podobného, můžete inzerovat zde i na mnoha různých portálech. Ovládáte účetnictví nebo administrativu, jste šikovný grafik nebo programátor? Můžete zkusit prodat svoje vědomosti a schopnosti.

 

Přečtěte si také článek jak si přivydělat na mateřské vyplňováním dotazníků. Tento způsob výdělku na netu je vhodný nejen pro maminky na mateřské dovolené, ale i pro studenty, seniory či zaměstnance. Do kategorie přidávám jen společnosti, které nabízí finanční odměnu. Pokud si tedy chcete vydělat na internetu, zkuste to s vyplňováním dotazníků. Mám s tím jen dobré zkušenosti.

 

Pokud chcete najít nějakou manuální práci na doma, je potřeba se pořádně porozhlédnout a mít dobrý nápad. Tak se nenechte odradit a hledejte tu správnou cestu pro vás. Věřím, že tento článek vám pomůže, abyste nenaletěli podvodným nabídkám.

 

Máte už nějaké zkušenosti s lepením obálek, montováním a kompletací kuličkových propisek, labutí a podobně? Pokud ano, budu rád, když napíšete do diskuse a podělíte se o svoje poznatky se všemi.

 

V tomto článku nikomu práci nenabízím, proto mi, prosím, nepište, že máte zájem o lepení a vypisování obálek, skládání per a jiné. Pokud máte zájem, podívejte se na kategorii pracovní nabídky z domova, kam umisťuji mnou ověřené nabídky práce na dohodu, a hlavně bez poplatků.

 

Hledáte nějaký reálný výdělek, který má smysl? Pak určitě doporučuji přečíst si i článek Seriózní a ověřené společnosti, které nabízejí reálnou možnost, jak vydělat peníze na netu. Žádné obkecávání, v článku najdete několik reálných stránek. Zkuste se podívat, možná vás něco osloví. Článek se bude pravidelně aktualizovat a doplňovat.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také do diskusního fóra. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Upozorňuji čtenáře na zveřejnění své e-mailové adresy. Pokud svůj kontakt zveřejníte buď v této diskusi, nebo v kterémkoliv jiném článku, je to na vaši vlastní zodpovědnost. Moji stránku mohou sledovat různí lidé, nejen ti s čistými úmysly.

 

Sdílejte:

7 Responses to “Lepení obálek, skládání per – jak fungují tyto nabídky?”

 1. Nela napsal:

  Dobrý večer měla bych zájem

 2. Matějka napsal:

  Dobrý den měl bych zájem o tuto práci na doma děkuji

 3. Petra napsal:

  Dobrý den,
  mohla bych Vás tímto poprosit (na e-mail) o doporučení nějaké webové stránky kde aspoň trochu věříte že to není podvod a to na práci doma – skládání obálek co opisování textu, nebo jiné podobné věci.

  Děkuji mnohokrát, Kopkova

 4. Filip napsal:

  Dobrý den, mám zájem o nabízenou brigádu.

 5. Helena Ehrenbergerova napsal:

  Dobrý den, měla bych zájem o práci z domova při které se neplatí poplatek.Děkuji s pozdravem Ehrenbergerova

 6. Marcela napsal:

  Měla bych zájem o práci.neni to dlouho chtěla co jsem chtěla práci na doma a byly to podvodníci

Leave a Reply