Recenze na vyroba-ozdob.webnode.cz od D.M.K. Company spol.

Nabídka manuální práce od firmy D.M.K Company spol s.r.o.

Upozornili jste mě na další společnost, která dle vašeho popisu předstírá, že je zaměstnavatel a nabízí zájemcům o manuální práci z domova dohodu o provedení práce. Jde o firmu D.M.K. Company spol. s r.o., která vlastní hned několik webových stránek. Mezi ně patří i stránky dmk-company.cz, která láká běžné lidi na různé manuální práce typu výroba dekorativních ozdob, administrativa z domova a podobně. V této recenzi se na tyto weby podívám trochu blíž a zkusím zjistit, zda nějakou práci firma opravdu nabízí.

 

Podle některých návštěvníků mého webu, kteří mě na tuto firmu upozornili, D.M.K. Company s.r.o údajně jen předstírá, že je zaměstnavatelem a že pod příslibem zaměstnání vybírá od potenciálních zájemců poplatek 900 Kč.

 

Pár informací o společnosti D.M.K. Company spol. s r.o.

Společnost byla založena v roce 2001. Původně se věnovala službám v oblasti administrativní správy, postupem času svou činnost rozšířila na další služby. Dnes se dle oficiální stránky www.dmk-company.cz věnuje několika činnostem včetně nabídky práce z domova, zhodnocování investic, sázkovému poradenství, půjčkám či péče o tělo (hubnutí). To není všechno, služeb je tam od dost víc.

 

Nás samozřejmě zajímá hlavně nabídka manuálních prací.

Jak jsem již zmiňoval v úvodu tohoto článku, firma D.M.K. Company spol. s r.o vlastní několik webů nabízejících manuální práce. Jsou to:

  • prace-na-doma.webnode.cz
  • nabidka-prace.webnode.cz
  • vyroba-ozdob.webnode.cz

 

První web prace-na-doma.webnode.cz je pouze v přípravě a momentálně je jen jakýmsi rozcestníkem k dalším dvěma webům – nabídka-prace.webnode a vyroba-ozdob.webnode. Ty jsou plně funkční a jejich majitel zde nabízí práci z domu. Pojďme si tedy proklepnout tyto dva weby.

 

Rozbor webu nabidka-prace.webnode.cz

Úvodní stránka webu nabidka-prace.webnode.cz, který nabízí administrativně manuální práce z domu.

Na této stránce nabízí firma D.M.K. Company spol. s r.o. administrativní manuální práce. Má jít údajně o velmi jednoduché administrativní činnosti, ale jaké, to se bohužel nedočtete. Píší pouze to, že půjde o práci na tabletu, mobilu nebo PC, ale co bude konkrétně náplní vaší práce, nezjistíte.

Zájemce o práci se musí zaregistrovat prostřednictvím jejich kontaktního formuláře a vyplnit údaje. Následně má společnost poslat na vámi uvedenou adresu materiál potřebný k práci a také smlouvu. Firma slibuje, že od vás zhotovenou práci odebere a zaplatí.

 

Já osobně nikdy nepochopím, jak se někdo může tvářit, že nabízí lidem práci a že ji i zaplatí, když není schopen investovat 250 Kč ročně na zakoupení domény. Už jen tento fakt ve mně vzbuzuje nedůvěru vůči této společnosti a jejich nabídce.

Pokud se podíváte na URL adresu webu nabidka-prace.webnode.cz, uvidíte, že firma používá k náboru lidí doménu 3. řádu, která je zdarma. Takovou stránku si může založit skutečně kdokoli, aniž by investoval jedinou korunu. Přitom stačí zaplatit zmíněných 250 Kč, aby si zakoupil doménu 2. řádu – nabidka-prace.cz (bez nápisu webnode) a určitě by to vypadalo seriózněji.

 

Nabízet práci a výdělek lidem z webové stránky vytvořené zdarma je zvláštní. Jak chtějí platit peníze zaměstnancům, když zjevně nemají 250 Kč na zakoupení domény?

 

Další podezřelá věc, firma píše na své stránce toto:

 

Jakmile přebereš zaslaný balík s materiálem, smlouvami a zkontroluješ, zda je nabídka práce v pořádku a zašleš nám zpět podepsané smlouvy, tedy „Dohody o provedení práce“ k vybraným činnostem, můžeš začít ihned pracovat a vydělávat.

 

Čili smlouvu i s materiálem dostanete až po zaplacení vstupního poplatku. Na stránce to sice nepíší, ale jak to již při podobných nabídkách bývá, za takový balíček zaplatíte (o jakou částku jde, se mi zjistit nepodařilo). Pokud zjistíte, že vám nabídka nevyhovuje a smlouvu nepodepíšete, kdo ví, zda vám peníze vrátí. Na stránce nejsou žádné obchodní podmínky ani popis, jak firma řeší reklamace. Je to tedy velmi nevýhodné, de facto „kupujete zajíce v pytli“.

 

Pokud máte o jejich nabídku práce skutečný zájem a oni skutečně hledají nějaké pracovníky, ať vám nejdříve pošlou smlouvu k prostudování, abyste například zjistili, za jakých podmínek od vás odkoupí zhotovenou práci (materiál na práci zatím nemusejí posílat, pošlou ho, až když se dohodnete). Tak je to výhodné pro obě strany. Pokud nebudou souhlasit, dejte od toho ruce pryč, zřejmě něco skrývají.

 

Neboť takto jim pošlete peníze dopředu a ve smlouvě později zjistíte, že od vás ty výrobky buď neodkoupí (ve většině podobných případech si zhotovené výrobky musí pracovníci prodat sami), nebo je odkoupí za podmínek, které bude těžké splnit.

 

Pokud se vám smlouva bude zamlouvat, pošlou vám pak materiál a vy jim za to zaplatíte. Sice jsem odpůrce jakýchkoliv vstupních poplatků, ale rozhodně by to byla lepší varianta, než platit dopředu, když nevíte, co vám vůbec v tom vstupním balíčku pošlou…

 

Rozbor stránky vyroba-ozdob.webnode.cz

Úvodní stránka webu vyroba-ozdob.webnode.cz, který nabízí ruční domácí práce typu výroba ozdob a podobně.

Druhou stránkou od společnosti D.M.K. Company spol. s r.o. je vyroba-ozdob.webnode.cz, která se věnuje výrobě a prodeji dekorativních ozdob, tj. vánoční, sváteční a narozeninové ozdoby a dalším ručním domácím pracím.

 

Tato stránka vypadá o něco serióznější, je propracovanější, ale stejně jako v prvním případě, ani zde nepochopím, proč si firma nezakoupí doménu 2. řádu (bez webnode). Stojí to cca 250 Kč ročně.

Druhá věc, která ve mně budí nedůvěru, je absence obchodních podmínek a ochrana osobních údajů. Tyto věci by měla mít na webu každá seriózní firma.

 

Princip spolupráce je stejný, jako u webu nabidka-prace.webnode.cz. Pokud máte zájem, musíte vyplnit kontaktní formulář i s osobními údaji. Oni vám pak na adresu pošlou balíček s materiálem a smlouvou za který zaplatíte 900 Kč. Firma tvrdí, že registrační poplatek je vratný, jakmile zkompletujete prvních 5 sad ozdob.

 

Firma D.M.K. Company spol. s r.o. obhajuje vstupní poplatek 900 Kč tím, že pracovní materiál, který posílají ve vstupním balíčku je drahý a nebudou ho posílat zdarma. Protože většina lidí si práci rozmyslí a materiál jim zpět nepošle. A takto firma utrpí ztráty, neboť musí platit za materiál, poštovné a podobně.

 

I v případě stránky vyroba-ozdob.webnode.cz bych od firmy žádal, aby nejdříve poslali smlouvu a vysvětlili, za jakých podmínek budou odkupovat zhotovenou práci. Protože, jak na své stránce píší:

 

Jednotlivá práce je proplácena pokaždé, jakmile ji dokončíš, odevzdáš a projde kontrolou. Pokud výrobky kontrolou neprojdou, neboj se, nic se neděje. Nikdo učený z nebe nespadl. Vše se dá snadno opravit! Někomu jde práce od ruky rychleji, někomu pomaleji. Nemůžeme Ti proto přesně zaručit, kolik si vyděláš a jak ti práce půjde, to snad chápeš.

 

Upozorňuji především na výraz „projde kontrolou“ a také konec věty, kde píší, že vám nezaručují kolik a zda vůbec vyděláte.

 

Taková hypotetická otázka, co když ty sady ozdob, které zhotovíte, od vás neodkoupí? Co když řeknou, že to nevypadá podle jejich představ a zhotovenou práci vám pošlou zpět?

On to může být docela dobrý byznys. Vyberou od každého zájemce 900 Kč za vstupní balíček. V něm pošlou materiál v hodnotě pár desítek Kč – lepidlo, papír a pár dalších věcí. A následně, když jim pošlete zhotovenou práci k proplacení, řeknou, že výrobky neprošly kontrolou a budou vám to stále posílat zpět (poštovné zaplatíte vy!).

 

Přesně tak to funguje u většiny podobných firem, které nabízejí manuální práci z domova – lepení obálek, skládání propisek, kompletování různých výrobků a podobně.

 

Nedávno jsem napsal recenzi na web vyroba-predmetu.cz, kde samotní pracovníci uvedli, že jejich zhotovená práce byla dokonce kvalitnější, než originál v brožuře. Peníze za práci nedostali, neboť podle firmy neprošly kontrolou kvality.

Do diskuse zmíněného článku napsal jeden návštěvník toto:

 

Stranka vyroba-predmetu.cz. Jsou to podvodníci, nechal jsem se nachytat. Knižečky vám zašlou zpět s papírem kde vám říkají co máte špatně. Popis sestavení knihy je velice špatně čitelný a schválně vám nepošlou ani jednu vzorovou knížečku, aby vám mohli knihy zasílat zpět z důvodu proč vám to neproplatit. Pošlete tam 1700 Kč a oni už to mají dobře sestavený ve smlouvě aby na ně nikdo nemohl. Prachsprostý podvodníci!!!

 

Pár slov na závěr

Samozřejmě netvrdím, že to takto funguje i v případě stránky vyroba-ozdob.webnode.cz.

Také netvrdím, že jde o podvod, ale podmínky, které si určuje tato firma, jsou pro zájemce o práci velmi nevýhodné.

Rozhodně nedoporučuji platit dopředu. Zkuste se s firmou dohodnout, aby vám nejprve poslali smlouvu (bez pracovního materiálu) a vysvětlili podmínky spolupráce. Pokud skutečně hledají nějaké pracovníky a nechtějí pouze okrádat na poplatcích za vstupní balíčky, tak by to pro ně neměl být problém. V opačném případě od toho dejte ruce pryč.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Máte sami nějaké zkušenosti s některou z uvedených stránek? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply