Jak a kde získat Bitcoiny zdarma? Zde je několik ověřených tipů

Obrázek s popisem, kde a jak získat bitcoiny zdarma.

Kryptoměny jsou v dnešním světě hojně diskutovaným tématem. Snad ani není člověka, který by o nich ještě nic nevěděl. Všeobecně známé jsou i některé názvy těchto platidel, jako je například Bitcoin či Ethereum. Právě o Bitcoinu jsou mediální zmínky vůbec nejčastější, platí s ním i řada celebrit, je to v každém případě kryptoměna číslo jedna. V tomto článku si představíme pár ověřených tipů a rad, kde získat Bitcoin zdarma.

 

Hodnota tohoto platidla je vysoká

Samozřejmě, pokud se zaměříme na slovní spojení „Bitcoiny zdarma“, musíme počítat s nějakým rizikem podvodu. Je nutné vzít v potaz jen ty varianty, které jsou bezpečné, a tedy dlouhodobě prověřené.

Hodnota jedné mince, v nichž se běžně Bitcoin symbolicky obchoduje, je hodně proměnlivá a citlivě reaguje na různé vnější okolnosti. Zatímco v závěru roku 2021 dosahovala hodnota Bitcoinu více než šedesáti tisíc amerických dolarů (tj. kdo měl minci Bitcoinu, byl v českém prostředí korunový milionář), v létě 2022 už spadla směrem ke 20 000 USD, kde se poměrně dlouho držela. Až na přelomu let 2023 a 2024 začala zase strmě stoupat, nyní, v prvním kvartálu 2024, pak atakuje hranici 70 000 USD. Obchodování s tímto platidlem tedy není vůbec žádný jednoduchý úkol.

 

1. Klikačky na Bitcoin (Faucety)

Jednou z možností, jak získat Bitcoiny zdarma (nebo spíše vydělat), je využít různé klikačky. Tyto klikací systémy mají příjem z reklamy, část ze svých zisků mohou přerozdělit mezi své návštěvníky formou BTC.

Princip je snadný, jednou za určité časové období (jednou za hodinu, ev. jednou za den) je nutné kliknout na určitý odkaz. Za tento úkon získáte odměnu, která je spíše symbolická, ale ukáže vám, jak Bitcoin vlastně funguje a na co se připravit, kdybyste se mu chtěli v budoucnu věnovat ve větším rozsahu. Pojďme si postupně představit tři varianty takových klikaček.

 

Freebitco.in

Úvodní stránka projektu Freebitco.in.

Tento web je na světě od roku 2013 a má za sebou obecně dobrou reputaci. Freebitco není jen klasickou klikačkou, ale můžete se zúčastnit také loterie o zajímavé ceny. Stačí si založit účet, k němuž potřebujete jen email a heslo. Pokud budete mít štěstí v jednoduché hře, která čeká na všechny nováčky, můžete vydělat nějakou hodnotu Bitcoinu.

Klikačkám se říká také faucety, jsou bezplatné, bez počáteční investice, ale přinesou vám jen malé peníze. Někdy jsou i časově náročné, takže jim věnujte jen tolik času, kolik si můžete dovolit. Berte je jako malý test.

Na webu Freebitco.in se už registrovalo více než padesát milionů lidí, rozdáno bylo v prvním kvartálu 2024 více než 250 tisíc Bitcoinů, alespoň tyto údaje jsou zobrazeny na úvodní stránce Freebitco.

Hodíte si také kostkou? Statisticky je to docela nevýhodné, můžete si také vsadit na určité události, což funguje vlastně stejně, jako klasické kurzové sázky ve sportovním odvětví. Každého půl roku je možné vyhrát Lamborghini, je tedy jasné, že web musí z něčeho fungovat. Je to systém doporučování dalších uživatelů (refferal), shlédnutí reklam a také úrok, který se připisuje za to, že máte Bitcoiny uložené právě zde. Protože web funguje už delší dobu, nemusíte se bát, že by vaše nastřádaná hodnota nenávratně zmizela.

Pokud ovládáte anglický jazyk alespoň na základní úrovni, máte výhodu. Klidně si ale postačíte s Google překladačem.

Více informací o Freebitcoin zde.

 

Cointiply.com

Úvodní stránka projektu Cointiply.com.

Tento portál má i svou vlastní aplikaci, která je ke stažení na obchodu Google Play. Cointiply.com je web, s nímž sbíráte Bitcoiny za klasické činnosti – hrajete hry, vyplňujete krátké dotazníky nebo se podíváte na předem vybraná videa, případně si nainstalujete malé aplikace do svého zařízení. Podle oficiálního zdroje si běžný uživatel přijde těmito činnostmi až na 30 USD měsíčně, což za jednoduché úkony není zase tak málo. A jak si tuto hodnotu vybere?

Sbíráte Coiny, tedy mince a každých 10 000 nasbíraných mincí představuje jeden dolar. Minimum, se kterým můžete provést výběr, je 30 000 Coinů, což odpovídá hodnotě 3 USD. Tyto peníze si lze nechat vyplatit i v kryptoměnách. Web je velmi přehledný, funguje jen v angličtině a má v této době již přes čtyři miliony pravidelných návštěvníků. Výhodou je klientská podpora, která funguje 24/7. A nejde jen a pouze o Bitcoiny, ve hře mohou být i další kryptoměny, jako je DOGE, Ethereum či Dash.

Vše je docela jednoduché a opět si vystačíte jen s Google překladačem.

Více informací o Cointiply zde.

 

Satoshi Hero

Každou půlhodinu roztočíte kolo štěstí a uvidíte, jestli budete mít úspěch. Satoshi Hero funguje také na velmi jednoduchém principu a většinou dostanete Bitcoiny ve velmi nízké hodnotě (méně než cent z USD). Můžete si také zahrát spoustu her.

Satoshi Hero počítá s online podporou, pro výběr hry se stačí podívat do lobby. Můžete si tady zvolit některou z až tří tisíc různých variant zábavy. Pro výplatu potřebujete nasbírat 30 000 Satoshi.

Více informací o Satoshihero zde.

 

2. Hraní online her

I v případě, že si rádi zahrajete nějakou online hru, můžete vydělávat symbolické množství Bitcoinů. Pokud máte před sebou volný víkend, na který je hlášen déšť, proč takovou variantu alespoň nevyzkoušet? Odměňování za hraní online her funguje podobně jako v případě tří faucetů, které jsme si už krátce představili. O které hry konkrétně jde?

 

Hra Rollercoin

Úvodní stránka online hry Rollecoin.com.

V této hře těžíte kryptoměny, alespoň tedy zdánlivě, protože skutečná těžba vypadá úplně jinak. Rollercoin vás za hru odmění symbolickými hodnotami platidel, jako je Bitcoin, Dogecoin a Ethereum. Nejde jen o bezduché klikání, budete muset trochu taktizovat a bavit se tím, že budete zlepšovat svůj těžební potenciál. Vytěžené kryptoměny pak odešlete do mobilní peněženky (Zebedee), je to tedy velmi jednoduché. Snad jen počítejte s tím, že tímto stylem nezbohatnete, registrace je však zcela bezplatná, stejně jako samotné hraní.

Pokud milujete hry s nádechem retro, právě Rollercoin má grafiku, která působí, jako by právě vypadla z devadesátek. Kdo si rád zavzpomíná na staré dobré časy, tomu stačí emailový nebo facebookový účet a může začít hrát. Odměny na sebe nenechají dlouho čekat. Grafika je opravdu zastaralá, ale právě to je na Rollercoinu zábavné.

Více informací o Rollercoin zde.

 

Bitcoin Miner Earn Real Crypt

Podobný princip. Ano, jste v roli těžaře, který chce uspět, nic složitého za touto hrou také nehledejte. Můžete si stáhnout také aplikaci z Google Play, která má přes milion stálých uživatelů a také velmi dobré hodnocení (průměr je 4,5 z 5). Bitcoin Miner Earn Real Crypt vám možná trochu připomene Tycoon klasiku. Budete hrát různé arkádové hry, jde o kousky, které znáte z období klasických videoher zapojených do TV.

 

3. Promo akce směnáren a burz

Kryptoměny se běžně obchodují na burzách, na tom není nic zvláštního. Například pro Bitcoin to jsou Binance, Coinbase, Gemini nebo Bitstamp a Kriptomat. Čas od času udělají tyto burzy, resp. směnárny, akci, která má za úkol přilákat nováčky.

Nejobvyklejší formou bonusové akce je jednoduše odměna za registraci, případně také odměna k nákupu kryptoměn za určitou hodnotu (například nakoupíte si za 10 000 Kč a dostanete asi 3-5 % navíc na účet, podmínky se liší podle konkrétní akce, tyto se mohou často měnit).

 

Coinmate

Tento portál funguje v češtině a stačí krátká registrace. Coinmate je v provozu od roku 2014 a sídlí v Praze. Nákup kryptoměn je možný nejen v CZK, ale také v eurech. Je nutné ověření KYC, které můžete provést pomocí Bank ID. Založení konta je otázkou minut, za vedení a správu účtu na tomto webu zaplatíte symbolickou částku (desetiny procenta z objemu každé transakce).

 

Kriptomat

Další známé tržiště, které má už v tuto chvíli téměř půl milionu uživatelů v rámci celé Evropy. Na Kriptomatu si můžete ověřit aktuální kurzy, ale také se nabízí možnost stažení aplikace, s níž bude možné své obchody řídit i prostřednictvím mobilního telefonu. Obchodovat můžete nejen s Bitcoinem, ale také měnami, jako je Cardano, Ethereum, Solana a řada dalších. Účet vytvoříte během několika minut, krypto v tomto podání nevypadá nijak komplikovaně.

 

Binance

Jedna z nejznámějších burz, pokud jde o kryptoměny. Jako první si ji vybaví snad každý, kdo se o svět Bitcoinu někdy v minulosti zajímal. Binance zahájila svou činnost v roce 2017, nyní již má přes 180 milionů aktivních uživatelů a tento počet stále roste. Po registraci mluví o odměnách v hodnotě až 100 USDT (což je jedna z dnešních rozšířených kryptoměn). Binance má svou vlastní aplikaci, zaměřuje se na tzv. futures, P2P a spotový trh. Je tedy vhodná spíše pro pokročilé uživatele.

 

Coinbank

Tato česká společnost byla založena v roce 2017, v současnosti má ve své nabídce už přes dvě stovky různých platidel z prostředí krypto. Coinbank je v češtině, má desítky tisíc registrovaných klientů a platí za značku, která má velmi dobrou reputaci. Je to klasická krypto směnárna, která je napojená i na světové burzy. Vklad, nákup i prodej jsou bez poplatků, účet je vedený také bezplatně.

 

4. Odměny za nákup (cashback)

Žena, která nakoupila na internetu a obdržela cashback ve formě bitcoinů.

Ano, cashback se neomezuje jen na platební karty vaší banky. Funguje podobným způsobem i ve světě kryptoměn. Rovněž stačí platit kartou nějaké kryptobanky a při dodržení určitých podmínek dostanete část platby z nákupu zpět. Jen se musíte ujistit, že v daném obchodě, ve kterém chcete nakoupit, lze platit i Bitcoiny.

Žádost o kreditní/debetní kartu provedete v nějaké kryptobance a až dorazí poštou (pravděpodobně odněkud z ciziny), zaregistrujete ji. Aktivace je stejná jako u klasických bank. Platby jsou velmi bezpečné.

V tomto článku najdete srovnání kryptobank, ve kterých si můžete pořídit kreditní kartu zdarma.

 

5. Affiliate programy (refferal)

Za to, že přivedete nové členy, kteří budou aktivní, vám náleží předem domluvená odměna. Affiliate program je alfou a omegou také pro tento svět, ve finále si můžete přijít na zajímavý pasivní příjem.

Provize za nové členy nabízí desítky různých českých i evropských krypto burz, jako je například Binance, Coinbase, CoinMama nebo BitStamp. Prohlédněme si právě jeden z nich, zaměřme se na Coinbase.

 

Coinbase Affiliate program

Pokud jste schopní zaujmout větší množství lidí, ať už to bude přes blog nebo sociální sítě či jinou formu, jste na Coinbase vřele vítáni. Pokud pošlete odkaz někomu ze známých nebo klikne na váš odkaz návštěvník na vašem webu a nakoupí si kryptoměny v určité hodnotě (min. je zde 100 USD), dostanete pak společně bonus v podobě 10 USD. Celkem tedy vyděláte 10 USD a váš nový refferal také.

Trpělivost je namístě, protože tohle nebude hned. Řada lidí kryptoměnám nevěří a musíte si proto najít publikum, které bude vaší nabídkou zaujaté. Přesvědčujte pomocí argumentů a faktů, jednoduše a věcně. Affiliate programy burz a směnáren jsou dost možná nejlepší cestou, jak dojít k Bitcoinům zdarma.

 

6. Investice, hazard a sázky

Toto je krok, který nelze vůbec doporučit. Raději se do něj ani nepouštějte. Vypadá na první pohled lákavě, ale na druhou stranu, příslib Bitcoinů zdarma je podmíněn investicí nebo koupí nějakého balíčku. Takto fungují klasické podvody, bohužel, protože jsou úspěšné, stále se k nim někteří podvodníci uchylují.

Mějte se na pozoru před odměnami, které vypadají na první pohled možná až pohádkově. Přes některé weby si můžete zamořit své PC nežádoucím balastem nebo dokonce počítačovými viry. Čeká se totiž na důvěřivé lidi, kteří nemají s kryptoměnami zkušenosti a těší se, že zhodnotí své naspořené peníze. Ve finále pak nemusí mít vůbec nic.

Nezapomeňte na klasiku v podobě Ponziho schématu, podvodu, který je hodně sofistikovaný už na samém začátku.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Máte už zkušenosti s některou z výše zmíněných možností? Pokud ano, která je podle vás nejlepší? Napište do diskuse.

 

Pokud se vám tato recenze líbí (nebo celý můj web), sdílejte ji se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply