PŘIVÝDĚLEK

Nemám peníze a chtěl bych si nějaké vydělat. Jak a kde? Zde je pár způsobů.Na internetu najdete nepochybně mnoho článků a různých návodů, jak si zaručeně vydělat peníze online z pohodlí svého domova. Většina z nich však nabízí pouze obecné informace a rady, například: pište texty pro weby, staňte se správcem nějakého e-shopu, fotografujte nebo si založte vlastní web a vydělávejte na reklamě. Nic praktického, žádné konkrétní příklady, kde si přivydělat. Nečetli jste už desítky takových článků?

Článek, který právě čtete, je ale jiný. Ptáte se v čem? Je jiný už jen v tom, že zde najdete konkrétní příklady, tj reálné a hlavně ověřené společnosti / webové stránky, které nabízejí možnost přivydělat si prostřednictvím internetu.

Nemusíte se bát, nemám na mysli klikání na reklamy, prodej kosmetiky, MLM či jiné pochybné pyramidové systémy. Nic z toho tu nenajdete.

 

V některých případech se jedná jen o drobný přivýdělek při práci, škole či MD, v jiných případech, hlavně pokud jste šikovní, si můžete vydělat více než v běžném zaměstnání. A pokud jste velmi chytří, mohli byste se takovou prací dokonce živit.

 

Tento článek jsem vytvořil pro lepší orientaci. Na mé webové stránce najdete samozřejmě mnohem více příležitosti, jak vydělat online. Do tohoto seznamu jsem však vybral pár těch, podle mě, nejzajímavějších (rozhodně ale doporučuji přečíst si celý web). Věřím, že se tu najde něco i pro vás.

 

Doporučení: Seznam se bude často aktualizovat a rozšiřovat. Doporučuji vám proto kontrolovat tento článek pravidelně, aby vám náhodou neušla nějaká novinka. Vždy, když najdu nějakou zajímavou a hlavně seriózní příležitost k výdělku, zveřejním ji zde.

 

Robeeto – výdělek pro šikovné pracanty

Vydělávání na internetu prostřednictvím portálu Robeeto, který je zaměřen na mikroslužby.

Možnost zajímavého přivýdělku ve více než sedmdesáti českých městech. Robeeto.com je portál, kde jsou každý den zajímavé poptávky – hlídání domácích zvířat či dětí, grafické úpravy na webu, doučování, fotografování, překlady a tvorba textů nebo kontrola pravopisu, úklid domácnosti či kanceláře.

Máte čas pohlídat pejska? Jste šikovní grafici, umíte napsat poutavý text nebo zvládnete v domácnosti prakticky vše a hodíte se na roli takzvaného hodinového manžela? Robeeto.com je tím pádem pro vás zajímavou možností, jak si vydělat. 

Robeeto je na trhu prakticky tři roky a je k dispozici nejen pro zájemce o brigádu, ale také pro firmy, které hledají někoho na výpomoc.

Přehledný seznam poptávek – datum, odměna, lokalita – pro co nejjednodušší orientaci. Díky mobilní aplikaci můžete být o nových pracovních nabídkách informováni prakticky ihned (a připomenout si ty, které máte dohodnuté už z dřívějška).

Robeeto je určeno nejen firmám a živnostníkům hledajícím nové klienty a zakázky, ale také studentům, důchodcům, maminkám na mateřské dovolené nebo zaměstnancům, jimž by přišla vhod brigáda a mají například volné víkendy nebo večery. Vydělávat vám umožní i zdánlivě obyčejné věci. Stačí, když nabídnete svůj volný čas.

Registrace je jednoduchá a zabere se vším všudy maximálně několik minut.

Nezapomeňte si vyplnit svůj profil pracanta. Tak a šup do práce :-). 

 

Navštívit webovou stránku robeeto.com.

 

Copywriting – pište texty a vydělejte si zajímavé peníze

Profesionální textaři, korektoři a překladatelé, ale také zájemci o přivýdělek právě touto formou – angličtina, němčina i ruština, ale také texty s tématikou od bydlení, auto-moto, finance až po zdraví.

Tento online systém sdružuje šikovné textaře a zájemce o jakékoli texty (obchodní texty, články do magazínů, popisky pro e-shopy, PR články, korektury, překlady atd.).

Jako copywriter můžete na portálu oslovovat firmy, které poptávají texty, překlady, případně korekce. Další možností je prodej hotových článků. Pokud máte staré, „prachem zapadlé “ články, můžete je vložit do systému a doufat, že je od vás někdo odkoupí. Vlastníte blog nebo web stránku a přemýšlíte, jak si vydělat ještě víc? Pomocí Copywriting.cz můžete najít nabídky na publikování PR článků.

Dosud se na portálu copywriting.cz prodalo více než 22 tisíc textů, přes tisíc inzerentů hledá zajímavé články, které ještě nejsou nikde zveřejněné a které můžete napsat právě vy!

Nabídněte texty, pro něž nemáte využití a možná zjistíte, že jejich cena je vyšší, než jste si původně mysleli. A to už je jen krůček k tomu začít si přivydělávat jako copywriter na volné noze… Vhodné i pro začátečníky.

 

Navštívit webovou stránku copywriting.cz.

 

Ishopfor Ipsos – staňte se tajným zákazníkem

Jak vydělat peníze prostřednictvím stránky IshopFor Ipsos.

Máte už 18 let? Vlastníte bankovní účet, emailovou adresu a mobil, případně tablet? Jste časově flexibilní a máte dostatek volného času? Pokud jste si odpověděli ano, pak byste mohli navázat spolupráci se společností iShopFor Ipsos a stát se takzvaným Mystery shopperem.

iShopFor Ipsos je renomovaná a hlavně ověřená společnost fungující v 80 zemích po celém světě. Výjimkou není ani Česká republika.

Ptáte se, kdo je to ten mystery shopper a jaká je jeho náplň práce? Mystery shopper (v překladu falešný nakupující) je osoba, jejímž úkolem je navštívit prodejnu s potravinami, lékárnu, kavárnu, nějakou restauraci, případně se může objevit třeba i na pobočce banky či na čerpací stanici. Možností je nepočítaně.

Budete předstírat, že jste skutečný zákazník a objednáte si nějaký produkt/službu (nebojte se Ishopfor Ipsos vám všechno proplatí). Vaším úkolem bude následně zjistit úroveň a kvalitu nabízených služeb. Všímat si budete úplné maličkosti. Jaká byla rychlost obsluhy? Museli jste čekat dlouho? Jak se k vám personál choval, byli na vás milí? Dělali na vás nátlak při prodeji, vysvětlili vám všechny informace?

Následně už jen vyhodnotíte svou zkušenost, t.j. uděláte krátkou audio/video nahrávku s hodnocením, případně vyplníte dotazník.

Za jeden takový úkol/návštěvu si můžete vydělat od sto do dvou tisíc korun, k tomu si můžete ponechat zakoupený produkt, který vám společnost, samozřejmě, proplatí. Výše odměny závisí hlavně na typu zadání a obtížnosti.

Ne všechny úkoly jsou zaměřeny na návštěvu prodejny, některé budete moci řešit z pohodlí domova buď po telefonu nebo emailem. Výběr úloh je vždy jen a jen na vás. Všechny důležité informace naleznete v administraci webu, včetně pracovních nabídek.

Dodám, že je to celkem příjemná brigáda, nikoliv práce na HPP.

 

Navštívit webovou stránku ishopforipsos.com.

 

Pokud se vám Ipsosfor IShop nezamlouvá, mrkněte na tento článek. Najdete v něm dalších 8 firem, které se zabývají mystery shoppingem. Doporučuji registraci do všech. Budete mít více příležitosti k nějaké akci, což může znamenat vyšší výdělek.

 

Affial – affiliate síť se zajímavými možnostmi

Máte webovou stránku (blog, diskusní fórum, magazín) se slušnou návštěvností, ale příjmy z ní jsou minimální? Nebo máte velký dosah na sociálních sítích (Facebookovou skupinu, Youtube kanál či Instagram účet), ale neumíte ho zpeněžit? Pak byste mohli zkusit affiliate marketing se společností Affial.com.

Affial.com je affiliate síť, která sdružuje majitele reklamního prostoru (to jsou ti, kteří si chtějí vydělat něco navíc) a inzerentů, kteří hledají možnosti, jak zvýšit prodej produktů na svém eshopu. A v čem spočívá vaše spolupráce s touto affiliate sítí? Jak to funguje?

Je to jednoduché. Stačí, když se zdarma zaregistrujete na stránce Affial.com a stanete se jejich partnerem. Následně si vyberete z jejich systému některý z eshopů a začnete jej propagovat na svém webu / FB skupině. Když se nějaký zájemce proklikne přes vaši stránku na eshop a nakoupí produkt / produkty, vy dostáváte provizi.

Momentálně je v databázi sítě 59 kampaní, které jsou zaměřeny především na témata zdraví, móda, krása, děti ale i další. Databáze kampaní se bude rozšiřovat, takže se časem určitě najde něco pro každého.

A kolik si můžete reálně vydělat? Některé kampaně nabízejí až 30% provize, takže pokud si někdo díky vám nakoupí ve vybraném eshopu produkty za 7 500 Kč, vaše provize bude 2 500 Kč.

Síť Affial nepožaduje živnostenské oprávnění, tudíž uživatelem se může stát i fyzická osoba.

Společnost vyplácí spolehlivě. Jen za září 2019 vyplatila svým partnerům na odměnách přes 400 000 Kč. Pokud vás Affial.com zaujala, zaregistrujte se. Pro nováčky je připraven příjemný bonus ve výši 200 Kč (8 eur).

 

Navštívit web Affial.com.

 

Fler – portál pro kreativní tvůrce

Fler portál nabízí zajímavou příležitost pro všechny kreativce.

Máte šikovné ručičky a jste kreativní? Zajímá vás ruční tvorba? Umíte vyrábět předměty, které se líbí jiným a které obdivují všichni vaši známí a přátelé? Pokud jste si odpověděli ano, pak zkuste začít prodávat své výtvory na největším handmade portálu Fler.cz.

Tento online prodejní portál nabízí prostor kreativcům, kteří se rozhodli představit svou ruční práci veřejnosti. Je určen všem designérům, řemeslníkům a ručním tvůrcům, kteří chtějí prodávat své výtvory.

Na portálu můžete prodávat cokoli, co vzniklo pod vašima rukama. Od oblečení přes dekorace a doplňky až po různé kulinářské dobroty. Fler nabízí skutečně pestrý výběr a vícero možností, jak se uplatnit.

Hand made zažívá v současné době velký boom. Lidé stále více vyhledávají právě ručně zhotovené výrobky, a to je důvod, proč byste mohli upřít svou pozornost právě na tuto možnost výdělku na internetu.

Portál Fler.cz nabízí ideální příležitost, jak si vydělat něco navíc, ale i jak rozjet své podnikání. Tak co, zkusíte to?

 

Chci navštívit web Fler.cz a získat více informací.

 

Linketica – to je zajímavá příležitost pro blogery

Jste majitelem nějaké webové stránky, youtube kanálu, vysoce navštěvované facebookové skupiny, případně máte velký počet sledovatelů na svém instagram účtu? Nebo jste firma a hledáte možnosti, jak zvýšit návštěvnost vašeho eshopu a dosáhnout tak vyšších zisků? Že nepatříte ani do jedné skupiny? Nevadí! Portál Linketica nabízí možnost vydělat si nějaké penízky navíc i copywriterům / textařům a také běžným lidem prostřednictvím partnerského programu. S portálem Linketica si může vydělat skutečně každý.

Linketica je nový moderní Pay Per Post portál. V pravém slova smyslu jde o reklamní tržiště, které je vhodným polem působnosti nejen pro firmy, ale i pro influencery nebo textaře.

Marketing může mít mnoho podob a Linketica je portálem, který nabídne pro uživatele nejen live podporu, ale také bleskovou výplatu – navíc bez minimálního limitu.

Vydělávat se dá i prostým posíláním odkazů, ale Linketica je určená spíše pro aktivnější formy práce. Čím větší nasazení a čím více stráveného času, tím také vyšší výdělek.

Stačí mít vlastní web nebo frekventovanější sociální síť a uvidíte už brzy sami, jaký potenciál ve vás vlastně dřímá.

Registrace je zcela jednoduchá a hlavně zdarma. Postačí jen několik kliknutí a hotovo.

 

Navštívit webovou stránku linketica.com.

 

Stovkomat – nabídka mikroslužeb ve všech oblastech

Portál zaměřený primárně na mikroslužby – doslova od A do Z. Grafika, online marketing, umění fotografie, texty a překládání, IT a programátorské služby nebo třeba byznys týkající se moderních sociálních sítí, o tom všem je Stovkomat! Sedm let na trhu, stovky tisíc vyplacených korun každý měsíc na provizích, tato online platforma má před sebou ještě zajímavou budoucnost.

Účet si můžete vytvořit během několika minut, pak už stačí jen sledovat nabídky, dobíjet kredit a investovat nebo naopak hledat využití pro své nadání, přičemž fantazii se v podstatě meze nekladou. Vydělávat vám umožní i zdánlivě obyčejné věci. Nabízet se dá totiž v zásadě cokoli, třeba i své ručně vytvořené výrobky nebo upečené koláčky.

Stovkomat je ideální možnost pro ty, kteří chtějí dělat to, co je baví, a přitom si vydělat také nějaké peníze. K práci vám bude stačit počítač s připojením k internetu a pak už jen vaše vlastní schopnosti a troška štěstí.

Nezáleží na tom, zda jste učitel, důchodce, student, programátor, nezaměstnaný nebo maminka na rodičovské dovolené. Pokud si chcete přivydělat pár stovek nebo byste se možná chtěli tímto způsobem také živit, určitě bude tato online brigáda pro vás vhodná.

 

Nemám peníze a chtěl bych si nějaké vydělat. Jak a kde? Zde je pár způsobů.

 

Rexvox – zaplatí vám za vaši aktivitu

RexVox je česká sociální síť, která platí svým uživatelům za jejich aktivitu na síti, tzn. komentování příspěvků, hraní her, sdílení fotografií a souborů a další aktivity. Tato síť vznikla v roce 2012 a jejím zakladatelem je společnost Vox Group a.s.

Za každou aktivitu na síti dostáváte takzvané VOX body, které později jednoduše vyměníte za peníze, různé slevové kupóny a dárky, kredit na mobil nebo akce.

Vydělat si můžete i doporučením této příležitosti dalším lidem. Za každého člověka, který se pod vás zaregistruje, dostanete jednorázovou odměnu 1 000 bodů (200 bodů = 1 Kč, takže za 1 000 bodů máte 5 Kč) a dále dostáváte vždy polovinu bodů, které získá člověk ve vaší struktuře.

Výše výdělku se pohybuje v desítkách Kč za rok, takže žádná sláva. Samozřejmě v závislosti na aktivitě uživatele. Já jsem v RexVox registrován, ale neaktivní.

Kdo se však řídí heslem, každá korunka je dobrá, ten si jistě přijde na své.

Společnost dodržuje své závazky a vyplácí.

Registrace je bezplatná, nikdy neplatíte žádné poplatky. RexVox je příjemná možnost, jak si přivydělat a kromě toho se také docela dobře zabavit.

 

Tlačítko na registraci do sociální sítě RexVox.

 

Instagram – sociální síť s obrovským potenciálem

Celosvětově známá sociální síť, která je nevyčerpatelnou studnicí možností, jak si přivydělat. Prodáváte nějaké produkty prostřednictvím e-shopu? Jste bloger, který přináší svým čtenářům zajímavé tipy a rady? Nebo jste fotograf, který dokáže vytvářet dech-beroucí fotky? Ať jste kdokoliv a děláte cokoliv, Instagram nabízí příležitost skutečně každému, bez rozdílu.

Pro mnohé uživatele je Instagram živobytím. A určitě ne tak špatným, jak by si mohl někdo myslet. Jako influencer si můžete za spolupráci s různými firmami, v případě, že máte dost followerů („sledovačů“), vydělat desetitisíce Kč měsíčně.

Nedávno dokonce přinesl Instagram pro tvůrce obsahu parádní novinku. Možnost zpeněžit svá videa prostřednictvím IGTV reklam. IGTV (Instagram TV) je platforma, na níž mohou uživatelé natáčet vlastní videa.

Pro zpeněžení videí musíte ale splňovat určitá pravidla a podmínky Instagramu, řekněme mít na účtu alespoň 10 000 followerů a stát se partnerem jejich programu.

Když už jsme u těch sociálních sítí, přivydělat si můžete i na dalších, jako je Facebook, případně, pokud rádi točíte videa, Youtube. V neposlední řadě je třeba zmínit i méně známý Twitch TV, který je vhodný zejména pro streamery počítačových her. Na tomto webu najdete ke každé zmíněné sociální síti různé tipy a rady, jak si přilepšit. Stačí se tu jen porozhlédnout.

 

Další možnosti, jak vydělat peníze na internetu

Další možností, jak si vydělat přes internet, jsou online průzkumy, resp. vyplňování dotazníků. Na toto téma jsem založil samostatnou kategorii.

V ČR působí okolo 20 průzkumných společností, které vám rády zaplatí za váš názor. Všechny pohromadě naleznete v tomto článku.

 

Pokud hledáte spíše běžnou práci, ať už na dohodu, živnost, částečný nebo plný úvazek, rozhodně nepřehlédněte kategorii Reálné práce z domova bez poplatků.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

5 4 votes
Article Rating
Sdílejte:
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments