Nejznámější handmade portály v ČR – prodejní místa pro vaši tvorbu

Přehled českých portálů zaměřených na ruční práce, ruční výrobu.

Jak jsem již zmiňoval v předchozím článku, možností, kde můžete prodávat své ručně vytvořené výrobky, je hned několik. Nástup techniky a hlavně internetu nám však otevírá mnohem více příležitostí, než bychom si mohli myslet. Díky internetu existuje mnoho portálů, které umožňují zprostředkovat prodej vašich handmade výrobků. Většina stránek si za to účtuje malou provizi, obvykle 10 %, některé to však dělají zdarma. Níže popisuji nejznámější české portály a k některým jsem přidal také subjektivní hodnocení.

 

Článek byl aktualizován 23. září 2021.

 

Rukodělná výroba je v dnešní době velmi oblíbená, nejen proto, že je hodně spjatá s tradicí, přírodou a originalitou. Přivýdělek se proto nabízí pro všechny, kteří rádi tvoří a chtějí se pochlubit celému světu se svými výsledky. Výrobky z keramiky, ale i skla, kůže nebo vlny. Různorodý materiál, zajímavé nápady, radost ze sebevyjádření, a navíc i jisté finanční ocenění. Co ještě víc si přát, že?

 

Fler.cz

Ukázka kreativních výtvorů na českém serveru fler.cz.

Fler, jinak řečeno kreativní svět, představuje jednu z nejlépe fungujících stránek zabývající se prodejem handmade výrobků v Česku. Je skvělým místem pro lidi s kreativním myšlením a šikovnými rukama. Jde o portál zabývající se výlučně ručními pracemi. Na tomto webu můžete nabízet, ale také nakupovat různé umělecké předměty, módní doplňky, doplňky do bytu a domácnosti nebo různé módní ,,vychytávky“. Kromě toho na fler.cz  najdete různé kurzy a návody, jak si něco vydělat, a taktéž kategorii Inspirace, která obsahuje různé zajímavé nápady.

Stránka se těší velké oblibě, čemuž se nedá divit. Registrace je zdarma, portálu platíte jen za úspěšně uskutečněný prodej, a to 11 % z ceny zboží.

 

Co všechno můžete prodávat na Fler.cz: výrobky související s módou, bižuterii – náramky, náušnice, prsteny, dále produkty zaměřené na zdraví a krásu, doplňky do domu a zahrady, kabelky, umění, výrobky pro děti a domácí mazlíčky, vintage a další. K dispozici je i kategorie zvláštní příležitosti, tam můžete prodávat produkty zaměřené na Vánoce, narozeniny, Valentýn, Velikonoce či svatbu.

 

Simira.cz

Dalším portálem určeným na prodej handmade výrobků je Simira, která na českém trhu funguje od roku 2012. Jde o klasický „trh“ pro prodej ručně vytvořených výrobků. Na webu můžete nabízet ručně vytvořené ozdoby všech typů, ať už půjde o šperky, náramky, módu, dekorace, hračky pro děti a mnoho dalšího.

Na této stránce máte možnost využít služeb profesionálních fotografů, kteří vaše výtvory rádi nafotí. Na podporu komunikace a výměnu zkušeností a rad ohledně tvorby je na stránce vytvořený blog, různé diskuse i hodnocení jednotlivých kreací.

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Jako zajímavost mohu uvést to, že na simira.cz najdete také výrobky starší než 30 roků (konkrétně jde o kategorii Vintage). Provizi si portál účtuje až po prodeji vašeho zboží. Podle mých zjištění je to 10 %.  

 

Co všechno můžete prodat na Simira.cz: cokoliv, co se dá vyrobit z materiálů jako je vlna, dřevo, keramika, plast, drát a podobně. K dispozici je 7 kategorií – Domov a zahrada, pro děti, doplňky, šperky, móda, umění a vintage.

 

Bezvaruce.cz

Portál Bezvaruce.cz.

Portál Bezvaruce.cz rovněž nabízí zajímavou možnost, jak si příležitostně vydělat prodejem vlastnoručně vyrobených věcí. Registrovat se tu mohou všichni kreativní řemeslníci, kteří pracují s materiály, jako jsou kůže, papír, dřevo, vlna, keramika, sklo apod.

Portál spatřil světlo světa v roce 2020, ale první myšlenky k realizaci tohoto projektu vznikly již v roce 2019.

Pokud uvažujete nad prodejem svých výrobků na stránce Bezvaruce.cz, určitě vás bude zajímat to nejdůležitější, poplatky. Portál nabízí 3 druhy tarifu.

Tarif „Na rok 2022“ stojí 999 Kč / rok.

Tarif „Na pohodu“ stojí 599 Kč / rok a je určen pro prodejce z řad OZP a lidí v invalidním důchodu.

Tarif „Na podporu“ stojí 799 Kč / rok a je určen pro neziskové organizace, charitativní projekty a sociální firmy.

 

Při výše uvedených tarifech už nemusíte očekávat žádné další poplatky, portál si neúčtuje žádnou provizi z prodeje a neplatíte dokonce ani za zalistování produktů.

Existuje ještě tarif „Na marži“, kde neplatíte roční poplatek, ale provizi 7 % z prodeje produktů.

 

Co všechno můžete prodávat na stránce Bezvaruce.cz?handmade výrobky pro děti i domácí mazlíčky, ale i možnost prodeje materiálu k tvorbě (galanterie a různé látky). Dále můžete prodávat šperky, různé dekorace a doplňky, oblečení, přírodní kosmetiku, hračky pro děti, doplňky do zahrady či domu, originální dárky a další. Celkově je zde 13 kategorií.

 

Merkada.cz

Portál Merkada.cz.

Vydělávat prodejem home made předmětů můžete i na Merkada.cz. Projekt, který vznikl mimo jiné i na podporu tzv. chráněných dílen. Pokud se chcete stát kreativním andělem a prodávat různé hezké věci, co vám pomalu rostou pod rukama, je merkada.cz určitě zajímavým tipem do začátku.

Za projektem Merkada stojí tým mladých lidí, plných nadšení a potěšení z originálních a zajímavých věcí. Autorům originálních produktů nabízejí vytvoření vlastního profilu ve formě obchodního prostoru zdarma. Obchod lze editovat, aktualizovat a podle svých představ volit vlastní výšku provize.

 

Výhodou tohoto portálu je menší konkurence než na jiných serverech, online podpora na Skype a vystavování zboží zdarma, propagace vašich výrobků na sociálních sítích.

 

Provozovatel serveru Merkada.cz účtuje prodejci provizi ve výši minimálně 5 % a v případě chráněných dílen (OZP a další handicapovaní lidé) ve výši minimálně 2 % za zprostředkování prodeje, a to pouze z uskutečněného prodeje.

Na stránce můžete sbírat kredity za různé úkony, třeba za vložení produktu, prodej produktu a podobně. Následně tyto kredity můžete využít k bezplatné propagaci svých výrobků, aby se návštěvníci o vás dozvěděli více.

 

Co všechno můžete prodávat na stránce Merkada.cz? – k dispozici je několik kategorií. Šperky, Módní doplňky pro ženy, děti a muže, Zdraví a krása, Doplňky pro domácí mazlíčky, Originální dárky, Bydlení, Umění, Řemesla, ale i výroba potravin.

 

Placestore.cz

Další online handmade tržiště, kde můžete rozvíjet své nápady a přinášet nové a zajímavé věci celému světu, je například placestore.cz. Prodávat handmade produkty pak lze i prostřednictvím sítě kamenných prodejen, které najdete například v Praze, Brně, Olomouci, Táboře, Uherském Hradišti, Zlíně nebo Českých Budějovicích.

Pokud chcete prodávat na tomto webu, ozvěte se v kontaktním formuláři, do nějž je nutné uvést jméno, příjmení, e-mailový a telefonický kontakt, ale také zevrubný popis výrobků, případně webové stránky, které mají vaši tvorbu prezentovat.

Pro tvůrce je k dispozici 8 kategorií. Mezi klasickými, jako prodej bižuterie či doplňků do domácnosti, zde najdeme i kategorii dobroty.

 

Co všechno můžete lze prodávat na stránce Placestore.cz? – porcelán a keramika, různé dekorace a šperky, oblečení pro děti a móda i pro dospělé, v neposlední řadě i knihy, diáře a zápisníky, vše s puncem originality, přesně tohle je k mání na Placestore…

 

Ceskatvorba.cz

Pár dalších handmade kreací, které najdete na webu dogala.cz.Ceskatvorba je prodejní galerie uměleckých děl českých řezbářů, sochařů, kovářů, malířů, módních návrhářů a jiných umělců. Své místo si zde najdou také výrobci různých handmade bytových doplňků, bižuterie, hraček a podobných drobností.

Každý tvůrce se může snadno zaregistrovat, vystavovat svá díla široké veřejnosti a diskutovat o nich v diskusním fóru s ostatními autory.

Je to vcelku jednoduchá stránka s ne příliš okouzlujícím designem, ale přehledně rozdělená, takže se návštěvník, popřípadě nový prodejce, na ní dokáže zorientovat během pár minut. Za poslední tři měsíce si portál v globálním ratingu zlepšil svou pozici o více než 2 miliony míst, takže určitě se dá očekávat solidní návštěvnost. Trochu mi tu však chybí facebooková podpora. Registrace na webu ceskatvorba.cz je zadarmo, prezentace formou běžného účtu je podmíněna zaplacením paušálního poplatku ve výši 10 Kč/měsíc (může vystavovat max. 50 fotografií svých prací). Prémiový účet se platí formou předplatného paušálního poplatku ve výši 80 Kč/měsíc.

 

Srdcetvor.cz

O tom, že se svět handmade výrobků stále rozšiřuje i do on-line světa, svědčí i další nováček. Nedávno otevřená nákupní galerie SrdceTvor.cz sice teprve začíná, ale díky příjemnému webu a facebookové podpoře by se mohla stát vyhledávaným místem k nákupu i prodeji ručně dělaných věcí. Web se nenechává limitovat je pouhým prodejem „věcí s příběhem“. Na rozdíl od většiny podobných handmade stránek rozšířil kategorie, a tak kromě klasických vintage věcí, recyklovaného umění nebo vlastnoručně vyráběných šperků máte možnost prodávat i kurzy a návody nebo domácí kosmetiku a jídlo.

Na SrdceTvor.cz tak můžete nabídnout třeba i své rukodělné know-how nebo nabídnout cukroví, které si vaše rodina tak pochvaluje.

Uživatelsky přátelské je i rozdělení nabízených věcí podle materiálů nebo přehledný seznam prodejců. Abyste se stali jedním z nich, nemusíte čekat na žádné schvalování. Prostě se zaregistrujete a prodáváte. Samotná registrace je zdarma, i tak ale po vás SrdceTvor nějaké peníze chtít bude. Můžete si vybrat mezi provizním systémem nebo paušálním měsíčním poplatkem. Pokud budete prodávat sporadicky, doporučuji platit 9% provizi z prodeje. Pokud se vám provize z prodejů nastřádají, můžete přepnout na paušál. Ten stojí přesně 99 korun (maximálně 50 položek produktů).

Je také několik dalších tarifů, nejdražší je tarif Komplet, který stojí 1490.00, -Kč / měsíc (můžete prodávat až 3000 produktů). Mezi možnostmi můžete v případě potřeby libovolně přepínat.

 

Speciální úlevu mají ti, kdo nabízejí jeden jeden až tři produkty. Po takových prodejcích nechce web vůbec žádný poplatek.

 

Potvor.cz

Potvor je celkem kreativní a pěkný portál, který poskytuje všem umělcům, výtvarníkům, řemeslníkům a kreativním tvůrcům možnost efektivně se zviditelnit a prodávat své kreace. Motto portálu je ,,pomáhat tvořit„. Je to zajímavé místo, kde, kromě výše uvedeného, můžete najít inspiraci pro svou tvorbu, tipy a návody a zároveň můžete komunikovat s dalšími lidmi o tématech, které vás zajímají. 

Co se týká designu, tento web je pro mě jeden z nejpřitažlivějších. Soudě podle počtu fanoušků a jejich aktivity na Facebooku je zřejmé, že tento server se těší velké oblibě. Podle mého skromného názoru patří portálu těsné druhé místo za fler.cz, a to i přesto, že za poslední 3 měsíce klesl v globálním rankingu o pár tisíc pozic. Také zde se platí provize až po prodeji vašeho výrobkupotvor.cz si účtuje 10 % z ceny.

 

Ukázka několika prací od výtvarníků a umělců na stránce potvor.cz.

 

Sikovnilide.cz

Jak o sobě sama stránka Šikovní lidé říká, jedná se o handmade portál pro všechny, kteří dokáží ocenit autorská díla a originální dárky. A samosebou také pro ty, kteří takové věci vyrábí. Sám název napovídá, že na své si tu přijdou hlavně lidé, kteří něco tvoří a baví je to. A je jedno, jestli jde o pletení a háčkování, keramiku, autorské obrazy nebo šití dětských hraček, web je otevřený všem nápadům. Všechny výrobky je možné na stránce samozřejmě rovnou nabídnout k prodeji. Stačí se jen zaregistrovat (stránka umožňuje založit si i podnikatelský účet, pokud se svými výrobky obchodujete oficiálně) a poslat svá umělecká díla do světa.

Na portálu je zaregistrovaných zhruba tisíc uživatelů, valná většina z nich jsou sice další prodávající, ale pro samotné nakupující není registrace povinností, což může rozdíl v číslech mezi prodejci a nakupujícími dost zkreslovat. Potenciální prodej usnadní i rozdělení výrobků do samostatných kategorií, orientaci na stránce zjednoduší i TOP výběr nejoblíbenějších produktů nebo seznam novinek.

Co na podobných portálech často nenajdete, ale web sikovnilide.cz to nabízí, jsou nabídky různých kurzů. A tak můžete přímo na webu nabídnout i své dovednosti a zkušenosti. Aktuálně jsou v nabídce třeba kurz pletení košíků, výroby vitráží nebo online kurz interiérového designu. Pokud tedy víte, že jste v něčem dobří, a chtěli byste se o to podělit, můžete svou aktivitu vrhnout i tímto směrem.

Výše provize pro portál je 10% z prodejní ceny zboží.

 

Svetnice.cz

Svetnice.cz je handmade obchod, na kterém můžete nakupovat či prodávat rukodělné výrobky. Například originální dárky v podobě bižuterie, kabelky a tašky, košíky, umělecké předměty, ale také netradiční móda, to vše je předmětem obchodu na tomto serveru.

Obchod je vhodný pro začínající, ale i pro zkušené tvůrce, řemeslníky, umělce, designéry, tvůrce dekoračních předmětů, ale i pro praktické výrobce – zkrátka pro každého kreativce, který vytváří vlastníma rukama a s láskou.

Registrace je bezplatná a samotné vystavení produktů také. Úspěšný prodej je však zpoplatněn, provize činí 11 %, což je na podobné portály poměrně vysoké číslo. Jedno procento z toho půjde ale přímo na charitativní účely. A navíc, bude zde zajištěna dobrá reklama a využívat můžete určitě více prodejních kanálů než právě tento. Provize portálu Světnice.cz od chráněných dílen z uskutečněného prodeje činí 0 %.

 

Co všechno můžete prodávat na stránce Svetnice.cz? – mají tu několik kategorií – Vintage, Keramika a sklo, Lidová řemesla, Střihy, Kurzy a návody, ale také Jídlo a jiné věcičky. Prodávat zde můžete i materiál na tvorbu – šperkové komponenty, textil, sklo, stuhy, gumičky, papír, bavlnu, dřevo, minerály, knoflíky a podobně.

 

Manopella.com

Vydělávat online prodejem handmade výrobků můžete i na Manopella.com. Portál sice není klasickým tržištěm (online marketplace), ale můžete díky němu získat řadu nových klientů a proslavit se ve světě handmade tvorby. Pokud tedy hledáte příležitostný prodej vlastních výrobků, může být manopella.com dobrým rádcem do začátku.

Založíte si zdarma svůj malý obchod (navíc je to otázka několika málo minut) a poplatky přijdou ke slovu jenom tehdy, když úspěšně dokončíte prodej – vystavování zboží a reklama s tím spojená jsou tedy bezplatnou záležitostí. Prodej také není omezen jen na ČR, nabízet své produkty můžete i v cizině. Portál navíc zajišťuje za vás celý prodejní proces, od objednání až po zaplacení. Vy pouze odešlete zboží.

Neomezený počet výrobků, prodejní akce, on-line konzultace se zákazníky, zajímavé nástroje a statistiky, to vše na tomto webu! Manopella vznikla v roce 2017 a umožní vám sdílet příběh vašich výrobků, který rozhodně může zaujmout širokou veřejnost. Cílem je jediné, vhodně jej podat a ukázat, že vaše ručně vyrobené předměty mají krásnou duši.

 

HANDMADE – prodej ručních výrobků – FB skupina

A proč nevyužít sociální sítě? Samozřejmě, jako první se nabízí Facebook, ale pozadu určitě nezůstane ani Instagram. Přes osm tisíc členů, inzerce každý den. Přesně to je FB skupina HANDMADE – prodej ručních výrobků.

Velký dosah nepochybně zajišťuje i fakt, že je skupina veřejná, tedy nikoliv uzavřená a prohlédnout si její obsah může i ten, kdo se do ní přímo nepřihlásil. Prodej handmade přes internet se tedy nabízí i přes portály, které navštěvujeme vlastně denně. A jistě, tato skupina je jen jedním z mnoha příkladů, které se vám právě nabízejí. Stačí jen trochu hledat, hand made je dnes hodně oblíbené téma snad u všech generací – a kdo má šikovné ruce, má zajištěný dlouhodobý pěkný přivýdělek ke svému zaměstnání, důchodu nebo také studiu.

 

Další FB skupiny:

Milujeme handmade ❤️ tvoření všeho druhu, prodej

HANDMADE nákup prodej

Výroba a prodej TVOŘENÍ

Vyrob,ukaž,prodej

HAND MADE výrobky a potřeby / prodej / nákup / inspirace

 

Artplanet.cz / Art-mania.cz

Artplanet je online obchod, který zprostředkovává ověřeným českým a slovenským tvůrcům, designérům, kreativním výrobcům a řemeslníkům prodej ručně vyrobených předmětů v různých sekcích – od oděvní tvorby, módních doplňků, kabelek, šperků pro ženy či muže až po keramiku, umění, domácí dobroty, pochoutky pro domácí miláčky, kurzy, návody a materiál na tvoření.

Mírnou nevýhodou Artplanet.cz, v porovnání s ostatními, je to, že si účtuje měsíční paušál za provoz eshopu ve výši 390,- Kč měsíčně a také provizi za zprostředkování z uskutečněného prodeje a to ve výši 11 % z konečné prodejní ceny. Další důležitou podmínkou pro prodejce je mít zřízený účet ve FIO bance. 

 

Aktualizace – vypadá to tak, že tento server již nenabízí prostor pro tvůrce ručních produktů, ale je to už jen handmade obchod zaměřený na prodej.

 

Dogala.cz

Relativně nový projekt, který se těší velké oblibě prodávajících i nakupujících, je Dogala. Jde o stránku podobnou fler.cz. Vizáž webu je v nejlepším pořádku a ještě k tomu má velmi dobrou propagaci na sociálních sítích (facebook, twitter, google+ a youtube).

Kromě prodeje můžete na dogala.cz blogovat, diskutovat a sledovat jejich magazín. Navíc, na rozdíl od ostatních podobných stránek, mají různé kluby. Čili jako člen nebo osoba zaregistrovaná na portálu se můžete přidat do nějakého klubu (např. Klub přátel historické módy, Háčkuji, tedy jsem...).

Dalším plusem dogala.cz je to, že má krásně rozdělené výrobce – na nové, oblíbené a nejlepší. Samozřejmě, vše závisí na hodnocení zákazníků. Také produkty jsou rozdělené do jednotlivých skupin jako Móda, Tašky, Bydlení, ale i do skupin Nové výrobky a Oblíbené výrobky. Takže pokud se váš výtvor bude velmi dobře prodávat, tak se dostane do této kategorie a vaše šance na prodej se ještě znásobí. Tento portál si účtuje 10% provizi z každého prodaného výrobku.

 

Aktualizace – vypadá to tak, že tento portál již nenabízí prostor pro tvůrce ručních výrobků, ale je to už jen handmade obchod zaměřený na prodej oblečení.

 

Creativeclub.cz – nefunkční

Kreativní lidi láká k návštěvě i web Creativeclub. Stránky jsou otevřené nejen pro tvořivce samotné, ale i pro ty, kdo chtějí něco originálního pořídit sobě či svým blízkým nebo jen načerpat nějakou inspiraci. Všechny nabízené výrobky jsou roztříděny do podrobných kategorií, což výrazně zjednoduší prodeje. Kategorie nakupující rovnou navedou ke kuchyňským doplňkům, šperkům nebo recyklovaným věcem. Stránka je na první pohled přehledná, a i když web má nějaké mouchy, není to nic, co by člověku bránilo v nákupu nebo prodeji.

 

Na webu najdete i vlastní magazín, kde můžete nachytat inspiraci. Škoda jen, že rubrika není už více než rok aktualizovaná. I tak se tam ale dají najít zajímavé články nebo recepty. O tom, že web má svá nejslavnější léta nejspíš už za sebou, svědčí i to, že v minulosti pořádal i kreativní workshopy. Nicméně nabídka zboží je stále aktuální a jako platforma pro prodej vlastních výrobků může posloužit.

Z každého úspěšného prodeje vám bude odečtena 10% provize za zprostředkování prodeje, což je taková standardní sazba i u jiných internetových tržišť s rukodělnými výrobky. Provize se pak platí jednou měsíčně na základě všech dokončených prodejů. 

 

Aktualizace – vypadá to tak, že tento portál již nenabízí prostor pro tvůrce ručních výrobků.

 

Zitolo.com – nefunkční

Zitolo je původně polský portál pro prodej handmade a vintage zboží. Dnes spojuje kreativní lidi napříč Evropou, takže na jednom internetovém tržišti se můžete potkat s konkurencí jak z Polska, tak Slovenska nebo Rumunska, ale zároveň máte možnost své výrobky nabídnout většímu spektru zákazníků.

Mezi ostatními podobnými stránkami s handmade výrobky Zitolo.com jednoznačně vyniká moderní grafikou a zpracováním webu. Prodejci mají jasně daná pravidla (co do kvality fotografie i uměleckého dojmu), jak mají vypadat fotky výrobků, což vás může stát trochu času navíc, ale dobrá prezentace se určitě vyplatí.

Registrace na Zitolo je zdarma a zabere vám pár minut. Poplatky za zprostředkování platíte prostřednictvím jakéhosi předplatného, které si můžete nastavit podle toho, jak moc plánujete na Zitolo.com prodávat. První nabízené předměty vám budou zkontrolovány, a pokud splňují výše zmíněná prodejní kritéria, nic už vám nebude bránit prodávat své výtvory do všech koutů Evropy.

 

Aktualizace – vypadá to tak, že tento portál již nenabízí prostor pro tvůrce ručních předmětů.

 

Pár slov na závěr

Kromě těchto portálů jsou potom ještě další fungující weby věnující se handmade tvorbě, ale podle mého názoru mají to nejlepší už dávno za sebou. Jsou to například webus.czkreativnigalerie.czmalickosti.net, feja.cz nebo designdock.cz. Následující dva portály – Merkada.czSikovnilide.cz bych zařadil do samostatné kategorie. Podle aktivity na Facebooku se sice zdají jako mrtvé projekty, ale Alexa.com hlásí za poslední tři měsíce ve všech třech případech nárůst o několik milionů pozic.

 

Kromě těchto stránek, jejichž prioritou je zprostředkování prodeje ručních výrobků, můžete své výtvory prodávat také na jiných, všeobecných portálech, jako například jaudelam.cz nebo stovkomat.cz, popřípadě na klasických inzertních serverech a bazarech. Avšak ty, které jsou vyjmenované v článku, jsou zaměřené přímo jen na prodej handmade výrobků, tedy jsou pro vás jako stvořené.

 

Pokud jsem při surfování přehlédl nějaký zajímavý portál, upozorněte mě na to, rád ho tu doplním.

 

V blízké době plánuji vytvořit podobný článek i o zahraničních, anglických handmade portálech. Jedním z těch portálů, na kterém můžete prodávat i své ruční práce, a který v článku s určitostí najdete, je Amazon. O tomto gigantickém prodejním portálu jsem už článek napsal, můžete si ho přečíst v sekci návod, jak prodávat na Amazonu.

 

Že jste nenašli informace, které jste hledali? V tom případě si přečtěte diskusní fórum, možná je najdete právě tam. 

Pokud máte nějaké otázky, postřehy nebo připomínky, neváhejte napsat do diskuse. Také se nebojte podělit o své zkušenosti.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

8 Responses to “Nejznámější handmade portály v ČR – prodejní místa pro vaši tvorbu”

 1. Nikola napsal:

  V zahraničí fungují spousty rukodělných tržišť (a nejen těch), ale v Čechách je umořily samotní prodejci svojí neochotou vystavit své zboží na projektech které teprve začínají, jestli je to lenost nebo jestli postrádají širší rozhled a vizi do budoucna je otázkou. Když například Labasta nebo Dogala nabírali lidi tak se prakticky přidávali pouze ti co asi nemohli nikde jinde už prodat, takovým zbožím samozřejmě nově vznikající projekt nikam neposunuli a dnes už tyto portály tedy neexistují. DoGala se opravdu snažily, dokonce v poslední fázi kdy již měli smrtelnou křeč v očích byl prodej na Dogala BEZ PROVIZE a ani to nepomohlo, prostě všichni byli na Fléru a jsou tam dodnes a dodnes se ani oni ani nic jiného nikam neposunulo. Prodejci mají dost času stěžovat si všude možně jak je Fler přeplněný a jak jim klesají prodeje ale aby se sebrali a pomohli vytvořit rozmanitou rukodělnou scénu kde bude spousta tržišt která si budou konkurovat a tím posouvat laťku kvality a specializovaných zaměření, na to nemají asi náladu, čas, vizi, prostě nic, možná je v tom i ta pověstná Česká lenost. A tak to tady vypadá jak to vypadá, jediným tržištěm je Fler kde je to tak přeplněné a konkurence je tak vyostřená, že se tam rozprodává zboží už pod cenou materiálu. Prodejci si pořád stěžují ale na Fleru jsou pořád ve stejné fázi jako před lety, nikam se neposunuli jen o všem pořád stejně melou pantem, asi čekají že někdo přijde a povede je za ručičku, vše jim zařídí, vystaví, prodá a navíc si za to ani nic neřekne, to by přeci podle České mentality okrádal tvořivce 🙂 Myslím si že jsou všichni přesně tam kde si zaslouží za svojí snahu být a mají přesně takové možnosti jaké si vytvořily nebo pomohli vytvořit.

 2. Milan Vrba napsal:

  Dobrý den, hledáme ručně vyráběné věci do našeho eshopu, https://www.hgm.cz/. Pokud víte o kabelkách nebo módní doplňky, budu velice rád za každý kontakt. milanvrbajan@centrum.cz Prodávat a reklamu umíme.

 3. Monika napsal:

  Nemáte někdo zkušenost se susote.com? Je prý český (je v češtině) ale četla jsem že otevření obchodu podléhá schválení?

 4. eraser napsal:

  Určitě zajímavá příležitost je vánoční jarmark přímo v obchodním domě kotva, kde je možné si pronajmout stánek za zajímavé peníze přímo v centru Prahy https://jarmark.blesk.cz/

 5. olexa napsal:

  Dogala je handmade ?????

Leave a Reply