Surfbary, surfování za peníze – jak funguje tento výdělek?

Reklamy zobrazující se na liště neznámého softwaru, který si nainstalujete na počítač.

Slyšeli jste už o takzvaných surfbarech (surfování za peníze)? Nejedná se o žádnou novinku, ve světě tento systém výdělku (ne)funguje už déle. Podle osoby, která tento “byznys” vymyslela jde o skvělou a zaručenou příležitost, jak si můžete přivydělat na internetu jednoduchým způsobem. Jaká je ale skutečná pravda o této „jedinečné“ možnosti? Pokud patříte mezi začátečníky, a teda lidi, kteří hledají nějaký výdělek na internetu, ale zatím nemají přehled co funguje a co je naopak ztráta času, resp. podvod, doporučuji vám, zbystřete pozornost.

 

Co je to surfbar

Znáte oblíbené klikačky? Pokud ano, tak potom se vám už možná vybavilo, oč by mohlo jít, protože princip fungování surfbarů je velmi podobný. Podstata této „práce“ spočívá v tom, že se nejdříve zaregistrujete na uvedené stránce a potom si do svého počítače nainstalujete nějaký neznámý software. Po instalaci vám na pracovní ploše počítače naskočí lišta, na které se vám budou zobrazovat reklamy a vy si je budete prohlížet. Jednoduché, že? Některé takovéto surfbary uvádí, že každou minutu vám naskočí nová reklama, za kterou dostanete zaplaceno.

 

Zdá se vám to málo? Potom máte ještě další možnost jak si „vydělat“ něco navíc. Ptáte se jak? Jednoduše! Stačí když oslovíte své známé, rodinu a přátele a přivedete je do tohoto systému. Z každého člověka, kterého přivedete do „byznysu“, resp. z každého jeho výdělku, máte určitý podíl.

 

Zajímavé bonusy za registraci

Při prohledávání stránek jsem narazil na nedávno vytvořený surfbar. Provozovatel vám nabízí peníze už jen za to, že si program stáhnete a nainstalujete. Kromě toho vám budou peníze připisované také za hraní her, za soutěže, za účast v klanu, za surfbarové bonusy, věrnostní bonusy a samozřejmě budete mít podíl také z práce druhých – těch, které jste do surfbaru přivedli. Nezdá se vám to trošku podezřelé? Tolik možností na navýšení svého účtu. V tomto případě je určený horní strop, takže maximum kolik můžete za měsíc vydělat. Stále se vám to zdá málo? Potom zbystřete pozornost, je tu super nabídka, která se neodmítá a je určená jen pro vás! Stačí když si koupíte jeden kód a tento strop je smazaný. Zvláštní, neměli by oni platit vám?

 

Vyplacení výdělku

Aby jste komplexně mohli pochopit princip surfbarů, potřebuji ještě vysvětlit, jak funguje vyplácení a provizní systém. Za každé zobrazení reklamy získáte určitý počet bodů. Pokud přivedete další lidi, také za ně získáte určitý počet bodů. Na konci měsíce se tyto body přepočítají na peníze. Zatím to vypadá fajn. Ale, aby jste mohli požádat majitele surfbaru o vyplacení svých vydělaných peněz, musíte dosáhnout určité hranice. Nepřipomíná vám to něco? Že by tak známé podvodné klikačky jako např. eRmail? Na různých diskusích najdete mnoho nahněvaných lidí, kteří přidali k těmto „100% výdělkům“ nelichotivé komentáře z vlastních zkušeností.

 

Software, který nikdo nezná

Jak jsem už vzpomínal na začátku tohoto článku, jedním ze základních a prvních kroků, které musíte udělat je to, že do vašeho osobního počítače si nainstalujete neznámý software. Nepřipadá vám to přinejmenším divné? Každý inteligentní člověk, který má alespoň základní přehled o dění ve světě i doma, velmi dobře ví, kolik virů a hrozeb na nás číhá skrytých právě v takovýchto softwarech. Zkuste se zamyslet nad tím, co by následovalo, kdyby se do vašeho počítače dostal virus. Unikli by vaše citlivé údaje jako například přihlašovací údaje a hesla k e-mailům, k vašemu účtu v bance a množství osobních údajů, které by neměl znát nikdo jiný kromě vás… Nehovoříc o tom, že virus vám může začít požírat důležité dokumenty, které máte uložené ve svém počítači a může způsobit ještě mnoho dalších nepříjemností.

 

Další příklad surfbarů, které se zobrazují na pracovní ploše vašeho počítače.

 

 

Pár slov na závěr

Jak máte sami možnost vidět, dnešní technologie nabízí stále větší možnosti, jak navádět a lhát poctivým lidem. Vždy přijde někdo s něčím novým, s novým výmyslem, který ještě není známý a snaží se vydělat na druhých. Při těchto surfbarech je možnost, že si skutečně vyděláte opravdu mizivě až vůbec. Jedinou osobou, která na tom všem vydělá je jedině provozovatel surfbaru, kterému platí firmy za reklamu. Takže pokud uvažujete, nebo jste aspoň na chvilku uvažovali o tomto druhu „výdělku“ anebo o něčem podobném, ve vlastním zájmu na to rychle zapomeňte a raději se podívejte po něčem jiném.

 

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že na surfbarech nic nevyděláte, akorát vám v počítači zůstane nežádoucí software, který v budoucnosti jen těžko odstraníte.

 

Pokud hledáte nějaký seriózní výdělek na internetu bez poplatků, zkuste to nejdříve se společnostmi, které se věnují internetovému průzkumu trhu. Více informací najdete v článku placené online ankety a dotazníky. I když ten výdělek není horentní, nestěžuji si. S touto oblastí mám jen pozitivní zkušenosti.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Jaký je váš názor na toto téma? Co si o tom myslíte? Podělte se s čtenáři o své zkušenosti se surfbary a napište do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na