TOP 20 nejlepších průzkumných firem, kde dostanete zaplaceno

Určitě velmi dobře znáte různé webové stránky, které slibují uživatelům rychlý a snadný výdělek. Na internetu takových najdete plnou kopu. Drtivá většina z nich, možná až 99 %, nabízí pouze falešné sliby, a když dojde na „lámání chleba“, žádné peníze od nich nedostanete. Právě naopak, ještě vás nakonec o nějaké oškubou. Nejsem výjimka, na pár takových podvodů jsem bohužel narazil i já. Na netu se však dají najít i takové projekty, které skutečně umožňují běžným lidem možnost vydělat si. Jsou to především společnosti, které se zabývají vyplňováním online placených průzkumů a dotazníků. V tomto článku si pár takových společností představíme.

 

Článek byl aktualizován v lednu 2022.

 

Společnosti, které se věnují průzkumu trhu prostřednictvím online dotazníků a anket.Do této kategorie budu tedy přidávat společnosti organizující vyplňování internetových anket a dotazníků, které jsou mnou ověřené. Pod pojmem „ověřené“ mám na mysli to, že s nimi mám pozitivní zkušenosti, což potvrzují zejména reálné peníze na mém bankovním účtu. 

Tato recenze obsahuje největší seznam společností (momentálně je jich až 23), které nabízí možnost vydělat si peníze online z pohodlí domova. Na žádném jiném webu takový rozsáhlý seznam nenajdete.

 

Pro koho je to vhodné?

Placené dotazníky, resp. průzkumy za peníze jsou ideálním způsobem, jak si studenti mohou přivydělat při škole, zaměstnaní při práci, senioři v důchodu, ale i maminky na mateřské dovolené. Vyplňování dotazníků je prostě vhodné pro kohokoliv, kdo hledá drobný výdělek na přilepšení.

 

Mějte na paměti, že tato forma brigády vám nenahradí běžné zaměstnání. Velké peníze tedy nečekejte. Pokud se ale zaregistrujete do více, v tomto článku uvedených, společností, může z toho být docela slušný vedlejší příjem.

Registrací se k ničemu nezavazujete, klidně můžete začít spolupracovat se všemi průzkumnými agenturami, které zde najdete. Více registrací = více pozvánek k průzkumům = vyšší výdělek. Já osobně doporučuji navázat spolupráci alespoň s prvními osmi agenturami.

Nejedná se o podvod, registrace je vždy zdarma, nikdy neplatíte žádné vstupní ani měsíční poplatky. 

 

Důležité upozornění: při registraci do níže zmíněných společností doporučuji uvést vaši nejpoužívanější emailovou adresu (ideálně takovou, kterou používáte každý den. Často se totiž stává, že na vyplnění dotazníku je potřebný jen určitý počet tazatelů (např. 5000). Jakmile se naplní potřebný počet, dotazník již nebude aktuální. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud se dostanu k emailové pozvánce po třech dnech, je už dávno neaktivní. Z tohoto důvodu doporučuji používat emailovou adresu, kterou sledujete každý den. Nemusíte se bát, spam vám tam nikdo posílat nebude. Doposud jsem od nich za tři roky nedostal žádnou nežádoucí poštu, pouze pozvánky na placené průzkumy.

 

Marketagent

Jde o společnost, která působí mezinárodně ve více než 100 zemích po celém světě a pracuje s více než 30 světovými jazyky. Výjimkou není ani čeština. V průběhu roku provede více než 800 průzkumů a každodenně se přidá do její databáze přibližně 400 nových členů.

Marketagent spolupracuje jak s výzkumnými firmami, resp. se zadavateli průzkumů, kteří potřebují provést rychlý a levný průzkum, tak s registrovanými tazateli, kteří se za malou peněžní odměnu mohou těchto průzkumů zúčastnit. Část peněz, které Marketagent získá od zadavatelů a výzkumníků, totiž rozděluje mezi své členy, čili mezi vás. A to jen za vyjádření vašeho názoru! Jsem u nich zaregistrovaný něco přes 10 měsíců a doposud jsem se zúčastnil 25 online anket. 

 • Doporučuji si stránku přepnout do českého jazyka.
 • Za registraci dostáváte 100 bodů, od 1000 bodů si můžete výdělek poslat na svůj účet (pokud posíláte peníze na bankovní účet, postačí vám 500 bodů). To znamená, že se stačí zúčastnit 2-8 anket, za které získáte dohromady alespoň 500 bodů, a můžete si peníze poslat na účet.
 • Za jednu online anketu/dotazník můžete dostat 20 až 250 bodů.
 • Dosažené body si můžete vyměnit buď za peníze, za nějaké produkty nebo je darovat na charitu. Za 100 bodů máte 25 Kč.
 • Pozvánky na placené dotazníky budou chodit do vaší e-mailové schránky. Nejlépe je reagovat na ně co nejdříve, protože vždy je potřebný jen určitý počet odpovědí (platí o všech v tomto článku uvedených dotazníkových společnostech). Pokud vyplnění dotazníku odložíte na později, může se stát, že vás předběhnou jiní respondenti a dotazník už nebude aktuální.
 • Peníze je možné poslat na bankovní účet, PayPal anebo na Moneybookers (Skrill).
 • Za každého přivedeného člověka, který se zúčastní alespoň jedné ankety, dostanete 50 bodů, tedy 13 Kč.
 • Společnost spolehlivě vyplácí. Během zmiňovaných 10 měsíců je můj výdělek více než 2000 Kč. Konkrétní příjmy však závisí to na tom, jak často budete zváni do online průzkumů. Mě pozvali zatím jen 25 krát, někdo jiný však mohl být pozván i 100 krát.
 • Doporučuji stáhnout si do svého smartphonu aplikaci od Marketagent, aktivovat si oznámení prohlížeče a sledovat „kolotoč průzkumů“. Jen díky těmto 3 věcem mi narostl počet pozvánek o 100 %.
 • Marketagent vyplatí registrovaným tazatelům každý rok přes 50 milionů korun. Proč si z tohoto balíku neukousnout menší sumičku pro sebe?
 • Registrovat se můžete kliknutím na obrázek níže. Pokud vám tyto informace nestačí, pročtěte si článek výzkumy na internetu s Marketagent, ve kterém se samostatně věnuji této společnosti.

 

Průzkumy za peníze se společnosti Marketagent - registrační link.

 

TGM Panel Česko 

TGM Panel Česko je on-line výzkumný panel, který podléhá globálnímu dodavateli průzkumu trhu – TGM Research FZE. Jde tedy o zahraniční průzkumnou agenturu, která momentálně působí ve více než 70 zemích po celém světě. TGM panel je otevřený pro všechny testery a pracuje s více než 29 světovými jazyky včetně češtiny. Registrace je samozřejmě zdarma. Tak, jako u ostatních společností, nikdy neplatíte žádné vstupní ani skryté poplatky, Studie/průzkumy můžete vyplnit z jakéhokoli zařízení: smartphone, laptop, PC nebo tablet. Jedinou podmínkou, abyste mohli začít vydělávat na placených studiích, je mít přístup k internetu. Od jakého věku jsou tyto průzkumy dostupné, se mi nepodařilo zjistit. Předpokládám, že od 16+.

 • Průzkumy na tgmpanel.cz běžně trvají 5 – 15 minut a sestávají z 20 až 40 otázek, ve kterých můžete vyjádřit svůj názor,
 • TGM panel nabízí za jednu studii/dotazník až 70 Kč (závisí samozřejmě na časové náročnosti průzkumu),
 • Výplata je možná od 250 Kč, stačí vyplnit 4 – 7 on-line dotazníků a vydělané peníze si můžete poslat na svůj účet. Výhodou tedy je, že na svou odměnu nemusíte čekat rok, ale získané peníze dostanete téměř okamžitě,
 • Pro vyplácení odměn je nutné mít založený účet na PayPalu. Paypal je internetová peněženka (platební systém), pomocí které se dají posílat nebo přijímat peníze. V podstatě je to něco podobného jako internetbanking. Založení účtu je jednoduché, zabere jen pár minut. Registrace a používání PayPalu jsou zdarma. Návod, jak se zaregistrovat, naleznete na stránce o paypal peněžence,
 • Společnost je členem ESOMAR a plně dodržuje principy ochrany osobních údajů (odpovědi jsou anonymní) u všech průzkumů na všech trzích.
 • Do TGM panelu se registrujte stejnou emailovou adresou, jakou používáte na Paypal internetové peněžence. V opačném případě můžete mít v budoucnu problémy s výběrem vydělaných peněz.
 • Je to velmi jednoduché: zaregistrujte se, vložte své mobilní číslo a e-mailovou adresu a následně dostanete pozvánku/pozvánky k účasti v on-line placených studiích (můžete vyplnit pouze ty studie, které vás zajímají). Registrovat se do tgmpanel.cz můžete kliknutím na obrázek níže.

 

Registrační link do společnosti TGM Panel Czech.

 

Český národní panel

Český národní panel je další seriózní společností, která se věnuje online průzkumu veřejného mínění. Každý zaregistrovaný člen získává možnost zúčastnit se na placených výzkumech, které probíhají formou internetových dotazníků/anket. Za kompletní vyplnění online dotazníku, tedy pokud odpovíte na všechny otázky, získáváte odměnu ve formě bodů (oplatek). Tyto oplatky budete moci v budoucnosti směnit za reálné peníze či hodnotné ceny, nebo je darovat na dobročinné účely. Respondenti národního panelu mohou být osloveni také k účasti na dalších typech výzkumu trhu, např. skupinových diskusích. V těchto případech je uživatel oslovený speciální pozvánkou (zatím se mi to ještě nestalo, takže nevím jak).

 

V krátkosti uvádím pár výhod:

 • Registrace je zdarma. Nejdříve musíte vyplnit krátký registrační formulář, následně vám do emailové schránky přijde potvrzení a zároveň druhý registrační formulář. Po vyplnění vašich údajů se můžete přihlásit na stránku Českého národního panelu.
 • V kategorii „Profil“ bude potřeba vyplnit 12 položek, resp. mini dotazníků, ze všech oblastí – auto, finance, cestování, nákupy atd. Na základě těchto profilů vám budou zasílány ankety/dotazníky.
 • O aktuálních anketách budete informováni zprávou na vaši e-mailovou adresu.
 • Poměr mezi oplatkami a hotovostí je 10:1. To znamená, že za 4 000 nasbíraných oplatek máte 400 Kč. Výplatní minimum je 2 000 oplatek, tedy cca 200 Kč.
 • Za registraci dostáváte 50 oplatek, za vyplnění internetové ankety 20 až 250 oplatek, za doporučení svým známým 100 oplatek.
 • Minimální věk pro registraci je 15 let.
 • Každý člen může provést jen jednu registraci, pro naše východní sousedy doporučuji Slovenský národný panel.
 • Český národní panel posílá nejvíce internetových dotazníků ze všech společností zmiňovaných v tomto článku.
 • Registrovat se můžete kliknutím na obrázek níže. Pokud vám tyto informace nestačí, přečtěte si článek online výzkumy s Českým národním panelem, ve kterém se samostatně věnuji této společnosti.
 • Při registraci vypište údaje pravdivě, a to včetně telefonního čísla, protože vám budou volat, aby si ověřili vaše údaje. Je to seriózní společnost!

 

Dotazníky za peníze se společností Český Národní Panel - registrační link.

 

Talk Online Panel

Tato rakouská společnost se zabývá průzkumem trhu prostřednictvím online dotazníků, individuálních konzultací, studií a využíváním standardních nástrojů a produktů. Talkonlinepanel.com/cz  je členem ESOMAR, VMÖ, MMA Austria a IAB-Austria a plně dodržuje principy ESOMAR při všech průzkumech na všech trzích.

 

 • Za každý kompletně vyplněný online dotazník dostáváte body na vaše konto. Ty potom můžete vyměnit za různé atraktivní ceny, např. hotovost na bankovní účet, dárkové poukazy atd.
 • Automaticky máte možnost zúčastnit se zajímavých soutěží o skvělé ceny.
 • V následující tabulce zjistíte, kolik bodů můžete v průměru získat za danou aktivitu:

 

AkceBodyOdměna
Nová registrace1527 Kč
Průzkum (doba trvání: 5 min)510 Kč
Průzkum (doba trvání: 10 min)1020 Kč
Průzkum (doba trvání: 20 min)2040 Kč
Průzkum (doba trvání: 30 min)3060 Kč
Průzkum (doba trvání: 40 min)4080 Kč

 

 • Členství je zdarma, registrovat se mohou osoby starší 15 let.
 • Je možné vytvořit si jen jeden účet. Při registraci vyplňujte údaje pravdivě.
 • Zodpovědně a pravdivě vyplňte také váš profil, protože na základě něho vás budou zvát do internetových průzkumů.
 • Spolupráci můžete kdykoliv přerušit.
 • Jedinou nevýhodou je pro mě až příliš vysoké výplatní minimum – 360 Kč.
 • Společnost Talk Online Panel v České republice v podstatě začíná, proto je pozvánek na vyplňování placených anket a dotazníků zatím poměrně málo. Je však třeba být trpělivý a počkat, než se rozběhnou, resp. než je začnou oslovovat inzerující společnosti. Pokud vám výše uvedené informace nestačí, přečtěte si o projektu Talk Online Panel mou recenzi.

 

Glaxes

Glaxes sbírají názory hlavně velkým firmám, které chtějí vědět, jak si mezi lidmi stojí jejich nový produkt, reklama nebo kampaň, co si lidé myslí o jejich webových stránkách, a zda by nebylo lepší něco upravit nebo pozměnit.  K účasti na průzkumech se může přihlásit kdokoliv, Glaxes.com přijímá testery napříč věkovým, sociálním i geografickým spektrem. Je tedy úplně jedno, jste-li dvacetiletý student z Prahy nebo pětapadesátiletý kuchař z jižní Moravy. 

 

 • Při registraci se vás Glaxes bude ptát na pár věcí o vaší osobě a na základě těchto informací pak dostáváte jen ty dotazníky, které se k vám hodí, a na které můžete firmám relevantně odpovědět. Nemělo by se proto stát, že vás dotazník bude vyloženě nudit nebo nebudete vědět, zda si vůbec o dané věci něco myslíte.
 • Za každý dokončený průzkum dostanete odměnu v bodech, obvykle 500 až 3000, které pak můžete směnit za peníze nebo třeba darovat na charitativní účely.
 • Peníze si můžete vyplatit hned, jak dosáhnete hranici 5000 bodů.
 • Odměny jsou vypláceny prostřednictvím účtu na PayPal, takže pokud PayPal zatím nevyužíváte, je dobré si jej zařídit. 
 • Glaxes (ani ostatní společnosti zmíněné v tomto článku) neposkytuje svým klientům žádné vaše údaje. Klienti Glaxes.com dostanou pouze vyhodnocení a analýzy průzkumu v souhrnné formě (např. tabulky, grafy). Společnost je zároveň členem organizace pro mezinárodní výzkum trhu ESOMAR, takže se nemusíte bát, že někdo zneužije vaše osobní údaje.

 

CASI  – změna názvu stránky na Populace

Populace.cz je další společnost, díky které máte možnost vyjádřit své názory a postoje. Svojí účastí přispějete k poznatkům o aktuálních tématech v sociální realitě, která vás obklopuje. Odměna za vyplnění dotazníku je odstupňovaná na základě jeho délky a náročnosti. Zpravidla je to 20 až 60 Kč. Kromě vyplňování online dotazníků je možné zúčastnit se také telefonického rozhovoru a skupinové diskuze. V těchto případech jsou odměny samozřejmě o mnoho vyšší.

 

 • Registrace je zdarma a spolupráci můžete kdykoliv zrušit.
 • Po registraci je potřeba vyplnit osobní dotazník, na jehož základě vám budou zasílány placené ankety/dotazníky.
 • Velkou výhodou v porovnaní s jinými společnostmi, které zmiňuji v tomto článku, je fakt, že tu neexistuje výplatní minimum. Peníze, které získáte za vyplnění dotazníků, vám budou zaslány na váš bankovní účet vždy jednou za tři měsíce, a to i za předpokladu, že nasbíráte jen 10 Kč. Nemusíte tedy čekat do doby, než nasbíráte určitý obnos…
 • Registrovat se mohou jen osoby starší 18 let. V nejbližší době však chystají možnost registrace pro celé rodiny.
 • Mírnou nevýhodou webu Populace je podle mě absence partnerského programu. Za doporučení tohoto výdělku svým známým a přátelům nedostáváte nic.
 • Máte možnost zúčastnit se různých soutěží a vyhrát věcné ceny.
 • Více informací, a také mé zkušenosti, si můžete přečíst v článku – online průzkum trhu se společností populace.cz. Pro naše východní sousedy doporučuji www.populacia.sk.

 

iVýzkumy

Stejně tak jako v předcházejících případech i ve firmě ivyzkumy.cz dostáváte za účast určitý počet bodů, resp. kreditů. Ty můžete v budoucnosti buďto vyměnit za peníze v kurzu 10 kreditů = 1 Kč, darovat je na dobročinné účely nebo získat poukázky na nákup zboží v internetových i kamenných obchodech, např. Mall.cz. Odměna za účast v online anketě se pohybuje v rozmezí 100 až 250 kreditů, i když samotná společnost iVýzkumy uvádí až 75 Kč, což představuje 750 kreditů. Výše kreditů závisí především na délce a složitosti internetového dotazníku.

 

Kromě vyplňování obyčejných dotazníků jsou také další možnosti, jak se zúčastnit online výzkumu:

 • internetové diskuze,
 • mobilní výzkumy,
 • telefonické výzkumy,
 • SMS výzkumy.

 

Peníze vám společnost iVyzkumy doručí poštovní poukázkou na vaši adresu. Minimální výše převodu na hotovost je 300 Kč (3 000 kreditů). V některých typech výzkumů (např. internetové diskuze) dostávají účastníci přímo finanční odměnu, obvykle ve výšce 300 až 1000 Kč. Pokud vás to oslovilo, více informací si můžete přečíst na webové stránce společnosti. To nejpodstatnější jsem snad napsal. Pokud máte nějaké otázky, pročtěte si nejčastější dotazy registrovaných uživatelů na webu www.ivyzkumy.cz. Pro naše východní sousedy doporučuji www.ivyskumy.sk.

 

Daedalus Online

Daedalus Online provádí internetové průzkumy pro různé společnosti v Rumunsku, Evropě a USA. Jde o průzkumy v různých oblastech, například TV reklamy, nových produktů na trhu a měření spokojenosti zákazníka. Společnost je členem ESOMAR od roku 2012.

 

 • odměna za vyplnění ankety je odstupňována podle délky. Pokud vám vyplnění dotazníku zabere více než 30 minut, dostanete maximální počet bodů – 150,
 • v případě, že dostanete pozvánku do placeného průzkumu, a po vyplnění části dotazníku dostanete zprávu, že „váš profil neodpovídá“, získáte alespoň 20 bodů,
 • jakmile dosáhnete na 1 000 bodů, můžete si je směnit za hotovost,
 • 100 bodů se rovná 27 Kč,
 • kdykoliv můžete požádat o smazání svých dat a ukončit tak spolupráci.

 

V této společnosti jsem registrován již od roku 2012-2013. Doposud to nebylo bůhvíco, v podstatě se dá říci, že za ty tři roky jsem nedostal ani jednu pozvánku do průzkumu. V roce 2015 se však vše změnilo. To je hlavní důvod, proč jsem se Daedalus Online rozhodl zařadit do tohoto článku. Registrovat se můžete na jejich oficiální stránce daedalusonline.eu (bez www), pozorně si však přečtěte pravidla a podmínky spolupráce, je totiž možné, že jsem něco zásadního přehlédl.

 

Upozornění: od pár lidí jsem na e-mail dostal zprávu, že firma Daedalus online je podvod, resp. že si neplní své povinnosti a nevyplácí. Já osobně s nimi nemám špatné zkušenosti, ale považuji za nutné vás na to upozornit. Zvažte tedy registraci do této společnosti. 

 

Další společnosti

Níže naleznete seznam dalších dotazníkových firem, se kterými ale nemám žádné zkušenosti. Některé už možná nefungují. V každém případě, některé firmy nenabízí za vyplnění dotazníku finanční odměnu, ale jen věcné ceny – poukázky na nákup, předplatné časopisů, hračky atd.

 

cz.toluna.com

Toluna Group je zahraniční výzkumná společnost, která získává veřejné mínění v několika desítkách zemí napříč celým světem, Česká republika je jednou z nich. CZ.toluna.com se od ostatních dotazníkových společností v jedné věci odlišuje, své uživatele nechává tvořit organickou komunitu. S ostatními přihlášenými tak můžete pořádat ankety nebo souboje a stejně jako za účast v dotaznících za tyto aktivity sbírat body, které pak směníte za odměny. Body můžete získávat například i za tvorbu obsahu na stránkách Toluny a také za hraní her.

Výplatní minimum: nezjištěno

Odměna za jeden dotazník: 15 – 50 000 bodů, někdy i více.

Způsob výplaty: bankovní převod, Paypal, dárkové elektronické poukazy (e-poukazy) na nákup zboží a do obchodů. 

Věk: 18+ (případně i pro 16leté, kteří mají povolení rodičů).

 

Dialog.stemmark.cz

Další společností, která se věnuje výzkumu veřejného mínění, je také STEM/MARK, která provozuje panel Dialog. Za pět let na trhu má přes deset tisíc registrovaných členů, kteří vyplnili na 200 tisíc různých dotazníků. Ty se věnují obvykle celospolečenským tématům nebo službám, kontaktováni můžete být dvěma způsoby – telefonicky nebo formou online dotazníku, podle vaší volby. Jako odměnu za vyplnění získáte S/Majlíky, které lze vyměnit za hotovost a nechat zaslat na účet nebo věnovat na dobrou věc. Za registraci vám společnost připíše 200 S/Majlíků.

Výplatní minimum: 2 000 S/Majlíků (200 Kč). 10 S/Majlíků = 1 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 150 – 200 S/Majlíků.

Způsob výplaty: bankovní účet.

Věk: nezjištěno.

 

Mnforce-panel.cz

Online komunita lidí, která v Čechách čítá zhruba dvacet čtyři tisíc aktivních členů. Za vyplnění dotazníků slibuje Mnforce ePanel nejen finance, ale i výherní losy. Mezi výhrami je třeba elektronika nebo zájezd.

Výplatní minimum: 200 Kč, pro výběr je třeba nasbírat 200 eBodů (1 eBod = 1 Kč).

Odměna za jeden dotazník: 10 – 60 eBodů.

Způsob výplaty: bankovní účet, losy do soutěže o hodnotné ceny.

Věk: 18+

 

Mujpanel.cz

Další online panel, který testuje názory svých uživatelů hlavně v oblasti marketingu a sociologie. Za účast v anketách můžete na Můj panel dostat nejen peníze, ale i věcné odměny jako foťák, netbook nebo iphone.

Výplatní minimum: 500 bodů (500 Kč). 1 bod = 1 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 40 bodů.

Způsob platby: bankovní účet, poštovní složenka. Hmotnou odměnu můžete směňit za své body již od 200 bodů.

Věk: 16+

 

Czpanel.datadiggers-mr.com

I na Datadiggers se můžete zúčastnit průzkumu názorů. Nejčastějšími tématy jsou každodenní věci jako váš telefon, automobil, oblíbené destinace a podobně. Svou aktivitu můžete vyměnit za peníze nebo poukazy na nákup do známých českých eshopů.

Výplatní minimum: 300 Kč. Po nasbírání uvedené částky můžete požádat o vyplacení.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 70 Kč.

Způsob výplaty: Paypal, e-dárkové karty od Amazonu a G2A.

Věk: 14+

 

Askgfk.cz

Další z internetových průzkumníků zaměřující se na to, co si veřejnost myslí pokud jde o zdraví, technologie, nakupování atd. Za svou práci při vyplňování si můžete u GfK Online klub říct o peníze nebo poukázky na slevy do různých eshopů.

Výplatní minimum: 100 bodů (hodnota 100 Kč).

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 bodů.

Způsob platby: bankovní účet nebo směna bodů za kupóny na slevy v různých internetových obchodech.

Věk: nezjištěno.

 

Nazoryzakazniku.cz

Internetový panel, který patří společnostem Tesco a dunhumby. Za účast v anketách dostáváte body, které si pak můžete nechat přepsat na svou Tesco Club card nebo směnit za poukázky do eshopu Mall.cz. Body na stránce Názory zákazníků nelze změnit za hotovost!

Výplatní minimum: 1500 bodů, což je ekvivalent k 1500 Clubcard bodů nebo poukázce v hodnotě 150 korun.

Odměna za jeden dotazník: 70 – 250 bodů.

Způsob výplaty: získané body můžete směnit za poukázky do obchodu mall.cz, nebo si můžete zvolit připsání bodů na vaši Tesco Clubcard.

Věk: nezjištěno.

 

My-map.eu/cz

CASI TNS AISA. Stránky výzkumného panelu Kantar TNS. O nových průzkumech jsou uživatelé informováni pomocí emailu nebo SMS.

Výplatní minimum: 1 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 15 až 70 Kč.

Způsob výplaty: bankovní převod.

Věk: 15+

 

CZ.jtnpanel.com

Panel JTN je on-line společenství, které umožňuje registrovaným členům vyjádřit svůj názor na nové produkty a služby. Jde o jednoduchou a zábavnou metodu, jak se dozvědět více o produktech, které denně používáte, a ještě je ohodnotit. Na oplátku vám společnost za účast v průzkumech přidělí JTN body, které si později budete moci směnit za peníze. 

Výplatní minimum: musíte nasbírat 1000 JTN bodů (636 Kč). 1 JTN Bod = 0.636 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 5 až 70 JTN bodů.

Způsob výplaty: PayPal, Skrill a jiné metody uvedené v administraci. Výplata by měla být doručena do 14 dní od požadavku.

Věk: 18+ (případně i pro 16leté, kteří mají povolení rodičů).

 

Dsanketa.cz

DS Anketa je panel uživatelů tvořený vzorkem lidí z celé České republiky a Slovenska, kteří se mohou účastnit výzkumu trhu. Výplatu dostane uživatel po každém úspěšně dokončeném dotazníku přímo na účet.

Výplatní minimum: není žádné minimum. Peníze vám budou poslány na váš účet nejpozději do 50 dnů od vyplnění dotazníku.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 Kč.

Způsob výplaty: bankovní účet.

Věk: 18+.

 

Prosebe.cz

Prosebe je další společnost, která vám za vaše názory pošle peníze. Každá účast v průzkumu je ohodnocena částkou až třicet korun, své odměny si můžete nechat vyplatit nebo jimi obdarovat některou ze známých českých neziskových organizací.

Výplatní minimum: 150 Kč

Odměna za jeden dotazník: 10 až 30 Kč.

Způsob výplaty: na bankovní účet do 15. dne následujícího kalendářního měsíce. Možnost vyhrát hodnotné ceny (např. značkovou kosmetiku v ceně přes 1000 Kč, hodnotnou značkovou elektroniku jako je iPod apod.).

Věk: nezjištěno.

 

On-line.datamar.cz

I Datamar chce znát názory svých respondentů z mnoha oblastí našich životů a za pomoc nabízí finanční odměnu. Peníze jsou uživatelům vypláceny automaticky vždy po dosažení dvousetkorunového minima.

Výplatní minimum: 200 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 Kč.

Způsob výplaty: na bankovní účet maximálně do 40 dnů.

Věk: 15+

 

E-research-global.com

E-Research-Global je původně americký výzkumný systém, který shromažďuje veřejné mínění již od roku 2003, je otevřen pro testery z více než 70 zemí a pracuje s více než 20 světovými jazyky včetně češtiny a slovenštiny.

Výplatní minimum: musíte nasbírat minimálně 500 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 10 až 60 Kč.

Způsob výplaty: peníze na Paypal internetovou peněženku.

Věk: zúčastnit se může kdokoli nad 16 let.

 

Cennenazory.cz

Stránka Cenné názory nabízí svým uživatelům širokou škálu dotazníků, účast na domácích studiích nebo testování nových výrobků. Na oplátku za své služby můžete získat poukazy na nákup do sítí prodejen Tesco nebo Mall.cz. Body nelze změnit za peníze!

Výplatní minimum: 250 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 8 Kč až 90 Kč.

Způsob výplaty: dárkové kódy a poukazy do obchodu mall.cz nebo Tesco.

Věk: nezjištěno.

 

BrainActive český panel (BAP Czech)

Jedná se o americkou společnost, která provádí průzkumy i v Česku. Internetový panel BrainActive (cz.brainactivepanels.com) je místo, kde můžete získávat odměny za vyplnění různých internetových průzkumů na počítači, smartphonu nebo tabletu, kdykoliv máte volný čas a kdekoliv jste, pokud jste připojen na internet. Zkušenosti s touto stránkou nemám.

Výplatní minimum: 200 Kč.

Odměna za jeden dotazník: 3 až 30 Kč.

Způsob výplaty: peníze na Paypal, dárkové karty od Amazonu a G2A.

Věk: 14+

 

Vydelek-emailem.cz

Panel pro průzkumy veřejného mínění. Svým registrovaným uživatelům slibuje web Vydělej emailem až sto korun za jednu anketu. Z mého pohledu vypadá stránka spíše nedůvěryhodně.

 

Zahraniční průzkumné firmy

Pokud si chcete vydělat na online průzkumech ještě více a ovládáte některý ze světových jazyků, doporučuji zaregistrovat se i do zahraničních průzkumných společností. Většina z nich přijímá tazatele z celého světa, čili i z ČR nebo SR. Pár z nich má dokonce podporu i v češtině nebo slovenštině.

Každopádně pro většinu zahraničních průzkumných firem bude potřebná znalost angličtiny, případně němčiny, španělštiny či jiného jazyka. Výhodou jsou, logicky, větší odměny za vyplněné dotazníky, a tím pádem i větší výdělky.

Více informací naleznete zde.

 

Pokud nejste spokojeni s počtem průzkumů, které vám výše uvedené společnosti posílají, zkuste se podívat na tento článek. Najdete v něm 9 mých tipů, jak dosáhnout toho, aby vám průzkumné firmy posílaly více dotazníků k vyplnění. Váš výdělek by se mohl zvýšit až o 500 %.    

 

Jak to funguje

Zaregistrujte se do jedné nebo také do všech (registrace do vícero dotazníkových společností = více dotazníků na vyplnění = více peněz) dotazníkových společností. Následně si vyplňte profilové dotazníky ze všech oblastí – auto, finance, cestování, nákupy atd. (za ty odměnu nedostanete). Na základě těchto mini dotazníků vám budou posílány pozvánky do placeného průzkumů od různých výzkumných agentur či společností, které mají zájem o váš názor, aby dále vyvíjely své produkty a služby.

 

Mini dotazníky vyplňujete proto, aby firmy uměly vybrat správný vzorek pro výzkum, tedy aby výzkum odpovídal realitě a aby jeho výsledky nebyly zkreslené. Všechny údaje, které vypíšete do dotazníků, podléhají zákonu o ochraně osobních údajů. Jsou tedy chráněné a nejsou poskytované žádným třetím stranám. Takže pokud jste měli obavy, že vaše osobní údaje mohou být použity také někde jinde, byly zbytečné.

 

Pokud spadáte do vzorky uživatelů určených pro průzkum, dotazníková společnost vás bude kontaktovat e-mailem, ve kterém budete informováni o odměně, o tom, kolik času vám zabere vyplnění dotazníku, a o termínu, do kdy je potřeba dotazník vyplnit. Potom je už jen na vašem zvážení, zda ho vyplníte nebo ne. Podotýkám, že jde o nepravidelné kontaktování, protože oslovený vzorek se vždy mění podle toho, o jakou anketu jde. Někdy možná dostanete 5 dotazníků za měsíc, jindy žádný. Když vám tedy na e-mail dorazí nějaká pozvánka do průzkumu, doporučuji ji vyplnit.

 

Nejčastěji se setkávám s těmito čtyřmi typy anket:

 • Ankety od pivovarů nebo jiných společností, které chtějí na trh uvést nový produkt – plechovku piva, čokoládu, bonbóny, deodorant, kávu nebo jakýkoli jiný produkt. Představí vám několik variant designu obalu (dejme tomu design plechovky piva) a vy všechny okomentujete. Vyjmenujete, co se vám na tom líbí a co se vám na tom naopak nelíbí. Na závěr vyberete tu variantu, která se vám líbí nejvíce.
 • Ankety od různých bank a telekomunikačních společností, které měří spokojenost svých zákazníků. Musíte být klientem dotyčné banky, jinak nebudete vhodný kandidát na vyplnění ankety.
 • Výzkum společnosti, která spustila reklamní kampaň pro svůj produkt a od vás chce vědět, jestli jste reklamu zachytili a pokud ano, tak kde – v TV, v rádiu, v novinách, na Facebooku, na webových stránkách, billboardech atd. Jednoduše sondují, jaká forma reklamy je pro ně nejúčinnější a nejviditelnější. Potom dostanete možnost vyjádřit svůj názor, co si o dané reklamě myslíte, co se vám na ní líbilo, případně nelíbilo.
 • Porovnání produktů. Výzkumná společnost se vás v anketě zeptá, zda máte rádi kávu (případně pivo, čaj, bonbóny, čokoládu nebo jakýkoliv jiný produkt). Potom se vás zeptají, jaké značky kávy znáte, které z nich jste si za posledních 12 měsíců koupili a proč. Proč kupujete právě tu značku kávy a ne tamtu. Čemu dáváte při kupovaní kávy přednost – ceně, kvalitě, chuti nebo vůni? Jestli máte předem promyšleno, jakou kávu si koupíte (svou oblíbenou), nebo se rozhodujete spontánně v obchodě – např. když vidíte nějakou slevu, akci „dvě kávy za cenu jedné“ atd.

 

Online průzkumy jsou skvělou formou, jak si vylepšit svou finanční situaci o nějakou tu korunu. Je to však drobný výdělek, kterým nezbohatnete. Pokud hledáte něco lepšího, kde se dá vydělat možná více, mrkněte na článek Ověřené stránky nabízející možnost přilepšit si k výplatě, důchodu, případně mateřské. Žádné způsoby vydělávání a různé obkecávačky, ale reálné firmy. Některé nabízejí pouze drobný, příležitostný výdělek, jiné možnost nahradit vaše nynější zaměstnání a začít se živit něčím, co by vás mohlo bavit. Zkuste se podívat, možná vás něco osloví. Článek se bude pravidelně aktualizovat a doplňovat.

 

Pokud nehledáte drobný přivýdělek, ale spíše reálnou práci z domu, určitě navštivte kategorii práce z domova – nabídky. Zveřejňuji tam všechny seriózní práce bez poplatků, které lze provádět z pohodlí domova či vlastní kanceláře.  

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Už jste se někdy setkali s vyplňováním dotazníků? Pokud ano, budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

4.3 14 votes
Article Rating
Sdílejte:
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

29 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
14 listopadu, 2022 10:35 pm

Dobrý den, ráda bych se Vás prosím zeptala,
chtěla bych dělat dotazníky u společnosti Toluna, ale nevím jestli je povinné testovat doma i produkty nebo jestli bych mohla jen psát dotazníky ?
Děkuji
přeji pěkný den

Martina
Martina
8 září, 2022 8:30 am

Ahoj, mám asi hloupý dotaz, ale potrebuji ujistit. 🙂 Když bych chtěla zkusit tuto formu malého přivýdělku, nemusím to tedy nikde nikomu hlásit? (Daně, zaměstnavatel…) Jsem na MD. 🙂 Díky moc.

Marcela
Marcela
20 května, 2022 7:52 am

Dobrý den, online pruzkumy My map a Prosebe můžu doporučit, bezproblemu vyplácí. JTN panel vubec nedoporučuji.

Jana
Jana
27 března, 2022 5:27 pm

Dobry den,
Prosim o radu. Vzdy, kdyz si chci rozsirit svuj profil na Marketagent, tak po vyplneni ankety se mi ukaze, ze dekuji za vyplneni ankety, ale anketu muzu vyplnovat stale dokola. Jakoby se to nikde neulozilo. Nikde neni napsano, ze jsem svuj profil rozsirila aspon o to jedno tema.

Petr
Petr
31 prosince, 2021 1:43 pm

Výplata odměny my-map.eu.Byly Vám vyplaceny prosincové 2021 odměny z Kantar.cz ?

Milena
Milena
27 února, 2021 9:53 am

Já teda nevím,ale zrovna JTN panel mi od prosince 2020 nezaplatil,i když výplatu potvrdil.Už poprvé jsem s nima měla problém a nyní asi peníze ani neuvidím.

Pavel
Pavel
10 července, 2020 6:47 pm

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s odváděním daní u těchto společností?

Lentilka
Lentilka
Reply to  Pavel
28 prosince, 2020 6:09 pm

Do 30.tis/rok se daň odvádět nemusí.

Andrea
Andrea
29 června, 2020 10:33 am

Zdravím, chci se zeptat, jestli se mohu přihlásit k více společnostem najednou?

Jiri
Jiri
29 května, 2020 3:16 pm

Dalsi zajimavy je tento web – plati mesicne a je to cele automatizovane!

anketo.eu

Lukáš
Lukáš
Reply to  Jiri
3 června, 2020 10:39 am

Nevypadá to nějak moc důvěryhodné, nevím co si o tom myslet a nikde na netu se mi ani nepovedlo o tom nic najít

Jiri
Jiri
29 května, 2020 3:15 pm

Dalsi zajimavy je tento web – plati mesicne a je to cele automatizovane!

Otík
Otík
12 prosince, 2019 7:02 am

Dobrý den, zaregistroval jsem se na Marketagent, při vyplňování přihlašovacích údajů mě překvapily velice osobní otázky z mého soukromí. Chvíli jsem váhal zda pokračovat nebo to zrušit ale nakonec jsem všechno vyplnil podle pravdy. I když tam píšou že údaje nebudou poskytovány třetím osobám tak v dnešní době já tomu moc nevěřím. Když jsem si na svůj mobil Huawei Honor 3C chtěl stáhnout jejich aplikaci tak v v obchodě Google Play jsem jí vůbec nenašel. Můžete mi někdo k tomuto něco říct, máte někdo s tím podobné zkušenosti?

Romčo
Romčo
24 listopadu, 2019 9:13 am

Ahojte, chci se zeptat, jestli nema nekdo zkusenosti se strankou http://www.triaba.cz, ktera nabizi vydelek vyplnovanim dotazniku a pruzkumu. Je to podvod, jestli se muzu zaregistrovat? V tomto seznamu není uverejnena, proto se ptam o co jde.

Titti
Titti
5 září, 2019 7:58 am

Doporučuju zkusit i: https://dialog.stemmark.cz/ odměny vyplácejí, dotazníky chodí docela často 🙂

Koralek
Koralek
10 listopadu, 2018 12:57 pm

POZOR na JTNpanel. com! – tady sice budete vyplňovat dotazníky, ale nikdo vám nic neproplatí!!! I když už jsem u nich dosáhla 1000 bodů /vyplatit by tedy měli 636,- Kč, jak oni uvádějí na svých stránkách …!/, ale od té doby, co jsem o ně zažádala, tak je „ticho po pěšině“ a nikdo se mi neozývá ani nic samozřejmě NEPROPLATILI! TAKŽE: PRO MĚ JSOU TO JEN DALŠÍ PODVODNÍCI !!!!!

Ladislava Dvořáčková
Ladislava Dvořáčková
Reply to  Koralek
22 srpna, 2019 1:28 pm

ted taky čekám od konce července 2019

Iveta
Iveta
Reply to  Koralek
1 srpna, 2019 12:04 pm

Napište jim mail. Poprvé přišla výplata sama, podruhé jsem se ozvala a platba přišla. V eurech, ale přišla…

Lucie Koubova
Lucie Koubova
Reply to  Koralek
27 července, 2019 7:22 am

JTN PANEL vyplácí.Mému přítelovi už vyplatili.Musíte si potvrdit vyplacení,pak to bude fungovat.

Stenley
Stenley
29 října, 2018 2:12 pm

Moc děkuji za výborný článek. A i když tento výdělek nenahradí klasickou práci, každá korunka se počítá.

Lanýž
Lanýž
Reply to  Stenley
29 října, 2018 7:24 pm

Souhlasím 🙂

JakeTraveller
JakeTraveller
30 července, 2018 8:03 am

Za zmínku rozhodně stojí Earn
Minimální výplata za dotaz/průzkum je 1USD, vyplácí v BTC, od částky odpovídající 2USD to lze poslat přímo na Coinbase, funguje, typické dotazníky jsou za 1 – 3 dolary a týkají se kryptoměn (skupina Airdrops), v odborných skupinách (např. pokud máte prokazatelnou praxi v marketingu) je to i 20 USD. 🙂

Jan
Jan
1 listopadu, 2017 10:30 pm

Super článek.