Soutěže na Facebooku – seznam stránek, kde můžete vyhrát

Přehled FB stránek, kde se můžete zúčastnit různých soutěží a vyhrát něco zajímavého.

O tom, že není v dnešní době nic zadarmo, se už napsalo mnoho textů nejen ve veřejnoprávních médiích. Nicméně není třeba brát takové prohlášení doslovně, protože existují různé soutěže a hry, kde si můžete opravdu zdarma přijít na zajímavé výhry. A nemám na mysli pouze věcné ceny, ale třeba i peníze. Vše jen díky tomu, že se na vás usměje štěstí, trochu více než na jiné. V této recenzi si představíme pár zajímavých FB skupin/stránek, kde se můžete takových soutěží zúčastnit.

 

Není třeba peněz, stačí chvilka času

Facebookové skupiny pomáhají lidem v seznamování, sdružují sportovní i hudební fanoušky a leckdy přináší i opravdovou porci zábavy. V neposlední řadě můžete díky nim vyhrát věcné ceny nebo si přijít na zajímavé peníze. Někdy stačí opravdu málo. Tak proč to vlastně nezkusit, že?

Jak na to? Nebojte, vše podstatné si povíme na následujících řádcích. Stejně tak je třeba si dobře vybrat, protože výlet do Karibiku za jedno kliknutí je v každém případě poněkud podezřelou nabídkou.

Chcete pár tipů na zajímavé stránky, kterých se určitě nemusíte obávat? Jistě, tady jsou…

 

FB stránka Soutez.cz

Facebooková stránka Soutez.cz je první soutěžně-informační portál v ČR.

 

Skutečný matador českého internetu, vždyť funguje už od roku 1998 – tehdy samozřejmě ještě ne na Facebooku (kde je od dubna 2010), ale snad i právě to je plus. Dlouholetá historie, několik tisíc uživatelů a pravidelně přidávané nové příspěvky.

Tato FB stránka má i své vlastní webovky www.soutez.cz, což je pro navození pocitu důvěry hodně důležité.

Kosmetika, něco pěkného pro děti, oblečení i karetní hry, podobná rozmanitost vás určitě bude bavit.

Je to vlastně jednoduché, stačí si vybrat soutěž podle svého gusta a zapojit se. Máte jistotu, že půjde o soutěže zcela transparentní, protože jsou zadávány na portálu s dobrou pověstí…

Více informací o stránce zde.

 

FB stránka Soutěže CZ/SK

Zkuste své štěstí na soutěžní stránce Soutěže CZ/SK.

 

Facebooková stránka Soutěže CZ/SK má za sebou více než jedenáct let historie, založena byla už v létě 2009, tedy v době, kdy začal první boom této stránky s modrobílou barevnou kombinací. Jednoduchá a přehledná nabídka, každý den něco nového a zajímavého. Dobrá večeře nebo hezký víkend s partnerem v prostředí, kde si opravdu odpočinete. Ale třeba také něco úplně jiného, kosmetika, hodnotné čtení nebo oblečení a praktické věci do domácnosti. To vše můžete vyhrát zcela zdarma, bez nutnosti kupovat si nějaké losy za vlastní peníze.

U Facebookových skupin je důležité, aby zde byla pozitivní zpětná vazba, a obecně platí, že čím víc fanoušků, tím lépe (kde je mnoho lidí, tam je zájem inzerujících firem = více soutěží pro fanoušky). Pokud jde počet likes do statisíců, máte jistotu transparentnosti už jen v tomto čísle. A FB skupina Soutěže CZ/SK má čtvrt milionu fanoušků!

Navíc, s nějakou pochybnou soutěží by tato stránka své jméno jistě nespojila, vždyť pověst za to nestojí, ne? Teď už si jen vybrat, co by vám udělalo radost…

Více informací o stránce zde.

 

FB stránka Vyhraj Dnes

Přes sto tisíc fanoušků a více než tři roky historie, to je Vyhraj Dnes. Skupina byla založena na Facebooku už v červenci 2017.

Vyhrajte dobrou kávu nebo oblečení pro děti, víkend v příjemném apartmánu nebo další pěkné ceny.

 

Podívejte se na fotky, které sdílí reální výherci – i to je zárukou, že nesoutěžíte nadarmo a každý zde má svou šanci.

 

Pravidelná porce soutěží je samozřejmostí, každý týden přibyde několik zajímavých tipů. A pak už je jen na vás, kterým se necháte oslovit!

Více informací o stránce zde.

 

FB stránka SoutezeOnline.cz

Další FB stránka, která nabízí možnost vyhrát zajímavé věcné ceny.

 

Facebooková stránka Soutěže online nabídne i vlastní webové stránky, i když jde spíše jen o základní verzi. K dispozici je i kontaktní email a telefon, tudíž se v případě dotazů máte na koho obrátit a nejde jen o bezejmenný portál.

Více než dva a půl tisíce fanoušků, to je počet, jenž neustále roste. Důvod je zcela nasnadě, stránka brzy oslaví třetí narozeniny – v provozu je totiž od 5. listopadu 2017. Během dne obvykle dostanete několik nových možností, kde soutěžit. Jde o ideální stránku pro zájemce o soutěže, kteří mají dostatek času a chuti zúčastnit se většího počtu zajímavých akcí. A pak už je to jen věc štěstí, že?

Výhodou je nízký počet soutěžících, takže máte vyšší šance vyhrát něco zajímavého.

Více informací o stránce zde.

 

FB stránka Soutěže

Už jedenáct let na Facebooku a zajímavé tipy na soutěže, kterým v současné době přeje prakticky pět tisíc fanoušků.

Výběr toho nejzajímavějšího, od nových doplňků do šatníku, hraček a her pro děti až po cestování. Vyzkoušejte své štěstí, soutěže na této stránce přinášejí šanci vyhrát hezké ceny se skutečně minimálním úsilím…

Více informací o stránce zde.

 

FB stránka Soutěžíme rádi

Prakticky třicet tisíc fanoušků a k tomu ještě více než dvouletá historie, i tohle je profil a vizitka facebookové stránky Rádi soutěžíme.

Název mluví za vše, výhodou je zde také pozitivní hodnocení. 4,9 z 5 možných, a to na základě názoru více než padesáti soutěžících, i to je přece znakem důvěryhodnosti.

Více informací o stránce zde.

 

FB stránka České-soutěže.cz

Další zajímavou FB stránkou, kde můžete soutěžit o zajímavé ceny je ceske-souteze.cz.

Přes tři tisíce stálých příznivců a řada zajímavých možností. Vlastní webová prezentace a historie, která se píše už od května 2010, to je facebooková stránka České soutěže, se kterou si můžete přijít na zajímavé ceny. Stačí jí jen věnovat trochu času…

Více informací o stránce zde.

 

Využít se dají i různé FB skupiny, kde může zveřejnit soutěž/příspěvek kdokoliv. Je to vhodné zejména pro firmy, které nechtějí platit poplatky za zveřejnění soutěže na výše uvedených stránkách.

Vybírám dvě největší skupiny, které mají několik tisíc fanoušků. Obě mají shodný název – SOUTĚŽE. Možností je samozřejmě více, stačí si zadat do Facebook vyhledávače vhodný název, například „soutěže o peníze“ nebo „soutěže o věcné ceny“.

Soutěžícím doporučuji mít se na pozoru, protože jak jsem již zmiňoval, do těchto skupin může vložit nabídku na soutěž kdokoliv a tedy i bez jakéhokoliv ověření.

 

Pozor na podvody – podle čeho se pozná férová FB stránka?

Facebook je plný různých profilů. Některé z nich nemusí být založeny právě s cílem komunikace s příbuznými a přáteli, ale spíše ve snaze vylákat citlivé osobní informace z dalších uživatelů, kteří nejsou dostatečně obezřetní. A příležitost získat cenná data je samozřejmě i u FB stránek, kde se má, alespoň naoko, nějak soutěžit.

 

Na co byste si tedy měli dát pozor a jaké věci obecně v kyberprostoru určitě nedělat?

  • Stránka má malý počet fanoušků, neuvádí žádné informace, nemá ani webové stránky.
  • V nabídce je příliš drahá cena – exotický zájezd za desítky tisíc, osobní vůz za statisíce… jen sotva bude dělat takové soutěže nějaká seriózní firma.
  • Pozor na rychlokvašky, Facebooková soutěžní stránka by měla mít za sebou nějakou historii.
  • Nezadávejte do podezřelých formulářů žádné osobní údaje. Nevěřte na první pohled všemu.

 

A především se pak vyvarujte posílání peněz předem (například poplatek, abyste se mohli zúčastnit soutěže)  – tento oblíbený trik v minulosti zmátl tolik lidí, že se k němu uchylují podvodníci napříč celým světem, bez ohledu na to, jaký se zrovna píše letopočet. Bohužel, vždy se najde někdo, kdo podobné nabídce skočí na lep. Vy ale buďte více obezřetní, protože pokud pošlete přes nezabezpečený formulář údaje ke své platební kartě, v lepším případě přijdete jen o malý obnos, pokud provedete v bance včasnou blokaci…

 

Dříve jsem na svém webu napsal článek o podvodné FB stránce, která organizovala soutěže o luxusní exotické dovolené v hodnotě desetitisíců. Tato stránka splňovala všechny výše uvedené body. Byla to rychle založená FB skupina bez kontaktních údajů a důležitých informací a nabízela drahé luxusní výhry, aby co nejrychleji nalákala velké množství lidí.

Po skončení soutěže kontaktovali každého soutěžícího s tím, že vyhrál. Chyták byl v tom, že pokud jste si chtěli převzít údajnou výhru, museli jste jim poslat peníze.  A když to udělalo alespoň 100 lidí z 20 000 soutěžících, mohli si tito podvodníci přijít na docela slušné peníze.

 

Přečtěte si také článek o dalších podvodech, se kterými se můžete na Facebooku setkat.

 

Nečekejte výhru automaticky, podmínka je vždy nasnadě

Obezřetnost je samozřejmě zapotřebí – citlivé osobní údaje raději nesdělujte na potkání a nemějte příliš velká očekávání. Výhra není nic automatického, pokaždé se setkáte s nějakou podmínkou. Ať už je to sdílení příspěvku, jeho označení skrze tlačítko „To se mi líbí“ nebo něco dalšího, jako například komentář, přidání fotky domácího mazlíčka, podělení se o vlastní zkušenosti s určitým výrobkem. Může jít například také o uhádnutí přesného počtu soutěžících, originalitě se zde jistě meze nekladou.

Podmínek může být mnoho – ignorujte stránky, které požadují poplatky, sdělování adresy a telefonního čísla, abyste se mohli vůbec zúčastnit a podobné věci, kde vám okamžitě vzadu v hlavě zazvoní varovný signál. Tohle vážně žádná seriózní stránka chtít nebude…

 

Pár slov na závěr

Ověřte si údaje, nevěřte všemu, co vidíte. Měli byste mít jasno, že soutěžíte, máte reálnou šanci na výhru a o nic nepřicházíte, mluvím teď hlavně o soukromí. Přehled o tom, oč se soutěží, jak dlouho soutěž trvá, jak probíhá a co je podmínkou, abyste se mohli zapojit, musíte mít vždycky.

Jak se bude vybírat výherce? Losováním? Nebo úplně jinak? Pokud nebudou uvedeny podobné informace, jistě není důvod k účasti.

 

Na mé stránce můžete také najít nabídky na různé soutěže. Sleduji několik stránek a z nich vybírám jen to nejzajímavější. Žádné drobné soutěže o knihy, kosmetiku či podobné drobnosti. Na mé stránce najdete spíše větší a lukrativnější soutěže, například o peníze, dárkové poukázky, drahou elektroniku, auto či zájezd.

 

Našli jste nějakou zajímavou FB skupinu, která se v tomto článku nenachází a dá se na ní soutěžit o zajímavé ceny či peníze? Upozorněte mě na to a napište do diskuse. Rád ji přidám do tohoto seznamu.

Také můžete do diskuzního fóra napsat své vlastní zkušenosti s tímto tématem, případně k jednotlivým FB stránkám. Už jste měli štěstí a podařilo se vám vyhrát? Kterou facebookovou skupinu doporučujete?

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply