Mé zkušenosti s HYIP systémy, čemu se vyhýbat při investování

Podvodný Hyip, který nabízí nepřiměřeně vysoké zhodnocení.

Poslední dobu mi od vás chodí e-maily, abych vám poradil, zda je tato nebo tamta firma seriózní, zda se tam dají vydělat peníze a jestli to náhodou není jen další podvod. V drtivé většině zpráv, které mi posíláte, jde o takzvané HYIPy. Tyto programy nabízejí lehký a bezpracný výdělek zhodnocováním investic. Stačí, když vložíte na nějakou dobu určitý obnos peněz a pak už jen “sklízíte” úrodu. Je to ale skutečně tak snadné? V článku si můžete přečíst mé zkušenosti s tímto výdělkem a pár rad čemu se vyhýbat, pokud byste se rozhodli jít touto cestou.

 

Co to ten HYIP vlastně je a jak funguje?

HYIP je zkratka pro High Yield Investment Program (vysoce výnosný investiční program). HYIPy jsou podvodné investiční programy nabízené hlavně přes internet. Investorům nabízí nepřiměřeně vysoké zisky (zhodnocování vkladu). Často fungují na principu Ponziho schémy. Pokud si chcete přečíst něco o pyramidových a Ponziho schématech, navštivte sekci pyramida, Ponziho schéma

 

Noví investoři, kteří se zapojí do HYIPu, v podstatě vyplácejí investory, kteří tam jsou zaregistrovaní už delší dobu.

HYIP nemá žádný produkt, ani reálný, ani virtuální, proto je velmi jednoduché odlišit ho od MLM.

Netvoří žádný zisk, je to v podstatě přerozdělení peněz mezi uživateli, resp. investory. V momentě, kdy do HYIPu přestanou přicházet další investoři, zakladatelé nebudou mít z čeho vyplácet a systém se rozpadne.

 

Ve většině států jsou tyto systémy ilegální, v České republice i na Slovensku můžete být za provozování HYIPu trestně stíhaní za podvod.

 

Pokud se tedy zaregistrujete do nějakého HYIPu, existují pouze dvě možnosti, jak můžete dopadnout:

  • nic nevyděláte a program skončí, tedy zůstanete v mínusu,
  • vyděláte a program skončí, což znamená, že jste (nepřímo) okradli všechny, kteří jsou v mínusu.

 

Jak funguje investiční program Hyip.

 

Má pravidla při investování do HYIP programu

Mám zkušenosti s touto formou online vydělávání, i když se nemám čím chlubit. Po klikačkách to byla moje druhá “stanice”, kde jsem se snažil vydělat nějaké peníze.
Já jsem samozřejmě žádné HYIPy nevytvářel, jen jsem se do pár programů zapojil. Některé skončily ještě dříve, než jsem stihl něco vybrat, jiné fungují dosud, ale nevyplácejí.

 

Na základě svých osobních zkušeností jsem se rozhodl napsat vám pár postřehů k tomu, čemu se při investování do HYIPů vyhýbat. Samozřejmě nejlépe uděláte, pokud se těmto programům vyhnete úplně.

 

  1. Výběr oblasti v níž HYIP pracuje (nedoporučuji žádný adshare, revshare a podobně, mám s nimi špatné zkušenosti). Nejdéle působící HYIPy jsou v oblasti forexu, pokeru a botů.
  2. Investovat malý obnos, který jste už na internetu vydělali. Jen blázen investuje do HYIPu své úspory. Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit nebo jste již na netu vydělali.
  3. Vybírejte společnosti, kde vám nepovídají blbosti, že jaká je to skvělá příležitost. Takové společnosti jen oblbují lidi.
  4. Denní zisk. Toto je důležité. Nikdy nenechte peníze v programu, který slibuje zisk 110 % za třicet dní a až potom vyplatí částku. Ideální je, pokud si najdete takovou společnost, kde se vyplácí každý den. Tím pádem se riziko ztráty snižuje. Dále v programu musí být možnost compound a principal return. Pokud není, raději neinvestujte.
  5. Načasování. Bohužel, nesete jisté riziko. Peníze je třeba investovat rychle a rychle je vybrat, jinak o ně můžete přijít. Většina firem, možná 95%, zanikne do roka.
  6. Pevné nervy. Ne vždy to vyjde. Bohužel, často se stává, že lidé investují větší obnos, o který pak přijdou. Proto se držte mých pravidel, investujte menší obnosy do více dobře vypadajících projektů.

 

Pár slov na závěr

Pokud jste se rozhodli do nějakého HYIPu investovat, vybírejte si pečlivě, protože možná až 90 % ze všech je neseriózních. Vysbírají peníze a v tom nejlepším se po nich slehne zem.
Pochopitelně důležité je také to, jak dlouho daný HYIP vydrží. Některé fungují jen pár dní a některé také pár měsíců nebo roků. Proto předtím než investujete, vám doporučuji vyhledat si nějaké informace na internetu nebo v diskusních fórech.

 

Rozhodně ,,necpěte“ peníze hned do prvního HYIPu, který najdete, a ani do takového, kde vám nabízí pohádkové denní zhodnocení.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.
Pokud již máte s HYIPmi nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Napište, co je podle vás důležité a čeho je třeba se při investování vyvarovat.

 

Pokud můžete, podpořte můj projekt lajknutím či sdílením na sociálních sítích. Je to to nejmenší, co můžete pro mě a pro růst tohoto webu udělat. Rovněž budu rád, pokud se připojíte do mé facebookové komunity, která je zaměřená na online vydělávání a práci z domu. Budete tak mít stále přehled o nových příležitostech. Označte „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na