9 tipů, jak dostávat více dotazníků a maximalizovat svůj výdělek

Pár tipů, jak dostávat více pozvánek k účasti na průzkumu a jak zvýšit svůj výdělek.

Zaregistrovali jste se do několika průzkumných společností s cílem vydělat si nějaké peníze navíc, ale nejste vůbec spokojeni s počtem dotazníků, které vám posílají a celkově váš výdělek nestojí za nic? Hledáte možnosti, jak zlepšit tuto situaci? Pak jste na tom správném místě. V tomto článku se s vámi na základě osobních zkušeností podělím o pár rad a tipů, díky kterým se může zvýšit počet vašich účastí na průzkumech až o 200 % a váš příjem může narůst až o 500 %. Stačí, když se budete držet těchto mých pravidel.

 

1. Zaregistrujte se do co nejvíce průzkumných společností

Registrace do více společností zabývajících se online průzkumem trhu znamená více pozvánek k účasti na průzkumech, a to logicky znamená vyšší příjem.

 

2. Vyplňte si svůj profil nebo profilové dotazníky

Velmi důležitá věc, která může zvýšit počet účastí na průzkumech až o 50 %. Jakmile se zaregistrujete v nějaké společnosti, doporučuji vyhledat si kategorii „Váš profil“ a vyplnit ho. Někdy mohou být součástí kategorie i krátké profilové dotazníky zaměřené na různá témata, například finance, bydlení, cestování, nákupy, volný čas a podobně. Doporučuji je vyplnit. Ve většině případů odměnu za to nedostanete, některé společnosti ale nabízejí za vyplnění těchto mini dotazníků odměnu, která je zahrnuta v registračním bonusu.

 

Čím více pravdivých informací o sobě poskytnete v profilových dotaznících, tím je pravděpodobnější, že budete vhodný kandidát na různé další průzkumy, které byste jinak nedostali. Jinak řečeno, budete spadat do dalších cílových skupin. Vyplnění profilových dotazníků také zvyšuje šanci, že se dostanete k lépe finančně hodnoceným průzkumem.

 

Další výhodou je, že vám budou průzkumné společnosti posílat co nejrelevantnější průzkumy, o které byste mohli mít zájem.

 

Tímto způsobem můžete zvýšit počet pozvánek k online průzkumům až o 50 %. A čím více příležitosti, tím i vyšší výdělek.

 

Upozorňuji vás, že pokud nechcete mít v budoucnu nějaké problémy, například s výběrem peněz ze systému, rozhodně nelžete a vyplňte své údaje pravdivě. Při zadání falešných údajů vám hrozí mimo jiné i smazání účtu.

 

Veškeré údaje, které vypíšete do mini profilových či placených dotazníků, podléhají zákonu o ochraně osobních údajů. Jsou tedy chráněny a nejsou poskytovány žádným třetím stranám. Takže pokud jste měli obavy, že vaše osobní údaje mohou použít někde jinde, byly zbytečné.

 

3. Používejte svou aktuální emailovou adresu a sledujte ji pravidelně

Při registraci nepoužívejte falešnou emailovou adresu, ale naopak takovou, kterou používáte a kontrolujete ideálně každý den. Často se totiž stává, že na vyplnění dotazníku je potřebný jen určitý počet tazatelů (např. 10 000). Jakmile se naplní potřebný počet, dotazník dále nebude aktuální. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud se dostanu k emailové pozvánce po třech dnech, je už dávno neaktivní. Z tohoto důvodu doporučuji používat emailovou adresu, kterou sledujete každý den.

Pokud firma uvidí, že jste aktivní a reagujete na pozvánky k průzkumům rychle a hlavně pravidelně, můžete se stát „VIP členem“. To znamená, že vás bude firma upřednostňovat před ostatními kandidáty. Naopak, pokud na to kašlete a pozvánky k průzkumům ignorujete, může se stát, že v budoucnu firma upřednostní jiné, aktivnější uchazeče. Po čase vás mohou dokonce ignorovat.

 

4. Vyplňujte i dodatečné dotazníky

Někdy se může stát, že vám průzkumné firmy pošlou takzvané dodatečné dotazníky. Ty jsou většinou krátké, trvají maximálně 2 minuty a peníze za ně dostanete jen ve výjimečných případech.

Každopádně, doporučuji vyplňovat i takové dotazníky. Výhodou je, že v budoucnu budete mít vyšší šanci dostat se k mnohem zajímavějším a lépe placeným průzkumem.

 

5. Používejte mobilní aplikace a Toolbary

Jsou to pomocné nástroje, jejichž prostřednictvím budete okamžitě upozorněni na novou příležitost/výdělek. A jak jsem již zmiňoval, rychlost rozhoduje. Můžete mít tak výhodu oproti jiným respondentům, kteří tyto aplikace nepoužívají.

Mobil máte vždy po ruce a můžete reagovat na nějakou nabídku téměř okamžitě ať jste kdekoli. V případě počítače se může stát, že se k němu dostanete až někdy večer a to už pozvánka na průzkum nemusí být aktuální.

 

Aplikace mohou zvýšit váš výdělek podle mého odhadu až o 100%.

 

6. Nebojte se zúčastnit i SMS, telefonních či skupinových průzkumů

U některých dotazníkových firem můžete kromě emailových průzkumů (pozvánka na průzkum vám přijde emailem) vyplňovat dotazníky i formou SMS, případně se můžete zúčastnit i telefonického rozhovoru či skupinové diskuse. Stačí, když si při registraci zaškrtnete daný způsob. Samozřejmě, společnost musí takovou formu průzkumu nabízet.

Výhodou telefonického rozhovoru či skupinové diskuse je mnohem vyšší odměna. Při skupinové diskusi je to dokonce až několik desítek procent. Za jeden průzkum můžete vydělat od 500 až do 2500 Kč.

 

Tímto způsobem se může zvýšit počet průzkumů o 10 – 20 %, váš výdělek až o 200 %.

 

7. Udržujte svůj profil aktuální

Pravidelně aktualizujte svůj profil při každé, byť jen menší, změně. Můžete tak spadat do dalších cílových skupin, což v konečném důsledku bude znamenat více dotazníků k vyplnění a tím pádem i vyšší zisk.

 

8. Využívejte i refferal program

Některé průzkumné společnosti mají i takzvaný affiliate program. Pokud dané společnosti doporučíte nějaké nové účastníky, dostanete za to odměnu. Ta se může pohybovat v haléřích, ale i v desítkách korun. Každá firma má svůj vlastní bonusový systém.

 

Pokud máte spoustu kamarádů a známých, tímto způsobem si můžete vybudovat docela slušný pasivní příjem.

 

9. Příležitost pro specialisty

Existuje mnoho průzkumných společností (bohužel jen v zahraničí) zaměřených na specifické oblasti, například IT, medicína a podobně. Tyto firmy logicky preferují účastníky, kteří jsou vzdělaní v dané oblasti.

Například firma Brand Institute se věnuje průzkumům zaměřeným na medicínu a ke spolupráci preferuje sestřičky, lékaře, doktory (možná i z Česka).

Pokud se považujete za nějakého specialistu, určitě hledejte příležitosti i ve svém oboru. Výhodou je mnohem vyšší výdělek. Za dokončení jednoho medicínského průzkumu si můžete vydělat až do 2000 Kč.

V případě IT průzkumu to může být podobná odměna.

 

Existuje několik dalších faktorů, které mohou ovlivnit výši vašeho výdělku a rovněž počet pozvánek k účasti na průzkumu. Některé z nich bohužel nedokážete ovlivnit. Mám na mysli například zemi, ze které pocházíte. Pokud se zaregistrujete do nějaké průzkumné společnosti, která působí globálně, je vysoce pravděpodobné, že účastníci pocházející z USA nebo Británie budou dostávat více příležitosti, než účastníci z Česka, Slovenska či Německa. Toto bohužel nijak neovlivníte.

 

Pár slov na závěr

V tomto článku jste si mohli přečíst 9 tipů, jak dosáhnout toho, aby vám společnosti zaměřené na průzkum veřejného mínění posílaly více pozvánek k účasti na průzkumech a jak tím zvýšit svůj výdělek.

Držte se těchto mých rad a váš příjem se může rapidně zvýšit, podle mého odhadu až o 500 %.

 

Na pozoru je třeba se mít před takovými společnostmi, které požadují členský poplatek, případně jakékoliv jiné poplatky. Platit mají oni vám, ne naopak. V článku TOP 20 nejlépe placených průzkumných stránek najdete pouze takové společnosti, které nabízejí členství zdarma. Žádné vstupní ani měsíčně poplatky. Součástí článku je stručný popis ke každé firmě a jaké příležitosti daná průzkumná společnost nabízí.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply