Portály mikropráce a mikroslužeb v České republice

Seznam zakázkových portálů - drobné práce, mikropráce a mikroslužby.

Hledáte-li stále způsoby, jak si z pohodlí domova přivydělat nějaké peníze navíc, neměly by vám ujít portály zprostředkovávající mikropráce a malé službičky. Nedávno jsem napsal na toto téma oblíbený článek o portály stovkomat.cz. V Čechách takových stránek, na kterých si můžete těmito drobnými pracemi přijít na nějakou tu stovku navíc, najdete hned několik. Pak už je jen na vás, která vám bude vyhovovat nejvíce, nebo zda se zaregistrujete třeba na všech. Některé z nich vám dnes představím trochu blíže.

 

Aktualizované 10.06. 2021

 

Nabídnout své služby můžete v téměř jakékoliv oblasti, ať už je to samotné zpracování nějakého úkolu nebo předávání svých zkušeností. Mikroslužbami si můžete jednoduše přivydělat pokud si rozumíte s počítačem (grafici mohou na zakázku tvořit malá loga nebo jiné designy, exceloví mágové zase zpeněží své kouzlení s tabulkami, vývojáři mohou nabídnout své zkušenosti s kódováním aj.), rádi píšete a můžete být nápomocní jako copywriteři nebo vynikáte v nějakém jiném oboru (třeba v cizích jazycích nebo hře na hudební nástroj) a můžete učit další lidi.

Protože internet je neuvěřitelné místo, na své si mohou přijít i ti, kteří nic moc neumí, ale mají smysl pro humor a jsou ochotní třeba nabídnout své tělo jako reklamní plochu.  

 

Stránky si z vaší odměny berou provize, někde je to více, někde méně, proto je dobré si výši provizi zjistit předem a podle toho si nacenit svou práci. Většinou se jedná o pár procent z celkové vydělané částky, jindy se jedná o paušální poplatek.

 

Stovkomat.cz

Stovkomat patří mezi nejlepší portály na zprostředkování mikropráce a služeb.

Mezi top portály zprostředkovávající mikropráce a můžeme zařadit právě Stovkomat.cz

Stovkomat je takový český Fiverr.com (česká obdoba, resp. verze celosvětově známé stránky na mikrobrigády a mikroslužby).

Jedná se o profesionálně zpracovaný i spravovaný web. Stovkomat funguje na trhu mikroprací už několik let, měsíčně vyplácí statisíce na odměnách a obsahuje velké množství kategorií, do kterých můžete svou práci zařadit.

Výhodou portálu je, že u jednotlivých inzerátů je uvedený podrobný popis, cena za službu a také hodnocení od kupujících. Takto dokáží kupující ohodnotit osobu, která nabízí služby, a zároveň může daná osoba získat své první reference. Tento bod je velmi důležitý, protože jen díky dobrým referencím bude poptávka po vašich službách stoupat. Pokud si někdo klikne na váš inzerát, automaticky se mu zobrazí i další vaše inzeráty.

 

Tato stránka je zpropagovaná také na sociální síti Facebook, což s sebou přináší další výhody. Díky tomu se dostává do povědomí široké veřejnosti. Pokud si chcete prohlédnout základní informace a zjistit, co a jak na této stránce funguje, potom navštivte Stovkomat.cz akademii, kde najdete odpovědi na všechny své otázky.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Jak jsem již psal v úvodu článku, o portálu Stovkomat jsem napsal samostatnou recenzi, můžete si ji přečíst v tomto článku.

 

Navštívit webovou stránku stovkomat.cz.

 

Robeeto.com

Možnost zajímavého přivýdělku ve více než sedmdesáti českých městech. Robeeto.com je portál, kde jsou každý den zajímavé poptávky – hlídání domácích zvířat či dětí, grafické úpravy na webu, překlady a tvorba textů nebo kontrola pravopisu, úklid domácnosti či kanceláře.

Web je v provozu už více než dva roky, nabídne také propracovanou mobilní aplikaci, díky které budou moci registrovaní uchazeči o různé pracovní možnosti reagovat ještě rychleji.

Robeeto má přes třináct tisíc uživatelů a přehledné grafické rozhraní, jemuž vládne bílá a fialová barva. Přehledně řazené kategorie, výpis poptávek s adresou a cenou pro lepší orientaci, jednoduchá poptávka i nabídka, dohoda může být finalizována už v řádu několika minut. Více než šest stovek nabízených služeb, takže si stačí jen vybrat nebo rovnou napsat poptávku a čekat, kdo se ozve. Třeba oproti portálu Stovkomat nabízí Robeeto rozšířené možnosti, najdete tu i hlídání dětí nebo domácích zvířat. Na druhou stranu, proč vlastně ne, že?

Registrace je jednoduchá a rychlá, vyplnění profilu pracanta zabere jen pár minut. Jak jsem již zmiňoval, na webu momentálně najdete několik stovek nabídek, stačí si jen vybrat. Dáte portálu Robeeto šanci? 

 

Navštívit webovou stránku robeeto.com.

 

Jaudelam.cz

Jaudelam.cz je českou verzí slovenské stránky jaspravim.sk. O tomto portálu je všeobecně známo, že je jedním z nejvyhledávanějších portálů mikropráce na Slovensku, a to stejné platí i v Čechách. I Jaudelam je veskrze profesionální web, který vám pomůže vydělávat si tím, v čem jste dobří a co vás hlavně baví. Krok po kroku vás stránky provedou registrací i samotným zprostředkováním prodeje.

Na stránkách si můžete stáhnout i oficiální e-book o tom, jak to funguje a pak už vám nic nebrání vybrat si svůj obor, ve kterém začnete sbírat objednávky.

Kategorií je zase bezpočet, takže si k penězům může dopomoci specialista na marketingové analýzy stejně tak jako učitel na kytaru nebo nutriční poradce.

 

Mikrojoby.cz

Asi nejaktivnější ze všech podobných internetových tržišť s mikroprácemi a brigádami je aktuálně stránka Mikrojoby.cz. Web vznikl před dvěma lety a začátkem letošního roku prošel mnoha vylepšeními.  Kromě standardních možností, které jsou všem podobným webům společné, proto láká nové inzerenty třeba na možnost komplexnějších balíčků služeb, umožňuje pracovat s poskytováním slev a akcí, spokojení zákazníci vám mohou za vaši práci přidat i na spropitném.

I na tržišti Mikrojoby můžete světu nabídnout své služby a znalosti a to v celém širokém spektru – jednotlivé kategorie možností nás zavedou od webových a grafických prací, přes jazykové a marketingové služby až k prodeji vlastních handmade výrobků. Navíc, pokud něčím podobným disponujete, máte možnost nabídnout i své e-knihy, studie nebo podcasty. Vše je na webu přímo ke stažení a vy tak snadno přijdete k dalším penězům.
Web láká nové zákazníky na „nejnižší provize“, což může být trošku zavádějící. V obchodních podmínkách se dočteme, že základní provize, kterou si stránka z vaší práce strhne, je 20 % z celkové částky, výše se pak dále mění podle hodnocení/levelu, kterého jako prodejce dosáhnete, konkrétní čísla se mi ale nepodařilo najít. Například konkurenční web jaudelam.cz si bere provizi v rozsahu 12 – 15 %.

Musím ale říct, že celý web působí moderně, pohybujete se na něm velmi intuitivně a podle uvedených čísel jsou zákazníci zřejmě s fungováním webu spokojení. Jak web komunikuje, se můžete podívat i na jeho facebookové stránce.

Portál Mikrojoby.cz je příjemná alternativa Stovkomatu.

 

Stomanie.cz

Do výčtu portálů s mikroslužbami můžeme zařadit i stránku Stomanie.cz. Už z názvu si můžeme vydedukovat, že tady se vše měří ve stovkách. Stokoruna je pevně daná cena za jakoukoliv práci, kterou nabídnete nebo poptáváte. Zda je tato odměna pro vás adekvátní nebo ne, nechám jen na vašem zvážení, nicméně musím dodat, že tento web má pravděpodobně to nejlepší už za sebou. Poslední aktivita na podpůrných sociálních sítích byla naposledy před více než pěti lety, takže web Stomanie zřejmě brzy skončí v propadlišti internetových dějin.

 

Proveduto.cz

Proveduto.cz je další z portálů na výměnu mikroprací, vypadá vizuálně velmi podobně jako dva výše popsané a funguje úplně stejně. Vy nabídnete své služby z různých oborů, někdo jiný si je objedná a pokud svou práci odvedete dobře, jste zase o pár korun bohatější. Díky spokojeným zákazníkům můžete snadno získat dostatek kladných referencí, vybudovat si tak dobré jméno a dostat speciální označení Proveduto Master nebo Proveduto Expert. A dodávat, že s dostatečně silným hodnocením vám také poroste poptávka po vašich službách, je asi zbytečné.

 

Aktualizace: tento portál již bohužel nefunguje.

 

Damstovku.cz

Stokoruny hrají hlavní roli i na portálu Damstovku.cz. Na rozdíl od Stomanie je ale princip v tom, že stovek můžete nabízet kolik chcete, jen to musí být zaokrouhlená cena, tedy dvě stovky, pět stovek nebo devět stovek.

Damstovku se od ostatních stránek liší i v tom, že zde můžete kromě mikroslužeb poptávat i předměty. A tak vedle sebe najdete třeba poptávka na výrobu loga firmy a inzerát na koupi promítačky.

I tento web už pravděpodobně víceméně zemřel, na hlavní stránce najdete roky staré inzeráty a nové v podstatě nepřibývají.

 

Aktualizace: tento portál již bohužel nefunguje.

 

Mikroprace.cz

Tento portál je trošku z jiného soudku. Neposkytuje zprostředkování práce pro takové oblasti, na jaké jsme na stránkách tohoto typu zvyklí, ale spíše se věnuje manuální práci, tedy tomu, co běžně nabízejí třeba hodinoví manželé nebo paní na úklid.  Pokud hledáte někoho na udělání sádrokartonové přizdívky nebo vás baví umývání oken a rádi si tím přivyděláte, web Mikroprace.cz vám může pomoci. Podle aktuálních inzerátů není zřejmě nejnavštěvovanější, ale zkusit to určitě můžete.

 

Aktualizace: tento portál již bohužel nefunguje.

 

Nejpomocnik.cz

Výdělek za aktivní, manuální výpomoc můžete hledat i na stránce nejpomocnik.cz. Po zaregistrování se a následném pohovoru s administrátory webu se můžete stát Nejpomocníkem. Z poptávky po nejrůznějších úkolech si pak sami vybíráte to, co jste schopní nebo ochotní splnit. Může to být drobná výpomoc v domácnosti nebo naopak generální úklid celého domu, administrativní práce se zadáváním dat nebo papírováním či obyčejný nákup čerstvé zeleniny. Odměny se pohybují od pár stovek do tisíců, což na přivýdělek není vůbec špatné.

 

Aktualizace: tento portál již bohužel nefunguje.

 

Pár slov na závěr

Jak sami vidíte, webových stránek podobných Stovkomatu (tržišť s mikroslužbami a drobnými pracemi) je u nás dostatek. Pokud něco opravdu dobře umíte nebo nejste líní s manuální výpomocí, může být váš  bankovní účet o něco veselejší.

 

Stejně jako všechno ostatní, i některé z těchto webů už jsou svými uživateli nadobro zapomenuty, jiné pomalu skomírají. Takto před nedávnem skončily mé dva oblíbené portály – fobo.czeasytask.cz. Druhý zmíněný fungoval více než čtyři roky a zprostředkoval tisíce drobných projektů. Proč byl provoz ukončen se dočtete přímo na webu. Dobrá zpráva ale je, že ze stejné dílny vzešla mobilní aplikace Profinaut.

Profinaut je internetová komunita profesionálů a freelancerů, kteří nabízejí své služby, zejména v oblasti marketingu, e-commerce a IT. Pokud máte čas a možnosti i na větší pracovní příležitosti, můžete s Profinautem získáváte nové výzvy přímo ze svého mobilu.

 

Seznam portálů s mikropracemi rozhodně není konečný, postupně tu budou přibývat další vznikající projekty. Je možné, že jsem některé portály mikrobrigád a mikroslužeb fungujících v Česku přehlédl, proto pokud využíváte jiný portál, který se v tomto článku nenachází, upozorněte mě na to, rád ho sem doplním.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak a kde najít nové klienty? Zde je 50 tipů – článek obsahuje více než 50 zakázkových portálů a facebookových skupin, kde si mohou nezávislí profesionálové na volné noze hledat nové zakázky. Je to vhodné i pro začátečníky, kteří by si chtěli najít své první klienty.

 

Že jste nenašli informace, které jste hledali? V tom případě si přečtěte diskusní fórum, možná je najdete právě tam. 

Pokud máte nějaké otázky, postřehy nebo připomínky, neváhejte napsat do diskuse. Taktéž se nebojte podělit o své zkušenosti, můžete tím inspirovat nebo motivovat ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

2 Responses to “Portály mikropráce a mikroslužeb v České republice”

  1. Martina napsal:

    Osobně využívám nejraději https://mikrojoby.cz líbí se mi nízká provize oproti jiným portálům, které si berou až jednu třetinu výdělku. To mi fér nepřijde.

  2. Daniel napsal:

    Mikroslužbami se dá přivydělat něco sem-tam na pivo. Jinak, Stovkomat je super náhražka Fiverru tady u nás. Za poslední měsíce jsem si tam ale pouze vydělal okolo 400 Kč. Na Fiverru jsou lepší zisky kvůli spektru působení. Sice je to v angličtině, ale my jsme návod sepsali tak trochu do článku: tovarnasnu.cz/know-how/fiverr-male-sluzby-hodne-penez/

Leave a Reply