Recenze na web obalky-doma.cz (plneni-obalek): Jde o podvod?

Stránka obalky-doma.cz nabízí příjem až 15 500 Kč nenáročnou prací - lepením obálek.

E-mailem jste mě upozornili na další web stránku, která nabízí možnost přivydělat si peníze z domova manuální prací. Tentokrát jde o stránku www.plneni-obalek.cz, resp. www.obalky-doma.cz (je to v podstatě totéž). Majitel zmíněného webu nabízí zájemcům z celé České republiky možnost vydělat si až 15 500 Kč. Co mě však velmi upoutalo a přimělo podívat se na tento projekt blíže, je fakt, že materiál k výkonu práce mají dodávat zdarma, což je při podobných pracích neobvyklé. Tak jsem se je rozhodl oslovit. Jak jsem dopadl?

 

Pár informací o stránce plneni-obalek.cz

Jak už z názvu webové stránky plneni-obalek.cz (nebo obalky-vydelek.cz) vyplývá, má jít o nenáročnou manuální práci, při které bude vaším úkolem plnění obálek propagačními a obchodními materiály. Takto naplněné obálky pak pošlete na jejich adresu a oni je od vás odkoupí. Za každou správně naplněnou obálku vám zaplatí 8,5 Kč až 15,50 Kč + věcné prémie v podobě mobilu, fotoaparátu a podobně. Za 1000 naplněných obálek slibují až 15 500 Kč.

Na stránce dále píší, že obálky ani známky nekupujete, takže byste neměli mít žádné výdaje.

 

Přestože web plneni-obalek.cz vypadá neseriózně (už jen z toho důvodu, že na jejich stránce nenajdete žádné údaje o firmě ani obchodní podmínky) a na webu mají pár protichůdných informací, rozhodl jsem se vyplnit kontaktní formulář a požádat o registraci. Sám jsem zvědavý, v čem bude háček, protože jak jsem již zmiňoval, obálky a známky mají posílat zdarma.

 

Jak dopadla reakce na můj požadavek?

E-mailem jsem dostal jen pár dalších informací, například, že jde o firmu fungující od roku 2009, která se zabývá zprostředkovatelskou činností, reklamou a marketingem.

Také mě na závěr e-mailu upozornili, že se nejedná o žádnou podvodnou nabídku, ani pyramidovou hru. Pokud mám skutečný zájem pro ně pracovat, mám se zaregistrovat na stránce obalky-doma.cz.

 

Pojďme si proklepnout stránky obalky-doma.cz

Tato stránka vypadá na rozdíl od té předcházející trochu seriózněji. Alespoň co se týče kontaktů a informací o firmě. V obchodních podmínkách se dozvíme, že stránku obalky-doma provozuje společnost TOVEL Profit – Tomáš Velcl, P. O. Box 1, Šumperk, 78701.

 

Jde o podnikání, ne o klasickou pracovní nabídku

V podstatě už první věta na stránce nám napoví, že nejde o pracovní nabídku na smlouvu, ale o podnikání, resp. samostatně výdělečnou činnost.

 

Nabízíme možnost nenáročného výdělku formou samostatné činnosti, kterou lze vykonávat v pohodlí svého domova. 

 

K provádění takové činnosti byste tedy měli vlastnit živnostenské oprávnění.

 

Registrace není zdarma

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl podívat na stránku obalky-doma.cz blíže, byl fakt, že společnost uváděla, že nebudete mít žádné výdaje, resp. že obálky ani materiál na plnění nekupujete. To je v podstatě pravda. Za tyto věci skutečně platit nemusíte, zaplatíte za propagační materiály a další brožury, které vám pošlou ve vstupním balíčku. Ten stojí 990 Kč. Tuto částku vám údajně vrátí s první výplatou, takže se má jednat o jakousi formu zálohy.

 

O co tedy vlastně jde – jak tento byznys funguje?

Zakoupením balíčku za 990 Kč si objednáváte služby společnosti (zpracování registrace, zařazení do systému, příprava podkladů a dokumentace) a startovací sadu, která obsahuje různé dokumenty, podklady, pracovní postup a smluvní podmínky (v obchodních podmínkách v bodě 8 najdete vše, co obsahuje zmíněný startovací balíček). Nicméně to nejdůležitější, obálky, do kterých byste měli vkládat dokumenty, nedostanete. Obálky si budete muset získat sami. Ptáte se jak? Propagováním různých nabídek smluvních partnerů společnosti TOVEL Profit – Tomáš Velcl.

