Skvělá literatura k MLM – seznam knih a stručný popis

Přehled nejznámějších knih na téma MLM - odborná literatura.

O MLM najdete na internetu nepochybně množství zajímavých článků plných podstatných informací a rad. Podobně je to i s knižními tituly či e-booky. V tomto článku jsem se rozhodl představit vám několik knih na toto téma. Jsou to knihy od předních autorů, kteří se v daném oboru vyznají a mají v něm bohaté zkušenosti, navíc jsou v systému MLM zapojení. Některé knihy se dokonce staly v Česku bestsellerem, takže pokud to myslíte s muli-level marketingem vážně, máte možnost učit se od těch nejlepších.

 

Síťový marketing je celosvětový fenomén a funguje stejně dobře u nás i v zahraničí, takže se dá uplatnit všude. Dobré lídry MLM máme i v Česku a na Slovensku. Ve svých knihách se zaměřují na podstatu MLM, jeho funkci, způsoby, jak nepodlehnout strachu z neúspěchu a naopak jak dosáhnout úspěchu. Vydali několik knih, audioknih a často je můžete vidět i na různých motivačních přednáškách.

 

Ivo Toman

Nejznámějším autorem na téma MLM v rámci České republiky je Ivo Toman. Je majitelem a zakladatelem mezinárodní společnosti TAXUS International, ve které vyvinuli novou revoluční metodu učení se jazyků TAXUS Learning®.

V roce 2004 společně uvedli Revoluční angličtinu TAXUS Learning® na český a slovenský trh.

V roce 2005 započal její prodej v Maďarsku a Německu. Ve stejném roce přišla na český trh také Revoluční němčina TAXUS Learning® s ještě větším rozsahem než angličtina.

 

Mezi doporučenou literaturu na téma síťový marketing bych mohl od Iva Tomana zařadit knihy:

 

Kniha Jak budovat Multilevel marketing - kudy cesta vede a kudy ne od Ivo Toman.

Ivo Toman – Jak budovat MLM

V každé oblasti života se setkáváme s negativním vlivem, názory a myšlenkami. Není tomu jinak ani u MLM – ani ten se nevyhnul kritice. Přetrvávalo mnoho názorů, že je to lež, podvod, že to nefunguje a podobně.

Kniha od autora vás však přesvědčí o opaku a o tom, že snaha se cení. Pokud chcete být úspěšní, důležité je umět si plánovat úkoly a dodržovat je. I špatné plánování je v některých případech lepší než žádné plánování!

Kniha se stala bestsellerem v Česku i na Slovensku a je doporučená těm, kteří zvažují podnikání formou multi level marketingu. Ukáže vám, kudy cesta vede a kudy ne.

 

Kniha Jak začít - MLM strašák nebo příležitost od autora Ivo Toman.

Ivo Toman – Jak začít Multi level marketing – strašák nebo příležitost?

Kniha je vhodná hlavně pro ty, kteří se rozhodují, zda se do MLM pustit nebo ne. Proč je MLM fenoménem dnešní doby? Jak budovat úspěšnou síť, jaká je úloha sponzora a jakou roli sehrává pozitivní myšlení?

Na tyto otázky kniha zodpoví a navíc přináší užitečné informace pro ty, kteří by se do podnikání formou síťového marketingu chtěli zapojit, ale mají strach a obavy.

V knize se dozvíte i nejčastější argumenty, které lidi od vstupu do MLM odrazují, jako např.: nemám peníze, nemám čas, trh je přesycen, mám málo známých, je to podvod, nebude to fungovat, nevěřím si, lidé mi nebudou věřit a podobně.

 

Ján Zbojek

Slovenský autor motivačních knih a audionahrávek na téma štěstí, úspěch, finanční gramotnost a nezávislost. Je zakladatelem Školy úspěchu zaměřené na finanční nezávislost lidí.

Od tohoto autora bych na téma multilevel marketingu doporučil knihu:

 

Kniha Šlabikár Multilevel marketingu od autora Ján Zbojek.

Ján Zbojek – Šlabikár Multi level marketingu

Kniha je návodem, jak začít podnikat bez vysokého počátečního kapitálu a ukazuje, že nejlepší investice je vzdělávání vlastních spolupracovníků.

Kniha přináší kybernetický pohled na MLM a odhaluje základní principy podnikání v tomto systému. Kniha je napsána jako učebnice a je dokonale přizpůsobena pro středoevropské poměry. Poskytuje mnoho užitečných a praktických rad, poukazuje na nejčastější chyby při práci a nabízí možnosti jejich řešení.

Naučí vás správně si stanovit cíl, cestu k jeho splnění, zdokonalit se v osobním rozvoji, jak dosáhnout finanční nezávislosti a štěstí.

 

 

Randy Gage

Randy Gage mívá i přezdívku ,,mesiáš milionářů„, protože věří, že je hříchem být chudý a že jsme se narodili proto, abychom byli bohatí.

Je často považován za jednoho z nejvýznamnějších současných odborníků v oblasti network marketingu. Začínal od nuly a stal se úspěšným díky tomuto systému.

 

Kniha Jak si vybudovat MLM stroj na peníze od autora Randy Gage.

Randy Gage – Jak si vybudovat MLM stroj na peníze

Kniha je považována za bibli MLM. Přináší mnoho podstatných informací a rad na téma multilevel marketingu. Proč je řešením dnešní ekonomie, jak si vybrat správnou společnost, rozdíl mezi podvodníky a legálním MLM, jak vyhledat nejlepší kandidáty, jak zdokonalit lídry ve vašem týmu a jiné.

Tato kniha je kompletním systémem práce v MLM, který Randy během své více než 20leté kariéry sestavil. Není pochyb o jeho funkčnosti, stačí se podívat na Randyho rozsáhlé MLM impérium – celosvětový byznys s mnohamilionovým ročním obratem. Jako hlavní pilíř tohoto systému vyzdvihuje duplikaci. Najděte tu pravou MLM společnost, s níž stojí za to spolupracovat, a dosáhněte svého úspěchu!

 

James Lee Valentine

Kniha Síla MLM od autora James Lee Valentine.

James Lee Valentine – Síla MLM

Kniha vám poradí, jak můžete najít nekonečnou motivaci v síťovém marketingu.

Autor spojil účinné principy síťového marketingu se svou vlastní filozofií, která je založena na lásce k životu ve všech jeho podobách.

Najdete zde kapitoly o lidské vnitřní síle, síle vášně, síle myšlenek, osobnosti a bohatství.

Zkuste procítit energii, která touto podmanivou knihou prostupuje.

Přečtěte si pozorně každou kapitolu, pak si vytvořte ideální obraz svého života a prožijete každý den s chutí a radostí.

 

 

Pár slov na závěr

MLM může být vhodným prostředkem k vydělávání peněz, nevyžaduje vysoké počáteční investice ani náklady na provoz. Nicméně je to jistá forma podnikání. A jako každé podnikání, ani tento způsob sám o sobě ještě nezaručuje, že se vaše náklady vrátí, že se bude obchodu dařit a že se všechny investice zhodnotí. Vyžaduje trpělivost a hodně práce na jeho budování.

Mnoho lidí odradí právě prvotní neúspěch a netrpělivost, peníze by chtěli hned. Ale jak jsem zmiňoval – MLM je forma podnikání, není to ,,svět jistoty“ jako zaměstnání. Pokud tedy hledáte raději jistotu pravidelného příjmu, je lepší zvážit, zda by se vám taková forma vyplatila. Případně můžete MLM vyzkoušet při práci.

 

Toto je jen stručný seznam knih o MLM. Myslíte si, že tu nějaká chybí? Potěší mě, pokud své tipy na knihy (e-booky) uvedete v diskusi pod článkem.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply