Jak si vydělat na Youtube?

Jak vložím reklamu na svoje video.

I když se to možná nezdá, domácí videa ani zdaleka nejsou na ústupu. Televize přestaly vytvářet programy s našimi video výtvory, protože lidé pochopili, že na to, aby světu ukázali svá amatérská videa, televizi nepotřebují. Zábavné „momentky“ našich domácích miláčků, dětí či starých lidí mají rádi všichni. Avšak v momentě, kdy se z nevinného soukromého videa stane fenomén, už nejde jen o zábavu a sdílení mezi přáteli. Z videa vašich domácích miláčků či dětí se stane internetový trhák, díky kterému si budete moci přilepšit o několik tisíců korun.

 

Jsou dvě možnosti, jak vydělat na reklamě s Googlem:

  • Umístíte si jejich reklamu na vaši webovou stránku, více si o této možnosti můžete přečíst v sekci reklamní systém Google Adsense/Adwords.
  • Umístíte si jejich reklamu na své Youtube videa. Tento způsob vám popíši v tomto článku.

 

Google vlastní YouTube už nějaký ten pátek, proto také odměny za podíl z reklam budou založené na stejném principu, jako kdybyste si reklamu dali na svou webovou stránku.

Odhady pro výdělky na YouTube se liší, ale zůstávají v rozmezí přibližně tři až deset tisíc dolarů za jeden milion zhlédnutí. Není to však až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, a vězte, že ne každý se může stát YouTube partnerem. Na to, abyste se jím stali, musíte splnit jejich požadavky. Bez nich budou vaše výdělky nulové.

 

Točte videa na Youtube a vydělávejte.

 

V článku pár způsobů, jak si vydělat na YouTube si můžete přečíst o třech nejznámějších a nejpreferovanějších metodách, které YouTubeři využívají.

 

1) Založte si účet na Google  

Na to, abyste se přihlásili na YouTube a mohli si vytvořit svůj vlastní kanál, kde byste zveřejňovali svá videa, si musíte vytvořit e-mailovou adresu od Googlegmail.com. Je to jednoduché, stejně jako když si zakládáte e-mailovou adresu např. na centrum.cz a zabere vám to pár minut.

Další věc, kterou byste měli udělat, je vytvořit si účet v Google AdSense. Přestože samotný proces zobrazování reklam ve vašich videích není propojený s účtem AdSense, statistiky a výdělky se počítají právě v této službě. Proto potřebujete mít účet, aby vám mohli vyplácet vaše odměny za zobrazené reklamy. 

 

Samozřejmě, můžete si účet založit až poté, kdy vás YouTube uzná za partnera, ale účty podléhají schvalovacímu procesu a tak je první možnost, tedy AdSense před YouTube partnerstvím, časově výhodnější.

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

2) Vypěstujte si pravidelné publikum

Jedním z nejdůležitějších kritérií při posuzovaní vhodnosti pro partnerský program YouTube je velikost vašeho ,,fanouškovského tábora“. Čím víc fanoušků váš kanál sleduje, tím lépe pro vás.

Nikdo nezná přibližné hodnoty a čísla pro přijetí, ale říká se, že musíte mít minimálně tisíc odběratelů, aspoň tisíc zhlédnutí na každém videu a dohromady deset tisíc zhlédnutí na celém svém YouTube kanálu. Tato čísla jsou samozřejmě minimum.

 

Tip: Na to, abyste dosáhli takových velkých čísel, je dobré tvořit videa v anglickém jazyce nebo mít aspoň titulky, protože je málo pravděpodobné, že by vaše videa sledovala celá země.

 

3) Nahrávejte svá videa pravidelně

Je to též jeden z velmi důležitých kroků, který mnozí často podceňují. Nemyslete si, že když natočíte jedno, dvě dobrá videa, která budou mít dobrou návštěvnost, vyhráli jste. To jste na omylu. YouTube hledá partnery na dlouhodobou spolupráci, což znamená, že byste měli obsah svého YouTube kanálu pravidelně doplňovat, v opačném případě vás nebudou považovat za vhodného partnera pro spolupráci.

 

Tip: Pokud budete přidávat videa na svůj kanál aspoň jednou týdně, je logické, že se vaše šance na spolupráci zvýší.

 

4) Vybudujte značku pro svůj kanál

Tento krok sice není podmínkou pro získání partnerství, ale může vám to výrazně přiblížit váš cíl. Čím profesionálněji budete působit, tím lépe. Určitě si můžete vytvořit webovou aplikaci, kam budete přidávat odkazy na svá videa. Taktéž umožníte svému obecenstvu interakci pomocí sociálních sítí a jiných prostředků. Vytvořte si lehce zapamatovatelné logo, vlastní styl a používejte ho kdykoliv. Vodoznak na vaše videa je ochrání před re-uploadnutím. 

 

Tip: Velmi dobrým krokem je také grafická úprava YouTube kanálu. Svěřte ho do rukou profesionálům. Pokud věříte potenciálu svého účtu, menší investice určitě neuškodí. Její návratnost bude do několika měsíců, v závislosti na vaší šikovnosti.

 

Tip 2: K lepšímu budování identity přispívá také úvod před každým videem.

 

5) Ujistěte se, že váš obsah nemá zkopírovaný původ

Nemyslete si, že si zkopírujete nějaké úspěšné video a vložíte na svůj YouTube kanál, tak to věru nefunguje. Mohlo by jít o porušení autorských práv, což je také nejčastějším důvodem vymazání videa ze serveru a taktéž to může být jedním z nejčastějších důvodů, proč s vámi YouTube neuzavře/ukončí spolupráci. Proto, abyste se stoprocentně vyhnuli tomuto problému, měli byste na kanál vkládat videa se svou vlastní tvorbou.

 

6) Ucházejte se o pozici YouTube Partnera

Pokud jste splnili všechny předcházející podmínky, stáváte se vážným adeptem na partnerství. Většinou si YouTube vybírá partnery sám, ale pokud si myslíte, že na to máte a hlavně splňujete jejich požadavky, nemusíte čekat na jejich nabídku a můžete se přihlásit do programu také sami. 

 

Jak se stát partnerem Youtube.

 

Pár slov na závěr

Možná si řeknete, že se vám to určitě nikdy nepodaří, možná to ale za zkoušku stojí, nemyslíte? Stačí, když si přečtete něco o příběhu rodičů z Velké Británie, kteří nahráli na Youtube video, které trvalo jen padesát sedm sekund, a vydělali sto padesát tisíc dolarů. Na videu byly jejich děti. Tito rodiče dokonce ani netušili, že na tom mohou vydělat nějaké peníze. Údajně se o video jen chtěli podělit se svými přáteli. Díky televizním médiím se z videa stal fenomén. Například se začala prodávat mobilní zvonění s hláškou „Au, Charlie, auu“. Kromě toho se začala prodávat také trička s nápisem „Charlie bit me (pokousal mě)“. Díky pokračování a dalším videím si rodina dokázala vydělat celkem slušné peníze bez nějakého většího úsilí. Video si můžete prohlédnout na konci článku. Takže pokud se také vám podaří zachytit nějakou vtipnou scénku, natočit nějaký krátký film atd., nebojte se o to podělit také s ostatními. Možná se z toho stane hit a vy si slušně vyděláte.

 

 

Rozhodně si přečtěte také diskusní fórum, je pravděpodobné, že tam najdete další zajímavé informace k tématu.

V případě, že máte nějaké otázky nebo se chcete také podělit se svými zkušenostmi a poznatky, neváhejte a napište do diskuse.

 

Aktualizace 25.01.2018

Youtube zavádí se začátkem tohoto roku výraznou změnu pravidel pro partnerský program. Zpřísňuje spolupráci hlavně pro začínající youtubery, už to nebudou mít tak jednoduché jako doposud. Pokud jste zvědaví, čeho všeho se změny týkají, přečtěte si článek: https://www.prace-z-domu.com/youtube-provazi-velka-zmena-vydelavat-uz-nepujde-tak-snadno/

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Jak si vydělat na Youtube?”

  1. Mischoo napsal:

    Docela zajimavy vydelek, ale ne pro vsechny. Ja jsem to jednou dobu zkousel, ale nevydelal jsem nic.Treba hodne odberatelu, aby z toho clovek neco mnel. Nebo hodne trpelivosti. Kazdopadne, kdo ma dobry napad, at to vyzkousí.Muze to byt hodne lukrativni byznys.

Leave a Reply