Recenze na stránku vyroba-predmetu.cz

Výroba knížeček pro portál www.vyroba-predmetu.cz.

Narazil jsem na stránku, která slibuje lidem možnost vydělávat manuální prací z domova. Jde o portál www.vyroba-predmetu.cz. Tato stránka nejenže nabízí potenciálním zájemcům rychlý a snadný výdělek, ale šikovnějším dokonce umožňuje vytvořit si neomezený pravidelný příjem. A to vše jen nenáročným zhotovováním předmětů podle jejich návodu. Je to ale skutečně tak? Je tato společnost seriózní, nebo jde o další podvod na lidi? Rozhodl jsem se podívat se na tuto stránku podrobněji a napsat, co si o tom myslím.

 

Co je to vyroba-predmetu.cz – o co jde?

Jak již bylo řečeno, portál nabízí možnost vydělat si peníze z pohodlí domova nenáročnou montáží (skládáním) upomínkových, reklamních a ozdobných předmětů (konkrétně jde o výrobu menších předmětů ve formě knížeček). Za jeden zhotovený výrobek údajně vyděláte 43 Kč.

Majitel na stránce uvádí i to, že nevyžadují žádnou distribuci ani prodej výrobků. Dokonce není ani potřeba žádný limit na práci. Firma uvádí, že kolik toho vyrobíte, tolik peněz dostanete.

 

Fungovat to má zcela jednoduše, v případě zájmu o tuto manuální práci vyplníte a odešlete objednávkový formulář. Oni vám obratem pošlou potřebné pomůcky, materiál k výrobě, manuál jak skládat komponenty a smlouvu o dodávání materiálu a odkupu vašich zhotovených výrobků. Pokud si ale myslíte, že to bude zdarma, mýlíte se. Za zmíněný balíček s pomůckami a postupy zaplatíte 1 450 Kč. Pro zájemce ze Slovenska to je 64 eur.

 

Pár důvodů, proč byste si měli pořádně promyslet spolupráci s touto stránkou

Řeknu to na rovinu. Osobní zkušenost se stránkou vyroba-predmetu.cz nemám. Jednak mi přijde částka 1450 Kč dost vysoká, druhá věc je, že těmto manuálním pracím, kde se platí vstupní poplatek, nevěřím. Pokud se ptáte proč, přečtěte si i tento článek – manuální práce na doma. Dozvíte se tam, jak tento skvělý byznys (pro majitele stránky) vlastně funguje.

 

Ale zpět k portálu vyroba-predmetu.cz. I na této stránce mi přijde divných několik věcí.

 

1. Platit by měli oni vám, ne naopak

Jako důvod vstupní investice 1450 Kč uvádí společnost tvrzení, že materiál a pomůcky k výrobě posílají zatím neznámým lidem, proto si musí brát peníze dopředu. Podle nich většina zájemců pracovat ve skutečnosti ani nechce, naopak, chtějí se obohatit o dodaný materiál a pomůcky.

 

Vidíte, jak jsou opatrní? Nedůvěřují vám, a proto vám zdarma nic nepošlou. Stejně opatrní byste měli být i vy a neposílat peníze neznámým lidem, resp. firmě bez nějaké smlouvy. Nejdříve ať vám pošlou smlouvu, až potom objednané pomůcky.

 

Žádná podobná nabídka práce, která začíná krokem „vyplňte a pošlete objednávku“ nemůže být seriózní. Pokud od vás někdo požaduje poplatek za to, abyste pro něj mohli pracovat, zbystřete!

 

2. Žádné osobní údaje na jejich stránce

Pokud chcete zjistit, o jakou firmu se jedná, musíte „zabloudit“ až do obchodních podmínek. Na jejich stránce totiž kromě kontaktního formuláře nenajdete žádné další informace.

V obchodních podmínkách se uvádí, že provozovatelem stránky vyroba-predmetu.cz je společnost TINOTREX s. r.o. Na internetu si pak můžete dohledat další informace.

Tato společnost vznikla v roce 2015 a její jednatelkou je osoba Jana Háteová. Předpokládám, že je to tatáž Jana Háteová, která vlastní i firmu SELVINTECH s.r.o., která je provozovatelem dalších stránek na manuální výrobu (ruční práci) dekorativních předmětů a vánočních či velikonočních ozdob. Jde o stránky www.dekorativni-ozdoby.cz a také www.selvintech.cz.

 

O společnosti Selvintech s.r.o. a zmíněných stránkách dekorativni-ozdoby.cz a selvintech.cz se na internetu dočtete mnoho věcí, ale ne příliš pozitivních.

 

3. Co dělá firma s nakoupenými výtvory?

Předpokládám, že žádná firma nebude zadávat lidem práci a rozdávat peníze jen tak. Něco tedy s těmi komponenty, které pro ně vytvoříte, musí dělat. Nějak je zpeněžit. Každému podnikateli přece jde o zisk. Proto by mě velmi zajímalo, co vlastně společnost Tinotrex s.r.o. dělá s nakoupenými výrobky. Prodává je? Pokud ano, kde? Odpověď na tuto otázku by nám ve významné míře napověděla, zda se jedná o podvod, nebo ne.

Na internetu jsem se ale dočetl, že v minulosti měli vlastní e-shop, na kterém měli vaše kreace prodávat. Problém byl v tom, že se odtud nedalo nic objednat. Toto se samozřejmě týkalo firmy Selvintech s.r.o. a stránky dekorativni-ozdoby.cz. Mnozí lidé tehdy poukazovali na to, že jejich eshop je jen habaďůra, a ve skutečnosti nic neprodávají, jen balamutí lidi, aby z nich vytáhli peníze za balíčky. Je tomu tak i nyní?

 

4. Na jejich stránce jsou jen samé pozitivní reakce

Doposud jsem se naučil, že pokud jsou na nějaké stránce pouze pozitivní reakce, tak je třeba být na pozoru. U portálů na výrobu předmětů to platí dvojnásob. Ptáte se proč? Přidal jsem na jejich stránku negativní recenzi a administrátor mi ji samozřejmě nezveřejnil.

 

Když si však trochu zagooglíte, naleznete naopak hlavně negativní recenze. Tak například reálná zkušenost uživatele s nickem bohu.holo na diskusním fóru emimino.cz: jen podotýkám, že tehdy se platilo pouze 1280 Kč.

 

„Já jsem naletěla a dnes mi za 1280,– Kč přišla obálka, ve které je lepidlo, ulamovací nůž a několik obyčejných papírů A4, na kterých jsou ofocené miniaturní stránečky z bible. Ani při největší snaze bych to nedala do kupy, každá stránka má jinou velikost… Jsou to parchanti, jsem naštvaná, ale patří mi to.“ 

 

Nebo tato zajímavá zkušenost na stránce poradte.cz.

 

„Firma TINOTREX je jeden velký podvod. Kolega se takhle napálil, poslal již zmíněnou částku 1280,-Kč a přišel mu materiál v řádu korunových hodnot a když poslal hotové výrobky – ouha – hned byly shledány vážné závady a samozřejmě, že výdělek nulový.A když chtěl reklamovat zásilku, která nebyla doručena, jakási paní Hermanová z této „firmy“ mu napsala, ať jí pošle podací lístek, že se musí zavolat na určitá čísla, že už mají s reklamacema zkušenosti. No to bylo už docela zarážející, protože reklamaci uplatňuje vždy odesílatel, ne příjemce. A za další , je zajímavé, že okamžitě druhý den byla zásilka zázrakem doručena – po 14 dnech. Lidi neposílejte nikam žádné rádoby registrační poplatky- je to jeden velký podvod a ta banda zlodějská jen profituje na tom, že si člověk chce přilepšit k tak mizernému platu, co v téhle republice bereme.“

 

Také o stránce dekorativni-ozdoby.cz a o společnosti Selvintech s.r.o. najdete na emimino.cz zajímavou diskusi. Lidé, kteří pro ně pracovali, tam píší, že když své upomínkové a ozdobné komponenty (výroba andělíčků s drátkem a různé ozdoby z korálků), které vytvořili, poslali společnosti na odkup, ta je ohodnotila jako chybné a poslala zpět na opravu. A takto to dělali několikrát, dokud to nadšené zájemce o manuální práci neomrzelo. Výplatu samozřejmě neviděli, peníze za vstupní balíček zpět nedostali.

 

5. Podobných stránek je mnoho

Na internetu najdete mnoho podobných stránek na ruční práce v podobě lepení obálek, skládání propisek a podobných věcí. Mnohé takové portály vám na rovinu napíší, že si od nich za poplatek kupujete podklady pro vlastní podnikání. To znamená, že si své zhotovené předměty budete muset nejen poskládat, ale i sami prodat. Společnost TINOTREX s.r.o. se ale „tváří“, že nabízí normální zaměstnání (nechce distribuci a prodej). Ve skutečnosti ale jde o zakázkovou výrobu, a ne práci na smlouvu. Na výkon takové činnosti byste měli vlastnit živnostenské oprávnění.

 

Pár slov na závěr

Ptáte se, o co tedy vlastně jde? Je společnost Tinotrex s.r.o. a stránka vyroba-predmetu.cz podvod? Z morálního hlediska asi ano, z právního, na základě výše uvedených informací, pravděpodobně ne. Společnost ve svých obchodních podmínkách uvádí, že od vás odkoupí vyrobené předměty pouze pokud budou v pořádku. Chybné od vás neodkoupí. Přesněji se tam píše toto:

 

Po schválení kvality výrobků a podepsání smlouvy již veškerý potřebný materiál v celém průběhu výroby dodáváme. O výsledku kontroly rozhoduje výhradně odběratel. Propláceny jsou řádně zhotovené výrobky, které nám jsou doručeny a projdou kontrolou. Výrobky, které neprojdou kontrolou nemohou být proplaceny.

 

Z výše uvedeného si můžete vše ostatní domyslet. Klidně se může stát (zkušenosti z diskusí tomu také nasvědčují), že vám vaše vytvořené komponenty neuznají (i když budou dokonce kvalitnější než originál) a pošlou zpět na opravu. Takto to mohou dělat až do tehdy, dokud vás to nepřestane bavit. A výplatu nedostanete.

 

Pozor, netvrdím, že nevyplácejí. Na internetu jsou také pozitivní reakce a sem tam určitě někoho vyplatí. Možná tak 10 lidí ze 100, aby byly i nějaké pozitivní recenze. Zbylým 90 budou posílat jejich ručně vytvořené kreace zpět jako vadné a nevyplatí je.

 

Vypadá to jako velmi dobře promyšlený podnikatelský plán. Co říkáte? Společnost vlastně nijak nepodvádí a plní vše, co uvádí na stránce. Vaše dekorace skutečně odkoupí, ale jen za předpokladu, že budou zhotoveny ve vysoké kvalitě. O té rozhoduje samotná firma. Co na tom, že někteří pracovníci uvádějí, že kvalita jejich vytvořených komponentů je lepší, než originál uvedený v brožurách, které dostali ve vstupním balíčku? Firma prostě řekla, že jsou vadné a vrátí vám je zpět. A najdou si jakoukoliv záminku, aby vás nemuseli vyplatit.

Zda jde o záměr a tato manuální výroba komponentů je jen trapné divadélko, aby od vás shrábli peníze za vstupní investici a následně si mohli vymýšlet důvody, jak vás nevyplatit, nebo jde skutečně o firmu, která chce prodávat na svém e-shopu (pokud nějaký vůbec má) pouze vysoce kvalitní produkty, nechám na vašem posouzení. Myslím, že můj názor znáte.

 

Pokud hledáte skutečnou a hlavně seriózní práci z domova bez jakýchkoliv poplatků a nutnosti vlastnit živnost, podívejte se na tuto kategorii.

 

Pokud si chcete přivydělat pár korun (klidně i pár stovek) navíc, mrkněte na sekci dotazníky za peníze a další odměny. Najdete tam společnosti, které se věnují průzkumu trhu a veřejného mínění a za váš názor jsou ochotné zaplatit. Můžete si být jistí, že dostanete vždy zaplaceno. Všechny v článku zmíněné společnosti jsou seriózní.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma. 

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem výroba předmětů? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

6 Responses to “Recenze na stránku vyroba-predmetu.cz”

 1. Bronislava napsal:

  Zdravím lidi, obracím se na Vás s prosbou 🙂 když se tu tak řeší manuální práce, nemáte tu někdo zkušenosti s nějakou reklamní společností pro tisk firemních předmětů? Narazila jsem třeba na: https://www.e-abctiskarna.cz/
  ale nemám nikoho, kde bych se mohla zeptat. Je to pro nás celkem důležité, protože chceme naše věrné zaměstnance obdarovat dárky 😉 Pokud máte nějaké zkušenosti, přijmu je s vřelostí 🙂

  Brinoslava

 2. jan napsal:

  ja mám skúsenosti s touto firmou výroba predmetov.cz. skladal som knižočky podľa vzoru,ktorý som si zakúpil.A zo 100 ks.mi prešli až 4 kusy…Túto ponuku som urobil 3krát a zakaždým bola rovnaká odpoveď…Chyby ktoré mi napísali,boli stále rovnaké.Preto hovorím nikdy viac!

 3. Lukáš napsal:

  Firma výroba předmětů. Jsou to podvodníci, nechal jsem se nachytat.
  Knižečky vám zašlou zpět s papírem kde vám říkají co máte špatně. Popis sestavení knihy je velice špatně čitelný a schválně vám nepošlou ani jednu vzorovou knížečku, aby vám mohli knihy zasílat zpět z důvodu proč vám to neproplatit. Pošle te tam 1700 Kč a oni už to mají dobře sestavený ve smlouvě aby na ně nikdo nemohl. Prachsprostý podvodníci!!!

 4. Anonym napsal:

  Ahoj všichni, také jsem dostala k vyhotovení knižní minyatury, šlo to. Stačí být šikovný. Vše jsem dle smlouvy vyhotovené a s podepsanou smlouvou odeslal z5, s tím, že jsem si okopírovala originální smlouvu. Dali mi 12 dni na zhotovení, 12 dní si berou na kontrolu výrobků, já vstupní investice chápu, oni do Vás vloží nějaký kapitál a co když se nahodou ukáže, že nejste schopna to vyhotovit, to už není jejich problém ale váš… Můj názor. Stále mají6 dní na kontrolu. 12tého v měsíci nejdéle zasílají finanční odměnu za kvalitně zhotovené kusy. Ve smlouvě také stojí, že chybně zhotovené kusy zašlou z5 aby výrobce věděl kde uďál chybu. Také tam stojí, že je pouze na klientovy, zda zašle další kusy k zhotovení, to však záleží na kvalitě zhotovených kusů. Když chcete začít podnikat, nebo si otevřít obchůdek, vždy musíte mít nějaký kapitál aby jste mohli na rozjetí investovat. Češi jsou velcí podvodníci, neříkám nic, ale já si stěžovat nebudu, pokud mi zašlou z5 aspoň chybně zhotovené kusy z5. Budu spokojená, že smlouvu dodrželi a ja pujdu dál. ?

 5. Honza napsal:

  Samozřejmě, že jde o podvod. Je to jen o penězích ze vstupní investice. Ale promyšlené to mají velmi dobře. Vlastně jim nikdo nic nemůže.
  Stačí používat rozum. Pokud by firma hledala 2-3, případně nějaký omezený počet pracovníků, kteří by dělali tyto kreace a firma by je prodávala v e-shopu, budiž, to logiku dává. Ale pokud se může zaregistrovat kdokoliv, tak to z logického hlediska fungovat nemůže. Vezměte si nyní, že se na stránku zaregistruje 1 milion lidí, neboť je to nenáročná práce z pohodlí domova. Kdo by takovou práci nechtěl? Tak se tam zaregistrují všichni, co pracují v hypermarketech, všichni pekaři, všichni manuální pracovníci, kteří makají u pasu a podobně. Všichni každý měsíc vyrobí pro firmu 100 kusů. To znamená, že firmě Tinotrex přijde domů 100 milionů nějakých knížeček. Co s tím pak udělají? Kde to prodají? To je po těch knížečkách taková poptávka, že je chtějí každý měsíc prodávat 100 milionů kusů? Vidíte, je to nesmysl. Proto tam musí být to omezení, že odkoupí pouze kvalitní. A kvalitu si určí oni. Řeknou, že ani jeden kus není kvalitní, aby si nechali vaše peníze … A pokud i někoho vyplatí, což nevylučuji, ty peníze jdou z investic – čili těch 1500 Kč, které zaplatili jiní pracovníci, nikoli z prodeje! Za mě jasný podvod, kde tato manuální práce je jen taková habaďúra, na oklamání a aby z vás vytáhli peníze.

  • Andrea napsal:

   Dobrý den, tak dnes došla odpověď od firmy Ersitech, s.r.o., že nemůžou uznat ani jeden výrobek! Přitom syn se tak snažil a měl ty miniaturní knížečky moc hezké! Teď tady čtu, že je to podvod, takže jsme další, co naletěli! Vstupní investice byla 1750 Kč plus za 450 za vzorek! Jsme úplně zoufalí! Co dodat: karma je zdarma!

Leave a Reply