Recenze na lepsi-prijem.cz – dá se zde najít seriózní nabídka?

Obrázek na kterém je počítač, uživatel a nápis lepsi-prijem.cz recenze.

Obracíte se na mě s dotazy ohledně inzertního portálu lepsi-prijem.cz, který se zaměřuje, jak již název napovídá, na oblast práce z domova a výdělečných činností, díky kterým byste si mohli vybudovat lepší příjem. Ptáte se mě především na to, zda je možné najít na uvedené stránce nějakou seriózní práci z domova (psaní článků, vkládání produktů do e-shopu a podobně), nebo se jedná o nabídky tipu prodej kosmetiky, klikání na reklamy, vyplňování dotazníků atd. Pokud vás zajímá odpověď, pak čtěte dál.

 

V této recenzi se podíváme na portál lepsi-prijem.cz detailněji, prověříme každý inzerát, který se tam nachází, a na závěr napíši svůj názor.

 

Článek je psán především pro ty lidi, kteří se zatím neumějí příliš dobře orientovat na internetu a o témata jako online podnikání, vydělávání na internetu z domova a podobně, se začali zajímat teprve nedávno a tím pádem ještě nemají vyvinutý „dobrý radar“ na podvody. 🙂

 

Věřím, že vám díky tomuto článku ušetřím nejen spoustu času, ale i nějaké peníze, které byste mohli vložit do potenciálního podvodu.

 

Co je lepsi-prijem.cz

Úvodem by bylo vhodné napsat, čím je portál lepsi-prijem.cz a čím není.

V emailech se mě často ptáte na to, zda uvedený portál nabízí nějakou normální práci z domu. Ne, stránka lepsi-prijem.cz nenabízí žádnou práci, je to jen inzertní portál, na kterém můžete najít nabídky práce od různých firem/osob.

 

Úvodní stránka portálu lepsi-prijem.cz.

 

Na stránce můžete přidat i vlastní nabídku práce nebo výdělku, takže pokud nabízíte něco zajímavého, můžete inzerovat. Tato služba je však zpoplatněna jednorázovým poplatkem v hodnotě 149 Kč vč. DPH. Váš inzerát bude na stránce zobrazen po dobu minimálně šesti měsíců.

 

Jaké nabídky se nacházejí na portálu?

Dá se mezi všemi inzeráty najít i něco seriózního? Na tyto otázky se mě ptáte nejčastěji.

Aktuálně, v době psaní těchto řádků, se na portálu lepsi-prijem.cz nachází přesně 90 inzerátů rozdělených do 6 následujících kategorií:

  • Práce z domova – (40 inzerátů)
  • Manuální práce na doma – (8 inzerátů)
  • Práce přes internet – (20 inzerátů)
  • Výdělek pro důchodce – (4 inzeráty)
  • Výdělek pro studenty – (4 inzeráty)
  • Ostatní práce na doma – (14 inzerátů)

 

Přehled šesti kategorii, které se nacházejí na portálu.

 

Po důkladné analýze všech 90 nabídek bych já osobně rozdělil inzeráty do těchto čtyř kategorií.

  1. MLM nabídky – kosmetika, zdraví a podobně.
  2. Manuální práce z domova – obálky, skládání kolíčků a podobně.
  3. Pyramidové podvody – Ponziho a pyramidové schéma.
  4. Drobný přivýdělek bez investic – klikačky, vyplňování dotazníků a podobně.

 

1. Nabídky práce z oblasti Multi-level marketingu

Asi největší zastoupení ze všech inzerátů má právě tato kategorie. Celkově jsem napočítal až 60 inzerátů zaměřených na prodej kosmetiky, zdraví a podobně.

 

Multi-level marketing, zkráceně MLM, je forma online podnikání, kterou já osobně pokládám za seriózní a legální. Netřeba si to však plést s pyramidovými hrami, ve kterých jde hlavně o nábor nových lidí do systému a placení poplatků.

 

Podstata MLM spočívá v tom, že si najdete nějakou kvalitní společnost, která prodává produkty formou přímého prodeje (produkt putuje z firmy přímo k zákazníkovi).

Následně podepíšete s firmou smlouvu a začnete odebírat jejich produkty (například kosmetiku, drogerii).

Pokud se vám zalíbí, doporučíte je dalším lidem – kamarádům, kolegům či neznámým lidem klidně i přes portál lepsi-prijem.cz.

Pokud tyto produkty začnou odebírat i oni, firma se s vámi za to, že jste jim přivedli nové zákazníky, podělí o svůj zisk.

 

Váš příjem se generuje z prodeje produktů a nikoliv z náboru nových lidí do systému či různých vstupních či měsíčních poplatků. Proto ještě jednou, netřeba si to plést s pyramidovými podvody.

 

Určitě mnoho z vás zná světoznámé firmy, jako Avon, Herbalife, Amway či Mary Kay. I v ČR působí mnoho seriózních českých firem, které se věnují prodeji kosmetiky, drogerie, zdravotních pomůcek či doplňků stravy.

 

Moje hodnocení:

Nabídky práce z této kategorie mohu doporučit, jde o seriózní a legální podnikání! Není to však vhodné pro ty, kteří očekávají peníze ihned! Pokud hledáte raději jistotu pravidelného příjmu, potom MLM nebude pro vás.

MLM však můžete vyzkoušet klidně i při zaměstnání (pokud jste nespokojeni se svým platem).

 

2. Nabídky manuální práce na doma

Méně početnou skupinu, konkrétně 8 inzerátů, tvoří nabídky manuální práce. Jedná se především o práce ve formě kompletace propisek, balení a adresování reklamních prospektů, kompletace ozdobných a upomínkových předmětů, etiketování a plnění obálek letáky a podobně.

Všechny nabídky v této kategorii působí na mě nedůvěryhodně už jen z toho důvodu, že ani u jedné nenajdete název firmy. V jedné nabídce dokonce inzerent píše, že vám pošle, samozřejmě za poplatek, brožurku firem, které údajně nabízejí manuální práce z domu.

 

Seznam inzerátů nacházejících se v kategorii manuální práce doma

 

Navzdory výše uvedenému jsem se rozhodl odpovědět na všech 8 inzerátů a zjistit, jaké jsou podmínky spolupráce a co to obnáší.

A jak to dopadlo? Přesně tak, jak jsem očekával. Všechny firmy/inzerenti nabízející tyto práce, vyžadují vstupní poplatek v hodnotě několika stovek Kč. Za poplatek vám následně pošlou materiál k výkonu práce, ale zhotovené produkty/výrobky si budete muset ve většině případů prodat sami. Takže byste měli vlastnit živnostenské oprávnění.

Jsou tam samozřejmě i výjimky, ale všechno je to tak sofistikovaně udělané, že nakonec nevyděláte ani halíř, protože tyto firmy vydělávají právě na vstupních poplatcích a ve skutečnosti žádnou práci nenabízejí. Koneckonců, pár recenzí na tyto firmy najdete i na mé stránce. A ty rozhodně potvrzují to, o čem tady teď píši.

 

Mimochodem, majitelem portálu lepsi-prijem.cz je Tomáš Velcl. Je to tatáž osoba, která vlastní také stránku obalky-doma.cz, na níž nabízí práci v podobě plnění obálek. Kromě toho je majitelem i dalšího inzertního portálu na domácí práce s názvem inprace.cz.

 

Moje hodnocení:

Nabídky z této kategorie doporučuji ignorovat! Na 99,9% nic nevyděláte. Ve většině případů se ani nejedná o klasické zaměstnání, i když se právě to tyto firmy snaží zájemcům o práci namluvit. Naopak, jedná se o podnikání, kde si budete muset zhotovené věci prodat sami!

 

3. Pochybné investiční nabídky – Ponziho schéma

Třetí skupinou inzerátů, které se často vyskytují na portálu lepsi-prijem.cz jsou pyramidové hry (pochybné investiční systémy – Ponziho schéma a pyramidové schéma, které lákají účastníky na možnost pohádkově zbohatnout snadno a rychle), především ve spojitosti s kryptoměnama.

V některých případech se vám může zdát, že se jedná o seriózní MLM společnost. Jak jsem už ale zmiňoval v bodě 1, u MLM vyděláváte na prodeji produktů, u pyramidových her náborem dalších lidí do systému a placením vstupních či měsíčních poplatků.

 

Příklad inzerátu, ve kterém majitel propaguje Ponziho podvod.

 

Moje hodnocení:

Na pyramidových hrách se sice vydělat dá, ale jen v případě, že jste zkušení a víte, jak to v tomto „byznysu“ chodí. Naopak, pokud patříte mezi začátečníky, tak je vysoce pravděpodobné, že o svou investici přijdete.

Já osobně nedoporučuji věnovat se takovým „výdělečným“ systémům, protože se v podstatě jedná o podvod, okrádání dalších lidí.

 

4. Drobný přivýdělek bez poplatků – vyplňování dotazníků apod.

Poslední a zřejmě i nejméně početnou skupinou jsou inzeráty zaměřené na drobné přivýdělky, jako například vyplňování dotazníků za peníze či odměny.

Vůči tomuto způsobu výdělku nemám žádnou výhradu. Na rozdíl od předchozích kategorií, zde nepotřebujete investovat žádné peníze, neplatíte žádné poplatky a nemusíte ani nic prodávat.

Peníze vyděláváte tím, že v dotaznících vyjádříte pouze svůj názor.

Na portálu lepsi-prijem.cz jsem shlédl 6 takových inzerátů, ale většina z nich slibovala nereálně vysoké výdělky. „Vydělejte si vyplňováním dotazníků 10 000 Kč za měsíc“. I takový inzerát jsem tam našel. Je to samozřejmě nesmysl. Měsíčně si takovou prací můžete vydělat pár desítek, možná stovek Kč, ne více.

 

Moje hodnocení:

Tuto formu online výdělku rozhodně mohu doporučit. Pokud se nudíte, nebo máte právě volný čas, který nechcete trávit sledováním TV, můžete zkusit vyplňovat dotazníky a ankety.

Jedná se ale jen o drobný přivýdělek při práci či škole. Běžné zaměstnání vám tato forma výdělku určitě nenahradí.

 

Co mají všechny nabídky práce společného?

Všechny práce a přivýdělky nacházející se na inzertním portálu lepsi-prijem.cz mají společné tyto čtyři věci – lze je provádět z pohodlí domova, vyžadují vstupní či měsíční poplatky a k jejich provádění byste měli vlastnit živnostenské oprávnění, protože se v podstatě jedná o podnikání. Tím čtvrtým společným rysem všech inzerátů je, že s vysokou pravděpodobností nic nevyděláte, ačkoliv vám v každém inzerátu slibují desetitisícové výdělky. Viz například obrázek níže. Jak se za 100 dnů vypracovat z 0 na 100 000 Kč. No nezkuste to. Nejdříve ale budete muset zaplatit vy!

 

Ukázka inzerátu, ve kterém majitel láká na luxusní výdělek - jak se dostat z 0 na 100 000 Kč.

 

Výjimkou jsou pouze tyto průzkumné agentury, které za účast při vyplňování dotazníků nevyžadují žádné poplatky a vaše vydělané peníze vám skutečně vyplatí.

 

Pár slov na závěr

Pokud mám tedy odpovědět na úvodní otázku – „je možné nalézt na stránce lepsi-prijem.cz nějakou seriózní práci z domova, nebo se jedná o nabídky tipu prodej kosmetiky, klikání na reklamy, vyplňování dotazníků?“, pak musím odpovědět NE. Na tomto inzertním portálu nenajdete, alespoň v současnosti, žádné seriózní zaměstnání v podobě psaní článků, tvorby grafiky, překládání, přepisování textů, správy e-shopu, či manuálních, domácích prací. Žádnou nabídku na smlouvu, případně dohodu s fixním platem zde nehledejte! Samozřejmě není vyloučeno, že se tam v budoucnu inzerát na takovou práci objeví.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem Lepší Příjem? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply