Surfbary, surfování za peníze – jak funguje tento výdělek?

Reklamy zobrazující se na liště neznámého softwaru, který si nainstalujete na počítač.

Slyšeli jste už o takzvaných surfbarech (surfování za peníze)? Mám na mysli různé surf systémy, které nabízejí snadno vydělané peníze sledováním reklam a prohlížením webových stránek. Podle osoby, která tento „byznys“ vymyslela jde o skvělou příležitost, jak si můžete přivydělat na internetu jednoduchým způsobem. Jaká je ale skutečná pravda o této „jedinečné“ možnosti? Pokud patříte mezi začátečníky, kteří hledají nějaký výdělek na internetu, ale zatím nemáte přehled co funguje a co je podvod, doporučuji vám, zbystřete pozornost.

 

Co je to surfbar

Znáte oblíbené klikačky? Pokud ano, tak potom se vám už možná vybavilo, oč by mohlo jít, protože princip fungování surfbarů je velmi podobný. Surfbar, často se setkáte i s názvem paid to surf (placený za surfování) je poměrně jednoduchý systém. Podstata této „práce“ spočívá v tom, že se nejdříve zaregistrujete na uvedené stránce a potom si do svého počítače nainstalujete nějaký neznámý software. Po instalaci vám na pracovní ploše počítače naskočí lišta, na které se vám budou zobrazovat reklamy a vy si je budete prohlížet. Jednoduché, že? Některé takovéto surfbary, resp. surfovací systémy uvádí, že každou minutu vám naskočí nová reklama, za kterou dostanete zaplaceno.

 

Zdá se vám to málo? Potom máte ještě další možnost jak si „vydělat“ něco navíc. Ptáte se jak? Jednoduše! Stačí když oslovíte své známé, rodinu a přátele a přivedete je do tohoto systému. Z každého člověka, kterého přivedete do „byznysu“, resp. z každého jeho výdělku, máte určitý podíl.

 

Zajímavé bonusy za registraci

Při prohledávání internetu jsem narazil na nedávno vytvořený surfbar. Provozovatel vám nabízí peníze už jen za to, že si program stáhnete a nainstalujete. Kromě toho vám budou peníze připisované také za hraní her, za soutěže, za účast v klanu, za surfbarové bonusy, věrnostní bonusy a samozřejmě budete mít podíl také z práce druhých – těch, které jste do surfbaru přivedli. Nezdá se vám to trošku podezřelé? Tolik možností na navýšení svého účtu. V tomto případě je určený horní strop, takže maximum kolik můžete za měsíc vydělat. Stále se vám to zdá málo? Potom zbystřete pozornost, je tu super nabídka, která se neodmítá a je určená jen pro vás! Stačí když si koupíte jeden kód a tento strop je smazaný. Zvláštní, neměli by oni platit vám?

 

Vyplacení výdělku

Aby jste komplexně mohli pochopit princip placených surfovacích systémů, potřebuji ještě vysvětlit, jak funguje vyplácení a provizní systém. Za každé zobrazení reklamy získáte určitý počet bodů. Pokud přivedete další lidi, také za ně získáte určitý počet bodů. Na konci měsíce se tyto body přepočítají na peníze. Zatím to vypadá fajn. Ale, aby jste mohli požádat majitele surfbaru o vyplacení svých vydělaných peněz, musíte dosáhnout určité hranice. Nepřipomíná vám to něco? Že by tak známé podvodné klikačky jako např. eRmail? Na různých diskusích najdete mnoho nahněvaných lidí, kteří přidali k těmto „100% výdělkům“ nelichotivé komentáře z vlastních zkušeností.

 

Software, který nikdo nezná

Jak jsem už vzpomínal na začátku tohoto článku, jedním ze základních a prvních kroků, které musíte udělat je to, že do vašeho osobního počítače si nainstalujete neznámý software. Nepřipadá vám to přinejmenším divné? Každý inteligentní člověk, který má alespoň základní přehled o dění ve světě i doma, velmi dobře ví, kolik virů a hrozeb na nás číhá skrytých právě v takovýchto softwarech. Zkuste se zamyslet nad tím, co by následovalo, kdyby se do vašeho počítače dostal virus. Unikli by vaše citlivé údaje jako například přihlašovací údaje a hesla k e-mailům, k vašemu účtu v bance a množství osobních údajů, které by neměl znát nikdo jiný kromě vás… Nehovoříc o tom, že virus vám může začít požírat důležité dokumenty, které máte uložené ve svém počítači a může způsobit ještě mnoho dalších nepříjemností.

 

Další příklad surfbarů, které se zobrazují na pracovní ploše vašeho počítače.

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Pár důvodů, proč jsou tyto PTS stránky (Paid to surf – placený za surfování) nesmysl

  • Aplikace, které nabízejí tyto PTS systémy, vyžadují instalaci do počítače. Jak jsem zmiňoval výše, může to být problém, protože si do PC stahujete neznámý software.
  • Výdělek, který nabízejí tyto paid to surf systémy, je tak nízký, že vám to nepokryje možná ani náklady na elektřinu. Peníze vám nakonec stejně nevyplatí. No, možná v jednom z dvaceti případů PTS stránek vás skutečně vyplatí. Budou to však drobné.
  • Ve snaze vydělat více prosedíte u PC spoustu času, který byste mohli využít zajímavěji a hlavně efektivněji. Nemluvě o tom, že tím namáháte vlastní počítač, životnost baterie notebooku a podobně. Pokud budete mít počítač puštěný příliš často a dlouho, může se pokazit. Zkuste zvážit, zda vám těch pár centů za to stojí.
  • Většinou se v surfbaru reklamy nezobrazují automaticky. V aplikací pod reklamními bannery je často tlačítko, které musíte stisknout, aby se zobrazila další reklama. To znamená, že musíte být aktivní a reklamy sledovat. Není možné, že si pustíte aplikaci na pozadí a vy budete dělat něco jiného.
  • Budete do toho muset tahat další lidí, jinak se váš výdělek bude pohybovat v korunách. To znamená spamování na sociálních sítích, diskusních fórech a podobně. To vám zabere další hodiny vašeho času.
  • Když dosáhnete výplatního minima a pošlete si vydělané peníze na svůj účet, platba nikdy neproběhne. Tyto PTS stránky, které platí za surfování a zobrazování reklam, často vyžadují splnění dalších úkolů. Například registrace na dalších pochybných stránkách, aktivování účtů v online kasinech nebo nutnost přivést do systému alespoň 50 lidí.
  • Speciální pozor si dejte na paid to surf stránky, které vyžadují vstupní nebo měsíční poplatky, nebo nabízejí různé balíčky, resp. výše členství. Například startovací balíček, který je zdarma, silver balíček za 20 USD, Gold balíček za 50 USD a podobně. Majitel PTS portálu samozřejmě slibuje těm uživatelům, kteří si zakoupí vyšší balíček, vyšší odměny. V tomto případě jde vždy na 100 % o pyramidovou hru nebo Ponziho schéma. Ptáte se proč? Zájem o takovou formu reklamy ze strany inzerentů je minimální. To znamená, že pokud vás nějaký surfbar vyplatí, buďte si jistí, že tyto peníze nejsou z inzerce, ale z investic členů, kteří si koupili vyšší balíček.

 

Suma sumárum, dostat zaplaceno za surfování a zobrazování, resp. prohlížení reklam je krásná věc, avšak nereálná. Pokud tyto surfbary někoho skutečně vyplatí, tak jedině ty, kteří přivedou do systému stovky či tisíce lidí. Obyčejní lidé na tom nic nevydělají, akorát riskují problémy s počítačem.

 

Já jsem se v minulosti zaregistroval do cca 10 surfbarů, které mi slibovaly, že budu placený za surfování, a výsledek byl nulový. Nic jsem nevydělal (netahal jsem do toho další lidi) a měl jsem později dost velké problémy s počítačem – byl zavirovaný. V roce 2013 jsem natrefil na surbar, který opravdu v počítači otevíral bránu dalším procesům a aplikacím. Musel jsem svůj počítač kompletně přeinstalovat. Zvažte tedy, zda vám stojí za to takto riskovat.

 

Pár slov na závěr

Jak máte sami možnost vidět, dnešní technologie nabízí stále větší možnosti, jak navádět a lhát poctivým lidem. Vždy přijde někdo s něčím novým, s novým výmyslem, který ještě není známý a snaží se vydělat na druhých. Při těchto surfbarech je možnost, že si skutečně vyděláte opravdu mizivě až vůbec. Jedinou osobou, která na tom všem vydělá je jedině provozovatel surfbaru, kterému platí firmy za reklamu. Takže pokud uvažujete, nebo jste aspoň na chvilku uvažovali o tomto druhu „výdělku“ anebo o něčem podobném, ve vlastním zájmu na to rychle zapomeňte a raději se podívejte po něčem jiném.

 

Placené surfování je nesmysl, mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Tyto systémy nefungují, nevyděláte na nich žádné peníze a už vůbec ne za surfování po Internetu. Akorát riskujete, že se vám do počítače dostane škodlivý software, který v budoucnosti jen těžko odstraníte.

 

Pokud hledáte nějaký seriózní výdělek na internetu bez poplatků, zkuste to nejdříve se společnostmi, které se věnují internetovému průzkumu trhu. Více informací najdete v článku placené online ankety a dotazníky. I když ten výdělek není horentní, nestěžuji si. S touto oblastí mám jen pozitivní zkušenosti.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Jaký je váš názor na surfování za peníze? Co si o tom myslíte? Podělte se s čtenáři o své zkušenosti se surfbary a napište do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply