Plná peněženka – jaké možnosti výdělku nabízí a kolik se dá ušetřit

Plná peněženka, jaké možnosti vydělávání nabízí tento portál?

Rádi nakupujete na internetu? Hledáte možnosti, jak ušetřit peníze a přitom si i něco vydělat? Pokud jste odpověděli na obě otázky kladně, pak vás bude zajímat portál Plnapenezenka.cz. V této recenzi si řekneme pár důležitých informací o tom, jak tento cashbackový portál funguje, jak se zaregistrovat a především, a to vás bude zajímat asi nejvíce, jaké možnosti vydělávání tato stránka nabízí. Na závěr doplním výhody, resp. nevýhody spolupráce s touto stránkou a samozřejmě napíšu také své zkušenosti.

 

Co to je Plná Peněženka?

Je to známý cashbackový portál (setkáte se i s pojmy návratné peníze nebo peníze zpět), který nabízí lidem možnost ušetřit peníze nakupováním, a kromě toho i možnost přivydělat si něco navíc.

 

Více než půl milionu uživatelů, kterým dlouhodobě šetří peníze

Plná peněženka zaujme už na první pohled řečí čísel. Nabízí totiž možnost cashbacku z 672 českých e-shopů a dalších 401 internetových obchodů na Slovensku. Celkově má na svém kontě přes 500 tisíc registrovaných uživatelů.

V roce 2015 přitom překročila hranici sto tisíc uživatelů, takže jejich počet roste skutečně strmě (spuštěna byla ještě o tři roky dříve, tedy v první polovině roku 2012). Už na podzim roku 2016 dosáhla Plná peněženka nominace do finálové desítky Křišťálové Lupy 2016 v kategorii Cena popularity.

 

Jak funguje portál plnapenezenka.cz?

Plná peněženka funguje velmi podobně, jako jakékoliv jiné podobné cashbackové portály. Po bezplatné registraci, kterou můžete provést kliknutím na tento odkaz si ve vyhledávači najdete příslušný obchod, ve kterém chcete nakupovat a proklikat se na něj přes dvě zelené tlačítka. Nejdříve „Přejít do obchodu“ a potom „Přejít a získat cashback“. Následně si z vybraného e-shopu něco objednáte a portál plnapenezenka.cz vám vrátí nějaké procento z ceny objednávky zpět. Není to vysoká částka, ale určitě se vyplatí hlavně těm, kteří nakupují přes internet často.

 

Praktický příklad, jak tento portál funguje. Nakupovat můžete cokoliv.

 

Nakupovat můžete cokoliv, od drogerie, elektroniky, oblečení až po dobroty pro kočku. Portál Plná Peněženka spolupracuje s více než 670 obchody po celém Česku, mezi nejoblíbenější patří například Ebay.com (1,5% cashback), Mall.cz (4% zpět), Bonprix.cz  (4,5 % zpět), čínský gigant Aliexpress.com (5% cashback) a další.

 

Rada č.1 – Před nakupováním si ale podrobně prostudujte, kolik % cashbacku váš internetový obchod nabízí. Na některých e-shopech můžete dostat zpět až 10% ze svého nákupu, jinde zase získáte pouze 1%.

 

Pokud nenajdete na stránce svůj oblíbený obchod, nevadí, můžete se nechat inspirovat a najít si v příslušné kategorii zajímavou alternativu a vyzkoušet nějaký nový e-shop. Pokud však nakoupíte, jak jste zvyklí, odměnu samozřejmě nedostanete. Ta se připisuje jen u internetových obchodech, které mají s portálem plnapenezenka.cz spolupráci.

 

Rada č.2 – do e-shopu, ve kterém chcete nakupovat, se musíte prokliknout přes dvě zelené tlačítka, jinak se váš nákup nezapočítá a vy nedostanete odměnu.

 

Jaké možnosti vydělávání nabízí Plná peněženka?

Plná peněženka nabízí hned několik možností výdělku. Nyní si je postupně představíme.

 

1. Nakupování, resp. cashback 

V tomto případě ani tak nejde o možnost vydělat peníze, ale spíše ušetřit na vlastních nákupech. Portál plnapenezenka uvádí, že za každý nákup vám vrátí až 25 % ceny.

 

2. Vstupní bonus 

Už jen za registraci vás portál Plná Peněženka odmění vstupním bonusem 60 Kč.

 

3. Doporučení přátelům 

K tomu asi netřeba nic moc vysvětlovat. Po registraci se přihlásíte do jejich sytému, dostanete unikátní link (najdete ho v sekci „Doporuč a získej až 6 000 Kč“) na doporučení. Ten následně můžete poslat svým známým. Pokud se zaregistrují i ​​oni, dostanete za každého 300 Kč. Maximálně lze doporučit 20 známých a získat tak 6 000 Kč.

 

Podmínkou ale je, že dotyčná osoba, kterou jste přivedli, musí udělat libovolný nákup do 90 dní a musí získat na potvrzených odměnách z nákupu minimálně 50 Kč. Důležitá je samozřejmě i vaše aktivita, na to, aby vám byla připsána odměna v plné výši, budete muset nasbírat minimálně 100 Kč cashback získaný z vašich nákupů.

 

4. Instalace lišty 

Jde spíše o symbolický bonus 10 Kč, které vám připíší na účet, jakmile si stáhnete lištu do svého prohlížeče. Zmíněná lišta má několik výhod. Tou největší je, že vás upozorní na to, zda zmíněný obchod, ve kterém se chystáte nakupovat, nabízí možnost cashback, resp. vrácení peněz z vašeho nákupu, nebo nenabízí.

 

Pokud obchod, ve kterém chcete nakoupit, nenabízí vrácení peněz, lišta vás na to upozorní a nabídne vám obchod s podobným sortimentem, který naopak cashback nabízí.

 

Další výhodou je, že se ihned dozvíte o aktuálních slevách a zajímavých nabídkách.

 

5. Věrnostní program 

Jako každý obchod, i plnapenezenka.cz má vlastní věrnostní program pro své stálé zákazníky. Pokud budete přes tento portál nakupovat pravidelně, získáte až o 10 % vyšší odměny.

 

Cashbackový portál plnapenezenka.cz má i vlastní věrnostní program.

 

6. Propojení s Facebookem

Pokud si váš účet na plnapenezenka.cz propojíte s Facebookem, dostanete jednorázovou odměnu 10 Kč. Další výhodou je, že se na svůj účet přihlásíte pohodlně jedním kliknutím.

 

7. Affiliate program

Poslední možností a zároveň tou nejlukrativnější jak si vydělat s tímto cashback portálem, je možnost zapojit se do jejich affiliate systému. Jde opět o doporučení stránky svým známým, přátelům, rodině, případně i neznámým lidem. Za každého doporučeného člověka, který udělá nákup do 90 dnů, dostanete 300 Kč.

 

V porovnání s bodem 2 jsou zde dva podstatné rozdíly. K tomu, aby vám byla připsána odměna, nemusíte být aktivní, resp. nemusíte nakupovat. Druhou zásadní změnou je, že stránku Plná Peněženka můžete doporučit neomezenému množství lidí. Není zde tedy žádný limit na výdělek.

 

Tento způsob je vhodný především pro majitele webových stránek, FB skupin, Instagramu, případně jiných online aktivit.

 

Jak probíhá výplata?

Výplata je bohužel možná zatím pouze na bankovní účet, což považuji za mírnou nevýhodu. Stačí v administraci vyplnit číslo svého účtu. Když se přiblíží termín první výplaty, zařadí se okamžitě do fronty. Peníze posílají do 3 pracovních dnů.

V jakém stavu se nacházejí vaše odměny, si můžete prohlédnout v sekci „Moje odměny“. Tam si můžete překontrolovat, zda jsou odměny zatím jen zaregistrované, nebo už i schválené na vyplacení.

 

Kdy si mohu nechat vyplatit první odměnu?

Požádat o výplatu lze již při nasbírání částky 1 Kč. Vyplatit si tak můžete nechat libovolnou částku peněz. Počítejte ale s tím, že poběží určitá lhůta, v níž bude e-shop odměnu ještě potvrzovat. Může to trvat týden, měsíc nebo i déle. Obvykle se u cashback portálů vše vyřídí do 60 dnů.

Co se týče bonusů, které vám plnapenezenka.cz připíše na váš účet (bonus 60 Kč za registraci, 10 Kč za nainstalování lišty, 10 Kč za propojení účtu s FB a další bonusy), ty si můžete nechat vyplatit, až když nasbíráte 100 Kč z vlastních nákupů. Plná peněženka vám tedy nedá nic zadarmo, nejprve musíte určitou dobu spolupracovat a nakupovat.

 

Mé zkušenosti

S tímto cashback portálem mám zatím výborné zkušenosti. Společnost je seriózní, můžete si být jistí, že nejde o podvod.

Zaregistroval jsem se u nich asi před rokem a dosud jsem za své nákupy ušetřil přes 2 500 Kč. Musím však zdůraznit, že patřím mezi lidi, kteří nakupují na internetu poměrně často. I to je důvod, proč mi plnapenezenka.cz a další cashbackové portály zcela vyhovují. Nebaví mě chodit po obchodech, jsem radši, když můžu nakupovat z pohodlí domova a kromě toho ušetřit peníze za nákupy a ještě si i něco navíc přivydělat.

Pokud preferujete nákupy v kamenných obchodech, nebude to asi pro vás. I když, v dnešní době nakupuje přes internet už snad každý.

Co se týče výšky procent cashbacku, zatím se mi ani jednou nestalo, že bych dostal až 25 % z ceny nákupu zpět, tak jak je uvedeno na oficiální stránce. Takže tuto informaci berte s rezervou. Obvykle se ten cashback hýbe okolo 1 až 10 %.

 

Výhody:

 • Výplata již od částky 1 Kč. Nemusíte proto neustále nakupovat za stovky korun, abyste vůbec dostali nějakou odměnu.
 • Nabízí nejen možnost ušetřit nakupováním, ale i možnost vydělat peníze doporučením. Jednoduše jen budete doporučovat něco, co se vám líbí a co máte rádi.
 • Jde o důvěryhodnou firmu, která má sídlo v Praze. Provozovatelem není nějaký pochybný zahraniční web, takže se o své vydělané (ušetřené) peníze nemusíte bát.
 • Cashback portálů je v ČR několik. Výhoda Plné Peněženky v porovnání s ostatními je v tom, že vám nasbírané peníze nikdy nepropadnou. Jejich platnost je neomezená a je jen na vás, kdy požádáte o jejich vyplacení.
 • Přehledný design portálu, zorientujete se ve všem prakticky ihned.
 • Možná si řeknete, proč nakupovat přes cashback systémy jako je Plná Peněženka, vždyť si můžete nakoupit zboží v akci, resp. nějaké slevě a také ušetříte. To ano, ale tyto obchody vám nenabízejí možnost vydělat si peníze.

 

Nevýhody:

Pozitiva podle mého názoru převažují, ale pro korektnost by bylo dobré doplnit i negativa.

 • Aby byl bonus potvrzen (ať už za registraci nebo doporučení svým přátelům), musíte nasbírat určitou peněžní hodnotu. V praxi to znamená, že musíte udělat pár nákupů.
 • Ne vždy je odměna za nákup vysoká. U některých e-shopů dostanete z nákupu zpět pouze 1 %.
 • Výplata pouze na bankovní účet. Do budoucna budou snad i jiné možnosti.
 • Na potvrzení odměny se musí čekat. Někdy dokonce až šedesát dní, což může být trochu nepříjemné.
 • Určitě se nedá očekávat, že vyděláte miliony. Naopak, pokud sami nechcete přes portál plnapenezenka.cz nakoupit, hodně nevyděláte. Jedině, že byste se zaregistrovali jako jejich affiliate partner.
 • Vyplatí se hlavně pro lidi, kteří nakupují přes internet.

 

Pár slov na závěr

Registraci do tohoto cashbackového portálu doporučuji každému, kdo nakoupí na internetu alespoň jednou měsíčně. Zkuste si prohlédnout katalog e-shopů, které spolupracují s portálem plnapenezenka.cz. Možná jsou tam i vaše oblíbené. Dokonce je možné, že jste v některých e-shopech stálými zákazníky a dosud jste nevyužili toho, že se vám část utracených peněz může vrátit zpět.

 

Podle oficiálních statistik přinesla Plná peněženka lidem zpět do jejich kapes více než devadesát milionů korun a toto číslo neustále roste. Proč si z této sumy neukrojit kousek pro sebe?

 

Navštívit stránku Plnapenezenka.cz.

 

Pokud Plná peněženka nesplňuje vaše kritéria, mrkněte na tento článek. Porovnávám v něm všech 5 v Česku fungujících cashback portálů.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Přišli jste již někdy do kontaktu se společností Plná peněženka? Co říkáte na tento drobný výdělek? Kolik se vám podařilo ušetřit na nákupech? Pochlubte se. Zapojte se do diskuse a napište své vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply