BeReal Estate – skutečně jde o pronájem nemovitosti?

Je pronájem nemovitostí firmou Bereal skutečný nebo jde o podvod?

Každý z nás už určitě slyšel o takzvaných zázračných online firmách, které slibují výdělky nicneděláním. Investujte, kupte podíly či akcie nebo zaplaťte členský poplatek a peníze se vám začnou jen tak sypat. V některých výjimečných případech to takto může skutečně být, ale funguje to takto ideálně také u investičního byznysu BeReal Estate? Recenzi na tuto firmu jsem se rozhodl napsat proto, že i když byla zaregistrovaná jen přednedávnem, 16. srpna 2016, v poslední době se začíná těšit velké popularitě.

 

Co najdete v tomto článku?

Informace, které vám tato recenze přinese, zahrnují popis firmy a produktů, které nabízí, přiblížím vám také způsob, jakým funguje jejich systém. Na závěr napíšu na Bereal svůj názor a pár důvodů, proč byste měli dát od investování do tohoto projektu ruce pryč.

 

Co je BeReal Estate a kdo za tím stojí?

Jde o relativně nový projekt, který byl oficiálně spuštěný v březnu 2017. Do té doby běžel jen formou prelauch (předstartovací fáze). Samotný název projektu – Bereal Estate – napovídá, že jde o investiční projekt, který se věnuje pronájmu nemovitostí v lukrativních a žádaných destinacích. Firma nabízí spoluúčast na pronájmu, čili zájemci mohou investovat do tohoto projektu, za což jim firma slibuje roční výnos 30 až 45 % .

 

Jak to u podobných internetových projektů obvykle bývá, ani na oficiální stránce BeReal Estate nenajdeme mnoho informací o majiteli nebo provozovateli stránky. Po delším pátraní byste se nakonec dopracovali ke třem adresám, na kterých firma údajně sídlí, a to v Bulharsku, Holandsku a Británii. Anglickou adresu však vlastní společnost London Presence, která se specializuje na prodej virtuálních adres. Po delším pátraní se také holandská a bulharská adresa jeví jako virtuální. Jak jsem na to přišel? Zjistíte to tak, že když si zadáte do google vyhledávače dotyčnou adresu, vyhodí vám x dalších firem, které mají na dané adrese sídlit. Na základě výše uvedeného se dá předpokládat, že firma nemá žádné fyzické sídlo, což rozhodně nepřispívá serióznosti tohoto investičního projektu.

 

Kompenzační plán pro Bereal, jak to vlastně funguje?

Jak už bylo zmíněno výše, BeReal Estate poskytuje svým partnerům/investorům speciální způsob výdělku ve formě investic do nemovitostí. Kompenzační plán tedy spočívá ve formě roční ROI Return on Investment, čili na ziskovosti investic. Abyste však k takovému výdělku přišli, musíte nejdříve investovat (předtím, než to uděláte, však dočtěte tento článek do konce :-)). Partneři jsou požádáni vybrat si libovolný investiční balíček a zaplatit požadovanou sumu. Minimální možná investice je 500€, přičemž ceny balíčků stoupají až k závratným 28 000€. Někde se zmiňují, že je dokonce možné investovat až neskutečných 84 000€!

 

Společnost údajně používá tyto vaše investované peníze k dlouhodobému pronájmu apartmánů za velkoobchodní ceny a následně tyto apartmány pronajímá zákazníkům krátkodobě za maloobchodní ceny.

 

Příklad pro lepší pochopení: Bereal Estate si pronajme nějaký apartmán na dva roky a následně bude tento apartmán pronajímat zákazníkům krátkodobě za mnohem vyšší ceny. Takovýmto způsobem má společnost generovat zisky, ze kterých vám potom přísluší výnos 30 až 45 %.  

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Registrovaní partneři si mohou vybrat z různých úrovní nemovitostí, do kterých chtějí investovat.

 • Pokoj: investice 500 eur – zisk ROI 650 eur,
 • Studio: investice 1500 eur – zisk ROI 1950 eur,
 • Jedna ložnice: investice 3000 eur – zisk ROI 3900 eur,
 • Dvě ložnice: investice 7000 eur – zisk ROI 9100 eur,
 • Ateliér: investice 14000 eur – zisk ROI 18200 eur,
 • Vila: investice 28000 eur – zisk ROI 36400 eur,

 

Jak má údajně fungovat investiční společnost Bereal Estate.

 

Také je vhodné připomenout, že ROI je zasílána členům týdně. Avšak nesmíme zapomenout podotknout, že investoři jsou povinni každých 365 dní svou částku, kterou na začátku vložili, reinvestovat, teda vložit znovu, protože doba platnosti balíčků je jeden rok.

 

Jen tak mimochodem: reinvestice je jednou z nejlepších metod, jak udržet peníze v systému, a tím pádem udržet Ponziho schéma v provozu co nejdéle.

 

Kolik stojí členství?

Jak můžete vydedukovat z předešlých řádků, minimum na členství v BeReal je 500 €, což je nejnižší investice do nejmenší nemovitosti. Nejvíce můžete investovat 84000 €, avšak při této investici není známé, jaký bude váš výdělek.

Taktéž je možné zaregistrovat se zadarmo, ale v tomto případě si můžete vydělat jen doporučením, resp. taháním nových investorů/partnerů do tohoto projektu.

 

Jaké zhodnocení a provize za doporučení nabízí Bereal Estate?

Základní roční zhodnocení je 30 %  (pokud do systému nikoho nepřivedete). Partneři, kteří Bereal doporučí aspoň dvěma lidem, a ti si taktéž zakoupí nějaký balíček, dostanou 35% výnos. Pokud i oni přivedou do systému po dvou partnerech, stoupne výška výnosu na 45 %.

 

Pár důvodů, proč tomuto online byznysu nevěřím

Ať už čtete tento článek s jasným cílem nebo jen ze zajímavosti, co to BeReal Estate vlastně je, nejvíce vás asi zajímá, jestli jde o seriózní byznys nebo obyčejný podvod. Na tuto otázku 100% odpověď v tomto článku nedostanete, ale na následujících řádcích bych mohl popsat aspoň pár indícií, které by vám mohly dopomoci při rozhodování (za předpokladu, že se rozhodujete, jestli do tohoto projektu investovat nebo dát ruce pryč).

 

1. Majitel a vlastník domény je nejasný

Jak už bylo řečeno výše v kapitole „Co je BeReal Estate a kdo za tím stojí“ na oficiální stránce mnoho informací o společnosti nenajdeme. Jsou tam uvedené tři adresy, které se po delším pátrání jeví jako virtuální. Není tedy jasné, jestli má firma vůbec nějaké fyzické sídlo.

Stejně tak se zapotíte také při snaze najít majitele webové stránky. Při podrobnějším pátrání zjistíte, že stránku provozuje společnost BeReal.Holding LTD.

Vedení firmy má údajně na starosti Noel Farrugia a Jelena Sladojevic. Jiné zdroje uvádí taktéž několik Slovinců (Klemen Nicoletti, Luka Lah, Alan Amadej Eferl).

 

Další zajímavostí je také to, že největší aktivitu podle žebříčku Alexa hlásí stránka v Německu (37 %), Indii (17 %) a Slovensku (11 %)! Je tedy možné (nemusí to tak být), že administrátoři společnosti Bereal řídí  firmu z jedné z těchto tří zemí.

 

2. Za projektem stojí zřejmě osoby, které už v minulosti podváděly

Většina osob zmíněných v bodu 1 byla v minulosti spojená s dalším pochybným projektem Coinspace. Mělo jít o investice do nově vznikající kryptoměny S-coin, přičemž majitelé projektu garantovali investorům 50% výnosy.

Taktéž v Česku a na Slovensku propagují Bereal Estate lidé, kteří byli v minulosti zapojeni ve vícero podvodech, vzpomenu opět Coinspace, dále Kairos Technologies a Recyclix.

 

3. Nemají licenci na poskytování investičních služeb

Na to, aby mohla společnost Bereal Estate poskytovat investiční služby v ČR, potřebují mít od ČNB (Česká národní banka) licence na provozování takovéto činnosti. Ověřit si to můžete sami na stránce http://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/seznamy/index.html. Já jsem tam společnost Bereal Estate nenašel.

 

4. Návratnost investic je až příliš dobrá na to, aby byla pravdivá

Podle BeReal Estate je společnost schopná:

 

 “získat skvělé zisky z dlouhodobého pronájmu nemovitostí, a to až 1000 $ za měsíc na základě vložení, které pronajímáme. A pronájem toho stejného majetku krátkodobě za 2000 $ měsíčně, abyste dosáhli skvělých výnosů.“

 

Neexistuje však žádný důkaz o tom, že tato aktivita skutečně probíhá. Jak už bylo řečeno výše, společnost nemá povolení, resp. licenci na poskytování investičních služeb v Česku (obdobně to bude předpokládám také v dalších zemích, ve kterých Bereal Estate působí). Tím pádem usuzuji, že Bereal není pod žádným dohledem/regulací, a tedy není možné dokázat ani vyvrátit, že by skutečně zhodnocovali peníze investorů pronajímáním nemovitostí.

Jediným zdrojem příjmů firmy Bereal, který je lehce viditelný, je podíl přidružených investic od registrovaných členů. A je více než pravděpodobné, že právě tyto finanční prostředky jsou potom použité na splacení návratnosti investic ROI, které se nabízí lidem. A jako výsledek toho si můžete lehce zkonstruovat nelegální finanční hru – Ponziho schema/pyramidu.

 

5. Na co potřebuje firma partnery, když dokáže generovat 30 až 45 %?

To platí také pro ostatní internetové projekty, jako Kairos Technologies, Recyclix, Coinspace a podobné. Pokud někdo dokáže garantovat ročně až 45% zisk, na co k tomu proboha potřebuje peníze od jiných lidí? Vždyť si může zajít do banky, půjčit si nějakou sumu peněz a následně je zhodnotit. Celý výnos zůstane jen firmě.

 

Můj názor

Na základě výše uvedených pochybností a mých čtyřletých zkušeností s podobnými projekty se domnívám, že k žádnému zhodnocování nemovitosti nedochází, ve skutečnosti vydělává firma na prodeji balíčků a tyto peníze následně přerozděluje do pyramidy.

Všechny společnosti, které nabízí nadstandardní výnosy, se později ukázaly jako podvodná Ponziho schémata. Když nastal pokles náboru a investičních aktivit, byly nucené zavřít svoje dveře a ukončit všechny „obchodní operace“. V tom okamžiku administrátoři zmizeli s většinou finančních prostředků, které byly investované, z povrchu zemského, zatímco všichni ostatní skončili s obrovskými ztrátami. Tedy skoro všichni. Někteří, hlavně ti na vrcholu, kteří přišli mezi prvními, si něco určitě odnesli. Zpočátku každá taková firma opravdu vyplatí některým členům, aby působila reálně a legálně.

 

Mohlo by vás zajímat:

Co jsou to pyramidové hry a jak fungují – v článku se věnuji pyramidovým hrám a Ponziho schématům, abyste se do budoucna uměli podobným podvodům vyhnout. Najdete tam i praktické příklady, jak tyto systémy fungují.

 

Pár slov na závěr

Tak si to pojďme shrnout. Jde o mladou a neznámou firmu s nejasným majitelem a pravděpodobně virtuální adresou. Za Bereal Estate stojí lidé, kteří v minulosti už nějaké podvody dělali. Nejsou držiteli žádných investičních licencí a předpokládám, že nad nimi nemá nikdo žádný dohled. Tím pádem se můžeme jen domnívat, jestli skutečně dochází ke zhodnocování peněz investorů pronajímáním nemovitostí. Sami uznejte, že Bereal působí spíš nedůvěryhodně a ne jako seriózní investiční společnost.

Nyní otázka – jste ochotní svěřit své peníze lidem, o kterých nic nevíte, jen proto, že vám slibují pohádkové zisky nicneděláním? Odpověď nechám na vás :-). Doufám, že vám tato má recenze posloužila a získali jste důležité informace, které se dají v češtině o této firmě jen velmi těžko sehnat. 

 

Mohlo by vás zajímat:

7 způsobů, jak rozeznat seriózní investici od finančního podvodu – v článku si můžete přečíst základní rozdíly mezi seriózními investicemi a pyramidovými podvody.

 

Informace jsem částečně čerpal z anglické stránky http://behindmlm/mlm-reviews/bereal-estate-review-reselling-property-130-annual-roi/.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Přišli jste již někdy do kontaktu se společnosti Bereal Estate? Potěšíte mě, pokud do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

49 Responses to “BeReal Estate – skutečně jde o pronájem nemovitosti?”

 1. Michal napsal:

  Víte někdo jak to z be real vypadá?Ti kdo do toho vložili nějaké prostředky tak je aspoň dostanou zpet?A nebo šlo celou dobu o podvod a peníze jsou nenávratně pryč?

  • PONZI napsal:

   …ako to vypada??? islo celu dobu o podvod??? …to je nejaky vtip? ved o tom je clanok aj komentare……….peniaze si chod pytat od ludi co ta do toho naviedli…………poslal si peniaze schrankovej firme ktora ma zakladne imanie 1 euro a konatelom je Jelena Sladojevic…chod si od nej pytat peniaze 🙂

   • jarosro napsal:

    Ak nájde tohto bieleho koňa ?

   • Michal napsal:

    tak za 1.pokud by to takový podvod byl proč už není medializovany že šlo o pěkný podvod?2.proč se tady neobjeví tedy nějaké hromadné žaloby na lidi , kteří to rozjeli?..nic z toho tady není..

    • Admin napsal:

     To jsou dva nejabsurdnější argumenty co jsem kdy slyšel. Horší je už jen snad „vyplácejí, takže to nemůže být podvod“.

    • PONZI napsal:

     1. momentalne existuju dalsie stovky az tisice uplne identickych podvodov ako bol Bereal iba s inou rozpravkou v pozadi………….media o to zaujem nemaju a ani mat nebudu…….keby sa mal medializovat kazdy podvod tak v mediach nie je nic ine iba podvody 24 hodin denne………

     2. policia taketo trestne oznamenia vacsinou odmieta z dovodu, ze stat nikoho pred hlupostou neochrani – v pripade Bereal Estate ludia posielali dobrovolne svoje vlastne peniaze na neznamy ucet schrankovej firme – neznamej osobe – biely kon Jelena Sladojevic………..ak je niekto takto sprosty tak musi znasat nasledky v podobe straty celej investicie……..spolocnost ani len nemala povolenie na poskytovanie investicnych sluzieb……….je to asi ako keby ludia hadzu penize priamo do kosa………

     3. propagator tohto podvodu Adam Janecko sam potvrdil, ze sa jednalo o podvod…………….tvrdi, ze bol sam oklamany vedenim spolocnosti………….

     4. poloz si otazku, kto ti bude toto na slovensku vysetrovat??? kto???????? anglicka schrankova firma – konatel je neznama zena z bosny a hercegoviny – zakladne imanie spolocnosti je 1 euro………………

    • Michal napsal:

     Není spíš více absurdní si myslet, že pokud někdo přijde o peníze, zda tu krádež nenahlasí nebo teda spíše ten podvod??Nitek k be real bylo více a propagatorů také, a myslím si že u jednoho obviněného by to neskončilo.a jen tak v dnešní době jde vysledovat kam a jaké platby chodily at už to je v zahraničí nebo tady.

    • jarosro napsal:

     ?? A to majú žalovať imaginarného bieleho koňa,čo stál oficiálne vo vedení firmy ?Pravý organizátory sú v pozadí za oponou.Média sa toho chytia,keď je podvod dávno mŕtvy,keď funguje tak všetci hrajú mŕtve chrobáka.

    • michal napsal:

     Pořád, ale lepší to jen zkusit než to vzdat úplně.Takhle lepší to zkusit, a co , když to nedopadne nedopadne.Ale pořád lepší než říct kašlu na to at si ty prachy nechají..

    • jarosro napsal:

     Už vidím,ako niekto podá žalobu a je mu jedno,či mu zmrd vráti peniaze,ktoré mu súd prizná.To by musela byť riadna flegmatická nášivka ?

    • michal napsal:

     Tak tohle je spíš čisté bláznoství co píšete..Tady třeba ani nepujde o to že někdo ty peníze vratí,ale spíš, že se teda ukáže kdo všechno klamal a jak manipuloval.Jako čím se budou chtít ty lidi obhájit čím??Odsoudit je nemusí ale dostanou už škraloup..

    • jarosro napsal:

     Jediné riešenie je leadrov hodiť polícií a nech si ich riešia.Mnohý sú už známe esá v podvodoch ako je napr. Adam Janečko.To by ale museli policajti (aj v ČR ) mať aspoň záujem riešiť to za horúca,keď im to niekto aj oznámi a robiť,to čo majú.Preto sa tak darí takýmto podvodníkom.

    • PONZI napsal:

     „Takhle lepší to zkusit, a co , když to nedopadne nedopadne.Ale pořád lepší než říct kašlu na to at si ty prachy nechají..“ – akurat ze sudny spor bude stat tisice eur…………………….takze to nie je iba o tom ze ludia na to kaslu………………..

    • peter napsal:

     Záleží kdo ten podmět podá k trestnímu stíhání.je možná hromadná žaloba jako to třeba bylo u Kairos.A náklady, které s tím jsou spojené hradí ta strana, která by ten spor prohrála.Spíš je víc zajímavé čím se chtějí ty lidi hájit, tím jak úmyslně lhali..

    • Tom napsal:

     Zravím, už jste někdo řešil ten problém?dal jste někdo nějaké oznamení?

 2. jano napsal:

  Adam adam nepoucis sa. Vylejes si tu srdce a popritom ospevujes crypton digital na youtube ktory tiez funguje na naboroch novych ludi ktory si za poplatok kupia udajne kryptomeny popripade taziace stroje…

 3. Adam Janecko napsal:

  Caute, takze pise vam priamo Adam Janecko, nakolko mi kamos poslal tento clanok ze sa tu spomina moje meno a ze som hlavny promoter berealu (zistili ste asi tak ze som robil informacny web o bereale).

  Tak vam teraz napisem ako to bolo, aby ste sa poucili na mojich chybach, vyhli ste sa podobnym veciam v buducnosti a zistili ako to naozaj bolo. Ja uz v tomto nemam co stratit tak to napisem narovinu.

  Som asi jediny, kto robil bereal (z 10 000 ludi) a kto to ide komentovat, takze vopred si vyprosim hejty, mohol som to vypnut a robit sa ze o nicom neviem ako ostatni. No ja sa k tomu staviam cestne a chcem to uviest na pravu mieru.

  Zacnem minulostou a spominanymi projektami kairos a recyclix (ktore su len 2 z tisicok podobnych projektov ktore boli su aj budu).

  Mal som 18 rokov a na internete som narazil na kairos, ktory ponukal peniaze za to ze mu prenajmete svoj PC. Prislo mi to ako dobry napad a ako stredoskolak som sa do toho pustil. Po roku prestali vyplacat. Mal som tam 7 ludi, z toho 6 sa registrovali hned na zaciatku, takze len jeden clovek prisiel asi o 100€, no to sme si vyriesili. Nic velke sa nestalo, takze to riesit nebudeme.

  Pol roka na to ma kamos z futbalu oslovil s projektom recyclix, farma kde recyklovali odpad, vy ste odpad nakupili, oni ho zrecyklovali, predali a podelili ste sa o zisk. Bol som realne v tej recyklacnej fabrike, bolo to realne, pustil som sa do toho. Velmi sa mi to zapacilo. Odporucil som to 6 kamaratom a asi 3 cuzdi ludia sa pridali na zaklade mojho webu kde som o tom pisal ako zaujimavy sposob ako ja zarabam. Po roku tiez prestali vyplacat, no nastastie vacsine sa tiez vklad stihol vratit, pretoze sa registrovali na zaciatku, neboli tam tiez ziadne velke skody, skor sme to brali ako loteriu a ako mladi chlapci sme skusali spekulativne moznosti investovania. Povedal som si ze uz na tieto projekty kaslem.

  Rok na to mi ponukli uplne ini ludia bereal. Odmietol som, lebo som s podobnymi biznismi nemal dobre skusenosti. No pridali sa tam vsetci kamarati bezomna, zacali o tom vsade hovorit, ukazovat svoje apartmany, kupovali si nove auta… tak som si povedal ok, do tretice to vyde. Pridam sa aj ja. Nemozem sa len pozerat ked kazdy marketer tam zaraba a ja pozeram ci si kupim chlieb za 1€ alebo 1,2€.

  Kedze som mal prazdny web topinvesticia.sk, ktory mi ostal po recyclixe, prislo mi ako vhodny sposob napisat tam recenziu na bereal, nakolko ten projekt vyzeral velmi dobre a v tej dobe by som nevahal si nanho aj pozicat. Vsetko bolo max. transparentne, osobne som aj apartmany berealu navstivil.

  Urobil som web, par ludi ho naslo a za pol roka som mal pod sebou 14 ludi. Ano iba 14, nebol som ziaden hlavny promoter, ktory to vo velkom propagoval, ako o mne pisete. Boli tu lidri, ktori pod sebou mali 5000 ludi, takze ked o niekom chce niekto pisat ako o podvodnikovi a hlavnom promoterovi, ci majitelovi, nech si zisti kto organizoval prednasky, eventy a kto rozbehol celu europu. Ja so svojimi 14 ludmi som to teda urcite nebol a taketo tvrdenia si vyprosim. Boli tu ludia ktori registrovali 14 ludi denne. Jedine co som urobil je podporny web ktory vyuzivali vsetci (tym som sa asi preslavil). No weby som robil aj budem robit, na tom nie je nic zle.

  Podme dalej. Bereal bol fajn, no nechcel som to viac robit, rozbiehal som eshop s kavou + velkoobchod, do toho som dal vsetky prachy a cas. Web som chcel zmazat a bereal brat uz len ako pasivny prijem, no dostal som ponuku, ze ini lidri ho chcu. Tak asi v lete 2017 web prebrali ini ludia ktori bereal robili aj nadalej, ja som sa venoval svojim veciam.

  Zial, bereal prestal vyplacat a kto je najhorsi ? No Adam, ktory robil web s navstevnostou 4 ludi denne a napisal o tom kladnu recenziu a mal pod sebou 14 ludi. Aj to uz mu pol roka web nepatril. Aj keby som ten web nemal a neexistoval som, bereal by tu bol, akurat by v nom bolo o 14 ludi menej, co je oproti celkovemu poctu asi 10000 ludi nic. Takze nadavat mozte namna kolko chcete, tisicky ludi okradla parta ktora sa spomina v clanku a ktori to cele vymysleli a oklamali mna aj vas.

  Nechcem teraz pisat ze som nevinny, no kazdy kto ide niekde investovat si musi prejst riziko. Aj na tom svojom webe som na zaver napisal ze treba ratat s rizikom. Ked pojdete do stavkovej kancelarie si na niekoho stavit, no on prehraje, tiez nezacnete neznasat kamarara ktory vam dal tip na ten zapas a nepojdete podpalit majitela stavkovej kancelarie. Kazdy ma svoj rozum a kto v bereale prisiel o peniaze, moze za to sam. Zial aj ja som tam prisiel o peniaze, tiez som bol hlupy, dodnes mi firma dlzi peniaze. No nevinim svojho sponzora ktory mi to ukazal a registroval ma, ale jedine sam seba. A to by si mal kazdy uvedomit. Aj ked samozrejme najjednoduchsie je obvinit kamosa ktory vam to ukazal alebo niekoho kto o tom pisal na nete.

  Ja som s podobnymi projektami skoncil a uz o nicom takom nechcem ani pocut, ak vam mam poradit, dajte si na podobne veci pozor. A ak ste webovy vyvojar ako ja, dajte si pozor pre aku firmu robite web a o akej firme pisete recenzie nakolko budete za najvacsieho podvodnika, pricom hlavni podvodnici su majitelia, ktori mi dodnes dlzia peniaze !

  Cakam teraz komenty kde mi budete nadavat do podvodnikov a pod,, no svoj nazor a pohlad zo zakulisia som uz napisal, prisiel som tam o dost penazi, takze na to reagovat nebudem a dufam ze som aspon par ludom pomohol objasnit celu situaciu.

  Zivot ide dalej… bohatsi mozno nie sme, ale mudrejsi urcite

  • Tomáš napsal:

   Adame Janečko!
   Ty pohádky o tom, že jsi psal e-booky, dělal stránky TopInvestice . sk, pracoval na SEO těch stránek… a po všem tom úsilí se toho nakonec chytlo jen 14 lidí – to si nech pro větší než běžné hlupáky. Tady ti to nikdo nevěří, tak proč ztrácíš čas psaním těchhle nesmyslů?

   Fakt je ten, že u za časů Kairosu jsi dostával ve fórech (SEOeffect) jasnou nakládačku a dost pádných důkazů, že je to podvod. A ty jsi pokračoval v propagaci. Podvod padl tak jsi šel do dalšího podvodu. A pak do dalšího. Ty vlastně nic jiného než propagovat podvody nedovedeš. Jsi buď úplný hlupák, nebo pěkný šmejd. Pro mne ale jasně to druhé – nevěřím, že člověk natolik počítačově gramotný, že je schopný spustit vlastní webové stránky… si nedokázal spočítat a zjistit, že Kairos je nesmysl. A už vůbec ne, když mu někdo důkazy o jeho nesmyslnosti strčil až pod nos.
   Ne… tys přišel na to, že nejrychlejší způsob na vydělání peněz a zajištění líbivého lifestylu… je okrádat hlupáky, případně se navzájem okrádat se šmejdy, jako jsi sám. Jo, jde to tak, ale jen po omezenou dobu. Časem poznáš, jak sis pohnojil život – ale já ti to přeju. 😉

 4. peter napsal:

  New scam organized from bereal.estate people … same tricks … same names … https://www.facebook.com/Estatium.io/

 5. jarosro napsal:

  Mr.Janečko nám zametá stopy po kariére podvodníka.Po kliknutí sa objaví len reklamná plocha na MioWeb,žiadna ponuka na fantastický pasívný príjem ??.

  • PONZI napsal:

   …len akosi nechapem zmysel toho co robi…………….roky propaguje podvody, sam si urobi tisic dokazov, ktore ho usvedcuju z propagovania podvodov a teraz sa ich snazi vymazat? 😀 😀 😀 ………………….neviem kolko ludi je ako ja, ale ja mam ulozene takmer vsetko co ten clovek vypustil do sveta 😀 😀 😀 …………..rok 2018 bude este sranda 😉

 6. DomTom napsal:

  Jeden známý investoval 7.000€ nějaký ten měsíc se mu love vraceli a nakonec mu přestali chodit na účet …

  • Josef napsal:

   Napiš jméno toho nějakého známého. Nebo alespoň důkaz, kterej podpoří tvé tvrzení. Nemáš žádnej *********.
   Já garantuji všem, že společnost si všechny své závazky plní, a bude si je plnit taky v budoucnu.
   Tenhle přízpěvek je sprostá lež a pomluva. Objektivní recenze na společnost je na topinv******.sk
   Všichni zde, co pomlouváte společnost, jste *****.

   EDIT ADMINA – tento příspěvek byl plný urážek, proto jsem ho upravil.

   • jarosro napsal:

    Odkazuješ na stránku podvodníka Janečka,ktorý už má strach nechať zverejnené meno,lebo podviedol veľa ľudí.?? Alexa.com prezradila nulový záujem o BeReal Estate.Tento ponzi skončil ???

   • PONZI napsal:

    😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 …….preco ma spolocnost zakladne imanie 1 euro? preco spolocnost podnika v celej europskej unii nelegalne? preco spolocnost nezverejni vsetky apartmany, do ktorych investor „investuje“? preco je spolocnost registrovana na nedohladatelnu a absolutne neznamu osobu menom Jelena Sladojevic??????? preco ma spolocnost iba virtualne adresy??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 …len potvrdzujes, ze sa jedna podvod 🙂 🙂 🙂 nezabudni si menit IP adresy a dat mi 500 minusovych hodnoteni na moj komentar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ………a ano………..Adam Janecko este zazije zabavu……zmrd!!!!!!!!!!! 🙂

    …web TOPINVESTICIA.SK nie je recenzia na danu spolocnost, ale zaplateny propagacny web plny totalnych nezmyslov 🙂 urobil ho zaplateny marketer zmrd Adam Janecko (klasicky podvodnik propagujuci jeden podvod za druhym – staci trosku googlit :)) – tu mame internetovy archiv 🙂 – https://web.archive.org/web/20170727144936/http://topinvesticia.sk/ ……..ci je to vymyslene bankami, ktore nemaju radi Bereal Estate lebo generuje neskutocne zazracny zisk a ludia, ktori investuju nemusia viac nikdy nic robit? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

    ……………..a teraz ty moj krasny diskutersky pajác!!!!!!!!!! daj nam jeden jediny dokaz toho, ze Bereal Estate nie je podvod 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 …tuto spolocnost sledujem od jej vzniku a zatial nebol ani jeden jediny clovek schopny dokazat ze sa nejedna o podvod……………ked uz sme pri tych tvojich dokazoch 🙂 🙂 🙂 ………………

    ………….ja uz tieto diskusie sledujem cisto zo zvedavosti kam ste vy bezcharakterni odrbavaci schopni zajst – je to celkom zaujimave sledovat 🙂

    …ja mam z vas novodobych internetovych odrbavacov pocit, ze vy ste schopni uz aj vlastnu babku odzadu podrezat pre posrane jedno euro (sorac admin, neviem ci toto su vulgarizmi…no snazim sa krotit…) ………..sa uz trosku zamyslite………….zit sa da aj inak ako odrbavanim vsetkych dookola………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   • PONZI napsal:

    Josef? …inak mas odo mna plusove hodnotenie za koment!!!!!!!!!! uz ich mas 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dobry pocit, ci? …..noze si ich este sam pridaj aspon 40 nech to lepsie vyzera 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  • jarosro napsal:

   Ozve sa na toto niekto z dolných komentov,že je ešte stále BeReal Estate reálny biznis,čo generuje rozprávkový biznis ?

   • PONZI napsal:

    ……………jaro, taketo komenty sem nepatria………….mas tu 8 minusovych hodnoteni!!! no ze sa nehanbis jaro!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 …sorac, ale ja uz nemozem z tych magorov………….. 😀 😀 😀 ….je to ako ked sa male deticky zatnu, kopu nozickami a placu 😀 😀 😀

 7. PONZI napsal:

  …………je velmi vtipne sledovat ako tu niekto pridava fiktivne „minusky“ ku komentarom – pravdepodobne jedna a ta ista osoba, ktora si iba meni IP adresu cez proxy server 😀 😀 😀 …………….ani jeden z komentarov neobsahuje ziadny logicky protiargument k informaciam z clanku………….tieto falosne trapne „minusky“ zas iba potvrdzuju „serioznost“ projektu Bereal Estate a ukazuju aky „seriozni“ a „inteligentni“ ludia sa za tento projekt biju……………… 🙂 🙂 🙂

  • PONZI napsal:

   …dakujem Adam Janecko (alebo jeho poskok) za potvrdenie toho co som napisal –
   „………….tieto falosne trapne “minusky” zas iba potvrdzuju “serioznost” projektu Bereal Estate a ukazuju aky “seriozni” a “inteligentni” ludia sa za tento projekt biju………………“ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 8. PONZI napsal:

  1. spolocnost Bereal.Holding LTD je anglicka schrankova firma + dalsie dve virtualne adresy v Holandsku a Bulharsku

  2. zakladne imanie spolocnosti = 1 euro

  3. jedinym konatelom spolocnosti je Jelena Sladojevic (biely kon – o tejto osobe nie je mozne zistit absolutne nic…preco asi? :))

  4. spolocnost nema licenciu na poskytovanie alebo sprostredkovanie investicnych sluzieb v ziadnom state EU – to znamane, ze od vzniku spolocnosti az po dnesny den podnika v celej EU nelegalne!!!

  5. v pozadi firmy sa objavuju podvodnici ktori stali v pozadi podvodu coinspace

  6. „vyplacaju, funguje to, nie je to podvod“ – je najcastejsi argument vsetkych podvodnikov alebo obhajcov tychto podvodov………no vypovedna hodnota tohto tvrdenia je nula, pretoze kazda pyramidove alebo ponziho schema zo zaciatku vyplaca vsetkych – je to predsa zakladna pointa sirenia podvodu!

  ……………….BEREAL ESTATE je dalsi podvod ako cez kopirak……………nevidi to iba ten kto to vidiet nechce (podvodnik) alebo uplny hlupak, ktory nedokaze chapat ani zakladne suvislosti……………….

  ………………….ktokolvek by chcel oponovat mojmu komentaru – rad by som vyzdvihol bod cislo 4! ……….ktorakolvek spolocnost, ktora ponuka alebo sprostredkuva investicne sluzby bez potrebnej licencie to robi bez licencie preto, pretoze by tu licenciu nikdy nemohla ziskat kedze sa jedna a podvodnu financnu schemu…………..akakolvek seriozna spolocnost, ktora podnika legalne tu licenciu dostane 😉

 9. Petr napsal:

  Na stránkách bereal.estate jsou zveřejněné apartmány, které jsou v momentálně pronajímané na airbnb. Stačí na ně kliknout, přesune Vás to na stránky Airbnb a uvidíte recenze lidí, kteří tam bydleli. Důkaz, že to funguje:

  • Admin napsal:

   Bože, tak málo stačí, aby vás přesvědčili. To je takový problém, nakoupit z peněz investorů pár apartmánů, vytvořit inzeráty na Airbnb a „pronajímat“? Otázkou je, zda si je skutečně někdo pronajme (recenze mohou být vymyšlené, dělá to většina lidí).
   Druhá věc, pokud se apartmány skutečně pronajímají a někdo je obsadí, ještě to nic neznamená. Otázkou je, zda Bereal Estate na tom vydělá dost peněz, aby z nich mohli vyplácet provize investorům. A aby nemuseli vyplácet z investic nových členů!
   Prokažte, že 100 % výplat, které pošle Bereal Estate svým partnerům, pochází z pronajímání a nikoliv z investic nových členů.

 10. Lenka napsal:

  U BeReal jsem měla jen chvíli zdarma účet, na který se už dnes nepřihlásím a stále jsem čekala na nějakou tu konkrétní nemovitost. Zatím ale jde skutečně jen o prodej vize a k reálnému nákupu nemovitosti nejspíš ani nikde nedojde :), proč taky, když prodej vize funguje dobře…
  Srovnávat BeReal s Airbnb je scestné a nesrovnatelné, fungují úplně jinak, ale noví lidé na to možná slyší. Těch okradených je mi líto, pokud se balíček po roce musí obnovit, pak to může fungovat dlouho, to jim dříve zakáže česká a slovenská národní banka a začnou vše vyšetřovat. Nikdy bych do ničeho podobného nešla, ani to nikomu nedoporučila.

  • Michal napsal:

   Pro Lenku:
   Hned v úvodu řeknu, že jsem do společnosti BerealEstate investoval ke konci května 2017. Ano, v tu dobu to byla opravdu investice do vize. Ale již v červnu zveřejnili první své apartmány. Hned jsem si ho zarezervoval, byl jsem tam, takže vím, že skutečně existují. O měsíc později zveřejnili apartmány v Istanbulu, teď přibudou vily na Bali 🙂 Je pravda, že firma zatím nezveřejnila všechny své apartmány (uvádí vyšší počet, než je doposud zveřejněný). Takže jsem sám zvědavý, zda-li splní to, co připravují – a to vlastní cestovatelskou platformu Places2Go, která by měla být dokončena a zveřejněna do 21.4.2018 (kdy se bude konat i druhý oficiální Bereal Estate Event). Mimojiné platforma Places2Go má fungovat stejně jako AirBnB (nebudou zde pouze apartmány společnosti BerealEstate a poplatky by měli být údajně nižší než na AirBnb).

   K autorovi:
   Skvělý článek, plný mnoho informací, díky za něj. Ale úplně nerozumím tomu, co je špatného na virtuálních sídlech? Chápu, že fyzické sídlo budí větší důvěryhodnost. Ale virtuální sídla jsou dnes zcela běžnou záležitsostí ať už z daňových nebo jiných administrativních důvodů (závisí na konkrétních státech).

   Závěrem:
   Ano jedná se o start up a poměrně vysoké zhodnocení (ale není to tak vysoké jako u Kairosu, Questry, apod.), takže risk v tom určitě je. Proto záleží na každém jedinci, jaké riziko je pro slíbený zisk ochoten podstoupit. U tohoto neexistují žádné záruky 🙂

   • Tomáš napsal:

    Pro Michala:
    Fajn, že si připouštíte, že je to rizikové. 😉 Uvidíme, co z těch vizí zůstane jen jako neuskutečněná pohádka. Já tipuji, že všechno. 😀

    A co je špatného na virtuálních sídlech? Jen to, že si na nich jako podvedený investor v okamžiku (nevyhnutelného) kolapsu společnosti provozující Ponzi / pyramidový podvod nic nevezmete.

    • Josef napsal:

     Pro Tomáše a ostatní
     Ponzi podvod to býti nemůže, protože návratnost investice je míň než 100%. Jestli to nemůže být jinej druh podvodu nemůžu vyloučit, můj vnitřní pocit mi říká, že to podvod není.
     Já bych to viděl jako byznys model Uberu – ten taky tak neměl licenci na provozování taxi služeb. Virtuální sídlo soulouží zejména na maximální snížení nákladů firmy aby mohla investorům vyplácet vyšší zisky. A jasně že pak je to riziko větší, ale tak je to všude. Třeba takovej Bitcoin, ten je několik krát více rizikovej, ale taky tam může člověk za rok vydělat desetinásobek. Všude je to založeno na důvěře lidí, obecně to platí třeba i pro českou korunu a kdyby lidi přestali věřit Bitcoinu, pak by investoři mohli přijít o všechno. A jak jsem tak četl českej a slovenskej internet, alespoň někteří lidi BeRealu věří a někteří vložili i velice zajímavé částky. Proto to fungovat bude, ledaže by to bruselští politici zregulovali nebo rovnou zakázali.
     A nic na tom nezmění názory některých vysoce rizikově aversních debilů. Jestli neumíte podstoupit riziko, nikdo vás do toho nenutí, ale neshazujte investiční projekty jiným lidem.

    • Admin napsal:

     Jen tak na okraj

     O tom, zda jde o Ponziho schéma nebo ne, nerozhoduje výška návratnosti investice, ale tok financí. Odkud proudí peníze do systému a z čeho vyplácejí své partnery / společníky.

    • PONZI napsal:

     …to porovnanie s Uberom malo projektu Bereal Estate dodat na serioznosti??? 😀 😀 😀 …Uber je v strate viac ako 1 miliardu dolarov 😀 😀 😀 …………takze asi tak………

 11. Mischoo napsal:

  Ono to funguje nejak takto. Vloz 500 eur a my za ty penize pronajmeme byt. Nasledne ti kazdy tyden vyplatime vynos 12,5 až 14 eur. Neni zadny problem mame tvych 500 eur a z teto castky muzeme vyplatit klidne 39 dalsich lidi. Aby jsme tech lidi mohli vyplatit musi take vlozit min. 500 eur. Skvele nebo ne? Do firmy proudi dalsi a dalsi penizky. Proc vubec neco pronajimat, kdyz mam zaruceni prijem od hloupych lidi. A kdyz bude v systemu hodne penez tak zabalime kram a pak si budeme uzivat na Maledivach . A smat se jak som lidi blbi.

  • Ladislav napsal:

   Dobrý deň, pýtam sa autora tohto článku, prečo sa nepodpísal…? Keď je taký odborník na obchody a tento projekt hodnotí hlavne ako nedôveryhodný, bojí sa podpísať pod svoj názor ? Autor popisuje viacej svoje úsudky a predpoklady podľa jeho doterajších poznatkov z podobných prípadov, ale ja sa prikláňam k Michalovi a pre svoje poznatky mám dôkazy : v apríli (dubnu) 2017 som kúpil balíček, každý týždeň pravidelne dostávam sľubované provízie, už som si vybral 3x peniaze, zatiaľ to ide podľa predpokladov. Firma nie je virtuálna, sídlo aj pobočky má určité, nie fiktívne, majitelia sú istí a videl som ich osobne. Povedzte mená konkrétnych ľudí z ČR a zo SR, ktorí sú v tom a boli už za skoršími podvodmi, chcem ich poznať. Ak však nemáte dôkazy o ich predošlých podvodoch, pozor = mohli by vás žalovať…!!!

   • Admin napsal:

    Dobrý den,
    to, že společnost nemá licenci od ČNB k poskytování investičních služeb je také podle vás moje domněnka?

    To, že jste vybírali peníze 3x je sice hezké, ale nic to neznamená. Každá pyramida / Ponziho schéma na začátku vždy vyplácí.

    Znám pár jmen, ale nebudu je zmiňovat. To není cílem tohoto článku. Cílem recenze je upozornit čtenáře na podezřelou společnost.

   • jarosro napsal:

    A kto bude admina žalovať ? Biely kôň vlastniaci virtuálnu firmu alebo propagátori,namočený v tomto a iných podvodoch ? Tu je jedno meno:Adam Janečko.Tento zmrd má za sebou už niekoľko skrachovaných podvodov a tento bude ďalší.

    • PONZI napsal:

     …mozem iba potvrdit…admina z Bereal Estate nebude zalovat nikdy nikto!!!!!!!!!! ……..kedze sa jedna o podvod, bolo by to na sude ako samopriznanie………..a ano………..zmrd Adam Janecko ma za sebou toho uz pekne vela……..podvod Kairos, podvod Recyclix, podvod Bereal Estate (topinvesticia.sk – uz tam figuruje ine meno, ale existuje internetovy archiv, ktory usvedcuje Adama Janecka z prvotnej propagacie), …momentalne propaguje hlavne CRYPTON DIGITAL cez stranku strojnaprachy.sk………..CRYPTON DIGITAL je novy podvod od propagatorov podvodu Kairos – jedna sa o Milana Bozika a Petra Marisa, ktori pekne nakradli v Kairose a potom prostriedky vlozili do novej spolocnosti, ktora sa ma zaoberat tazenim kryptomien…….maju to krasne pravne osetrene, no sluzby ktore ponukaju su minimalne trojnasobne predrazene……..v podstate to co si u nich objednate, tak to si oni ubjednaju u akejkolvek konkurencie za zlomik ceny a rozdiel si nechaju………………zacina nam tu vyrastat nova sorta „podnikatelov“ bez chrbtovej kosti…bez akehokolvek prinosu pre spolocnost………….aby sme tu za niekolko rokov nemali dalsieho kocnera, dalsieho basternaka, sirokeho a podobne………………….

    • jarosro napsal:

     Len aby ich rozlet nepribrzdili ich podvedený klienti.Len v Kairose ostalo pekná kôpka podvedených ľudí.

    • PONZI napsal:

     Adam Janecko!!! …ty si myslis, ze ked teraz budes chodit po internetovych diskusiach a budes si sam hodnotit komentare o tvojej osobe tak ti to k niecomu pomoze? …chlapce, ty si napachal uz tolko skody, ze je len otazka casu ked sa ti to vrati ako bumerang!!! ………………….skaces z podvodu do podvodcu…………..ludom klames a zavadzas ich len kvoli vlastnemu prospechu a este sa tym chvalis na verejnom FB profile………..ty fakt nemozes byt normalny……….internet ma pamet, internet ma archiv………….sak pockaj chlapce………………sa bude este aj tvoja rodina a znamy cudovat co si za hajzla………..

Leave a Reply