Youtube provází velká změna, vydělávat už nepůjde tak snadno

Neoficiální logo Youtube.

Pokud se chcete stát youtuberem a svézt se tak na módní vlně zájmu o sledování živých přenosů z vlastního obýváku, bohužel vás touto novinkou asi moc nepotěším. YouTube od nového roku výrazně upravuje pravidla, partnerský program se stále více zpřísňuje a vydělávání peněz se tak hodně omezí. Ve zkratce se dá říci, že na trhu pravděpodobně zůstanou jen opravdu velcí hráči, kteří mají už nyní status internetové celebrity. Začínající youtubeři jsou prakticky bez šance. V čem vlastně spočívá ona velká změna?

 

S lednem jsou tu další úpravy podmínek, minimem je tisíc stálých odběratelů

Početná fanouškovská základna, nebo prakticky konec kariéry. I o tom jsou úpravy podmínek pro Partnerský program YouTube. Podíl z reklamních spotů, jež se budou zobrazovat u jednotlivých videí, pak dostanou jen ti, kteří dostojí přísným podmínkám. Už v dubnu 2017 došlo ke značné úpravě, příslušný kanál YouTube musel mít pro příjem z reklamy přinejmenším deset tisíc zhlédnutí. Toho samozřejmě nebylo po určité době těžké docílit, stačí zapracovat na lepší sebeprezentaci. Teď však jde videoserver společnosti Google ještě dál.

Omezení pro reklamu se totiž týká počtu odběratelů, těch musí být minimálně tisícovka. Za poslední rok je pak nutné, aby tito odběratelé sledovali vybraný kanál minimálně po dobu čtyř tisíc hodin, což je ale v podstatě formalita. Nikdo samozřejmě nezakazuje přidávání videí pro zábavu, ale stát se youtuberem jen kvůli penězům už vlastně ani nebude možné.

 

Nováčci musí splnit pravidla okamžitě, stávající youtubeři mají čas do 20. února letošního roku.

 

Snahou je jistě i omezení extrémního obsahu, za nímž stojí například Logan Paul

Logan Paul z Westlake v Ohiu je americký herec a režisér, ale také slavný youtuber. Zahrál si v televizní sérii Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti a účinkuje i v komediích. Jeho Logan Paul Vlogs má na patnáct milionů odběratelů, dvaadvacetiletý mladík však nedávno poněkud přestřelil. Co se přesně stalo?

Nedávné silvestrovské vysílání se totiž neslo v duchu sebevražd, Logan natáčel oběšence ve známém lese Aokigahara, oblíbeném cíli sebevrahů, kam se vydal s partou přátel. Video bylo velmi nevhodné i z toho důvodu, že se Logan začal bavit na účet oběšených. Nyní je smazáno, ale petice požadující úplné vymazání Loganova účtu mezitím nasbírala tisíce podpisů.

 

YouTube se tímto krokem snaží i o to, aby se podobně extrémní obsah omezil, zejména mezi začínajícími youtubery, kteří prahnou po senzacích (snad i za každou cenu).

 

Další kontroverzní situace pak nastala v souvislosti s přehráváním politických videí ve Velké Británii. Čas vyhrazený pro reklamní kampaň britské vlády se díky automatickému nastavení objevoval i u obsahu přidaných na YouTube politickými radikály.

 

A jak se k celé věci vyjadřuje samotný YouTube? „Většina tu stejně nevydělává.“

V partnerském programu bude moci zůstat jen velmi omezený počet kanálů. Jak ale tvrdí oficiální statistiky serveru Youtube.com, drtivá většina (99 %) získala z videí nižší částku než sto dolarů ročně. Devět z deseti uživatelů pak mělo příjem ještě mnohem menší, měsíčně nezískali ani dva a půl dolaru. A uznejme, že zhruba padesát korun českých (či dvě eura) měsíčně není ani solidní kapesné pro studenty středních škol…

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Populárních lidí se podobná kritéria skoro nedotknou, jen v českých nebo slovenských podmínkách funguje takto celá řada internetových celebrit. Studenty nebo obecně mladé lidi jdoucí za svým snem jistě nic nezastaví, YouTube jim zkrátka jen klade mantinely pro přivýdělek. Dá se ale očekávat, že řada kanálů na tomto serveru prostě zanikne a dramaticky se sníží obsah.

Společnost Google pak také přislíbila rozsáhlejší kontrolu obsahu než doposud, což platí i pro reklamní spoty. Co všechno ale změna pravidel užívání YouTube přinese do budoucna?

 

Zdroj informací

http://fullsync.co.uk/youtube-drastically-changes-its-partner-policy

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Už jste někdy přišli do kontaktu s tímto způsobem výdělku? Jaký je váš názor na tuto novinku, co si o tom myslíte? Napište do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply