Recenze na web obalky-doma.cz (plneni-obalek): Jde o podvod?

Stránka obalky-doma.cz nabízí příjem až 15 500 Kč nenáročnou prací - lepením obálek.

E-mailem jste mě upozornili na další web stránku, která nabízí možnost přivydělat si peníze z domova manuální prací. Tentokrát jde o stránku www.plneni-obalek.cz, resp. www.obalky-doma.cz (je to v podstatě totéž). Majitel zmíněného webu nabízí zájemcům z celé České republiky možnost vydělat si až 15 500 Kč. Co mě však velmi upoutalo a přimělo podívat se na tento projekt blíže, je fakt, že materiál k výkonu práce mají dodávat zdarma, což je při podobných pracích neobvyklé. Tak jsem se je rozhodl oslovit. Jak jsem dopadl?

 

Pár informací o stránce plneni-obalek.cz

Jak už z názvu webové stránky plneni-obalek.cz vyplývá, má jít o nenáročnou manuální práci, při které bude vaším úkolem plnění obálek propagačními a obchodními materiály. Takto naplněné obálky pak pošlete na jejich adresu a oni je od vás odkoupí. Za každou správně naplněnou obálku vám zaplatí 8,5 Kč až 15,50 Kč + věcné prémie v podobě mobilu, fotoaparátu a podobně. Za 1000 naplněných obálek slibují až 15 500 Kč.

Na stránce dále píší, že obálky ani známky nekupujete, takže byste neměli mít žádné výdaje.

 

Přestože web plneni-obalek.cz vypadá neseriózně (už jen z toho důvodu, že na jejich stránce nenajdete žádné údaje o firmě ani obchodní podmínky) a na webu mají pár protichůdných informací, rozhodl jsem se vyplnit kontaktní formulář a požádat o registraci. Sám jsem zvědavý, v čem bude háček, protože jak jsem již zmiňoval, obálky a známky mají posílat zdarma.

 

Jak dopadla reakce na můj požadavek?

E-mailem jsem dostal jen pár dalších informací, například, že jde o firmu fungující od roku 2009, která se zabývá zprostředkovatelskou činností, reklamou a marketingem.

Také mě na závěr e-mailu upozornili, že se nejedná o žádnou podvodnou nabídku, ani pyramidovou hru. Pokud mám skutečný zájem pro ně pracovat, mám se zaregistrovat na stránce obalky-doma.cz.

 

Pojďme si proklepnout stránky obalky-doma.cz

Tato stránka vypadá na rozdíl od té předcházející trochu seriózněji. Alespoň co se týče kontaktů a informací o firmě. V obchodních podmínkách se dozvíme, že stránku obalky-doma provozuje společnost TOVEL Profit – Tomáš Velcl, P. O. Box 1, Šumperk, 78701.

 

Jde o podnikání, ne o klasickou pracovní nabídku

V podstatě už první věta na stránce nám napoví, že nejde o pracovní nabídku na smlouvu, ale o podnikání, resp. samostatně výdělečnou činnost.

 

Nabízíme možnost nenáročného výdělku formou samostatné činnosti, kterou lze vykonávat v pohodlí svého domova. 

 

K provádění takové činnosti byste tedy měli vlastnit živnostenské oprávnění.

 

Registrace není zdarma

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl podívat na stránku obalky-doma.cz blíže, byl fakt, že společnost uváděla, že nebudete mít žádné výdaje, resp. že obálky ani materiál na plnění nekupujete. To je v podstatě pravda. Za tyto věci skutečně platit nemusíte, zaplatíte za propagační materiály a další brožury, které vám pošlou ve vstupním balíčku. Ten stojí 990 Kč. Tuto částku vám údajně vrátí s první výplatou, takže se má jednat o jakousi formu zálohy.

 

O co tedy vlastně jde – jak tento byznys funguje?

Zakoupením balíčku za 990 Kč si objednáváte služby společnosti (zpracování registrace, zařazení do systému, příprava podkladů a dokumentace) a startovací sadu, která obsahuje různé dokumenty, podklady, pracovní postup a smluvní podmínky (v obchodních podmínkách v bodě 8 najdete vše, co obsahuje zmíněný startovací balíček). Nicméně to nejdůležitější, obálky, do kterých byste měli vkládat dokumenty, nedostanete. Obálky si budete muset získat sami. Ptáte se jak? Propagováním různých nabídek smluvních partnerů společnosti TOVEL Profit – Tomáš Velcl.

 

Vaší skutečnou náplní práce bude aktivní prezentace dalších podobných nabídek práce na doma jako je tato od společnosti TOVEL Profit. Alespoň to se píše v obchodních podmínkách v bodě 16. Konkrétně tam píší, že budete muset prezentovat a propagovat různé nabídky od smluvních partnerů provozovatele stránky obalky-doma.cz, a to prostřednictvím inzerce, internetu, e-mailem, telefonicky, případně osobním kontaktem.

Předmětem prezentace má být (podle bodu 17 v obchodních podmínkách) 13 aktuálních nabídek práce na PC, manuální práce na doma a podobné nabídky.

 

A co tedy s těmi obálkami?

Ty získáte od lidí, kteří budou mít zájem o vámi propagované nabídky. Následně je naplníte propagačním materiálem podle pracovního postupu, který jste obdrželi ve vstupním balíčku, a odešlete otevřené zpět na adresu firmy.

 

Ano, rozumíte tomu správně, pokud nikoho neoslovíte, resp. nikdo nebude mít zájem o vámi propagované nabídky, nedostanete žádné obálky a tím pádem nic nevyděláte.

 

Za pravdu mi dává i bod 20 v obchodních podmínkách, kde provozovatel portálu obalky-doma.cz nezaručuje stálý příjem, ani žádný výdělek, viz:

 

Provozovatel nezaručuje stálý příjem ani žádný výdělek, výsledky jsou individuální a závisí zejména na vlastní aktivitě, iniciativě a úsilí spolupracovníka a také na aktuální poptávce na trhu po nabídkách daného charakteru.

 

Předpokládám, že abyste získali 1000 obálek (a vydělali tak 15 500 Kč) a následně je mohli naplnit propagačními materiály, které jste dostali ve vstupním balíčku, a poslat firmě na odkoupení, budete muset oslovit 1000 lidí. No vyplatí se vám to? Nechám to na vašem posouzení.

 

Pár slov na závěr

Na základě výše uvedeného je zcela jasné, že plnění obálek propagačním materiálem není hlavním předmětem vaší činnosti. Tím hlavním je propagace dalších pochybných nabídek. O jaké pracovní nabídky jde, netuším, ale předpokládám, že se bude jednat o další manuální práce na doma, případně práce na PC, kde si budou muset zájemci zakoupit balíček a následně dělat totéž, co vy, a tedy propagovat nabídky firem a hledat další zájemce. Trochu to zavání pyramidovou hrou, resp. “letadlem”. Protože nevím, o jaké nabídky jde, těžko hodnotit.

 

Pokud jste si tedy mysleli, že vám firma TOVEL Profit pošle na vaši adresu obálky i s materiálem a vy ty obálky jednoduše naplníte a pošlete zpět do firmy, za což dostanete peníze, zklamu vás, takto jednoduché to není. Přiznám se, že to na první dojem tak vypadá, ale když si stránku obalky-doma.cz přečtete více krát a pečlivě (hlavně obchodní podmínky), zjistíte, že vlastně nijak nelžou. Proto si myslím, že se nejedná o podvod. Oni jen jednoduše využívají toho, že si lidé nepřečtou stránku pozorně.

 

Pokud se na to ale podívám z jiného úhlu pohledu, vadí mi tam ten výraz „plnění obálek“. Jak jsem již zmiňoval, není to hlavní činnost, tou je propagace služeb smluvních partnerů společnosti TOVEL Profit. Klidně mohl být tedy nadpis stránky vydělávejte doma propagováním služeb naší společnosti. To by se jim ale zřejmě žádný zájemce nepřihlásil a už vůbec by si za takovou práci nekoupil startovací balíček za 990 Kč. Naopak, pokud se řekne plnění obálek, tak se najde vždy několik zájemců.

 

Zda jde o záměr obalamutit návštěvníky stránky, aby to na první pohled vypadalo jako nenáročná manuální práce v podobě plnění obálek, nechám na vašem posouzení.

 

Avšak jak jsem již zmiňoval, firma nijak nelže, stačí jen pozorně číst a přemýšlet nad tím, co píší.

 

Pokud si myslíte, že se mýlím a ve skutečnosti jde o podvod, napište mi to dolů do diskuzního fóra. Klidně mi mohlo ujít něco důležitého.

Také mi můžete do diskuse napsat své vlastní zkušenosti.

 

Pokud hledáte seriózní práci z domova, mrkněte na tuto kategorii. Přidávám tam normální profese, které se dají provádět z pohodlí domova či vlastní kanceláře.

Hledáte spíše nějakou možnost přivydělat si při zaměstnání, škole či mateřské a neočekáváte od toho miliony? Pak zkuste vyplňovat dotazníky a ankety.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

15
Komentujte

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
davidBohoušTomášLenkalenka hudakova Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na
Tomáš
Host

Dobrý den, přítelkyně si koupila službu plnění obálek.Zaplatila 990 Kč a Odběratel Tomáš Velcl , Nový Malín 625, 78803 poslal jen seznam na kterém byl typ jak si dál vydělat (kompletace kuličkových per ,šití hraček,šiti a tvorba zajíčků apod. Bez žádných obálek,známek apod. Takže je to obrovský PODVOD !!!

david
Host
david

Když je hloupá tak se nediv

Lenka
Host
Lenka

Další stránka Tovel Profitu je http://www.obalky-vydelek.cz Právě mi od nich přišla nabídka, tak pozor 😉

Ada
Host
Ada

Moc děkuji za rozbor bo bych jinak málem naletěla. A nemate nahodou konrakt na opravdu solidni firmu ktera nabizi praci na doma a ne lži? Moc děkuji

ladusa
Host
ladusa

Dobrý den chtěla bych se zeptat na Ecmero.com nevíte jestli vyplácí ?To bude také podvod,Děkuji

Veronika
Host
Veronika

Děkuji moc za “rozbor” této pracovní nabídky. Vždycky mě toto plnění obálek zajímalo a nevěděla jsem, co si o tom myslet. Popsal jste to dokonale. Děkuji. Veronika

Miluška
Host
Miluška

Tovel profit jsou PODVODNÍCI jako ŠMEJDI

Brigita Berousková
Host
Brigita Berousková

Tovel profit,je VELKÝ PODVOD

Brigita Berousková
Host
Brigita Berousková

PODVOD