Recenze na Whitepress.cz – jaké možnosti nabízí tento portál?

Publikujte PR články a vydělávejte na portálu Whitepress.

Mezinárodní společnost, která působí ve více než sedmi zemích včetně České republiky a nyní expanduje do dalších. Příjemné administrativní rozhraní, bleskové výplaty a až 3 možnosti, jak si vydělat. To je jen stručný přehled výhod, které nabízí PPP portál Whitepress.cz. Portál, jenž blogerům (majitelům webů) vydělá pěkné peníze a inzerujícím firmám zvýší návštěvnost jejich projektu, a samozřejmě tržby. A jaké jsou další výhody spolupráce s portálem Whitepress?

 

Co je Whitepress.cz

Whitepress je tržiště, které propojuje inzerující firmy (e-shopy, PR agentury, média) s majiteli webových stránek a influencery.

Tento portál můžeme zařadit do skupiny PPP (Pay Per Post) reklamních systémů. V překladu to znamená platba za reklamní článek.

 

Úvodní stránka portálu Whitepress.cz.

 

Sídlo společnosti Whitepress, s. r. o. bychom našli v Dolních Marklovicích na Karvinsku, což je vlastně i nedaleko „rodného“ Polska. Podle obchodního rejstříku byla společnost založená v červnu 2019, má za sebou tedy prakticky více než rok historie. Jediným jednatelem je Tomasz Marcin Domański, další důležitou osobou je content marketing specialistka Jana Michalová.

 

Poprvé se objevuje v Polsku, rychle však roste

Whitepress se rozrůstá nevídaným tempem, a kromě polské verze, která tu byla na začátku, už má i českou, slovenskou nebo maďarskou variantu. Přidává se i bulharská, rumunská a ukrajinská, v dnešní době nicméně nesmí chybět ani ta anglická a německá. Když se k tomu přidá i chorvatská nebo nizozemská verze, nacházíme se takřka uprostřed Babylonu (celkem 11 jazykových variant k dispozici) – ale právě to je jedině ku prospěchu věci, čím více jazykových mutací, tím větší počet šancí na úspěch na trhu, nebo snad ne? Zvláště pokud máte hodně zajímavý produkt nebo nápad.

Je pravděpodobná i expanze do dalších zemí, postupem času by se na trhu mohly objevit i další varianty.

 

Jak funguje Whitepress?

Fungování systému je velmi jednoduché. Inzerující firma, která hledá možnosti, jak zvýšit návštěvnost a tržby svého e-shopu (projektu) zadá poptávku na publikaci PR článku. Publisher (majitel blogu či on-line magazínu) může na tuto poptávku reagovat. Následně se s inzerentem dohodne na podmínkách a ceně a zmíněný článek zveřejní na svém webu.

 

Whitepress je nástroj pro distribuci obsahu.

 

Všichni jsou spokojeni. Publisher vydělá díky svému webu peníze a navíc získá i kvalitní obsah, inzerent získá za levný peníz prostor pro propagaci své značky či produktu.

 

S Whitepress si mohou vydělat až 3 skupiny, patříte do některé z nich?

Whitepress má připraveny tři možnosti, díky kterým můžete získat peníze. Které to jsou? Šance se nabízí majitelům blogů a také inzerentům. V neposlední řadě mohou mít pravidelný přivýdělek i kvalitní copywriteři (novináři).

 

1. Inzerující firmy 

Whitepress je v úzkém kontaktu se sedmnácti tisíci blogery a majiteli webových stránek (které mají dohromady desítky milionů čtenářů měsíčně) ze všech oblastí – auto-moto, zdraví, bydlení, krása a podobně, takže máte možnost obrovského výběru. Partnerství s weby jako je Isport.cz, Peníze.cz nebo Blesk.cz je nepochybně lákavé. To jsou miliony čtenářů a potenciálních zákazníků. A za reklamní článek zaplatíte mnohem nižší částku, než když je oslovíte přímo.

 

Jak začít?

Otevřete si stránku Whitepress.cz a v horním rohu klikněte na „Pro inzerenty“. Zdarma se zaregistrujte a vložte do systému svůj reklamní článek. Pokud žádný nemáte, můžete si ho nechat napsat, třeba i u Whitepress, který spolupracuje s až 60 copywritery a novináři.

Následně použijte Whitepress vyhledávač, který vám podle vámi zvolených kritérií vyselektuje všechny magazíny vhodné pro spolupráci.

Jak to funguje - návod.

Vybírat si můžete podle několika parametrů, přičemž ty nejdůležitější jsou, aby měl magazín pravidelně aktualizovaný obsah, kvalitní SEO parametry a rozumnou cenu za zveřejnění článku (raději zaplatit 5 000 Kč za zveřejnění článku na autoritním webu, než 500 Kč na neznámém webu s nízkou návštěvností).

Pokud jste si vybrali magazín, kde byste chtěli publikovat svůj PR článek, objednejte si služby blogera a domluvte se s ním na detailech.

 

Obrovskou výhodou je bezesporu možnost využít bezplatný sledovací script portálu Whitepress díky kterému můžete sledovat interakce čtenářů vašeho PR článku. Jaká je míra prokliku z článku na váš e-shop/projekt? Kolik z nich provedlo požadovanou akci?

 

Jaké jsou další výhody spolupráce s Whitepress?

  • Možnost budovat povědomí o vašem produktu nebo značce,
  • vylepšit svůj image – kvalitní obsah z důvěryhodných zdrojů posiluje image vaší značky,
  • zvýšit návštěvnost a získat nové konverze,
  • možnost objednávat články ze všech zemí z jednoho účtu. Pokud máte vícejazyčný projekt, nemusíte se registrovat do každé země zvlášť, stačí jen jedna registrace,
  • zlepšit SEO a linkbuilding – pokud chcete, aby se váš projekt zobrazoval v Google vyhledávači co nejvýše, musíte budovat autoritu vašeho projektu. Nejlepším způsobem jak toho dosáhnout, je nákup KVALITNÍCH zpětných odkazů a PR článků,
  • profesionální zákaznický servis a atraktivní ceny.

 

A co platby? Nabízí se klasika – PayPal, ale také bankovní převod, který bude možná pro některé pohodlnější.

Více informací pro inzerenty si můžete přečíst zde.

 

2. Majitelé webových stránek a influenceři

Pokud máte nějaký blog, on-line magazín, diskusní fórum, nebo jakoukoliv webovou stránku na které lze umisťovat reklamní články, zapojte se. Whitepress vám nabízí možnost vybudovat si stabilní příjem.

 

Jak začít?

Otevřete si tuto stránku a v horním menu klikněte na „Pro vydavatele„. Po registraci, která vám zabere jen 5 minut, vložte do systému vaši webovou stránku a uveďte o ní základní informace – měsíční návštěvnost, téma magazínu a podobně. Registrace je bezplatná.

 

Podmínkou spolupráce je, aby váš web měl autorský obsah a minimálně 500 návštěvníků za měsíc.

 

Nejdůležitější v tomto procesu je správné nastavení ceny za publikaci článku. Ta by neměla být příliš vysoká, na druhé straně, nemá smysl zaspamovat si blog levnými PR články.

Důležitými parametry při nastavení ceny jsou měsíční návštěvnost, SEO parametry webu (síla zpětných odkazů), lukrativnost oboru (je rozdíl, zda máte blog o financích nebo o rostlinách), doba zveřejnění článku (zda má být článek umístěn natrvalo nebo na nějakou určitou dobu, např. 12 měsíců) a další.

 

Inzerenti shlédnou vaši nabídku, a pokud je zaujme, udělají objednávku. K dispozici je až 3000 inzerujících firem, takže pravděpodobnost, že vás některá z nich osloví a uzavře s vámi dlouhodobou spolupráci, je vysoká.

Následně se už jen dohodnete na detailech. Pokud budete se vším souhlasit, dodají vám článek, který zveřejníte na svém webu a máte vyděláno.

 

Jaké jsou podmínky pro publishery / vydavatele?

 

Výplata probíhá přes Paypal systém nebo na bankovní účet. Fakturu vám Whitepress uhradí do druhého dne. Výhodou také je, že si sami můžete určovat ceny za publikaci článku.

 

3. Copywriteři a novináři

Připraveno je více než 60 copywriterů, kteří mohou napsat pro majitele webů jakýkoliv článek. A nikde není psáno, že nehledají i další copywritery. Pokud se živíte psaním různých textů, PR článků či tiskových zpráv, ozvěte se jim.

 

Nevýhody? Samozřejmě, i ty se najdou

Pokud účet nebudete využívat aktivně, stane se zkrátka to, že po uplynutí tří měsíců bude zablokován. Když se nepřihlásíte do jednoho roku, bude poté zcela zrušen. Což je ale samozřejmě až krajní varianta, sami si jistě ověříte, jak co přesně funguje a buď dáte Whitepressu zelenou nebo se rozhodnete jít trochu jinou cestou.

Jsou zde také určité podmínky, které nemusí splnit každý majitel webu. Ukazatel organické návštěvnosti podle SemStorm musí dosahovat minimálně 100, bez systému na výměnu odkazů, obsah musí být autorský a obsahové, respektive technické skóre podle hodnocení Whitepress musí být 4, resp. 2.

Whitepress znamená určitou automatizaci nabídky a poptávky, takže nebudou inzerenti ani nikdo další zbytečně ztrácet čas. Seznam potenciálních partnerů podléhá přísné filtraci, kvalita je tedy zaručena – a dostanete nabídku jen z okruhů, které preferujete. Tedy například cestování, sport, ale i jiné žánry.

Výhodou pro inzerenty i publishery, ale také majitele skupin na sociálních sítích, je především jednoduchost systému, z čehož plyne výrazná časová úspora. Myšlenky a energii investujte i jinam než do hledání nových kontaktů, které máte takto přehledně na jednom místě. Stačí jen kliknout…

 

Na Whitepress najdete zajímavé informace nejen o obsahu webových stránek, ale také tipy a nápady, kterými se lze do budoucna inspirovat i ve vašem byznysu.

 

Pár slov na závěr

Možnost vydělat si peníze, aktuální obsah, vyšší organická návštěvnost a samozřejmě lepší tržby. Přesně to může vašemu webu/e-shopu zajistit Whitepress. Inzerenty určitě potěší, že rychlost mobilní verze je podle Google Mobile Test skutečně atraktivní.

 

Ať už tedy patříte mezi blogery a hledáte možnosti, jak zpeněžit svou webovou stránku, nebo jste firma, která hledá lepší formy prezentace svého projektu než je například bannerová (obrázková) reklama, vězte, že PPP reklamní systém Whitepress vás určitě nezklame.

Pokud vás tento projekt zaujal, začít můžete zde.

 

Pokud jste v této recenzi nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete zajímavé informace k tématu.

Máte nějaké zkušenosti s portálem Whitepress.cz? Pokud ano, budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v této recenzi zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply