Jak zvýšit návštěvnost a tržby vašeho projektu? Zde je pár tipů

Hledáte způsoby, jak se lépe prosadit v on-line světě? Chtěli byste patřit mezi lídry ve své oblasti a vybudovat si vyšší povědomí o vaší značce či produktu? Zajímá vás, jak se dá za relativně nízké náklady zvýšit návštěvnost vašeho projektu/e-shopu a také jeho tržby? V tomto článku si představíme pár ověřených a osvědčených tipů, jak toho dosáhnout.

 

Affilbox – affiliate marketing může zvýšit vaše tržby až o 60%

Affiliate marketing funguje na velmi jednoduchém principu. Je to forma online marketingu, kde vy jako inzerent, platíte peníze za reklamu, až když potenciální zákazník provede nějakou akci na vašem e-shopu/projektu. Za akci můžeme považovat například registraci v e-shopu, vyplnění kontaktního formuláře nebo zrealizování objednávky.

 

Zvyšte návštěvnost a zisky svého projektu prostřednictvím Affilboxu.

 

Nemusíte tedy platit ani za zobrazování reklamy a ani za kliky na vaše reklamní bannery. Za reklamu zaplatíte až když zákazník, který se proklikne na váš e-shop z nějakého blogu či magazínu, zrealizuje objednávku. Vy následně partnera, který vás propaguje, odměníte předem dohodnutou provizí – nějaké % ze zisku.

 

Jaké jsou největší výhody affiliate marketingu?

 • Nic neriskujete. Vaše reklamní bannery se mohou zobrazovat na stovkách blogů a magazínů, vy jim zaplatíte až když se někdo proklikne na váš e-shop a provede nějakou akci – nákup, vyplnění formuláře (u půjček) apod. Dá se tedy říci, že jde o nejbezpečnější druh on-line reklamy, protože nemáte žádné zbytečné náklady, odměny za propagaci vyplácíte až ze zisku.
 • Když získáte stálé zákazníky, kteří se registrují a nakoupí přímo přes váš e-shop, neplatíte další a další provizi z prodejů. Tu získá majitel blogu či magazínu jednorázově.
 • V ČR je tato forma marketingu stále v plenkách. Affiliate marketing využívá stále malé procento prodejců, máte tak šanci být lepší než vaše konkurence.
 • Pokud porovnáme affiliate marketing s PPC a PPM reklamou, u affiliate neroste cena. Na PPC reklamních systémech, jako je Facebook, Sklik, Google AdWords roste cena za klíčová slova každý rok. Navíc další nevýhodou je, že inzerent musí platit za reklamu dopředu, přičemž neví, zda vůbec bude účinná a zda přinese nějaký úspěch. U affiliate marketingu toto riziko odpadá.

 

Vytvoření vlastního affiliate programu je časově náročné a stojí hodně peněz (zaplatit programátora, najmout si affiliate manažera, který se bude starat o partnery/blogery atd.). Lepší variantou je využít portál Affilbox.cz, který patří mezi nejpoužívanější affiliate software v Česku a na Slovensku.

Affilbox je nástroj na provoz affiliate programu, který nabízí přehlednost a jednoduchost. Hned po přihlášení máte před sebou přehledné statistiky a několik měřítek, díky kterým můžete vyhodnocovat úspěšnost kampaní (počet kliknutí za daný měsíc, počet konverzí, celkový výdělek e-shopu/projektu apod.).

Software je kvalitně propracovaný pro 21. století a spoustu věcí zvládne i bez vaší přímé účasti.

 

Na Affilboxu si můžete pohodlně nastavit slevové kupony, exportovat statistiky a nechat automaticky schvalovat provize pro vaše partnery. 

 

Další výhodou je určitě i možnost přizpůsobit si administraci podle vlastních potřeb. Pokud vám nevyhovuje přednastavený styl a grafika administračního rozhraní, můžete si ho změnit tak, jak uznáte za vhodné.

Těšit se můžete také na rozsáhlý manuál určený i pro začátečníky. Pokud si nevíte s něčím rady a nechce se vám využít telefonickou podporu nebo live chat s operátorem, můžete použít nápovědu.

 

Affilbox využívá každým rokem stále více firem. Není se čemu divit, vždyť jen za poslední měsíc přinesl obchodníkům obrat několik desítek milionů Kč. A co vy, přidáte se také?

Affilbox nabízí novým klientům možnost vyzkoušet si jejich software zdarma ve 14 denní zkušební verzi. Začít můžete zde.

 

Pokud vám tyto informace nestačí, doporučuji přečíst si plnou recenzi na Affilbox.

 

Whitepress – získejte zákazníky a budujte pozice ve vyhledávačích

Whitepress je tržiště mezi inzerujícími firmami a blogery / majiteli webových stránek.

Jedná se o PPP (Pay Per Post – platba za článek) reklamní systém, který funguje na principu nákupu a publikaci reklamních článků a zpětných odkazů na on-line magazínech s vysokou návštěvností.

 

Jak nakopnout svůj online byznys díky Whitepress.

 

Proč využívat PPP reklamní systém? Díky této formě reklamy můžete:

 • budovat povědomí o vaší značce či produktu,
 • vylepšit image – kvalitní článek zveřejněn na autoritním webu jako je například idnes.cz, posiluje image vaší značky,
 • podpořit SEO a linkbuilding – pokud budete nakupovat PR články a zpětné odkazy na kvalitních magazínech, podpoříte tím autoritu svého projektu, a tím i lepší pozice v Google SERPE,
 • zvýšit návštěvnost svého projektu a získat nové konverze. Reklamní odkazy v článcích mohou mít až 20% úspěšnost kliknutí. Oproti bannerové (obrázkové) reklamě, kde se kliknutí pohybuje okolo 1 až 4% to je obrovský rozdíl. Jen pro srovnání, zatímco při tisícovce zobrazení banneru se proklikne na váš projekt/e-shop jen 10 až 40 lidí, při kvalitně napsaném PR článku to může být až 200 potenciálních zákazníků.

 

Jak začít?

Zaregistrujte se na stránce whitepress.cz a přidejte do systému váš reklamní článek. Pokud nemáte napsaný žádný článek, objednejte si jeho napsání třeba i od Whitepress, který spolupracuje s více než 60 copywritery a novináři.

Následně si pomocí vyhledávače vyberte, kde chcete váš článek publikovat. Whitepress spolupracuje s více než 17 000 blogery a influencery (kteří mají dohromady desítky milionů návštěvníků) ve všech oblastech – auto-moto, gastronomie a recepty, zdraví a krása, bydlení a mnoho dalších, takže máte z čeho vybírat.

 

Samozřejmě, pokud je váš projekt/e-shop zaměřený na prodej bytových doplňků/bydlení, nebudete chtít publikovat váš článek na magazínu o vaření.

 

Vybírat si můžete podle několika parametrů, já vám doporučuji zaměřit se hlavně na to, aby daný magazín měl pravidelně aktualizovaný obsah, rozumnou cenu za zveřejnění článku a kvalitní SEO parametry (raději zaplatit 5 000 Kč za zveřejnění článku na autoritativním webu, než 500 Kč na neznámém webu s nízkou návštěvností).

Když budete pevně rozhodnutí, že právě tento magazín je vhodný pro váš PR článek, oslovte blogera a objednejte si jeho služby. Platit můžete prostřednictvím internetové peněženky Paypal nebo bankovním převodem.

Na závěr použijte bezplatný sledovací script od Whitepress a sledujte interakce čtenářů článku. Kolik z nich se proklikne na váš váš e-shop/projekt a provede požadovanou akci?

 

Jaké jsou další výhody spolupráce s Whitepress?

 • Whitepress používá komplexní vyhledávač majitelů magazínů a denně aktualizuje více než 20 měřítek. Budete mít tedy dostatek informací o magazínu, na kterém chcete zveřejnit svůj článek,
 • Whitepress působí v 17 zemích, web má přeložen do 12 jazyků. Nechybí ani angličtina a němčina. Pokud tedy máte e-shop/projekt ve více jazykových mutacích, stačí vám registrovat se pouze v české verzi Whitepress a můžete objednávat reklamní prostor pro vaše PR články ve všech zemích,
 • profesionální zákaznický servis a atraktivní ceny.

 

PPP systémy, jako například Whitepress, jsou skvělou možností, jak získat nejen nové zákazníky z tematických magazínů, ale nabízejí také možnost budovat organickou návštěvnost z vyhledávačů (Google, Bing, Seznam atd.). Prostřednictvím této formy reklamy budujete autoritu vašeho projektu, což může mít v budoucnu pozitivní vliv na pozice v Google SERPE. Kdo by nechtěl, aby se jeho webová stránka zobrazovala na předních pozicích ve vyhledávačích?

Pokud vás Whitepress zaujal, dejte mu šanci. Začít můžete zde.

 

Pokud vám tyto informace nestačí, doporučuji přečíst si plnou recenzi na Whitepress.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply