Recenze na Vratnepenize.cz – tipy, jak ušetřit více peněz

Recenze na stránku Vratné peníze - výhody a nevýhody systému.

Hledáte možnosti, jak v těchto časech ušetřit nějaké peníze a případně si i něco přivydělat? Nakupujete na internetu rádi a často? Pak by vás mohl zajímat právě online portál Vratnepenize.cz, který takovou příležitost nabízí. Patří mezi takzvané cashback portály. Má již přes 200 tisíc spokojených zákazníků, kterým bylo rozděleno za dva roky existence portálu již přes 50 miliónů českých korun.

 

Aktualizace recenze proběhla v březnu 2024!

 

V této recenzi si napíšeme pár důležitých informací o tom, jak portál Vratnepenize.cz funguje, jak se zaregistrovat a, co vás bude zajímat zřejmě nejvíce, jaké možnosti ohledně šetření a vydělávání peněz tato stránka nabízí.

Součástí recenze jsou i mé tipy a rady, jak tuto příležitost využít na maximum a ušetřit tak co nejvíc peněz.

Na závěr doplním i výhody a nevýhody spolupráce s tímto portálem.

 

Co je to Vratnepenize.cz?

Hlavní stránka portálu vratnepenize.cz.

Je to cashback portál, který nabízí lidem nakupujícím přes internet možnost ušetřit část peněz. Portál spolupracuje s desítkami známých e-shopů, od kterých získává provize za nákupy uskutečněné přes jejich web. A on se s vámi o získané peníze rád podělí.

Přestože stránka Vratnepenize.cz existuje poměrně krátkou dobu (od roku 2019), za ty dva roky stihla vyplatit svým věrným zákazníkům na cashbacku již úctyhodnou částku 50 milionů Kč.

Kromě Česka se Vratné peníze úspěšně etablovalo i na Slovensku.

 

Jak to funguje?

Cashback znamená v překladu peníze zpět. Princip fungování portálu je tedy velmi jednoduchý. Nakupujete na internetu tak, jak jste zvyklí, s jedním malým rozdílem, na daný e-shop se prokliknete právě přes portál Vratnepenize.cz. Je to jen jedno kliknutí navíc a díky tomu získáte několik procent ze zaplacené částky zpět.

Jak vlastně funguje portál VratnéPeníze.cz?

Vratnepenize.cz momentálně spolupracuje po celém Česku s více než 1 030 internetovými obchody, které vám za nákup u nich vrátí část peněz zpět. Výběr je tedy obrovský a pokrývá snad všechny možné kategorie. Nakupovat můžete cokoli od drogerie, dovolené, letenky, oblečení, kosmetiky, hraček pro děti, léků či doplňků pro zahradu a dům až po dobroty pro vás či pro vaše domácí mazlíčky. Je toho samozřejmě mnohem více.

Mezi nejoblíbenější obchody patří například Bonprix (2% cashback), Dr. Max (až 5% zpět), dále About You (4 až 7,5% zpět) či eObuv (1,5 až 4 %  cashback).

 

Jak vlastně začít?

Abyste mohli začít využívat všech výhod portálu Vratnepenize.cz, musíte se zaregistrovat (registrovat se můžete zde). Registrace je jednoduchá, rychlá a hlavně zdarma. Budete k tomu potřebovat jen pár údajů, tj. emailovou adresu a heslo. Následně vám společnost zašle na email potvrzení o registraci.

 

Ještě rychlejší je registrace prostřednictvím Facebooku. Zabere vám doslova jen pár vteřin. Stejně rychlé je i následné přihlášení na účet.

 

V administraci účtu doporučuji vyplnit další důležité údaje, tj. jméno, příjmení, adresu a číslo bankovního účtu, kam vám společnost bude zasílat vydělané/ušetřené peníze. Vše důležité najdete v sekci „Můj profil“. V uvedené sekci máte i přehled nákupů, již vyplacených peněz a těch, které čekají na schválení.

 

Jak to vypadá v administraci účtu?

 

Vždy, když chcete nakoupit něco přes internet, přihlaste se na účet Vratnepenize.cz. Následně přejděte do kategorie „Obchody“, vyberte e-shop, ve kterém chcete nakupovat (například bonprix.cz nabízí 4% cashback) a proklikněte se na něj přes červené tlačítko „Přejít do obchodu“.

 

Rada č. 1 – před samotným nákupem si dobře prověřte, jakou hodnotu cashbacku vámi vybraný e-shop nabízí. Portál láká na úvodní stránce až na 20% cashback. Z vlastních zkušeností však mohu potvrdit, že takový cashback najdete jen výjimečně. Některé e-shopy nabízejí cashback dokonce pod 1%.

 

Rada č. 2 – na stránce je i vyhledávač obchodů, takže se nemusíte proklikávat přes všechny. Stačí jen napsat první písmenka z názvu e-shopu …

 

Po objednání zboží vám stránka Vratnépeníze vrátí nějaké procento z ceny objednávky zpět. Není to horentní částka, ale pokud nakupujete na internetu často, zvláště v době covidové, určitě se vám to vyplatí.

 

Důležité! Před nákupem se musíte přihlásit na účet Vratnepenize.cz a následně se na daný e-shop (například bonprix.cz) prokliknout přes červené tlačítko „Přejít do obchodu“. Pokud to neuděláte, respektive nakoupíte v Bonprixu bez prokliku, váš nákup se nezapočítá a vy nedostanete odměnu.

 

V katalogu cashback portálu se momentálně nachází více než 1 030 e-shopů (až 80 e-shopů nabízí cashback nad 10%), takže je pravděpodobné, že se tam nachází i některý váš oblíbený. Pokud tomu tak není, vyberte si jiný obchod s podobným sortimentem.

Existuje také možnost napsat na podporu Vratnepenize.cz a dát jim tip, aby se s e-shopem, ve kterém rádi nakupujete, zkontaktovali a dohodli případnou spolupráci.

 

Jakými způsoby můžete na stránce vratnepenize.cz ušetřit?

Portál Vratnépeníze nabízí svým věrným uživatelům kromě cashbacku také další možnosti, jak ušetřit nakupováním, případně jak si přivydělat něco navíc. Pojďme si je představit.

 

1. Slevové kupóny

Portál Vratnepenize.cz není jen o možnosti získání cashbacku. Na jejich stránce můžeme najít i slevové kupóny a další akční slevy, které podstatně sníží cenu vaší objednávky. Můžete si tak užít plnohodnotné nákupy s vědomím, že jste utratili méně.

Na stránce je momentálně 190 slevových kupónů a akčních nabídek, přičemž až 50 z nich má hodnotu 20 % a více.

 

Rada č.3  – v některých případech lze dokonce kombinovat slevové kódy a další akční nabídky i s cashbackem, čímž ušetříte ještě více!

 

2. Věrnostní program

Vratné peníze nabízí stálým zákazníkům zajímavý věrnostní systém – klub plný výhod, ve kterém ti nejšikovnější mohou získat až o 15 % vyšší cashback.

 • pokud nakoupíte během měsíce alespoň 1-krát, získáte bronzovou úroveň a o 5 % vyšší cashback,
 • pokud nakoupíte během měsíce 3-krát, získáte stříbrnou úroveň. Váš cashback bude navýšen o 10 %,
 • pokud nakoupíte během měsíce minimálně 5-krát, dosáhnete zlatou úroveň a navýšení cashbacku o 15 %, viz obrázek níže.

Úrovně věrnostního systému - možnost ušetřit až o 15% více.

Podotýkám, že jde o navýšený cashback, takže zmíněných 15 % v případě zlaté úrovně dostanete ještě k těm % cashbacku, které nabízí daný e-shop.

Například obchod bonprix.cz nabízí 4% cashback, ale díky věrnostnímu klubu ho můžete navýšit až na 19 %.

 

3. Vstupní bonus

Za registraci na stránce vratnepenize.cz dostanete vstupní bonus v hodnotě 50 Kč. Abyste však na něj měli nárok, musíte udělat pár nákupů, konkrétně ušetřit alespoň 100 Kč. Bonus nikdy nezaniká, nákupy můžete udělat kdykoliv.

 

4. Instalace speciálního doplňku – připomínáček

V tomto případě jde spíše o symbolickou odměnu v hodnotě 20 Kč. Ta se vám připíše na účet, jakmile si připomínáček stáhnete do svého počítače.

 

Připomináček, to je užitečný doplněk do prohlížeče.

 

A na co je to dobré? Připomínáček má mnoho výhod. Tou nejdůležitější je, že vás upozorní na to, zda daný e-shop, ve kterém se chystáte nakoupit, nabízí nebo nenabízí možnost vrácení peněz zpět (upozorní vás i ve vyhledávačích Seznam a Google). Další výhodou připomínáčka je, že vás upozorní na aktuální slevové kódy a další akční slevy.

 

V případě, že e-shop, ve kterém chcete nakoupit, nenabízí cashback, lišta vás na to upozorní a vyfiltruje vám e-shopy s podobným sortimentem, které spolupracují se stránkou vratnepenize.cz.

 

5. Stažení aplikace

Za stažení mobilní aplikace Portmonka dostanete na svůj účet další symbolickou odměnu v hodnotě 10 Kč.

Díky aplikaci získáte neustálý přehled nad vaším cashbackovým účtem pohodlně z mobilního zařízení. Portmonku využívá již více než 150 000 uživatelů, takže je to rozhodně užitečná věc.

Součástí Portmonky je také vždy nejaktuálnější nabídka letáků všech obchodních řetězců, seznam slevových akcí a kupónů.

 

6. Doporučení přátelům

Kromě možnosti šetření nabízí portál vratnepenize.cz i možnost vydělat si nějaké peníze.

Je to jednoduché – pokud znáte někoho, kdo rád nakupuje online (kamarád/kamarádka, přítel, rodina, případně někdo neznámý přes Facebook) a předpokládáte, že se mu bude líbit možnost získat část peněz ze svých nákupů zpět, pak mu pošlete svůj unikátní osobní link. Najdete ho v administraci účtu v sekci Doporučení příteli“ nebo 200 Kč za doporučení“.

 

Za každého úspěšně doporučeného přítele získáte 200 Kč. Podmínkou je, že musí na svých nákupech ušetřit alespoň 100 Kč cashback do 180 dní od registrace.

 

Výhodou je, že doporučit můžete neomezené množství lidí a přivydělat si tak slušné peníze.

 

Rada č.4 – propagovat můžete na vlastním webu, YouTube kanálu či na sociálních sítích (Facebook, Instagram a Twitter). Zapomeňte však na spamování diskusních fór nebo zakládání falešných účtů. V uvedených případech vám hrozí zrušení účtu a propadnutí všech naspořených peněz.

 

Kdy si můžete nechat vyplatit první odměnu?

Peníze nasbírané z cashbacku si můžete nechat vyplatit již od hodnoty 1 Kč. V případě uplatnění bonusů (registrační bonus a bonus za doporučení přátelům) musíte nasbírat na cashbacku alespoň 100 Kč (to jsou 1 až 3 nákupy).

Jaký je stav vašeho konta (kolik jste vydělali / ušetřili) si můžete prohlédnout v sekci „Můj profil“. Najdete tam i stručný přehled, zda jsou odměny zatím jen zaregistrované, nebo už i schválené na vyplacení.

Platba je možná zatím jen na bankovní účet. Žádost o zaslání peněz vyžaduje jedno jediné kliknutí na tlačítko „Vyžádat vyplacení“ a její vybavení je také poměrně rychlé (musíte vyplnit v administraci číslo svého bankovního účtu). Peníze vám portál vratnepenize.cz odešle na váš účet do 3-4 pracovních dnů.

 

Výhody portálu

 • výborný věrnostní program ve srovnání s konkurencí,
 • za registraci a členství neplatíte ani haléř,
 • nabízí nejen možnost ušetřit nakupováním, ale i možnost vydělat si peníze přes štědrý odměňovací systém,
 • vstupní bonus 50 Kč,
 • rychlá registrace přes Facebook,
 • možnost vyplatit si peníze okamžitě, již od 1 Kč,
 • mobilní aplikace – díky ní získáte neustálý přehled nad vaším cashbackovým účtem pohodlně z mobilního zařízení,
 • přehledný design portálu – na webu se zorientují i ​​ti, kteří si s internetem nepotykali,
 • neomezená platnost kreditů, nikdy nepropadají,
 • důvěryhodná firma se sídlem v Praze – o své vydělané (ušetřené) peníze se nemusíte obávat, nejde o žádný podvod,
 • spolehlivá a pružná zákaznická podpora.

 

Nevýhody portálu

 • poměrně slabý výběr online obchodů ve srovnání s konkurencí,
 • nejnižší vstupní bonus ve srovnání s konkurencí,
 • slabší výběr slevových kupónů a akčních slev,
 • pro potvrzení bonusu (za registraci, nebo doporučení svým přátelům) musíte nasbírat určitou peněžní hodnotu – budete tedy muset udělat pár nákupů,
 • na úvodní stránce píší, že ušetřit můžete až 20 % – platí to však ve výjimečných případech – u některých e-shopů dostanete z nákupu zpět pouze 1 %, případně méně,
 • výplata je možná pouze na bankovní účet,
 • na potvrzení odměny se musí čekat – někdy dokonce až šedesát dní.

 

Pár slov na závěr

Ověřená cashbacková společnost, která vždy splní to, co slíbí. Od roku 2019 vyplatil portál vratnepenize.cz svým uživatelům z jejich nákupů už něco přes 50 milionů Kč.

Firma samozřejmě neustále roste a růst bude i výše odměn a vyplacených peněz. Budete toho součástí?

Je dokonce možné, že už teď jste stálými zákazníky v některých internetových obchodech, které spolupracují se stránkou vratnepenize.cz, ale protože zmíněný portál nevyužíváte, nezískáte zpět ze svých nákupů ani haléř.

 

Registrujte se a užívejte si odměny za to, že nakupujete online! Šetření s VratnéPeníze.cz je jednoduché, rychlé a bezplatné! Za členství nezaplatíte ani haléř! Začít můžete zde.

 

Navštívit stránku Vratnepenize.cz.

 

Pokud stránka Vratné peníze nesplňuje vaše požadavky, mrkněte na článek Porovnání všech cashback portálů. Jak již název napovídá, najdete v něm komplexní srovnání 5 portálů.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Přišli jste již někdy do kontaktu se společností Vratnepenize.cz? Co říkáte na tento drobný výdělek? Kolik se vám podařilo ušetřit na nákupech? Pochlubte se. Zapojte se do diskuse a napište své vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply