TOP 20 nejlepších průzkumných firem, kde dostanete zaplaceno

Určitě velmi dobře znáte různé webové stránky, které slibují uživatelům rychlý a snadný výdělek. Na internetu takových najdete plnou kopu. Drtivá většina z nich, možná až 99 %, nabízí pouze falešné sliby, a když dojde na „lámání chleba“, žádné peníze od nich nedostanete. Právě naopak, ještě vás nakonec o nějaké oškubou. Nejsem výjimka, na pár takových podvodů jsem bohužel narazil i já. Na netu se však dají najít i takové projekty, které skutečně umožňují běžným lidem možnost vydělat si. Jsou to především společnosti, které se zabývají vyplňováním online placených průzkumů a dotazníků. V tomto článku si pár takových společností představíme.

 

Článek byl aktualizován v lednu 2024.

 

Společnosti, které se věnují průzkumu trhu prostřednictvím online dotazníků a anket.Do této kategorie budu tedy přidávat společnosti organizující vyplňování internetových anket a dotazníků, které jsou mnou ověřené. Pod pojmem „ověřené“ mám na mysli to, že s nimi mám pozitivní zkušenosti, což potvrzují zejména reálné peníze na mém bankovním účtu. 

Tato recenze obsahuje největší seznam společností (momentálně je jich až 23), které nabízí možnost vydělat si peníze online z pohodlí domova. Na žádném jiném webu takový rozsáhlý seznam nenajdete.

 

Pro koho je to vhodné?

Placené dotazníky, resp. průzkumy za peníze jsou ideálním způsobem, jak si studenti mohou přivydělat při škole, zaměstnaní při práci, senioři v důchodu, ale i maminky na mateřské dovolené. Vyplňování dotazníků je prostě vhodné pro kohokoliv, kdo hledá drobný výdělek na přilepšení.

 

Mějte na paměti, že tato forma brigády vám nenahradí běžné zaměstnání. Velké peníze tedy nečekejte. Pokud se ale zaregistrujete do více, v tomto článku uvedených, společností, může z toho být docela slušný vedlejší příjem.

Registrací se k ničemu nezavazujete, klidně můžete začít spolupracovat se všemi průzkumnými agenturami, které zde najdete. Více registrací = více pozvánek k průzkumům = vyšší výdělek. Já osobně doporučuji navázat spolupráci alespoň s prvními osmi agenturami.

Nejedná se o podvod, registrace je vždy zdarma, nikdy neplatíte žádné vstupní ani měsíční poplatky. 

 

Důležité upozornění: při registraci do níže zmíněných společností doporučuji uvést vaši nejpoužívanější emailovou adresu (ideálně takovou, kterou používáte každý den. Často se totiž stává, že na vyplnění dotazníku je potřebný jen určitý počet tazatelů (např. 5000). Jakmile se naplní potřebný počet, dotazník již nebude aktuální. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud se dostanu k emailové pozvánce po třech dnech, je už dávno neaktivní. Z tohoto důvodu doporučuji používat emailovou adresu, kterou sledujete každý den. Nemusíte se bát, spam vám tam nikdo posílat nebude. Doposud jsem od nich za tři roky nedostal žádnou nežádoucí poštu, pouze pozvánky na placené průzkumy.

 

Marketagent

Jde o společnost, která působí mezinárodně ve více než 100 zemích po celém světě a pracuje s více než 30 světovými jazyky. Výjimkou není ani čeština. V průběhu roku provede více než 800 průzkumů a každodenně se přidá do její databáze přibližně 400 nových členů.

Marketagent spolupracuje jak s výzkumnými firmami, resp. se zadavateli průzkumů, kteří potřebují provést rychlý a levný průzkum, tak s registrovanými tazateli, kteří se za malou peněžní odměnu mohou těchto průzkumů zúčastnit. Část peněz, které Marketagent získá od zadavatelů a výzkumníků, totiž rozděluje mezi své členy, čili mezi vás. A to jen za vyjádření vašeho názoru! Jsem u nich zaregistrovaný něco přes 10 měsíců a doposud jsem se zúčastnil 25 online anket. 

Čeština – ano.

Registrační bonus – 100 bodů.

Odměna za jeden dotazník – 20 až 250 bodů.

Poměr body/peníze – 100 bodů = 25 Kč.

Výplatní minimum – pokud posíláte peníze na bank. účet, tak 500 bodů. U online peněženek je to 1000 bodů.

Způsob výplaty – bankovní účet a internetové peněženky Paypal, Skrill, Wise a Revolut.

Přístupné pro:  16 let +

 

Společnost spolehlivě vyplácí. Během zmiňovaných 10 měsíců je můj výdělek více než 2000 Kč. Konkrétní příjmy však závisí to na tom, jak často budete zváni do online průzkumů. Mě pozvali zatím jen 25 krát, někdo jiný však mohl být pozván i 100 krát.

Doporučuji stáhnout si do svého smartphonu aplikaci od Marketagent, aktivovat si oznámení prohlížeče a sledovat „kolotoč průzkumů“. Jen díky těmto 3 věcem mi narostl počet pozvánek o 100 %.

 

Registrační link do společnosti Marketagnet.

 

TGM Panel Česko 

TGM Panel Česko je on-line výzkumný panel, který podléhá globálnímu dodavateli průzkumu trhu – TGM Research FZE. Jde tedy o zahraniční průzkumnou agenturu, která momentálně působí ve více než 70 zemích po celém světě. TGM panel je otevřený pro všechny testery a pracuje s více než 29 světovými jazyky včetně češtiny.

Registrace je samozřejmě zdarma. Tak, jako u ostatních společností, nikdy neplatíte žádné vstupní ani skryté poplatky, Studie/průzkumy můžete vyplnit z jakéhokoli zařízení: smartphone, laptop, PC nebo tablet.

Čeština – ano.

Registrační bonus – už nevím.

Odměna za jeden dotazník – až 3 body (závisí samozřejmě na časové náročnosti průzkumu).

Poměr body/peníze – 1 bod = 25 Kč.

Výplatní minimum – od 50 Kč.

Způsob výplaty – online peněženka Paypal.

Přístupné pro:  16 let +

 

Pro vyplácení odměn je nutné mít založený účet na PayPalu. Paypal je internetová peněženka (platební systém), pomocí které se dají posílat nebo přijímat peníze. V podstatě je to něco podobného jako internetbanking. Založení účtu je jednoduché, zabere jen pár minut. Registrace a používání PayPalu jsou zdarma. Návod, jak se zaregistrovat, naleznete na stránce o paypal peněžence,

Společnost je členem ESOMAR a plně dodržuje principy ochrany osobních údajů (odpovědi jsou anonymní) u všech průzkumů na všech trzích.

 

Registrační link do společnosti TGM Panel Czech.

 

Voissy

Provozovatelem Voissy je SAS Andromeda Smart Softwares se sídlem ve francouzském městě Marseille. Voissy funguje ve více než čtyřiceti zemích světa, dostupné je v patnácti světových jazycích včetně češtiny.

Přihlásit se může každý plnoletý zájemce s tím, že mezi 15. a 18. rokem potřebujete souhlas rodiče či zákonného zástupce. Voissy je tedy pro mladší patnácti let nedostupné.

Čeština – ano.

Registrační bonus – 300 bodů.

Odměna za jeden dotazník – 500 až 3000 bodů.

Poměr body/peníze – 430 bodů = 10 Kč.

Výplatní minimum4 300 bodů (100 Kč).

Způsob výplaty – jakmile nasbíráte dostatek bodů, můžete je proměnit na peníze prostřednictvím služby PayPal, dárkových karet Amazon a dalších odměn.

Přístupné pro:  15 let +

 

Registrační link do společnosti Voissy.com.

 

Český národní panel

Český národní panel je další seriózní společností, která se věnuje online průzkumu veřejného mínění. Každý zaregistrovaný člen získává možnost zúčastnit se na placených výzkumech, které probíhají formou internetových dotazníků/anket.

Za kompletní vyplnění online dotazníku, tedy pokud odpovíte na všechny otázky, získáváte odměnu ve formě bodů (oplatek). Tyto oplatky budete moci v budoucnosti směnit za reálné peníze či hodnotné ceny, nebo je darovat na dobročinné účely. Respondenti národního panelu mohou být osloveni také k účasti na dalších typech výzkumu trhu, např. skupinových diskusích. V těchto případech je uživatel oslovený speciální pozvánkou (zatím se mi to ještě nestalo, takže nevím jak).

Čeština – ano.

Registrační bonus – 50 oplátek.

Odměna za jeden dotazník20 až 250 oplatek.

Poměr body/peníze – 1000 oplátek = 100 Kč.

Výplatní minimum – od 2000 oplátek.

Způsob výplaty – převod na bankovní účet nebo možnost získat dárkové poukázky.

Přístupné pro:  15 let +

 

Při registraci vypište údaje pravdivě, a to včetně telefonního čísla, protože vám budou volat, aby si ověřili vaše údaje. Je to seriózní společnost!

 

Registrační link do společnosti Český národní panel.

 

Populace – dříve CASI

Populace.cz je další společnost, díky které máte možnost vyjádřit své názory a postoje. Svojí účastí přispějete k poznatkům o aktuálních tématech v sociální realitě, která vás obklopuje. Odměna za vyplnění dotazníku je odstupňovaná na základě jeho délky a náročnosti. Zpravidla je to 20 až 60 Kč. Kromě vyplňování online dotazníků je možné zúčastnit se také telefonického rozhovoru a skupinové diskuze. V těchto případech jsou odměny samozřejmě o mnoho vyšší.

Čeština – ano.

Vstupní bonus – už nevím.

Odměna za jeden průzkum20 až 60 Kč.

Poměr body/peníze – nesbíráte body.

Výplatní minimum – neexistuje.

Způsob výplaty – získat můžete různé atraktivní ceny, např. peníze na bankovní účet. Máte možnost zúčastnit se různých soutěží a vyhrát věcné ceny.

Přístupné pro:  18 let +

 

Velkou výhodou v porovnaní s jinými společnostmi, které zmiňuji v tomto článku, je fakt, že tu neexistuje výplatní minimum. Peníze, které získáte za vyplnění dotazníků, vám budou zaslány na váš bankovní účet vždy jednou za tři měsíce, a to i za předpokladu, že nasbíráte jen 10 Kč. Nemusíte tedy čekat do doby, než nasbíráte určitý obnos…

 

iVýzkumy

Stejně tak jako v předcházejících případech i ve firmě ivyzkumy.cz dostáváte za účast určitý počet bodů, resp. kreditů.

Kromě vyplňování obyčejných dotazníků jsou také další možnosti, jak se zúčastnit online výzkumu: internetové diskuze, mobilní výzkumy, telefonické výzkumy a SMS výzkumy. V některých typech výzkumů (např. internetové diskuze) dostávají účastníci přímo finanční odměnu, obvykle ve výšce 300 až 1000 Kč.

Čeština – ano.

Vstupní bonus – už nevím.

Odměna za jeden dotazník – 100 až 750 kreditů (výše kreditů závisí především na délce a složitosti internetového dotazníku.).

Poměr body/peníze – 100 kreditů = 10 Kč.

Výplatní minimum – 3000 kreditů (300 Kč).

Způsob výplaty – bankovní účet, možnost darovat je na dobročinné účely nebo získat poukázky na nákup zboží v internetových i kamenných obchodech, např. Mall.cz, Alza.cz.

Přístupné pro:  15 let +

 

Talk Online Panel

Tato rakouská společnost se zabývá průzkumem trhu prostřednictvím online dotazníků, individuálních konzultací, studií a využíváním standardních nástrojů a produktů. Talkonlinepanel.com/cz  je členem ESOMAR, VMÖ, MMA Austria a IAB-Austria a plně dodržuje principy ESOMAR při všech průzkumech na všech trzích.

Čeština – ano.

Vstupní bonus – 100 bodů.

Odměna za jeden průzkum100 až 500 bodů.

Poměr body/peníze – 100 bodů = 17,5 Kč.

Výplatní minimum – 2000 bodů (350 Kč).

Způsob výplaty – body můžete vyměnit za různé atraktivní ceny, např. hotovost na bankovní účet, dárkové poukazy atd.

Přístupné pro:  15 let +

 

Automaticky máte možnost zúčastnit se zajímavých soutěží o skvělé ceny. Společnost Talk Online Panel v České republice v podstatě začíná, proto je pozvánek na vyplňování placených anket a dotazníků zatím poměrně málo.

 

Daedalus Online

Daedalus Online provádí internetové průzkumy pro různé společnosti v Rumunsku, Evropě a USA. Jde o průzkumy v různých oblastech, například TV reklamy, nových produktů na trhu a měření spokojenosti zákazníka. Společnost je členem ESOMAR od roku 2012.

Čeština – ano.

Vstupní bonus – už nevím.

Odměna za jeden průzkum20 až 150 bodů.

Poměr body/peníze – 100 bodů = 25 Kč.

Výplatní minimum – 1000 bodů (250 Kč).

Způsob výplaty – body můžete vyměnit za různé atraktivní ceny, např. hotovost na bankovní účet, dárkové poukazy atd.

Přístupné pro: nevím.

 

V této společnosti jsem registrován již od roku 2012-2013. Doposud to nebylo bůhvíco, v podstatě se dá říci, že za ty tři roky jsem nedostal ani jednu pozvánku do průzkumu. V roce 2015 se však vše změnilo. To je hlavní důvod, proč jsem se Daedalus Online rozhodl zařadit do tohoto článku. Registrovat se můžete na jejich oficiální stránce daedalusonline.eu (bez www), pozorně si však přečtěte pravidla a podmínky spolupráce, je totiž možné, že jsem něco zásadního přehlédl.

 

Upozornění: od pár lidí jsem na e-mail dostal zprávu, že firma Daedalus online je podvod, resp. že si neplní své povinnosti a nevyplácí. Já osobně s nimi nemám špatné zkušenosti, ale považuji za nutné vás na to upozornit. Zvažte tedy registraci do této společnosti. 

 

Další společnosti

Níže naleznete seznam dalších dotazníkových firem, se kterými ale nemám žádné zkušenosti. Některé už možná nefungují. V každém případě, některé firmy nenabízí za vyplnění dotazníku finanční odměnu, ale jen věcné ceny – poukázky na nákup, předplatné časopisů, hračky atd.

 

cz.toluna.com

Toluna Group je zahraniční výzkumná společnost, která získává veřejné mínění v několika desítkách zemí napříč celým světem, Česká republika je jednou z nich. CZ.toluna.com se od ostatních dotazníkových společností v jedné věci odlišuje, své uživatele nechává tvořit organickou komunitu. S ostatními přihlášenými tak můžete pořádat ankety nebo souboje a stejně jako za účast v dotaznících za tyto aktivity sbírat body, které pak směníte za odměny. Body můžete získávat například i za tvorbu obsahu na stránkách Toluny a také za hraní her.

Výplatní minimum: nezjištěno

Odměna za jeden dotazník: 15 – 50 000 bodů, někdy i více.

Způsob výplaty: bankovní převod, Paypal, dárkové elektronické poukazy (e-poukazy) na nákup zboží a do obchodů. 

Věk: 18+ (případně i pro 16leté, kteří mají povolení rodičů).

 

glaxes.com

Glaxes sbírají názory hlavně velkým firmám, které chtějí vědět, jak si mezi lidmi stojí jejich nový produkt, reklama nebo kampaň, co si lidé myslí o jejich webových stránkách, a zda by nebylo lepší něco upravit nebo pozměnit.  K účasti na průzkumech se může přihlásit kdokoliv, Glaxes.com přijímá testery napříč věkovým, sociálním i geografickým spektrem. Je tedy úplně jedno, jste-li dvacetiletý student z Prahy nebo pětapadesátiletý kuchař z jižní Moravy. 

Výplatní minimum – 5 000 bodů (350 Kč).

Odměna za jeden průzkum500 až 3 000 bodů.

Způsob výplaty – Paypal.

Přístupné pro:  nezjištěno.

 

Dialog.stemmark.cz

Další společností, která se věnuje výzkumu veřejného mínění, je také STEM/MARK, která provozuje panel Dialog. Za pět let na trhu má přes deset tisíc registrovaných členů, kteří vyplnili na 200 tisíc různých dotazníků. Ty se věnují obvykle celospolečenským tématům nebo službám, kontaktováni můžete být dvěma způsoby – telefonicky nebo formou online dotazníku, podle vaší volby. Jako odměnu za vyplnění získáte S/Majlíky, které lze vyměnit za hotovost a nechat zaslat na účet nebo věnovat na dobrou věc. Za registraci vám společnost připíše 200 S/Majlíků.

Výplatní minimum: 2 000 S/Majlíků (200 Kč). 10 S/Majlíků = 1 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 150 – 200 S/Majlíků.

Způsob výplaty: bankovní účet.

Věk: nezjištěno.

 

Mnforce-panel.cz

Online komunita lidí, která v Čechách čítá zhruba dvacet čtyři tisíc aktivních členů. Za vyplnění dotazníků slibuje Mnforce ePanel nejen finance, ale i výherní losy. Mezi výhrami je třeba elektronika nebo zájezd.

Výplatní minimum: 200 Kč, pro výběr je třeba nasbírat 200 eBodů (1 eBod = 1 Kč).

Odměna za jeden dotazník: 10 – 60 eBodů.

Způsob výplaty: bankovní účet, losy do soutěže o hodnotné ceny.

Věk: 18+

 

Mujpanel.cz

Další online panel, který testuje názory svých uživatelů hlavně v oblasti marketingu a sociologie. Za účast v anketách můžete na Můj panel dostat nejen peníze, ale i věcné odměny jako foťák, netbook nebo iphone.

Výplatní minimum: 500 bodů (500 Kč). 1 bod = 1 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 40 bodů.

Způsob platby: bankovní účet, poštovní složenka. Hmotnou odměnu můžete směňit za své body již od 200 bodů.

Věk: 16+

 

Czpanel.datadiggers-mr.com

I na Datadiggers se můžete zúčastnit průzkumu názorů. Nejčastějšími tématy jsou každodenní věci jako váš telefon, automobil, oblíbené destinace a podobně. Svou aktivitu můžete vyměnit za peníze nebo poukazy na nákup do známých českých eshopů.

Výplatní minimum: 300 Kč. Po nasbírání uvedené částky můžete požádat o vyplacení.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 70 Kč.

Způsob výplaty: Paypal, e-dárkové karty od Amazonu a G2A.

Věk: 14+

 

Askgfk.cz

Další z internetových průzkumníků zaměřující se na to, co si veřejnost myslí pokud jde o zdraví, technologie, nakupování atd. Za svou práci při vyplňování si můžete u GfK Online klub říct o peníze nebo poukázky na slevy do různých eshopů.

Výplatní minimum: 100 bodů (hodnota 100 Kč).

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 bodů.

Způsob platby: bankovní účet nebo směna bodů za kupóny na slevy v různých internetových obchodech.

Věk: nezjištěno.

 

Nazoryzakazniku.cz

Internetový panel, který patří společnostem Tesco a dunhumby. Za účast v anketách dostáváte body, které si pak můžete nechat přepsat na svou Tesco Club card nebo směnit za poukázky do eshopu Mall.cz. Body na stránce Názory zákazníků nelze změnit za hotovost!

Výplatní minimum: 1500 bodů, což je ekvivalent k 1500 Clubcard bodů nebo poukázce v hodnotě 150 korun.

Odměna za jeden dotazník: 70 – 250 bodů.

Způsob výplaty: získané body můžete směnit za poukázky do obchodu mall.cz, nebo si můžete zvolit připsání bodů na vaši Tesco Clubcard.

Věk: nezjištěno.

 

My-map.eu/cz

CASI TNS AISA. Stránky výzkumného panelu Kantar TNS. O nových průzkumech jsou uživatelé informováni pomocí emailu nebo SMS.

Výplatní minimum: 1 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 15 až 70 Kč.

Způsob výplaty: bankovní převod.

Věk: 15+

 

CZ.jtnpanel.com

Panel JTN je on-line společenství, které umožňuje registrovaným členům vyjádřit svůj názor na nové produkty a služby. Jde o jednoduchou a zábavnou metodu, jak se dozvědět více o produktech, které denně používáte, a ještě je ohodnotit. Na oplátku vám společnost za účast v průzkumech přidělí JTN body, které si později budete moci směnit za peníze. 

Výplatní minimum: musíte nasbírat 1000 JTN bodů (636 Kč). 1 JTN Bod = 0.636 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 5 až 70 JTN bodů.

Způsob výplaty: PayPal, Skrill a jiné metody uvedené v administraci. Výplata by měla být doručena do 14 dní od požadavku.

Věk: 18+ (případně i pro 16leté, kteří mají povolení rodičů).

 

Dsanketa.cz

DS Anketa je panel uživatelů tvořený vzorkem lidí z celé České republiky a Slovenska, kteří se mohou účastnit výzkumu trhu. Výplatu dostane uživatel po každém úspěšně dokončeném dotazníku přímo na účet.

Výplatní minimum: není žádné minimum. Peníze vám budou poslány na váš účet nejpozději do 50 dnů od vyplnění dotazníku.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 Kč.

Způsob výplaty: bankovní účet.

Věk: 18+.

 

Prosebe.cz

Prosebe je další společnost, která vám za vaše názory pošle peníze. Každá účast v průzkumu je ohodnocena částkou až třicet korun, své odměny si můžete nechat vyplatit nebo jimi obdarovat některou ze známých českých neziskových organizací.

Výplatní minimum: 150 Kč

Odměna za jeden dotazník: 10 až 30 Kč.

Způsob výplaty: na bankovní účet do 15. dne následujícího kalendářního měsíce. Možnost vyhrát hodnotné ceny (např. značkovou kosmetiku v ceně přes 1000 Kč, hodnotnou značkovou elektroniku jako je iPod apod.).

Věk: nezjištěno.

 

On-line.datamar.cz

I Datamar chce znát názory svých respondentů z mnoha oblastí našich životů a za pomoc nabízí finanční odměnu. Peníze jsou uživatelům vypláceny automaticky vždy po dosažení dvousetkorunového minima.

Výplatní minimum: 200 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 Kč.

Způsob výplaty: na bankovní účet maximálně do 40 dnů.

Věk: 15+

 

E-research-global.com

E-Research-Global je původně americký výzkumný systém, který shromažďuje veřejné mínění již od roku 2003, je otevřen pro testery z více než 70 zemí a pracuje s více než 20 světovými jazyky včetně češtiny a slovenštiny.

Výplatní minimum: musíte nasbírat minimálně 500 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 Kč.

Způsob výplaty: peníze na Paypal internetovou peněženku.

Věk: zúčastnit se může kdokoli nad 16 let.

 

Cennenazory.cz

Stránka Cenné názory nabízí svým uživatelům širokou škálu dotazníků, účast na domácích studiích nebo testování nových výrobků. Na oplátku za své služby můžete získat poukazy na nákup do sítí prodejen Tesco nebo Mall.cz. Body nelze změnit za peníze!

Výplatní minimum: 250 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 8 Kč až 90 Kč.

Způsob výplaty: dárkové kódy a poukazy do obchodu mall.cz nebo Tesco.

Věk: nezjištěno.

 

BrainActive český panel (BAP Czech)

Jedná se o americkou společnost, která provádí průzkumy i v Česku. Internetový panel BrainActive (cz.brainactivepanels.com) je místo, kde můžete získávat odměny za vyplnění různých internetových průzkumů na počítači, smartphonu nebo tabletu, kdykoliv máte volný čas a kdekoliv jste, pokud jste připojen na internet. Zkušenosti s touto stránkou nemám.

Výplatní minimum: 200 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 3 až 30 Kč.

Způsob výplaty: peníze na Paypal, dárkové karty od Amazonu a G2A.

Věk: 14+

 

Vydelek-emailem.cz

Panel pro průzkumy veřejného mínění. Svým registrovaným uživatelům slibuje web Vydělej emailem až sto korun za jednu anketu. Z mého pohledu vypadá stránka spíše nedůvěryhodně.

 

Zahraniční průzkumné firmy

Pokud si chcete vydělat na online průzkumech ještě více a ovládáte některý ze světových jazyků, doporučuji zaregistrovat se i do zahraničních průzkumných společností. Většina z nich přijímá tazatele z celého světa, čili i z ČR nebo SR. Pár z nich má dokonce podporu i v češtině nebo slovenštině.

Každopádně pro většinu zahraničních průzkumných firem bude potřebná znalost angličtiny, případně němčiny, španělštiny či jiného jazyka. Výhodou jsou, logicky, větší odměny za vyplněné dotazníky, a tím pádem i větší výdělky.

Více informací naleznete zde.

 

Pokud nejste spokojeni s počtem průzkumů, které vám výše uvedené společnosti posílají, zkuste se podívat na tento článek. Najdete v něm 9 mých tipů, jak dosáhnout toho, aby vám průzkumné firmy posílaly více dotazníků k vyplnění. Váš výdělek by se mohl zvýšit až o 500 %.    

 

Jak to funguje

Zaregistrujte se do jedné nebo také do všech (registrace do vícero dotazníkových společností = více dotazníků na vyplnění = více peněz) dotazníkových společností. Následně si vyplňte profilové dotazníky ze všech oblastí – auto, finance, cestování, nákupy atd. (za ty odměnu nedostanete). Na základě těchto mini dotazníků vám budou posílány pozvánky do placeného průzkumů od různých výzkumných agentur či společností, které mají zájem o váš názor, aby dále vyvíjely své produkty a služby.

 

Mini dotazníky vyplňujete proto, aby firmy uměly vybrat správný vzorek pro výzkum, tedy aby výzkum odpovídal realitě a aby jeho výsledky nebyly zkreslené. Všechny údaje, které vypíšete do dotazníků, podléhají zákonu o ochraně osobních údajů. Jsou tedy chráněné a nejsou poskytované žádným třetím stranám. Takže pokud jste měli obavy, že vaše osobní údaje mohou být použity také někde jinde, byly zbytečné.

 

Pokud spadáte do vzorky uživatelů určených pro průzkum, dotazníková společnost vás bude kontaktovat e-mailem, ve kterém budete informováni o odměně, o tom, kolik času vám zabere vyplnění dotazníku, a o termínu, do kdy je potřeba dotazník vyplnit. Potom je už jen na vašem zvážení, zda ho vyplníte nebo ne. Podotýkám, že jde o nepravidelné kontaktování, protože oslovený vzorek se vždy mění podle toho, o jakou anketu jde. Někdy možná dostanete 5 dotazníků za měsíc, jindy žádný. Když vám tedy na e-mail dorazí nějaká pozvánka do průzkumu, doporučuji ji vyplnit.

 

Nejčastěji se setkávám s těmito čtyřmi typy anket:

 • Ankety od pivovarů nebo jiných společností, které chtějí na trh uvést nový produkt – plechovku piva, čokoládu, bonbóny, deodorant, kávu nebo jakýkoli jiný produkt. Představí vám několik variant designu obalu (dejme tomu design plechovky piva) a vy všechny okomentujete. Vyjmenujete, co se vám na tom líbí a co se vám na tom naopak nelíbí. Na závěr vyberete tu variantu, která se vám líbí nejvíce.
 • Ankety od různých bank a telekomunikačních společností, které měří spokojenost svých zákazníků. Musíte být klientem dotyčné banky, jinak nebudete vhodný kandidát na vyplnění ankety.
 • Výzkum společnosti, která spustila reklamní kampaň pro svůj produkt a od vás chce vědět, jestli jste reklamu zachytili a pokud ano, tak kde – v TV, v rádiu, v novinách, na Facebooku, na webových stránkách, billboardech atd. Jednoduše sondují, jaká forma reklamy je pro ně nejúčinnější a nejviditelnější. Potom dostanete možnost vyjádřit svůj názor, co si o dané reklamě myslíte, co se vám na ní líbilo, případně nelíbilo.
 • Porovnání produktů. Výzkumná společnost se vás v anketě zeptá, zda máte rádi kávu (případně pivo, čaj, bonbóny, čokoládu nebo jakýkoliv jiný produkt). Potom se vás zeptají, jaké značky kávy znáte, které z nich jste si za posledních 12 měsíců koupili a proč. Proč kupujete právě tu značku kávy a ne tamtu. Čemu dáváte při kupovaní kávy přednost – ceně, kvalitě, chuti nebo vůni? Jestli máte předem promyšleno, jakou kávu si koupíte (svou oblíbenou), nebo se rozhodujete spontánně v obchodě – např. když vidíte nějakou slevu, akci „dvě kávy za cenu jedné“ atd.

 

Online průzkumy jsou skvělou formou, jak si vylepšit svou finanční situaci o nějakou tu korunu. Je to však drobný výdělek, kterým nezbohatnete. Pokud hledáte něco lepšího, kde se dá vydělat možná více, mrkněte na článek Ověřené stránky nabízející možnost přilepšit si k výplatě, důchodu, případně mateřské. Žádné způsoby vydělávání a různé obkecávačky, ale reálné firmy. Některé nabízejí pouze drobný, příležitostný výdělek, jiné možnost nahradit vaše nynější zaměstnání a začít se živit něčím, co by vás mohlo bavit. Zkuste se podívat, možná vás něco osloví. Článek se bude pravidelně aktualizovat a doplňovat.

 

Pokud nehledáte drobný přivýdělek, ale spíše reálnou práci z domu, určitě navštivte kategorii práce z domova – nabídky. Zveřejňuji tam všechny seriózní práce bez poplatků, které lze provádět z pohodlí domova či vlastní kanceláře.  

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Už jste se někdy setkali s vyplňováním dotazníků? Pokud ano, budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

30 Responses to “TOP 20 nejlepších průzkumných firem, kde dostanete zaplaceno”

 1. Lucie pecharova napsal:

  Dobrý den, měla bych více dotazů? Chtěla bych pracovat doma na Pc musím mít k tomu nějaké kurzy? a jaké? Chtěla bych pracovat pro společnost Home RP sourcer, a ještě dotaz čeho se to bude týkat? Děkuji Lucie Pecharová

 2. Aneta napsal:

  Dobrý den, ráda bych se Vás prosím zeptala,
  chtěla bych dělat dotazníky u společnosti Toluna, ale nevím jestli je povinné testovat doma i produkty nebo jestli bych mohla jen psát dotazníky ?
  Děkuji
  přeji pěkný den

 3. Martina napsal:

  Ahoj, mám asi hloupý dotaz, ale potrebuji ujistit. 🙂 Když bych chtěla zkusit tuto formu malého přivýdělku, nemusím to tedy nikde nikomu hlásit? (Daně, zaměstnavatel…) Jsem na MD. 🙂 Díky moc.

 4. Marcela napsal:

  Dobrý den, online pruzkumy My map a Prosebe můžu doporučit, bezproblemu vyplácí. JTN panel vubec nedoporučuji.

 5. Jana napsal:

  Dobry den,
  Prosim o radu. Vzdy, kdyz si chci rozsirit svuj profil na Marketagent, tak po vyplneni ankety se mi ukaze, ze dekuji za vyplneni ankety, ale anketu muzu vyplnovat stale dokola. Jakoby se to nikde neulozilo. Nikde neni napsano, ze jsem svuj profil rozsirila aspon o to jedno tema.

 6. Petr napsal:

  Výplata odměny my-map.eu.Byly Vám vyplaceny prosincové 2021 odměny z Kantar.cz ?

 7. Milena napsal:

  Já teda nevím,ale zrovna JTN panel mi od prosince 2020 nezaplatil,i když výplatu potvrdil.Už poprvé jsem s nima měla problém a nyní asi peníze ani neuvidím.

 8. Pavel napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s odváděním daní u těchto společností?

 9. Andrea napsal:

  Zdravím, chci se zeptat, jestli se mohu přihlásit k více společnostem najednou?

 10. Jiri napsal:

  Dalsi zajimavy je tento web – plati mesicne a je to cele automatizovane!

  anketo.eu

 11. Jiri napsal:

  Dalsi zajimavy je tento web – plati mesicne a je to cele automatizovane!

 12. Otík napsal:

  Dobrý den, zaregistroval jsem se na Marketagent, při vyplňování přihlašovacích údajů mě překvapily velice osobní otázky z mého soukromí. Chvíli jsem váhal zda pokračovat nebo to zrušit ale nakonec jsem všechno vyplnil podle pravdy. I když tam píšou že údaje nebudou poskytovány třetím osobám tak v dnešní době já tomu moc nevěřím. Když jsem si na svůj mobil Huawei Honor 3C chtěl stáhnout jejich aplikaci tak v v obchodě Google Play jsem jí vůbec nenašel. Můžete mi někdo k tomuto něco říct, máte někdo s tím podobné zkušenosti?

 13. Romčo napsal:

  Ahojte, chci se zeptat, jestli nema nekdo zkusenosti se strankou http://www.triaba.cz, ktera nabizi vydelek vyplnovanim dotazniku a pruzkumu. Je to podvod, jestli se muzu zaregistrovat? V tomto seznamu není uverejnena, proto se ptam o co jde.

 14. Titti napsal:

  Doporučuju zkusit i: https://dialog.stemmark.cz/ odměny vyplácejí, dotazníky chodí docela často 🙂

 15. Koralek napsal:

  POZOR na JTNpanel. com! – tady sice budete vyplňovat dotazníky, ale nikdo vám nic neproplatí!!! I když už jsem u nich dosáhla 1000 bodů /vyplatit by tedy měli 636,- Kč, jak oni uvádějí na svých stránkách …!/, ale od té doby, co jsem o ně zažádala, tak je „ticho po pěšině“ a nikdo se mi neozývá ani nic samozřejmě NEPROPLATILI! TAKŽE: PRO MĚ JSOU TO JEN DALŠÍ PODVODNÍCI !!!!!

 16. Stenley napsal:

  Moc děkuji za výborný článek. A i když tento výdělek nenahradí klasickou práci, každá korunka se počítá.

 17. JakeTraveller napsal:

  Za zmínku rozhodně stojí Earn
  Minimální výplata za dotaz/průzkum je 1USD, vyplácí v BTC, od částky odpovídající 2USD to lze poslat přímo na Coinbase, funguje, typické dotazníky jsou za 1 – 3 dolary a týkají se kryptoměn (skupina Airdrops), v odborných skupinách (např. pokud máte prokazatelnou praxi v marketingu) je to i 20 USD. 🙂

 18. Jan napsal:

  Super článek.

Leave a Reply