 

Vaší skutečnou náplní práce bude aktivní prezentace dalších podobných nabídek práce na doma jako je tato od společnosti TOVEL Profit. Alespoň to se píše v obchodních podmínkách v bodě 16. Konkrétně tam píší, že budete muset prezentovat a propagovat různé nabídky od smluvních partnerů provozovatele stránky obalky-doma.cz, a to prostřednictvím inzerce, internetu, e-mailem, telefonicky, případně osobním kontaktem.

Předmětem prezentace má být (podle bodu 17 v obchodních podmínkách) 13 aktuálních nabídek práce na PC, manuální práce na doma a podobné nabídky.

 

A co tedy s těmi obálkami?

Ty získáte od lidí, kteří budou mít zájem o vámi propagované nabídky. Následně je naplníte propagačním materiálem podle pracovního postupu, který jste obdrželi ve vstupním balíčku, a odešlete otevřené zpět na adresu firmy.

 

Ano, rozumíte tomu správně, pokud nikoho neoslovíte, resp. nikdo nebude mít zájem o vámi propagované nabídky, nedostanete žádné obálky a tím pádem nic nevyděláte.

 

Za pravdu mi dává i bod 20 v obchodních podmínkách, kde provozovatel portálu obalky-doma.cz nezaručuje stálý příjem, ani žádný výdělek, viz:

 

Provozovatel nezaručuje stálý příjem ani žádný výdělek, výsledky jsou individuální a závisí zejména na vlastní aktivitě, iniciativě a úsilí spolupracovníka a také na aktuální poptávce na trhu po nabídkách daného charakteru.

 

Předpokládám, že abyste získali 1000 obálek (a vydělali tak 15 500 Kč) a následně je mohli naplnit propagačními materiály, které jste dostali ve vstupním balíčku, a poslat firmě na odkoupení, budete muset oslovit 1000 lidí. No vyplatí se vám to? Nechám to na vašem posouzení.

 

Pár slov na závěr

Na základě výše uvedeného je zcela jasné, že plnění obálek propagačním materiálem není hlavním předmětem vaší činnosti. Tím hlavním je propagace dalších pochybných nabídek. O jaké pracovní nabídky jde, netuším, ale předpokládám, že se bude jednat o další manuální práce na doma, případně práce na PC, kde si budou muset zájemci zakoupit balíček a následně dělat totéž, co vy, a tedy propagovat nabídky firem a hledat další zájemce. Trochu to zavání pyramidovou hrou, resp. “letadlem”. Protože nevím, o jaké nabídky jde, těžko hodnotit.

 

Pokud jste si tedy mysleli, že vám firma TOVEL Profit pošle na vaši adresu obálky i s materiálem a vy ty obálky jednoduše naplníte a pošlete zpět do firmy, za což dostanete peníze, zklamu vás, takto jednoduché to není. Přiznám se, že to na první dojem tak vypadá, ale když si stránku obalky-doma.cz přečtete více krát a pečlivě (hlavně obchodní podmínky), zjistíte, že vlastně nijak nelžou. Proto si myslím, že se nejedná o podvod. Oni jen jednoduše využívají toho, že si lidé nepřečtou stránku pozorně.

 

Pokud se na to ale podívám z jiného úhlu pohledu, vadí mi tam ten výraz „plnění obálek“. Jak jsem již zmiňoval, není to hlavní činnost, tou je propagace služeb smluvních partnerů společnosti TOVEL Profit. Klidně mohl být tedy nadpis stránky vydělávejte doma propagováním služeb naší společnosti. To by se jim ale zřejmě žádný zájemce nepřihlásil a už vůbec by si za takovou práci nekoupil startovací balíček za 990 Kč. Naopak, pokud se řekne plnění obálek, tak se najde vždy několik zájemců.

 

Zda jde o záměr obalamutit návštěvníky stránky, aby to na první pohled vypadalo jako nenáročná manuální práce v podobě plnění obálek, nechám na vašem posouzení.

 

Avšak jak jsem již zmiňoval, firma nijak nelže, stačí jen pozorně číst a přemýšlet nad tím, co píší.

 

Pokud si myslíte, že se mýlím a ve skutečnosti jde o podvod, napište mi to dolů do diskuzního fóra. Klidně mi mohlo ujít něco důležitého.

Také mi můžete do diskuse napsat své vlastní zkušenosti.

 

Pokud hledáte nějaký reálný výdělek, který má smysl, určitě nevynechejte článek Reálné možnosti, jak si přivydělat peníze přes internet, ve kterém naleznete ověřené firmy/stránky. Ty nabízejí buď drobný, příležitostný přivýdělek, nebo klidně i pravidelný výdělek, který vás dokáže uživit. Zkuste se podívat, možná vás něco osloví. Článek se neustále aktualizuje a doplňuje o nové společnosti.

 

Pokud hledáte seriózní práci z domova, mrkněte na tuto kategorii. Přidávám tam normální profese, které se dají provádět z pohodlí domova či vlastní kanceláře.

Hledáte spíše nějakou možnost přivydělat si při zaměstnání, škole či mateřské a neočekáváte od toho miliony? Pak zkuste vyplňovat dotazníky a ankety.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

4.2 5 votes
Article Rating
Sdílejte:
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

27 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
3 dní před

Nenaleťte jim! Na první pohled to vypadá jako seriozní práce, při které budete kompletovat obálky, ale opak je pravdou. Ve výsledku z Vás dostanou 990 Kč a abyste z toho něco měli, budete muset aktivně hledat další lidi, kteří jim zaplatí tuto částku.

Martin
Martin
11 dní před

Srat na to…jeste nez jsem nejaky penize vubec nekam poslal tak si nasel recenze jako jsou treba tady a vidim ze se vyplatilo. Po me teda chteji jen 490,- za sestavovani kulickovych per ale seru na to podle vasich reakci.

Last edited 11 dní před by Martin
Ela
Ela
3 měsíců před

Dobrý den tak jsem munuly týden odeslala 990 Kč a prisla mi kupa propagačních letáku. Když jsem psala kde jsou obálky a známky bylo mi odpovezeno, ze si mám více číst smlouvu (což je pravda) a ze o žádných obalkach se nikde nepíše . Jen mám teda větší strach ze jsem podepsala tu smlouvu . Lze ji nějak zrušit ? Peníze asi zpět nedostanu a Jak to tady čtu tak jsem pěkně naletela

Lukáš
Lukáš
6 měsíců před

Dobrý den, mám podobnou zkušenost ale s výrobou předmětů od pani Hateové. Kde jsem jim poslal něco přes 1700 Kč s tím že mi zašlou materiál na 100 ks výrobků (malých knížeček) kde jedna knížečka měla být za 43 Kč. Samozřejmě návod nebyl nějak zvlášť stručně popsáný a nebyla u toho ani předloha.
100 ks knížeček mi poslali zpátky s papírem co je špatně a že se mnou rozvazují smlouvu bez náhrady úhrady. Takže jsem jentak vyhodil 1700 Kč a naletěl jsem šikovným podvodníkům. Smlouva je šikovně udělaná tak že nemůžu nebo nevím co bych proti takovým příživníkům mohl udělat. Nemá tady někdo podobnou zkušenost nebo radu. Děkuji za názory.

Pavla
Pavla
6 měsíců před

Každý, kdo na tohle klikne z 90% utratí 1000,- za registraci a nakonec je stejnak bez práce. Zjistila jsem nakonec co dělat, ale to až po registraci. Je to na HOVNO

Jiří
Jiří
6 měsíců před

Jedná se o zcela jinou formu spolupráce, než plnění obálek doma. Jedná se o zasílání obálek na samostatně získané adresy, kam se obálky zašlou, aktivní propagaci určitých služeb zájemcům na inzertních portálech a v novinách, přičemž náklady hradíte. Získáte obálky opatřených adresou a známkou od třetích osob, poté naplníte a zašlete je zpět podnikateli, kterému jste platili oněch 990,-kč.
Nejedná se tedy o nabídku zaměstnání, ale o jakousi spolupráci formou samostatně výdělečné činnosti prováděné doma. Navíc příležitost uzavřít smlouvu o spolupráci a obdržení pokynů obdržíte až po registraci a zaplacení startovního balíčku, který neobsahuje nic víc než smluvní dokumenty. To, co dělají je dle mého názoru minimálně v rozporu s dobrými mravy.

Věra
Věra
7 měsíců před

Dobrý den, taky mě to lákalo, ale vyhledala jsem si prvně kontakty a zkopírovala název firmy a vyjel mi Váš článek. Utvrdil jste mě v tom, co jsem si myslela. 🙂 Děkuji!

Žaneta
Žaneta
7 měsíců před

Bohužel jsem také naletěla 🥺 nevím co dělat je to podvod

Jiří
Jiří
Reply to  Žaneta
6 měsíců před

doporučuji obrátit se na ČOI, viz nejnovější komentář

Dada
Dada
8 měsíců před

Dobrý den tak jsem munuly týden odeslala 990 Kč a čekám co přijde. Jak to tady čtu tak jsem pěkně naletela a přišla o peníze.

Pavel
Pavel
1 rok před

Podvod, znovu to rozjiždí, ono po tisícovce, pomalu podvádět, jde to. Stačí když kape ! Trestný čin je až nad 5000 a dávejte se pak s někým dohromady na společné TO…………..

AlenkaJaksova
AlenkaJaksova
1 rok před

Dobrý den. Jednoznačně se jedná o podvod.Je mi 70 let a jako důchodkyni se mi hodí každá koruna.Odepsala jsem na nabídku plnění obálek. Zaplatila jsem registrační poplatek 990 korun, v naději, že se jedná o solidní nabídku.Po tom, co mi panVelcl poslal obálku s e smlouvou a spoustu návodů,jak získávat klienty- například podáním inzerátů do Anonce a jiných podobných,.mi došlo, že jsem sedla na lep podvodníkovi. Okopírovala jsem vše aposlala panu Velclovi doporučeně originály zpět s tím, že pokud mi nepošle peníze zpět, obrátím se na policii . Minulý týden mi Od něj přišlo na účet 700 korun. Opět jsem mu poslala dopis, že očekávám zbylých ,290 korun,jinak že platí, že budu kontaktovat policii s poznámkou, že by asi nechtěl,aby se policie o jeho aktivity začala zajímat. Jsem přesvědčena, že peněz pošle .Je zřejmé, že se skutečně jedná o podvod.

Tomáš
Tomáš
1 rok před

Dobrý den, přítelkyně si koupila službu plnění obálek.Zaplatila 990 Kč a Odběratel Tomáš Velcl , Nový Malín 625, 78803 poslal jen seznam na kterém byl typ jak si dál vydělat (kompletace kuličkových per ,šití hraček,šiti a tvorba zajíčků apod. Bez žádných obálek,známek apod. Takže je to obrovský PODVOD !!!

david
david
Reply to  Tomáš
1 rok před

Když je hloupá tak se nediv

Lenka
Lenka
1 rok před

Další stránka Tovel Profitu je http://www.obalky-vydelek.cz Právě mi od nich přišla nabídka, tak pozor ?

Ada
Ada
1 rok před

Moc děkuji za rozbor bo bych jinak málem naletěla. A nemate nahodou konrakt na opravdu solidni firmu ktera nabizi praci na doma a ne lži? Moc děkuji

Jiří H.
Jiří H.
Reply to  Ada
1 rok před

Dobrý den, na této stránce najdete seriózní nabídky na práci z domova:
https://www.prace-z-domu.com/nabidky-prace-z-domova/

Bohouš
Bohouš
Reply to  Jiří H.
1 rok před

Na uvedené adrese se nachází opět firma Tovel, alias živnostník Tomáš Velcl,
Nový Malín 625

ladusa
ladusa
1 rok před

Dobrý den chtěla bych se zeptat na Ecmero.com nevíte jestli vyplácí ?To bude také podvod,Děkuji

Jiří H.
Jiří H.
Reply to  ladusa
1 rok před

Dobrý den, to nevím. Nemám s tím zkušenosti.

Veronika
Veronika
1 rok před

Děkuji moc za “rozbor” této pracovní nabídky. Vždycky mě toto plnění obálek zajímalo a nevěděla jsem, co si o tom myslet. Popsal jste to dokonale. Děkuji. Veronika

Jiří H.
Jiří H.
Reply to  Veronika
1 rok před

Za málo :-).

lenka hudakova
lenka hudakova
Reply to  Jiří H.
1 rok před

no ked ste taky expert na rozbor to mi chcete povedat ze by som udelal co chcu a oni by mi nezaplatili , tak take stranky a prace podobne tejto su spolahnive mne nevadi praca mne vadi zeby ma nekto oklamal a su zeny ako ja z 7 mes. detiatom doma a koruny by sa sikly

Jiří H.
Jiří H.
Reply to  lenka hudakova
1 rok před

Přiznám se, že vám moc nerozumím.

Miluška
Miluška
1 rok před

Tovel profit jsou PODVODNÍCI jako ŠMEJDI

Brigita Berousková
Brigita Berousková
1 rok před

Tovel profit,je VELKÝ PODVOD

Brigita Berousková
Brigita Berousková
1 rok před

PODVOD