Affilbox.cz recenze – zvyšte tržby vašeho projektu až o 60%

Logo Affilboxu s nápisem recenze.

Prodávat online a mít tím pádem navrch nad těmi, kteří provozují pouze kamenné obchody a internetový svět ještě neovládli. Přesně to je cílem mnoha obchodníků, ať už s jakýmkoliv produktem či službou. Jistě, cesta k úspěchu nevede nikdy zkratkou a nemusí být vůbec jednoduchá, ale vždy platí, že za píli budete odměněni. Ať už porcí drahocenných zkušeností nebo větším počtem objednávek, které jsou v byznysu vždycky známkou, že se daří. Pojďme si proto prohlédnout takzvaný affiliate marketing, jednu z možností, jak získat pro svou firmu konkurenční výhodu.

 

Affiliate marketing je výkonnostní marketing budoucnosti

Affiliate marketing je forma marketingu, kde inzerující firma platí peníze až po provedení nějaké akce. Proto se mu často říká i PPS (Pay Per Sale – platba za prodej) nebo PPL (Pay Per Lead – platba za registraci). Může jít o realizování objednávky v e-shopu, registraci v e-shopu nebo vyplnění kontaktního formuláře.

Společnost, která využívá affiliate marketing (inzerent) poskytuje svým partnerům (známí youtubeři, blogeři a další influenceři) reklamní prvky, bannery, textové odkazy k tomu, aby inzerenta propagovali na svých webových stránkách. Když se návštěvník blogu / youtube kanálu vašeho partnera prokliká přes reklamní odkaz na váš e-shop a realizuje objednávku, náleží partnerovi předem definovaná odměna (provize za doporučení).

Pokud dojde ke stornu či vrácení zboží v zákonné lhůtě 14 dní, provize se neplatí.

 

Protože affiliate marketing pomůže zlepšit tržby řádově až o 60 %, jde rozhodně o velmi účinnou možnost, jak se prosadit v online světě. Dokonce by se dalo tvrdit, že pokud jej ještě v nějaké formě nevyužíváte, připravujete svou firmu o značné zisky a nevyužíváte veškerý potenciál, co se na dnešním trhu nabízí.

 

A jaké jsou největší výhody affiliate marketingu?

 • Díky affiliate marketingu můžete získat větší záběr reklamy na své produkty a služby, protože je může propagovat neomezené množství blogerů, majitelů FB skupin či magazínů. Tím máte možnost oslovit více potenciálních zákazníků a prodat více produktů.
 • Nic neriskujete. Propagovat vaše produkty a služby mohou stovky či tisíce blogerů. Vy jim zaplatíte za reklamu až po provedení nějaké akce – když zákazník realizuje objednávku nebo vyplní kontaktní formulář (podle toho, jaký cíl si nastavíte). Z pohledu inzerující firmy jde tak o nejbezpečnější druh online reklamy (žádné zbytečné náklady), z pohledu partnera (majitele blogu) o neomezený rozpočet na straně inzerenta (čím více se prodá, tím vyšší je provize pro partnera).
 • Ve srovnání s PPC reklamou (platba za klik) a PPM (platba za zobrazení) je affiliate jediný online kanál, kde neroste cena. Sklik, Google AdWords, Facebook, na všech zmíněných kanálech roste cena za klíčová slova každý rok, navíc musí inzerující firma platit za takovou reklamu předem i když neví, zda bude účinná a zda přinese vůbec nějaké ovoce. Naopak, pokud inzerent nastaví reklamu špatně, může to mít, zejména pro menší firmy, fatální následky. U affiliate marketingu toto riziko odpadá.
 • Když získáte stálé zákazníky, kteří se registrují a nakoupí přímo přes váš e-shop, neplatíte další a další provizi z prodejů. Tu získá majitel blogu či magazínu jednorázově.
 • Affiliate program nabízí jen nízké procento prodejců, jeho využití tak pro vás může znamenat náskok před konkurencí.

 

Nasnadě jsou samozřejmě i nevýhody. Pokud si vyberete špatné partnery, kteří nebudou korektní, může dojít k poškození dobrého jména vaší firmy.

Přinejmenším ze začátku si vyžádá úspěšný affiliate program desítky hodin vašeho času každý měsíc a bylo by jistě vhodné investovat do tzv. měřící platformy, která nabídne přehledné statistiky, ze kterých bude hned jasné, jak si zrovna vedete. Představme si za všechny například AffilBox, jenž patří mezi nejpoužívanější affiliate software (nástroj na provoz partnerského programu) v ČR i na Slovensku. V čem tkví jeho největší výhody?

 

AffilBox tvoří provizní programy už osm let

Úvodní stránka Affilbox.cz s videem a návodem, jak začít.

Poprvé se zmínka o Máriovi Roženském a AffilBoxu dostává na veřejnost v roce 2011, následující rok už přináší možnost získat licenci na tento vpravdě novátorský affiliate software. Ten se samozřejmě neustále vyvíjí a jeho nynější podoba je od první verze velmi odlišná, nejen proto, že na něm začali postupně spolupracovat i někteří čeští specialisté.

Administrační rozhraní AffilBoxu nabídne přehlednost a jednoduchost. Hned po přihlášení na úvodní stránku máte před sebou přehledné statistiky – počet konverzí a počet kliknutí za tento měsíc, stejně jako provize a celkový výdělek eshopu za určené časové období. Na nástěnce se vám pak seřadí jednotlivé kampaně a můžete sami posoudit, která je výnosnější a na které budete muset ještě trochu zapracovat.

 

Za jednu cenovku libovolný počet kampaní…

Výhodou AffilBoxu je bezesporu fakt, že za jednu zakoupenou licenci už nemusíte pořizovat žádné další doplňky. Dostanete plnou verzi, ve které neplatí žádná zvláštní omezení. Snad jen vezměte v potaz, kolika kampaním najednou se můžete věnovat a jak to posléze zapůsobí na váš časový plán.

Pokud si zvolíte základní verzi, budete mít k dispozici „jen“ pět aktivních kampaní, verze PRO pak nabídne kampaní až celou desítku. Existuje dokonce i AffilBox Custom, kde je možnost kampaní zcela neomezená. Ale ruku na srdce, nebude základní varianta pro menší e-shop přeci jen pohodlně stačit?

Další plusy jsou samozřejmě nasnadě. Live chat je snad samozřejmostí – a co dál?

 • Česká podpora, k dispozici je skutečně profesionální pomoc pro všechny začátečníky v affiliate marketingu. K dispozici je telefonický rozhovor s operátorem, ale také e-mailové poradenství dle potřeby.
 • Zaplatíte roční poplatek a máte dvanáct měsíců provozu bez dalších poplatků a jednání. AffilBox si nebere žádné provize (na rozdíl od affiliate sítí) a přizpůsobí se vám přesně na míru. Jsou tu tři varianty.
 • Nabízí se i možnost zkusit si tento affiliate software ve zkušební verzi, která je platná 14 dnů.

 

Pouze 2% obchodníků využívá výhody affiliate marketingu.

 

Protože na AffilBoxu spolupracují přední odborníci ve světě marketingu, tento nástroj se neustále vyvíjí a ke slovu se dostávají nové funkce – implementované s citem tak, aby šly s dobou, neboť internet je sám o sobě velmi živým místem.

 

A jaké jsou nevýhody Affilboxu?

Abychom byli féroví, je třeba přihlédnout i k určitým nevýhodám. Nic na světě přeci není dokonalé a stoprocentní a platí to i pro tento software…

 • První nastavení je relativně jednoduché, ale dost možná bude nutné podívat se do nápovědy.
 • Odkaz bez parametru v URL je k dispozici, ale pouze tehdy, když zakoupíte dražší verzi (PRO).
 • K dispozici je výhradně roční platba, nemůžete si zakoupit čtvrtletní předplatné a obnovovat.
 • Mobilní verze je sice k dispozici, ale jde jen o jednoduchou aplikaci. Složitější software je v tomto směru stále spíše v plenkách, tak si na lepší verzi budeme muset počkat. Pro dnešní dobu je to vlastně spíše mínus, ale dá se předpokládat, že vývojáři na všem intenzivně zapracují.

 

Můžete si pohodlně nastavit slevové kupony, exportovat statistiky a nechat automaticky schvalovat provize (což lze samozřejmě i ručně, pokud hodláte mít maximální přehled). Software je kvalitně propracovaný pro pokročilé 21. století a spoustu věcí zvládne i bez vaší přímé účasti.

 

Administraci si přizpůsobte svým potřebám…

Pokud máte vlastní CSS, není problém upravit si systém administrace přesně v jeho duchu. Nikde není psáno, že musíte přijmout jeden jediný styl. Naopak – přizpůsobte si admina tak, aby vám nebo vašim zaměstnancům skutečně na sto procent vyhovoval. Možná jste na nějaký model zvyklí z minulosti a není důvod jej měnit. Implementujte si jej během krátké chvilky a jen naskočte do rozjetého vlaku.

Výhodou je i rozsáhlá nápověda, pokud tedy nechcete primárně využít telefonickou podporu nebo live chat s operátorem, můžete se za chvíli dobrat odpovědi ve velmi rozsáhlém manuálu určeném i pro začátečníky.

Všechny uživatele jistě potěší i rychlost rozhraní, což odráží fakt, že tu nenajdeme žádné ozdoby a kudrlinky, ale jen ty věci, které jsou opravdu k užitku. Můžete se snadno orientovat v reportech a statistikách, zárukou je stabilita a spolehlivost. Admin je k dispozici v několika jazycích a nemusíte se omezovat jen na češtinu – angličtina je pro zahraniční partnery určitě vítanou.

 

Afflibox nabízí kromě možnosti pronajmout si affiliate program, i možnost pronajmout si affiliate manažera, který se postará o veškerou důležitou administrativu. Bude vytvářet soutěže, reklamní bannery pro vaše partnery, radit začátečníkům, jak efektivně propagovat kampaně, a samozřejmě bude vyhledávat nové partnery ke spolupráci.

 

Pár slov na závěr

Podíl affiliate marketingu na celkovém obratu i velkých e-shopů stoupá každý rok. Podle některých zdrojů bylo jen za ten minulý prodáno zboží v hodnotě 1 miliardy Kč. Využívají jej největší CZ a SK e-shopy jako je Alza, Mall, Kasa, UrbanStore, Baťa apod. Všechny tyto firmy pochopily, jaká velká síla je v affiliate marketingu.

 

AffilBoxu věří i známé firmy jako Econea, Zonky a Twisto. Není se čemu divit, takřka dva a půl tisíce aktivních kampaní a více než třicetimilionový obrat obchodníků za poslední měsíc jsou dobrá čísla, že? Novým zákazníkům dokonce nabízí možnost vyzkoušet si jejich software zdarma ve 14 denní zkušební verzi. Zkuste to, nemáte co ztratit. Pokud vám tento affiliate software nebude vyhovovat, tak ho jednoduše zrušíte.

Začít můžete zde.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply