Linketica, to je zajímavý výdělek nejen pro majitele online magazínů

Reklamní Pay Per Post systém Linketica.com nabízí možnost vydělat si peníze.

Vlastníte blog, facebookovou skupinu, youtube kanál, případně máte navštěvovaný instagram a chtěli byste si přivydělat nějaké peníze navíc? Nebo vlastníte e-shop a hledáte možnosti, jak zvýšit jeho návštěvnost a dosáhnout tak vyšších zisků? Ať už patříte do kterékoliv skupiny, vaše problémy může vyřešit nový Pay Per Post portál linketica.com, který spojuje inzerující firmy, tvůrce obsahu a influencery. Že nepatříte ani do jedné skupiny? Nevadí. Linketica nabízí možnost vydělat si i bez toho, abyste něco vlastnili.

 

Co je to Linketica a jak funguje?

Linketica je moderní český reklamní PPP systém, který funguje jako tržiště mezi majiteli nějakého blogu, youtube kanálu či facebookové skupiny a inzerujícími firmami. PPP je zkratka anglického výrazu Pay Per Post, v překladu to znamená platba za reklamní článek (může jít i o recenzi, youtube video, placený tweet nebo placený status na Facebooku).

Jde o novinku, která spatřila světlo světa v září 2017. Provozovatelem serveru je liberecká společnost Nuvio s.r.o., která se specializuje na webdesign a také internetový marketing.

 

Princip tohoto systému spočívá v tom, že inzerent, tedy firma, která hledá možnosti zvýšení svých zisků, zadá poptávku na PR článek. Vy, jako majitelé nějakého online magazínu, případně twitterového či instagramového účtu se následně můžete na tento dotaz přihlásit. Následně se s firmou dohodnete na podmínkách. Pak už jen zveřejníte zmíněný článek na svém webu a máte vyděláno.

 

Taková forma reklamy je účinná pro všechny tři strany. Vy jako tvůrce obsahu (neboli majitel blogu, youtube kanálu nebo nějaké facebookové skupiny) si můžete docela slušně vydělat, inzerent získá novou návštěvnost a tím pádem i potenciální zákazníky svého e-shopu, no a portál Linketica.com si za zprostředkování takového obchodu strhne provizi. Ta se pohybuje okolo 25 %. Podobné číslo nenabídne žádný další podobný systém na trhu.

 

Stránku lze přepnout hned do čtyř světových jazyků, kromě češtiny a slovenštiny funguje bez problémů i v anglickém či polském jazyce. V přípravě jsou i další verze, které budou spuštěny během následujících měsíců.

 

Jaké výhody nabízí Linketica tvůrcům obsahu?

Ať už jste tedy majitelem internetového magazínu nebo vlastníte navštěvovaný youtube kanál, případně jste hvězdou na Instagramu nebo jiné sociální síti, reklamní systém Linketica vám nabízí následující výhody:

 • bezpečný způsob, jak pravidelně vydělávat peníze na internetu,
 • zveřejněním kvalitního článku s hodnotnými informacemi na svém webu přilákáte nové návštěvníky,
 • živá podpora,
 • rychlá výplata. Ta je možná již od 1 Kč a své vydělané peníze dostanete do 24 hodin. Neexistuje tedy žádné výplatní minimum,
 • jedna administrace namísto několika reklamních systémů,
 • možnost vydělat si více než jinde.

 

Reálně si jako bloger či influencer můžete vydělat i pár tisíc měsíčně, ale musíte být vidět. Musíte mít nějakou rozumnou návštěvnost, abyste pro inzerující firmy byli atraktivní. Váš výdělek pak může ovlivnit několik faktorů. Jedním z nich je například lukrativnost oboru (je rozdíl, zda máte blog, FB skupinu o financích nebo o rostlinách), síla zpětných odkazů, resp. kvalita webové stránky, dále samozřejmě návštěvnost, a to především u Facebooku a Instagramu. Těch faktorů je skutečně mnoho. Nejdůležitější budou ale samozřejmě vaše obchodní dovednosti.

 

Linketica.com je portál, na kterém si přijdou na své blogeři, influenceři i majitelé e-shopů.

 

Jaké výhody nabízí Linketica inzerentům?

Pokud hledáte nové možnosti, jak získat větší návštěvnost svého internetového obchodu, případně jiného byznysu a optimalizovat tak své zisky, jste tady správně. Linketica vám nabízí následující výhody:

 • bleskový přístup k více než tisícovce různých magazínů,
 • možná propagace na Youtube nebo sdílení příspěvků přes sociální sítě,
 • jedna faktura za kredit pro všechny kampaně,
 • možnost spravovat více svých reklamních kampaní najednou,
 • automatická kontrola dodaných článků a odkazů,
 • marketingová podpora, která je k dispozici každý den mezi 9.00 a 17.00,
 • nákup reklamy ve formě PR článků, youtube videí, reklamních příspěvků na Facebooku, Instagramu, případně na jiné sociální síti.

 

Jako inzerent můžete zaplatit za kredit buď bankovním převodem (FIO Banka) nebo prostřednictvím platební brány (GoPay), což je velmi rychlý proces a začít můžete téměř ihned. Minimální výška dobití kreditu je 1000 Kč bez DPH.

 

Nemám e-shop ani blog, můžu si vydělat i já?

Ano. Stránka Linketica.com nabízí možnost vydělávat peníze i běžným lidem, kteří nevlastní žádnou webovou stránku. Ptáte se jak? Jednoduše prostřednictvím affiliate, resp. partnerského programu.

Každý affiliate partner, který se zaregistruje do Linketica.com (registrovat se můžete zde) a přivede do jejich systému platící inzerenty, publishery nebo influencery, obdrží 10% provizi.

 

Příklad:

Pokud portálu Linketica doporučíte nějakou inzerující firmu, která bude utrácet každý měsíc za reklamu 20 000 Kč, vy budete každý měsíc dostávat z této částky 10% provizi, čili 2 000 Kč. A to po dobu 2 let!

 

Příklad č. 2:

Pokud portálu Linketica doporučíte nějakého šikovného blogera, influencera a dotyčná osoba bude vydělávat na reklamě každý měsíc 25 000 Kč, vy budete dostávat z této částky 10% provizi, čili 2 500 Kč. A to po dobu 2 let.

 

O affiliate marketingu jsem na svém webu napsal několik článků, pokud chcete vědět, jak funguje tato forma online vydělávání, překlikněte se zde.

 

Můj názor

Zkušenosti s tímto systémem bohužel nemám. Jde o mladý projekt, který funguje jen něco málo přes rok. Podobných pay per post systémů, jako je Linketica, funguje ale v současnosti několik a na internetu není patrná žádná negativní kritika ani na jeden z nich. Na základě toho lze usoudit, že jde o fungující byznys model pro všechny zúčastněné.

Co se mi ve srovnání s konkurenčními PPP stránkami líbí, je to, že Linketica nabízí možnost přivydělat si peníze nejen pro blogery, ale i pro YouTubery, majitele facebookové nebo instagramové skupiny. A to žádný jiný PPP reklamní systém nenabízí.

 

Pár slov na závěr

Chcete se zviditelnit? Linketica se postará o vaši prezentaci nejen na blozích, ale i na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru, vše velmi snadno a bez větší námahy. Vaše sociální sítě porostou a jako bonus si můžete docela slušně vydělat. Výplata je možná již od jedné koruny a to do 24 hodin. Žádné dlouhé čekání a žádné výplatní minimum, navíc je k dispozici živá podpora, takže pokud by nastala nějaká komplikace, vyřeší se skutečně obratem. Přehledná administrace je jen jednou z řady výhod.

Registrace je zcela jednoduchá a hlavně zdarma. Postačí jen několik kliknutí a hotovo. Potom vložíte do systému svůj reklamní prostor – web, youtube kanál nebo sociální síť. Následně se dohodnete s nějakou inzerující firmou na podmínkách a již brzy si vyděláte své první penízky. Jednoduché, že?

 

Navštívit webovou stránku linketica.com.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma. 

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem Linketica? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply