Srovnání cashback portálů – který vám ušetří nejvíce?

Největší srovnání cashback stránek v Česku. Během posledních měsíců se pro nás mnoho věcí přesunulo do online prostoru – včetně nákupů. Se zavřenými nákupními středisky se naše potřeba získat nové oblečení či psací potřeby nevytratila a museli jsme najít nový způsob nákupu během koronakrize. Online obchody se těšily velké oblibě již dříve, nyní však pro nás, ve většině případů, představují jedinou možnost. Věděli jste, že při nakupování online můžete získat určité procento peněz zpět? Cashback portály jsou mimořádně oblíbené a existuje hned několik stránek, které nabízejí tuto možnost.

 

Článek byl aktualizován v lednu 2022.

 

Dnes jsem se zaměřil na níže uvedené portály a připravil jsem si pro vás srovnání, které vás světem cashback stránek provede. Který portál vám pomůže ušetřit nejvíce peněz? A který vám nejvíce vydělá?

V naší recenzi budeme porovnávat těchto 5 cashback stránek:

 • Tipli
 • Refundo
 • Plná peněženka
 • Vratné peníze
 • Získejte

 

Se všemi pěti stránkami mám osobní zkušenost, takže se s vámi podělím o své dojmy a samozřejmě i subjektivní názor, který cashback portál je nejlepší. Součástí recenze je i přehled výhod a nevýhod jednotlivých cashback portálů.

 

Porovnávat budeme podle následujících parametrů:

 1. Výše cashback odměny – porovnáme 20 nejznámějších online obchodů, ve kterých nakupují Češi nejčastěji. Který portál nabízí nejlepší možnost ušetřit (nejvyšší % z každého nákupu zpět)?
 2. Nabídka slevových kódů a akcí – který portál nabízí nejvýhodnější slevy?
 3. Věrnostní klub pro stálé zákazníky – která firma vás nejlépe odmění za vaši loajalitu?
 4. Porovnání podle nabízených bonusů – která cashback stránka nabízí nejvyšší registrační bonus a bonus za doporučení přítele? Jaká je minimální částka pro vyplacení a jak dlouho trvá, než dostanete ušetřené peníze na bankovní účet?
 5. Online podpora – jaké komunikační prostředky používají a jak rychle reagují na vaše dotazy?
 6. Historie cashback portálů a další zajímavosti – počet online obchodů, lhůta schválení odměn z nákupů a další zajímavosti, které přispívají k důvěryhodnosti cashback portálu.

 

Před samotným porovnáním caschback portálů si ale na několika řádcích vysvětlíme, co je to vlastně ten cashback.

 

Co je cashback a jak funguje?

Cashback, jak již sám název napovídá, představuje vrácení určitého procenta z vašich nákupů na internetu. Představme si ho jednoduše – uživatel navštíví cashback portál (například tipli.cz), zaregistruje se a následně si vybere obchod, ve kterém chce nakupovat. Široká nabídka nejrůznějších e-shopů rozhodně potěší (určitě tam najdete i své oblíbené obchody) a zaujme každého.

Po kliknutí na odkaz na stránce vás to automaticky přesměruje do konkrétního obchodu. Vybíráte, nakupujete a zvažujete. Po zaplacení objednávky a po uplynutí určitého časového limitu se připíše slíbené procento z vaší platby zpět na účet cashback portálu.

Procenta se liší mezi jednotlivými portály i obchody (někde z vašeho nákupu ušetříte pouze 1% a někde i 30%). Není třeba žádat o žádné připsání. Úplně postačí registrace na konkrétním portálu a fakt, že na nákupy se vydáte právě prostřednictvím odkazů, které jsou umístěny na daném portálu.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

A teď pojďme k samotnému srovnání jednotlivých cashback portálů.

 

Porovnání cashback portálů

 

1. Srovnání podle procent, které můžete při nákupech získat

Smyslem cashback nakupování je možnost ušetřit, resp. získat určité procento peněz z nákupu zpět. Proto je velmi důležitým faktorem při výběru správného cashback portálu počet online obchodů, ve kterých můžete nakupovat a procenta, která se vám vrátí. V níže uvedené tabulce jsem připravil ke srovnání 20 nejznámějších a nejoblíbenějších obchodů v Česku.

Výhodou je, že mnoho obchodů nabízí i možnost využít další kódy a kupóny na slevy, díky kterým je nakupování ještě lákavější.

 

Logo portálu Tipli.cz.Logo portálu Refundo.cz.Logo portálu Plnapenezenka.cz.Logo portálu Vratnepenize.cz.Logo portálu Ziskejte.cz.
AliExpress.comAž 10 %Až 7,5 %Až 5 %Až 5 %Až 15,5 %
Alza.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
Answear.cz3 %3 %12 %3 %4,2 %
Aukro.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
BauMax.cz1,75 %1,75 %1,75 %1,75 %Bez odměny
Bonprix.cz6 %3,5 %4,5 %4 %2,8 %
Booking.comAž 4 %Až 4 %Až 4 %Až 4 %Až 4 %
Czc.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
ČSOB pojišťovna11 %11 %10 %11 %14 %
Datart.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
Drmax.czAž 5 %Až 5 %Až 5 %Až 5 %Až 7 %
eObuv.czAž 4 %Až 4 %Až 4 %Až 4 %Až 5,6 %
Mall.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
Lidl.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
Martinus.cz3,5 %3,5 %3,5 %3,5 %Bez odměny
Notino.cz Až 5 %Až 5 %1,25 %Až 5 %Až 7 %
Okay.czAž 3 %Až 2,5 %Až 2,5 %Až 3 %Až 4,5 %
Philips.cz2,5 %2 %2,5 %2,5 %3,5 %
Samsung.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
Smarty.czAž 4 %Až 4 %Až 4 %Až 3,5 %Bez odměny
Tpd.czBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměnyBez odměny
Vivantis.czAž 5,5 %Až 5,5 %Až 5,5 %Až 5,5 %Bez odměny
Max. odměna33,15 %25,5 %35 %35 %59,5 %
Počet obchodů952920789455587
Nad 10% cashbackem77 54461761
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

 

Vyhodnocení:

Kde ušetříte nejvíce? Všechny cachback portály mají u 20 nejznámějších a nejnavštěvovanějších CZ e-shopů přibližně stejnou výšku cashbacku. Jsou tam skutečně jen drobné odchylky. Rozdíly jsou patrné, až když porovnáme kompletně všechny obchody.

Například portál Tipli.cz má momentálně v databázi 952 online obchodů a z toho až 77 obchodů nabízí cashback 10% a více, čímž si v této kategorii vysloužil první místo.

Druhý nejvyšší počet obchodů s celkovým cashbackem nad 10% dosáhl portál Získejte.cz. Z celkového počtu 587 online obchodů má až 61 obchodů, které vám vrátí 10% a více z vašeho nákupu. Získejte.cz má v nabídce i nejvyšší cashback, a to až 59,5%. Takový lákavý cashback nabízí stránka Pelikan.cz – nakupování letenek.

Třetí místo obsadil portál Refundo.cz. Nejmenší počet online obchodů a zároveň i počet obchodů přesahujících 10% cashbacku nabízí stránka Vratnepenize.cz.

 

Pokud hledáte, jaký cashback nabízejí obchody, jako Bosch, Samsung, Sony, Nikon, Alza.cz, Mall.cz, Kaufland.cz, Lidl.cz, Tesco.cz či Datart.cz, musím vás zklamat. Uvedené obchody mají vlastní věrnostní programy a cashback nenabízejí.

 

Některé z výše uvedených obchodů nabízejí na cashback portálech alespoň slevové kupóny.

 

2. Možnost zlevněných kódů a akcí

Cashback portály už dnes nepředstavují jen možnost získat peníze zpět z nákupu. Na některých stránkách můžete objevit i letáky a další kupóny a akce, které o něco sníží výslednou cenu vašich nákupů. I v případě, že některý z obchodů, které jste si vybrali, bude bez odměny za nákup, stále máte možnost objevit zajímavé slevy a kupóny, které cenu vaší objednávky podstatně sníží. Užít si tak můžete plnohodnotné nákupy s vědomím, že jste utratili méně.

V některých případech lze dokonce kombinovat slevové kupóny i s cashbackem, čímž získáte ještě výraznější slevu.

 

Logo portálu Tipli.cz.Logo portálu Refundo.cz.Logo portálu Plnapenezenka.cz.Logo portálu Vratnepenize.cz.Logo portálu Ziskejte.cz.
Mobilní aplikaceAnoAnoAnoAnoNe
LetákyAnoNe Ne Ne Ne
Zlevněné kupónyAnoAnoAnoAnoAno
Počet
kupónů

320378173206
0
Počet kupónů s 20% slevou16384
69470
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

 

Vyhodnocení:

Pracně jsem se proklikal přes všechny srovnávané portály zaměřené na cashback a musím konstatovat, že největší nabídku slevových kupónů a akcí má portál Refundo.cz. Nabídka se samozřejmě mění každým dnem, ale v době psaní této recenze měl Refundo až 378 akčních nabídek a slevových kupónů, z čehož bylo cca 87 se slevou nad 20% (maximum až 90% sleva).

Druhé místo, alespoň co se týče počtu slevových kupónů a akcí, obsadil portál Tipli.cz. Tipli má výrazně méně slevových kódů než Refundo, má však mnohem více akcí a dalších slev, přičemž až polovina z celkového počtu 320 akčních nabídek a slevových kódů je nad 20%.

Portály Plnapenezenka.cz a Vratnepenize.cz nezklamaly, ale ani neoslnily. Největším zklamáním je portál Ziskejte.cz, který nabízí přesně 0 slevových kupónů a akcí.

 

Pokud si rádi listujete v akčních letácích obchodních řetězcích, určitě vás zaujme, že Tipli, jako jediný portál, má na stránce kategorii „Letáky“. V ní si můžete prolistovat aktuální letáky a také letáky na další týden od následujících obchodů: Lidl, Kaufland, Penny Market, Tesco, Albert, Billa, Pepco, Kik a další méně známé řetězce.

 

3. Věrnostní program

Některé cashback portály umožňují využívat svým registrovaným členům věrnostní program, resp. věrnostní klub, ze kterého mohou čerpat další výhody nebo v nich realizovat svou kreativní duši a opět tak získat malé přilepšení.

Ve věrnostním programu můžete prováděním různých aktivit sbírat body, které si později budete moci zaměnit buď za peníze, věcné ceny či dárkové poukázky.

 

Logo portálu Tipli.cz.Logo portálu Kuponer.cz.Logo portálu Refundo.cz.Logo portálu Plnapenezenka.cz.Logo portálu Vratnepenize.cz.Logo portálu Hamty.cz.Logo portálu Ziskejte.cz.
Existence věrnostního programuNe NeAnoAnoAnoNeAno
Expirace kreditůAnoNeNeNeNeAnoNe
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

 

Vyhodnocení:

Všechny srovnávané cashback stránky, kromě Tipli, nabízejí zajímavé věrnostní programy, každý je v něčem jiný a je těžké vybrat si ten nejlepší.

Mně osobně se však nejvíce zamlouvá věrnostní program od portálu Vratnepenize.cz. Je vcelku jednoduchý a účinný.

 • Bronzová úroveň – pokud nakoupíte za měsíc alespoň jednou, máte o 5% vyšší slevu.
 • Stříbrná úroveň – pokud za měsíc nakoupíte alespoň třikrát, máte o 10% vyšší slevu.
 • Zlatá úroveň – pokud za měsíc nakoupíte alespoň pětkrát, máte o 15% vyšší slevu.

 

Druhé místo bych udělil portálu Plnapenezenka.cz. Jejich věrnostní program je identický jako Vratnepenize.cz, s tím rozdílem, že za nákupy získáte méně procent.

 • VIP 3% – pokud jste za posledních 30 dnů udělali 1 – 2 nákupy.
 • VIP 5% – pokud jste za posledních 30 dnů udělali 3 – 4 nákupy.
 • VIP 10% – pokud jste za posledních 30 dnů udělali 5 a více nákupů.

 

Třetí místo bych udělil portálům Refundo.cz a Ziskejte.cz. Oba mají u cashbacku podobný věrnostní systém. Sbíráte body za různé aktivity – registraci, psaní recenzí, za uplatnění slevového poukazu, doporučení přátelům, nákupy a dokonce i za každodenní přihlášení na stránku. Stačí se přihlásit na portál Refundo.cz každý den a získáte 1 věrnostní bod. U portálu Ziskejte.cz jsou to až 4 VIP body denně jen za přihlášení.

Získejte.cz nabízí dokonce 100% VIP bodů z cashbacku. To znamená, že pokud ušetříte za nákupy 500 Kč, získáte i 500 VIP bodů. A také nabízí možnost získat 25% VIP bodů doživotně z celkového počtu bodů, které získají vaši přátelé.

Avšak pozor, zatímco u Refundo zaměníte 7 000 věrnostních bodů za 1 000 Kč, u portálu Získejte dostanete za stejný počet bodů jen 170 Kč. Takže na první pohled se zdá, že Ziskejte vám pomůže nasbírat za jednotlivé aktivity až 4krát více věrnostních bodů než Refundo, ale v konečném důsledku budou mít menší peněžní hodnotu (až 6násobně). Ještě viditelnější rozdíl je při nižším počtu bodů. Pokud si zaměníte 2 000 věrnostních bodů, od Refundo dostanete 200 Kč, od Získejte pouze 15 Kč (14násobně méně).

 

Tipli.cz věrnostní klub nemá, napsali mi však, že je možné získat příležitostné zvýhodnění účtu i u nich. Takové nabídky zasílají na emailovou adresu v rámci různých kampaní (narozeniny uživatele a podobně).

 

4. Srovnání podle bonusů

Mnoho lidí se při výběru vhodného cashback portálu rozhoduje právě podle nabízených bonusů. Bonusy mohou být velmi příjemné, a proto se rozhodně vyplatí je znát.

Který portál z našeho srovnávacího vzorku nabízí nejvyšší registrační bonus nebo bonus za doporučení svým přátelům?

 

Logo portálu Tipli.cz.Logo portálu Refundo.cz.Logo portálu Plnapenezenka.cz.Logo portálu Vratnepenize.cz.Logo portálu Ziskejte.cz.
Registrační bonus200 Kč
Musíte našetřit alespoň 100 Kč na cashback, bonus nikdy nezaniká.
50 Kč
První nákup třeba udělat do 2 měsíců, jinak nárok na bonus zanikne.
60 Kč
Nárok na bonus máte, až když uskutečníte 3 nákupy. První do 30 dnů.
50 Kč
Musíte našetřit alespoň 100 Kč na cashback, bonus nikdy nezaniká.
100 Kč + 150 VIP bodů. Musíte našetřit alespoň 100 Kč na cashbacku.
Bonus za stažení rozšíření prohlížeče10 Kč10 Kč10 Kč20 Kč30 Kč
Bonus za doporučení přátelům150 Kč

Celkově 4500 Kč za 30 přátel.

Každý přítel musí ušetřit na nákupech 50 Kč, abyste měli nárok na bonus.
5 Kč za registraci každého přítele.

100 Kč za každého, který ušetří na nákupech alespoň 50 Kč.
300 Kč

Celkově 6000 Kč za 20 přátel.

Každý přítel musí ušetřit na nákupech 50 Kč.
200 Kč

Můžete pozvat neomezený počet lidí.

Každý přítel musí ušetřit na nákupech 100 Kč do 6 měsíců.
550 Kč

Můžete pozvat neomezený počet lidí.

K tomu získáváte navždy 25% ze všech VIP bodů.
Minimální
částka k vyplacení
1 Kč25 Kč1 Kč1 Kč299 Kč
Možnosti vyplacení
peněz
Bankovní převodBankovní převodBankovní převodBankovní převodBankovní převod,
PayPal
Doba vyplacení2 dny3 dny3 dny4 dny2 dny
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

 

Vyhodnocení:

Nejatraktivnější registrační bonus a zároveň i nejjednodušší podmínky jeho získání, nabízí jednoznačně portál Tipli.cz. Bonus 200 Kč dostanete na svůj účet v okamžiku, kdy na cashbacku našetříte 100 Kč. U dalších portálů je registrační bonus značně nižší, navíc k jeho potvrzení jste vázáni udělat nákup do měsíce, případně dvou. Pokud tak neučiníte, nárok na bonus zanikne.

Druhé místo obsadil portál Ziskejte.cz, který nabízí kromě vstupního bonusu 100 Kč i VIP body. Ty si později můžete zaměnit za věcné ceny či hotovost.

Další 3 portály – Refundo.cz, Plnapenezenka.cz a Vratnepenize.cz – nabízejí přibližně stejnou výšku registračního bonusu, jakož i náročnost podmínek na jeho získání. Tyto portály obsadili shodně 3. místo.

 

Cashback portály nenabízejí jen možnost ušetřit peníze, ale i příležitost vydělat si, a to díky doporučení dalším lidem. Nejlepším odměňovacím systémem se může pyšnit portál Vratnepenize.cz.

Podle výše uvedené tabulky by se mohlo zdát, že si prvenství zaslouží portál Ziskejte.cz. Nabízí až 550 Kč za doporučení přítele a možnost získat doživotně až 25% VIP bodů z každého nákupu doporučeného člena. Podmínky k dosažení takových bonusů jsou ale nesmírně náročné. Další nevýhodou je vysoká minimální částka k vyplacení, a to až 299 Kč. Pro srovnání – portály jako Tipli.cz, Plnapenezenka.cz a Vratnepenize.cz mají výplatní minimum pouze 1 Kč (vydělané, resp. ušetřené peníze si můžete poslat na bankovní účet téměř okamžitě – od 1 Kč.), Refundo.cz vyplácí až od 25 Kč.

Druhý nejlepší odměňovací systém nabízí stránka Refundo.cz. Ta vám vyplatí za každého doporučeného člena, který se zaregistruje, 5 Kč a dalších 100 Kč, pokud ušetří na nákupech alespoň 50 Kč.

Tipli.cz a Plnapenazenka.cz nabízí také zajímavý odměňovací systém, vadí mi však, že mají na doporučení limity. Portál Tipli můžete doporučit pouze 30 lidem a vydělat tak maximálně 4 500 Kč. Plnou peněženku můžete doporučit pouze 20 přátelům.

 

5. Podpora

Hned na začátku je třeba si uvědomit, že žádný systém není dokonalý. Podstatné je však vědět, že se máte kam obrátit a požádat o radu. Proto jsem se zaměřil i na podporu, kterou jednotlivé cashback stránky poskytují svým uživatelům. Důležitá není jen možnost, jak se můžete s portálem spojit, ale i fakt, jak rychle na případně otázky reaguje.

Výhodou je, pokud na stránkách objevíte nejčastější otázky a odpovědi – FAQ, protože je více než pravděpodobné, že objevíte i řešení svého problému.

 

Logo portálu Tipli.cz.Logo portálu Kuponer.cz.Logo portálu Refundo.cz.Logo portálu Plnapenezenka.cz.Logo portálu Vratnepenize.cz.Logo portálu Hamty.cz.Logo portálu Ziskejte.cz.
Live chat podporaAnoNeNe Ne NeNeAno
Možnost telefonátuNe NeNe Ne Ne NeNe
Mailová podporaAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Kontaktní formulářAnoAnoAnoAnoAnoAnoNe

 

Vyhodnocení:

Všechny srovnávané cashback portály používají (nepoužívají) na zákaznické podpoře stejné komunikační prostředky. Výjimkou je live chat podpora, kde vynikají portály Vratnepenize.cz a Ziskejte.cz. Nicméně obě stránky měli chat ve vypnutém režimu, takže to až taková výhoda, oproti těm, které online chat nemají, není.

Abych zjistil, který z porovnávaných portálů reaguje nejrychleji a zároveň poskytuje nejuspokojivější odpovědi, rozhodl jsem se všem napsat email s dvěma jednoduchými otázkami:

 

Otázka č. 1 – Proč nejsou ve vašem katalogu online obchodů i obchody Alza, Lidl, Kaufland či Tesco?

Otázka č. 2 – Mají body získané z cashback nakupování na vaší stránce trvalou platnost? Zajímá mě, jestli získané body náhodou po nějakém čase nepropadají?

 

V této zkoušce obstálo všech 5 portálů. Odpověděli na mé otázky do 24 hodin a poskytli uspokojivé odpovědi. Nejrychleji reagovaly stránky Refundo a Tipli, které mi odepsaly do 4 hodin. Následoval portál Vratné peníze a Získejte (reagovali do 5, resp. 9 hodin).

Bohužel, od Plné peněženky jsem se na první pokus odpovědi nedočkal. Mohlo se stát, že můj email zapadl do spamu, případně měli více práce než konkurence, proto jsem je kontaktoval (s jinými otázkami) znovu. Na druhý pokus mi už konečně odepsali, ale opět to trvalo hodnou chvíli.

 

6. Historie cashback portálů a další zajímavosti

Začínáte si už vybírat svůj oblíbený portál? V následující tabulce vám přináším několik zajímavých informací, které byste mohli při rozhodování využít. Počet uživatelů i množství vyplacených odměn jsou důležitými faktory, které hovoří například o důvěryhodnosti.

 

Cashback portálVznik Počet členůSchválení odměny z nákupů
Vyplacené odměny v Kč
Logo portálu Tipli.cz.2016Neuvádí14–70 dnůvíce než 490 000 000
Logo portálu Kuponer.cz.2013více než 100 00030-50 dnůvíce než 7 000 000
Logo portálu Refundo.cz.2012Neuvádí14–90 dnůvíce než 40 000 000
Logo portálu Plnapenezenka.cz.2012více než 970 00014–60 dnůvíce než 219 000 000
Logo portálu Vratnepenize.cz.2019více než 200 00014–60 dnůvíce než 50 000 000
Logo portálu Hamty.cz.NeuvádíNeuvádí14–60 dnůNeuvádí
Logo portálu Ziskejte.cz.2012Neuvádí14–60 dnůNeuvádí

 

Výsledné hodnocení cashback portálů

 

Tipli.cz získal 1. místo

Navštivte známé obchody přes Tipli a získejte část peněz za své nákupy zpět.

Vítězem našeho testování se stává zcela jednoznačně portál Tipli.cz. Přestože jde o druhý nejmladší cashback portál (vznikl v roce 2016), rozdal svým členům na cashback suverénně nejvíce peněz, až 195 milionů Kč.

Tipli má zajímavý systém. Tento systém umožňuje členům získat další finance zpět prostřednictvím psaní různých článků zveřejněných na blogu. Tímto způsobem zabil portál dvě mouchy jednou ranou – blog je rozhodně zajímavý a díky tomu, že ho píší samotní uživatelé, i velmi autentický. Obsahuje informace o nejnovějších akcích a zároveň tipy a nápady, které mohou další uživatelé s radostí využít.

Plnou recenzi na portál Tipli najdete zde.

 

Silné stránky, resp. výhody portálu

 • přehledný design,
 • největší nabídka internetových obchodů,
 • nejvyšší registrační bonus a nejsnadnější podmínky k jeho dosažení,
 • velký výběr akčních nabídek a slev,
 • spolehlivá podpora,
 • možnost vyplatit si peníze okamžitě,
 • mobilní aplikace,
 • možnost prohlížet si letáky (jako jediný).

 

Slabé stránky, resp. nevýhody portálu

 • slabší výběr slevových kupónů,
 • odměňovací program – můžete pozvat jen 30 přátel,
 • nemá věrnostní program (jako jediný).

 

Navštívit stránku Tipli.cz.

 

Refundo.cz získal 2. místo

Nechte si zaplatit za své nákupy na internetu.

Stránky cashback portálu Refundo jsou po Tipli druhými nejlepšími. Své druhé místo získaly, protože jim chybí, oproti Tipli, přehlednost a rychlá dostupnost potřebných údajů. Podmínky užívání nejsou až tak jasně vyznačeny a stejně tak chybí i informace o počtu členů. Registrace na portálu je velmi jednoduchá, ale registrační bonus je, v porovnání s ostatními, nejnižší. Což je docela škoda, protože právě registrační bonus představuje pro mnohé uživatele hlavní parametr při rozhodování mezi jednotlivými portály.

Na druhé straně však nemůžeme popřít, že Refundo odvádí velmi dobrou práci při psaní článků a tvorbě zajímavého magazínu. Stejná snaha by však mohla být vložena i do ostatních částí stránek. Odměny jsou v porovnání s ostatními portály nižší. To samé platí i v případě bonusů. Refundo nabízí řadu zajímavých internetových obchodů včetně těch nejznámějších.

Plnou recenzi na portál Refundo najdete zde.

 

Výhody portálu

 • druhá nejvyšší nabídka internetových obchodů,
 • nejlepší výběr slevových kupónů ze všech cashback portálů,
 • mobilní aplikace,
 • atraktivní odměňovací systém,
 • rychlá a spolehlivá podpora.

 

Nevýhody portálu

 • nejnižší registrační bonus,
 • slabý výběr akčních slev
 • ve srovnání s ostatními portály musíte nasbírat vyšší částku na možnou výplatu – minimálně 25 Kč.

 

Navštívit stránku Refundo.cz.

 

Plnapenezenka.cz získal 3. místo

Plná peněženka tvrdí, že vám za každý nákup vrátí až 25% ceny.

Portál plnapenezenka.cz bych zařadil mezi průměrné. Výrazně mě nezklamal, ale ani neoslnil. Stránka funguje od roku 2012 a svým více než 700 000 členům vyplatil na odměnách už přes 150 milionů Kč, čímž si vysloužil druhé místo v kategorii „Výška vyplacených odměn“.

Pokud jde o výšku nabízených bonusů a atraktivitu věrnostního programu, tak tento portál se pohybuje ve středním pásmu v rámci našeho hodnocení. Je obrovská škoda, že v sekci Příběh naší cesty neuvádí aktuální informace.

Na jedné straně osloví portál běžného uživatele hned po otevření příjemným vzhledem, ale jakmile ho začne uživatel blíže zkoumat, přijde na to, že ne všechny informace jsou jasné a dostupné na několik kliků. Pokud se chce dozvědět vše potřebné (co jsme například potřebovali i při tvoření této recenze), musí se začíst do obchodních podmínek.

Plnou recenzi na portál Plná peněženka najdete zde.

 

Výhody portálu

 • přehledný design,
 • třetí nejvyšší nabídka internetových obchodů,
 • velký výběr akčních nabídek,
 • zajímavý odměňovací systém,
 • mobilní aplikace,
 • možnost vyplatit si peníze okamžitě.

 

Nevýhody portálu

 • méně spolehlivá zákaznická podpora,
 • slabší výběr slevových kupónů,
 • odměňovací program neumožňuje pozvat více než 20 přátel.

 

Navštívit stránku Plnapenezenka.cz.

 

Vratnepenize.cz získal 3. místo

Vratné peníze - získejte až 20% z ceny nákupu.

Portál Vratné peníze obsadil v našem testování společně s Plnou peněženkou třetí místo.

Přestože portál existuje poměrně dlouho (od roku 2010), opravdu už poskytl obdivuhodnou částku na vyplacených odměnách. Svým věrným členům vyplatil přes 50 milionů Kč.

Ze všech porovnávaných portálů má jednoznačně nejslabší výběr online obchodů (v katalogu jich je něco přes 450) a také nabídku slevových kódů a akčních slev. Ale jak jsme již zmínili, portál funguje pouze od roku 2019, zatímco ostatní cashback portály od roku 2012, takže věřím, že Vratnepenize.cz mají to nejlepší teprve před sebou.

Na druhé straně jeho nejsilnější stránkou je odměňovací systém (za každého doporučeného přítele dostanete 200 Kč, přičemž doporučit můžete neomezený počet lidí) a hlavně věrnostní program.

Výše registračního bonusu je srovnatelná s Refundo.cz či Plnapenezenka.cz.

Plnou recenzi na portál Vratné peníze najdete zde.

 

Výhody portálu

 • nejlepší odměňovací systém ze všech portálů,
 • nejlepší věrnostní program ze všech portálů,
 • možnost vyplatit si peníze okamžitě,
 • mobilní aplikace,
 • spolehlivá a pružná zákaznická podpora.

 

Nevýhody portálu

 • nejnižší počet online obchodů ze všech portálů,
 • slabší výběr slevových kupónů a akčních slev.

 

Navštívit stránku Vratnepenize.cz.

 

Ziskejte.cz získal 4. místo

Vracíme peníze z nákupů. Jak to funguje?

Pokud bychom soudili jen podle designu stránek, portál Ziskejte.cz by pravděpodobně v našem testování propadl. Jak se však říká: „Nesuď knihu podle obalu.“

Stránka Ziskejte.cz je pro mě takový extrém. Na jedné straně má pár silnějších stránek než konkurence, například druhý nejvyšší registrační bonus a také zajímavý odměňovací program, ale úplně to pokazí nulovou nabídkou slevových kódů či akčních slev. Tento portál nenabízí doslova žádné akční slevy či slevové poukázky. Další velkou nevýhodou je vysoká minimální částka k vyplacení odměn – až 299 Kč (musíte nasbírat na svém účtu 299 Kč a až pak si můžete vyplatit peníze. Podotýkám, že konkurence má výplatní minimum 1 Kč).

 

Výhody portálu

 • druhý nejvyšší registrační bonus ze všech portálů,
 • zajímavý odměňovací systém,
 • spolehlivá a pružná zákaznická podpora,
 • výplata vydělaných/ušetřených peněz nejen na bankovní účet, ale i na PayPal (jako jediný).

 

Nevýhody portálu

 • žádné slevové kódy a akční nabídky,
 • výplatní minimum až 299 Kč,
 • otřesný design stránky,
 • absence mobilní aplikace.

 

Navštívit stránku Ziskejte.cz.

 

Závěr

Není pochyb o tom, že portály zaměřené na cashback si našly oblibu v různých skupinách zákazníků. Online nakupování je v současnosti jediným způsobem, jak se dostat ke zboží, které potřebujeme. Cashback zase představuje skvělou možnost, jak získat část peněz z nakupování zpět.

V našem srovnání nejlépe obstály portály Tipli.cz a Refundo.cz – oba poskytují svým uživatelům zajímavé možnosti a mají jen minimum nedostatků. Vždy se však dá najít prostor, jak se posunout vpřed, a to platí i u každého z porovnávaných portálů.

 

Pokud jste v této recenzi nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete zajímavé informace k tématu.

Rádi nakupujete online? Máte již zkušenosti s nakupováním prostřednictvím cashback? Který z uvedených portálů je podle vás nejlepší? Který vám ušetří nejvíce peněz? Napište do diskuse své zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply