Recenze na Cloudworkers.company – dá se na stránce vydělat?

Online moderátor chatuje se zákazníky.

Lákala by vás práce, ve které byste nemuseli dojíždět do kanceláře? Pracovali byste z pohodlí domova z kterékoliv části světa jako moderátor online chatu a náplní vaší práce by bylo textové chatování se zákazníky o běžných tématech, řešení jejich problémů atd. A za takovou práci by vám ještě i zaplatili. Zní to jako práce snů, že? Tak přesně takovou brigádu nabízí portál www.cloudworkers.company. Ten hledá do svého týmu moderátory chatu z celého světa.

 

V této recenzi se podíváme na portál CloudWorkers trochu detailněji. Zjistíme, na jakou oblast online chatu se tato chat agentura zaměřuje a zda benefity, které nabízí, jsou skutečně tak lákavé, jak to na první pohled vypadá.

Na závěr si můžete přečíst mou zkušenost s touto firmou, kolik se mi podařilo vydělat a zda mi peníze skutečně vyplatili.

 

Co je CloudWorkers a kdo za tím stojí?

Jedná se o projekt britské společnosti Cloudworkers Ltd. se sídlem v Londýně, která patří mezi největší a nejznámější agentury v provozování online/textového chatu na světě.

Jde o globální projekt, Cloudworkers hledá moderátory chatování z více než 70 zemí napříč všemi kontinenty a jejich web je přeložen do 20 světových jazyků. Výjimkou není ani čeština.

 

Úvodní stránka společnosti.

 

Na internetu najdeme o této agentuře poměrně dost informací, takže se nejedná o žádnou neznámou firmu se sídlem v daňovém ráji, jak to u podobných projektů často bývá.

Kromě toho najdeme na internetu o cloudworkers.company i mnoho recenzí. Ty jsou většinou pozitivní, ale najdou se mezi nimi i nějaké kritické/negativní příspěvky označující tuto firmu jako podvodnou.

 

Kdo všechno se může zapojit?

Cloudworkers Ltd. na své stránce uvádí, že místo v jejich týmu moderátorů chatu může získat zcela kdokoliv, bez ohledu na pohlaví, vzdělání, věk a sociální postavení. Vše co potřebujete k výkonu práce, je dovršených 18 let, vlastnit nějaký počítač/notebook s připojením na internet, schopnost odpracovat týdně alespoň 12 hodin, ochotu zapojit se do erotických dialogů, výbornou češtinu, a to nejdůležitější, vlastnit živnostenské oprávnění.

Na oplátku agentura nabízí zajímavý plat, zaškolení, možnost volit si svou pracovní dobu, legitimní příjem a spolehlivé platby každý měsíc – vydělat máte podle toho, kolik zpráv napíšete.

 

Jelikož splňuji požadavky na 90% (až na to zapojení se do erotických konverzací a flirtování), nic mi nebrání ve vyplnění kontaktního formulář a zkusit to.

 

Vyplnění kontaktního formuláře – žádost o práci

Po vyplnění formuláře, které mi zabralo jen pár minut, a odeslání zprávy mi odepsala celkem milá slečna/paní, která mi ve zkratce vysvětlila pár dalších záležitostí, například i to, že jako moderátor chatu budu mít za úkol podílet se na erotických textových konverzacích se zákazníky na různých chat platformách / flirtovacích seznamkách a udržovat je online co nejdéle.

Práce probíhá přes online/live chat, webkamera není nutná, takže moderátor zůstane v anonymitě.

 

Jaké výhody nabízí chat agentura Cloudworkers Ltd.?

 

Ještě před zahájením práce bylo nutné absolvovat hodinové školení přes Skype, kde mi podrobně vysvětlili, jak funguje jejich systém, co budu dělat a kolik si vydělám.

 

Rada: Před zahájením práce bude nutné agentuře poslat naskenovanou fotografii občanského průkazu / pasu, aby si ověřili vaši totožnost, a zda je vám alespoň 18 let. Pro jistotu doporučuji v nějakém grafickém editoru / Photoshopu zamazat důležité údaje. V podstatě vám stačí nechat odkryté jen datum narození, jméno a příjmení a fotku.

 

Jak jsem dopadl – moje zkušenost

Člověk nemusí být vůbec chytrý, aby již po krátké chvíli zjistil, že pokud chce na tomto portálu vůbec něco vydělat, musí podvádět, lhát a předstírat, že je osoba, která má reálný zájem randit s dotyčným zákazníkem online seznamky.

Vaším úkolem vůbec není běžné chatování s jinými lidmi, třeba i v oblasti erotiky a flirtování, vaším úkolem je hrát se zákazníky různé role, vytvářet perverzní scénky, jednoduše je balamutit a udržet online co nejdéle, aby se na vás namotali a aby utratili co nejvíce peněz. Online platforma, na níž chat moderátoři pracují, si žádá od zákazníků peníze za každou zprávu, vy z toho dostanete drobnou provizi (drobky).

 

Vydržel jsem dělat tuto práci sotva týden (několik hodin denně) a během této doby jsem si od zákazníků vyslechl leccos. Od návrhů na svatbu a společného uspokojování, až po nadávky a výhrůžky. Člověk musí mít skutečně silný žaludek, aby mohl vykonávat takovou práci.

 

Pro společnost dobrý byznys, pro moderátory otročina

Ani finančně to není až takové terno, jak by se mohlo zdát. Společnost Cloudworkers Ltd. platí své textové moderátory podle výkonu / počtu zpráv, které pošlou zákazníkům.

Jak jsem již zmiňoval, pracovat budete na různých seznamovacích a flirtovacích platformách (erotické seznamky a podobně), na kterých zákazníci utrácejí peníze za chatování. Za každou zaslanou zprávu zaplatí klienti stránce cloudworkers.company 1 euro, z této částky vám náleží provize cca 10 centů. Aby váš výdělek tedy skutečně stál za něco, musíte každý den poslat stovky zpráv, což vám zabere několik hodin. Za jistých okolností by to nemusel být problém, háček je však v tom, že předtím, než budete moci odpovědět zákazníkovi, musíte nejprve prozkoumat a přečíst si jeho předchozí komentáře, abyste znali kontext konverzace (ten zákazník si mohl předtím psát s jiným moderátorem/moderátory a neměl by zjistit, že ta dívka s pěknou fotkou je podvod a že si píše vždy s jinou osobou). A to zabere také hodně času.

Dále je třeba myslet i na to, že musíte vlastnit živnostenské oprávnění (platit si zdravotní a sociální pojištění), zaplatit daň z příjmu a ještě k tomu i DPH, protože příjem dostáváte od zahraniční firmy. V konečném důsledku je tedy velmi sporné, zda se vám taková práce vůbec vyplatí (pokud nutně potřebujete peníze, tak zřejmě ano).

 

Velkou výhodou je, pokud umíte psát všemi deseti a máte bujnou fantazii. V tom případě byste mohli vydělat daleko více než já.

 

Za těch pár dní, které jsem u nich odpracoval, jsem vydělal pár desítek eur. Peníze mi bez problémů poslali na můj Paypal účet. To je asi jediná pozitivní věc na celém tomto projektu, a získal jsem samozřejmě i pár zajímavých zkušenosti do života.

Neumím si ale představit, že bych takovou práci vykonával 8 až 10 hodin denně. Samozřejmě můžete pracovat i jen 2 hodiny denně, otázkou však je, zda vám získaný výdělek postačí na zaplacení odvodů.

 

Pár slov na závěr

Z morálního hlediska tato práce rozhodně není v pořádku. Abyste ji mohli vykonávat, musíte na ní mít povahu a silný žaludek, a ještě umět psát všemi deseti. Nepochybuji ale, že se u nás najde mnoho lidí, kteří výše uvedené předpoklady hravě splňují.

A zda tuto práci doporučuji? Ne, nedoporučuji. Není to až taková skvělá práce, jak to na první pohled vypadá. Pokud však patříte mezi lidi, kteří nutně potřebují vydělat nějaké peníze, a jste ochotni udělat cokoliv, můžete to zkusit. Možná jste šikovnější a vyděláte více peněz než já.

 

Buďte však opatrní! To že vyplatili mě, nemusí automaticky znamenat, že vyplatí i vás. Na internetu je o stránce cloudworkers.company mnoho negativních recenzí. Především na zahraničních stránkách někteří uživatelé udávají, že nedostali nic, resp. že jim strhli z výplaty část peněz.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete zajímavé informace k tématu.

Máte nějaké zkušenosti s portálem cloudworkers.company? Pokud ano, co říkáte na tento způsob výdělku na netu? Budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

4.4 10 votes
Article Rating
Sdílejte:
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dara
Dara
1 měsíc před

Nějak nechápu proč z těch pár drobných mám něco někam odvádět? Navíc jsem ještě student. Tak jako tak, odvádět nic nemíním, jak na mě mohou přijít, nebo jak se to zjistí? Může mi někdo poradit, prosím? Když mi pošlou tady dva tisíce na paypal, a práci budu vykonávat jen možná pár týdnů nebo měsíců, co je za problém?

Jaromír Bubeník
Jaromír Bubeník
2 měsíců před

Dobrý den.
Prosím mám na vás dva drobné dotazy.

Kdybyste to přepočítal na hodinu, kolik jste si vydělal průměrně za hodinu práce?

Skutečně chatujete pouze s jedním zákazníkem? Pracuji u konkurentní společnosti a tam mám zákazníku klidně několik desítek najednou. Pokud bych měl pouze jediného zákazníka, musel by zaplatit okolo 1000 Kč za hodinu, abych si já vydělal alespoň 100 Kč za hodinu.
Děkuji.

Jaromír Bubeník
Jaromír Bubeník
Reply to  Jiří H.
1 měsíc před

Moc děkuji za odpověď.
Ale pokud pomineme morální hledisko, tak to není vůbec špatně placené. I když je pravda, že by se to mělo danit.

Před nějakou dobou jsem dostal smlouvu od Cloudworkers k podpisu. Docela mě tam zaráží to, že podepisujete smluvní pokutu 5000 EUR, což je naprosto hrozná představa a porušit pravidla je velice snadné.
Vy jste se toho nebál? Já mám z té pokuty docela nahnáno a hodně váhám, jestli něco takového podepisovat.

Cestmir Mnich
Cestmir Mnich
3 měsíců před

Dobry den, zajimalo by me, kolik chatu je mozne mit v provozu soucasne a jestli se pracuje primo na te seznamovaci platforme nebo zvlast v nejakem jejim prostredi. Jako dokazu si predstavit ze bych klidne chatoval s vice lidmi naraz. Dikyza info