Pár možností, jak skutečně vydělat na YouTube

3 nejlepší způsoby, které dokáží vydělat na YouTube nejvíce peněz.

Na YouTube můžete peníze vydělat různými způsoby. Některé z nich vám mohou přinést více peněz, některé výrazně méně. Na začátku je ale potřeba říci jednu velmi důležitou věc. Pokud hledáte rychlé peníze, rychlé zbohatnutí, tak se rovnou zastavte. Tento článek není pro vás. Vydělávání na YouTube je totiž běh na dlouhou trať. Je to o tom, že strategicky budujete svůj YouTube kanál, který vám postupně, ale velmi efektivně, dokáže vydělávat peníze. V tomto článku se společně podíváme na tři nejlepší a nejvýnosnější způsoby. 

 

Žebříček jednotlivých způsobů výdělku jsem seřadil podle finanční efektivity.

 

1. Vydělávání na YouTube prostřednictvím AdSense reklamy 

Co to vlastně je? Na videích na svém YouTube kanálu si můžete spustit takzvané „zpeněžení“. YouTube tak bude ve vašich videích nebo vedle nich zobrazovat reklamy a vy za to dostanete zaplaceno.

 

Mohou to být:

  • obsahové reklamy,
  • překrývající reklamy, ať už ve vašem videu nebo vedle něho,
  • sponzorované karty,
  • video reklamy s možností přeskočení.

 

Takovéto zpeněžení svých videí formou reklamy využívá drtivá většina kanálů na YouTube. Ale pozor! Ne každému se zpeněžení svých videí formou reklamy vyplácí. Tento způsob vydělávání na YouTube je vhodný především pro ty, kteří mají vysokou sledovanost. A to proto, protože za 1000 zhlédnutí dokážete získat v hrubých číslech jen 1 euro, což je v přepočtu 25 Kč. Pokud tedy se svým kanálem dosahujete desetitisíců, statisíců nebo milionů zhlédnutí měsíčně, potom je tento způsob skvělý také pro vás.

 

Google Adsense funguje na principu PPC, což znamená Pay Per Click. Více informací o tom, jak to funguje, najdete v článku – online reklama s Google Adsense.

 

Pokud však na YouTube teprve začínáte, případně váš YouTube kanál zatím dosahuje jen stovek nebo tisíců zhlédnutí měsíčně, je výrazně lepší naplno se zaměřit na další 2 způsoby vydělávání peněz, které si ukážeme za chvíli. 

 

2. Výdělek na YouTube prostřednictvím affiliate 

Opět se nejdříve podívejme na to, co to přesně affiliate je, a následně si ukažme, jak ho můžete skvěle využít také na svém YouTube kanálu. Affiliate marketing je postavený na doporučení něčeho dobrého, kvalitního. V praxi to funguje tak, že lidem, kteří vás sledují, doporučíte různé produkty a služby, které sami využíváte, pomáhají vám a jste s nimi spokojení. Následně za takovéto doporučení získáte provizi.

 

Ukažme si na konkrétním příkladu, jak to funguje:

YouTuber František Kozáček má na svém kanálu video, ve kterém představuje program Camtasia (program na stříhání videa), který využívá už několik roků. Sestříhal v něm už víc než 300 videí.

Ve videu tedy tento program s radostí doporučuje také svým divákům a směřuje je přes odkaz pod videem (viz obrázek níže), aby si stáhli zdarma 30 denní zkušební verzi tohoto programu.

 

Výborný program na stříhání videí.

 

Tím, že lidé kliknou na tento affiliate link, společnost TechSmith, která program Camtastia prodává, ví, že tito lidé jsou od něj. Všechno je tedy měřené automaticky.

 

Tímto způsobem se lidé dostanou na stránku, kde si mohou program zdarma vyzkoušet a následně zodpovědně posoudit, jestli je tento program vhodný také pro ně. Pokud lidi tento střihací program zaujme a koupí si také placenou verzi, dostane František od společnosti TechSmith provizi.

V tomto konkrétním případě je provize 15 %. Za každý prodej mu tedy při aktuální ceně programu 5 700 Kč naběhne na účet provize ve výši téměř 900 Kč. A to jen za to, že doporučí svým divákům něco, co sám využívá, perfektně mu to pomáhá při práci a věří, že to dokáže skvěle pomoci také jim.

 

Další affiliate link má nasměrovaný na výborný nástroj pro email marketing – Smartemailing, který doporučuje ve videu.  V něm ukazuje 5 způsobů, jak zadarmo propagovat své YouTube videa (viz obrázek níže).

 

Affiliate odkaz na smartemailing nacházející se pod videem.

 

Stejným způsobem můžete také vy doporučovat svým divákům produkty a služby jiných firem, značek nebo lidí a generovat tak díky svým videím další peníze. Důležité je však říci, abyste doporučovali jen to, co sami využíváte, jste s tím skutečně spokojení a zároveň je to vhodné také pro vaše cílové publikum.

 

Tímto způsobem můžete pohodlně získávat desítky procent z cen produktů a služeb, a to tak, že je jednoduše svým divákům doporučíte a oni je začnou využívat také.

 

To byl tedy 2. způsob, jak vydělat peníze na YouTube – AffiliatePojďme se nyní podívat na první místo, na z pohledu finanční efektivity ten nejlepší způsob, díky kterému můžete na YouTube vydělávat nejvíce peněz.

 

3. Jak vydělat na YouTube prodejem vlastních produktů a služeb

Pokud jste podnikatel nebo živnostník, tento způsob si zamilujete. Hravě totiž strčí do kapsy oba dva předcházející.

O co jde? Z pohledu vydělávání peněz na YouTube je tím nejlepším způsobem jednoznačně prodej svých vlastních produktů a služeb. Proč? Protože lidé za ně platí přímo vám. U výdělku přes AdSense nebo affiliate, jdou peníze nejdříve přes několik kapes jiných lidí a až potom k vám. Samozřejmě, každý si nechá něco a k vám se dostane jen velmi malá část peněz, které jsou v tom zapojené.

 

Při prodeji svých vlastních produktů a služeb jdou všechny peníze od vašich diváků přímo do vaší kapsy a vy tak získáváte plnou cenu.

 

Tímto způsobem tedy můžete prodávat svoje:

  • fyzické produkty,
  • online produkty,
  • služby,
  • software,
  • aplikace,
  • ..

 

Stejným způsobem prodává také František ve VIDEO ACADEMY své prémiové eBooky, video kurzy, poradenství nebo konzultace. Tento způsob mu generuje nejvíce peněz.

 

Jak tedy prodávat své produkty a služby díky YouTube videím?

Velmi podobně jako v předcházejícím kroku. Jednoduše promujte své produkty a služby ve svých videích a směřujte své diváky přímo na své prodejní stránky.

Tak například v jednom videu (viz obrázek níže) ukazuje František Kozáček malou vychytávku, která vám pomůže získat více odběratelů na YouTube. Přímo ve videu potom propaguje svůj placený eBook – Zlepšete si YouTube kanál.

 

Placený ebook - zlepšete si svůj YouTube kanál.

 

Přes link, který se nachází pod videem, směřuje diváky přímo na prodejní stránku, na které si mohou eBook koupit.

 

Další velmi účinná technika je ta, kdy nejdříve získáte od svých diváků jejich e-mailové adresy a až následně je vedete k prodeji. Takovýmto způsobem dokážete prodej svých produktů a služeb výrazně zvýšit, protože máte přímé kontakty na své potenciální klienty a přes e-mail s nimi dokážete velmi efektivně komunikovat.

 

Pokud jste tedy podnikatel nebo živnostník, právě prodejem svých produktů a služeb dokážete perfektně monetizovat sledovanost svých videí řádově ve stovkách nebo tisících zhlédnutí měsíčně.

 

Pár slov na závěr

Toto jsou tedy tři nejlepší způsoby, jak vydělávat peníze na YouTube. Cílem však není zaměřovat se jen na jeden způsob, protože pokud to uděláte, necháváte ležet kopec peněz na stole.  

 

Které z těchto tří způsobů monetizování na YouTube využíváte vy, a který je vaším vítězem? Jaké další způsoby výdělku peněz na YouTube využíváte? Napište mi vaše zkušenosti dolů do diskuse. Potěší mě každá vaše reakce a samozřejmě také lajk, pokud byl pro vás tento článek přínosný.

 

Tento článek vznikl ve spolupráci s YouTuberem Františkem Kozáčkem. Pokud vás zajímají další pikantnosti, například informace o dalších možnostech jak vydělat na Youtube, přihlašte se k odběru videí na YouTube kanálu VIDEO ACADEMY a každou středu sledujte nové video. Získáte tak tipy, triky, postupy a strategie, které vám pomohou efektivně budovat váš YouTube kanál, zvyšovat sledovanost, počet odběratelů a snáze dosahovat cílů, které od svých videí očekáváte.

A pokud ještě nemáte eBook YOUTUBE STRATEGY, stáhněte si ho zdarma přes tento link. Dozvíte se, jak efektivně rozšířit díky videím své poselství do světa.

 

Mohlo by vás zajímat:

Když už mluvíme o sociálních sítích, pročtěte si také článek Pár způsobů vydělávání na Instagramu. V článku najdete mimo jiné 5 nejběžnějších možností, jak vydělat na této sociální síti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply