Má to být revoluce v praní prádla (oděvů, povlečení aj.) a jednoduchá možnost, jak si zajistit vedlejší/pasivní příjem v neomezené výši. Projekt, který roste neuvěřitelným tempem, a údajně by byla chyba, pokud byste se do něj nezapojili. S takovými příspěvky se setkávám na Facebooku v poslední době velmi často. Řeč je o stránce bestseries.cz (mají několik projektů, jsou to: Prádlomatkiosky, Laundries, těžba kryptoměn) od společnosti Best Series, s. r. o.
I vy už jste dostali od svého přítele/známého pozvánku do tohoto projektu? Zajímá vás, o co vlastně jde a zda se na tom skutečně dá něco vydělat? Jde o seriózní byznys nebo jen další podvod? Pokud se nedokážete rozhodnout, zda se do bestseries.cz zapojit a hledáte nějakou recenzi od nestranné osoby, jste tady správně.
Podotýkám, že v projektu jsem sice zaregistrován, ale z jistých důvodů (uvedu je v tomto článku) jej nepropaguji.
Co je bestseries.cz
Je to webová stránka společnosti Best Series, s. r. o., která spojuje několik projektů nabízejících online výdělek do jednoho celku. Jsou to:
1. Prádlomatkiosky – samoobslužné prádelny, ve kterých si zákazníci mohou vyprat své věci. Je to unikátní služba, kterou firma Best Series, s. r. o. přinesla ze zahraničí. Podobné samoobslužné prádelny využívají občané i v jiných zemích, v Česku a na Slovensku je to novinka.
2. Best mining – tento projekt je zaměřen na těžbu kryptoměn, konkrétně Bitcoinu. Potřeba je investovat minimálně 950 Kč, za což dostanete těžební výkon na období 2 roky a 5 měsíců.
3. Sentcrypto.eu – další projekt zaměřený na kryptoměny. Sentcrypt je v podstatě jakási platforma/mapa pro příznivce kryptoměn, díky které najdete další příznivce kryptoměn ve svém okolí.
Projekt má i štědrý odměňovací systém. Nemusíte být příznivcem kryptoměn, pokud však najdete někoho, kdo by byl ochoten využívat jejich mapu, dostanete od firmy finanční odměnu.
4. Laundries.eu – je zákaznický systém zaměřený na praní prádla a je úzce propojen s projektem – Prádlomatkiosky. O této stránce udělám recenzi snad někdy příště.
5. Damepradlo.cz – další služba napojena na Prádlomatkiosky. Pokud máte doma rozbitou pračku a hromadí se vám špinavé prádlo, můžete oslovit firmu Best Series, s. r. o. Ta vám všechno vypere, usuší, vyžehlí a vrátí zpět do 24 hodin.
Na své stránce píší, že služba je dostupná pouze v Rychnově nad Kněžnou a v Pardubicích, ale v době psaní tohoto článku se jejich stav rozšířil již na 10 Prádlomatkiosků, takže by měli nabízet služby pravděpodobně i v dalších městech.
6. Zlataceskarodinka.cz – služby zaměřené na online finanční poradenství – pojištění, hypotéky, půjčky a investice. I zde firma nabízí možnost si něco přivydělat, a to za předpokladu, že se zaregistrujete a doporučíte uvedené služby svým přátelům/rodině. Na trhu existuje řada takových systémů, takže Zlataceskarodinka.cz není ničím výjimečným.
Projekt Sentcrypto.eu a Zlataceskarodinka.cz fungují na principu affiliate marketingu, což je legální podnikání. Osobně nemám vůči těmto projektům žádné výhrady.
Projekt Best mining může být docela zajímavý, neboť právě v těchto dnech stoupá hodnota Bitcoinu do závratných výšek. V době psaní tohoto článku je jeho hodnota na úrovni 1 BTC za 844 920 Kč. Nicméně je otázkou, jakým způsobem firma Best Series group, s. r. o. propůjčuje těžební výkon a zda se to v konečném důsledku vyplatí.
Mě z výše uvedených projektů zajímají hlavně Pradlomatkiosky, tedy projekt nabízející možnost stát se podporovatelem výstavby kiosků a který má být postaven i na principu multi-level marketingu (MLM).
Pár slov o firmě Best Series, s. r. o.
Jedná se o českou společnost, která má reálné zázemí, už nějaký čas existuje a je registrována v obchodním rejstříku, takže naštěstí nemáme co dočinění s žádnou schránkovou firmou z daňového ráje, jak to většinou u podobných projektů bývá.
Sídlo společnosti je v Ostravě, zakladatelem projektu je podnikatel Jan Holý.
Co jsou to Prádlomatkiosky?
Prádlomatkiosky jsou samoobslužné vnější prádelny, většinou umístěné u velkých obchodních řetězců a jejich výhodou je, že je můžete využívat nonstop – 24/7 (na rozdíl od městských prádelen, které mají vždy vymezený otevírací čas).
Společnost Best Series, s. r. o. převzala tento koncept ze zahraničí, kde takové samoobslužné veřejné prádelny už nějaký čas fungují a těší se velké oblibě.
U nás jde o první službu tohoto typu a momentálně, v době psaní článku, je v ČR vybudovaných už 10 Prádlomatů, a to ve městech Prostějov, Nový Jičín, Chrudim, Poděbrady, Praha 9, Jičín, Mladá Boleslav, Kolín, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou.
Firma se rozhodla tento koncept vylepšit a nabídnout běžným lidem prostřednictvím crowdfundingu nejen možnost využívat Prádlomatkiosky jako svým zákazníkům, ale také se stát podporovatelem výstavby těchto prádelen a vydělávat v programu Best X (údajně si můžete vybudovat doživotní příjem).
Crowdfunding funguje na bázi darů i společných investic. Je to alternativní způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menší částkou na různé účely – například k financování nějakého startupu – v tomto případě na výstavbu Prádlomatkiosků. Společnost, která získává od lidí peníze prostřednictvím crowdfundingu, může na oplátku nabídnout investorům část z budoucího potenciálního zisku.
Jak se zapojit do projektu Prádlomatkiosků?
Abyste mohli na projektu Best X profitovat, musíte se nejprve zaregistrovat (zdarma) a následně „investovat“ vlastní peníze a zakoupit si startovací balíček. Ona to vlastně ani není investice, ale spíše dar, podpora.
Na výběr máte několik možností a často se mění. V době psaní tohoto článku je možné podpořit jedenáctý Prádlomatkiosek v Karlových Varech následujícími balíčky:
- ZÁKLADNÍ BALÍČKY – balíček X2 za 11 000 a 15 000 Kč (s voucherem). Jde o jednorázovou podporu.
- TESTOVACÍ BALÍČKY – balíček TESTER za 3 500 Kč. Jde o jednorázovou podporu.
- PRAVIDELNÉ BALÍČKY – balíček X1500, X3000 a X5000. Třeba podporovat každý měsíc po dobu 1 roku.
- PROFI BALÍČKY – balíčky X3, X7, X15 a X30, přičemž ten poslední X30 stojí přes milion korun českých.
Jak jsem již zmiňoval, některé balíčky obsahují jednorázovou podporu, u jiných je třeba „investovat“ určitou částku každý měsíc po dobu jednoho roku.
Nákupem balíčku se z vás stává podporovatel výstavby kiosků (díky vaší podpoře se budou moci budovat další Prádlomaty, možná i ve vašem městě) a následně budete každý měsíc získávat návratnost ze své „investice“. Její výše závisí na balíčku, který si koupíte a stoupat má podle propagátorů/partnerů s přibývajícím počtem kiosků.
Modelový příklad pro lepší pochopení
Pokud si například zakoupíte balíček X2 s voucherem za 15 000 Kč, má být váš úrok (70) a podle obrázku vpravo vám náleží roční základní úrok 6,53%. Při investici 15 000 Kč to ročně vychází na cca 980 Kč.
Pokud si například zakoupíte balíček X7 s vouchery za 91 574 Kč, má být váš úrok (75) a podle obrázku vpravo nahoře vám náleží základní roční úrok 7%, což vychází na 6 410 Kč.
Kromě základního úroku můžete v tabulce výše vidět i generační úrok. Ten se vytváří s přibývajícím počtem generačních kiosků (generační kiosky jsou takové, do kterých se neinvestuje, ty se postaví ze zisku firmy). U balíčku X2 s voucherem je to ročně 3,27% a u balíčku X7 s voucherem je to 3,5% za rok.
Výše uvedených výdělků můžete dosáhnout, pokud půjdete sami za sebe, čili podpoříte projekt a nikomu dalšímu jej už nebudete doporučovat. Společnost má však připraven i binární systém odměňování (MLM větev – budování struktury). Profitovat můžete tedy i z toho, že doporučíte projekt dalším lidem.
Například při koupi balíčku X2 s voucherem za zmíněných 15 000 Kč můžete profitovat z prvních dvou linií. Zjednodušeně řečeno, pokud přivedete někoho (řekněme známého), který také podpoří výstavbu Prádlomatkiosků a i on přivede nějakého svého známého, který se zapojí do projektu, získáte z obou linií provize a další bonusy.
Při koupi balíčku X7 s vouchery za 91 574 Kč se vám odemyká dokonce až 7 linií. Čili vy přivedete kamaráda, ten svého a ten zase svého a takto až do 7. úrovně pomyslné pyramidy.
Když si to všechno vložíte do kalkulačky a uděláte simulaci možných výdělků, dostanete skutečně pěkná čísla (taková ani v bance nedostanete). Je tu ale pár věcí, které mi na tom celém nesedí.
Garantovaná návratnost?
Výše jsem zmiňoval, že momentální roční návratnost (základní úrok) při koupi balíčku X2 s voucherem za 15 000 Kč je 6,53% a stoupat má s přibývajícím počtem Prádlomatkiosků (to je generační úrok). Alespoň tak mi to vysvětlil můj sponzor/známý, který mi to doporučoval a chtěl by, abych se zaregistroval a podpořil výstavbu.
Je třeba si však uvědomit, že modelový příklad vychází z průměrné denní návštěvnosti všech Prádlomatkiosků v počtu 5 lidí (viz obrázek níže).
Avšak žádný partner společnosti vám neřekne, co se stane, pokud bude průměrný denní počet návštěvníků kiosků 0. Řekněme, že za 3 měsíce navštíví všech 10 postavených kiosků přesně 0 lidí. Říkáte si hloupost, ale v době karantény a lockdownu (případně může dojít k vandalismu, živelným pohromám a podobně) to není nemožné. Logicky by měla úroková sazba spadnout na nulu. Nebyl by žádný zisk z kiosků, a tedy žádná návratnost. Nebo se mýlím?
Totéž platí i při informaci, že návratnost poroste s počtem nových kiosků. Neměla by se náhodou návratnost zvyšovat s počtem nových zákazníků, kteří budou využívat služeb, resp. přesněji řečeno se stoupajícím počtem vyprání?
Je pravda, že více postavených kiosků by mělo znamenat více spokojených zákazníků, ale jak jsem již zmiňoval, v čase koronakrize a lockdownu to nemusí platit! Naopak roste počet podporovatelů, kteří budou v budoucnu žádat o vyplacení svých úroků.
Logicky z toho vyplývá, že vyšší počet postavených Prádlomatkiosků znamená vyšší počet podporovatelů, kteří to ve vidině štědrých úroků celé sponzorují. Pokud však nemáte zákazníky, kteří by službu využívali (například z důvodu lockdownu nebo proto, že lidé zjistí, že je výhodnější vyprat si doma, případně kiosky někdo zničí), měla by návratnost klesat.
Myslíte na to, když vám bude váš sponzor modelovat příklad a mazat med kolem pusy, že pokud podpoříte projekt takovou částkou a přivedete do systému takový počet lidí, tak budete mít takový krásný příjem.
Amatérská až nevhodná prezentace projektu
Důvěryhodnost společnosti lze ve velké míře posoudit na základě vlastní prezentace/propagace.
Zhlédl jsem na YouTube několik online videí, na kterých vystupuje majitel stránky bestseries.cz Jan Holý a většinou používá propagační prohlášení jako např.: „chyťte si místo mezi prvními“ nebo „nečekejte a podpořte projekt co nejrychleji a pořiďte si co nejdražší balíček, neboť je to brutální projekt“ nebo „zajistěte si místo na vrcholu systému“. Takové a podobné fráze jsou spíše charakteristické při pyramidové hře než při seriózním projektu.
Když vidím výše uvedené výrazy na různých inzertních portálech nebo v FB skupinách od distributorů/propagátorů ještě dokážu pochopit (byť v tomto případě je za propagaci zodpovědná samotná společnost – ta by měla školit své distributory), ale když takové výrazy propaguje i majitel, je ke zvážení, zda má vůbec smysl s takovou firmou spolupracovat.
Způsob, jakým komunikují partneři společnosti, je následující – zaregistruj se, investuj a pak už jen profituj…Žádná zmínka o rizicích, tu najdete až v obchodních podmínkách, které samozřejmě nikdo nečte.
Je toto férová nabídka?
Další věc, která mě zarazila na tomto projektu, je následující. Řekněme, že si zakoupím balíček X10. Ten stojí s dvanácti platinovými vouchery 271 740 Kč. Podle úrokové tabulky bych měl mít nárok na základní roční úrok 7% + 3,5% generační úrok + další úroky. Samozřejmě, jen za předpokladu, že průměrná denní návštěvnost všech kiosků bude v počtu 5 lidí. Dohromady je to ročně minimálně 10,5% úrok, což činí při vložené částce cca 29 000 Kč za rok. Pozor! Ne 271 740 Kč (vaše podpůrná částka) + úrok 29 000 Kč.
Propagátoři/partneři firmy často argumentují tím, že takové zhodnocení vám nedají ani v bance. Jenže když si v bance vložíte na termínovaný účet nebo investujete řekněme 300 000 Kč na 3 roky s ročním úrokem 2,5%, budete mít po 3 letech k dispozici vklad 300 000 + úrok 22 500 Kč, čili 322 500 Kč. U Prádlomatkiosků budete mít po třech letech 29 000 * 3 = 87 000 Kč. Částku, kterou byste podpořili tento projekt, byste už více neměli k dispozici, protože za tu by koupili nový Prádlomatkiosek. A neměli byste ani žádná vlastnická práva kiosku, jehož výstavbu byste podpořili.
S firmou byste neuzavírali žádnou smlouvu o vlastnictví. Smlouvu byste uzavřeli pouze při registraci, resp. při nákupu vstupního balíčku, a to zaškrtnutím souhlasu s obchodními podmínkami (VOP) a zvláštními obchodními podmínkami (ZOP), ve kterých se, mimochodem, píše:
8.1. Ztráta financí – Uživatel si je vědom, že realizace obchodních záměrů je vysoce riziková. Hrozí tak, že obchodní záměry nedosáhnou původních očekávání a nedojde tak k výplatám úroků v původně předpokládané výši.
Je to jako kdybyste mi dali 270 000 Kč na to, abych koupil nějaké auto, které budu následně pronajímat a vám za to slíbím % ze zisku. Vyděláte na tom vy, vydělám na tom i já. Co je však podstatné, auto, na které byste vy dali peníze, bych nakonec vlastnil já!
Pokud po 3 letech zjistíte, že projekt nenaplnil vaše očekávání a rozhodli byste si vybrat vloženou částku + úrok, máte smůlu. Při registraci a koupi vstupního balíčku dáváte souhlas s obchodními podmínkami, ve kterých je napsáno, že nejde ani o investici a ani o nákup služby/produktu. Souhlasem se stáváte dárcem peněz a nemáte nárok na nic.
Majitelem kiosků, jejichž výstavbu vy podporujete vlastními penězi, se stane výhradně firma. Netvrdím, že je to něco nelegálního, ale rozhodně to není známkou dobrého obchodu.
Úroky nedostáváte v korunách, ale v cryptonitpointech
Další věc, kterou celkem nechápu – proč firma Best Series, s. r. o. vyplácí úroky z vašich podpořených peněz v cryptonitpointech (CRPT) a ne v korunách?
Opět vysvětlím na příkladu. Pokud si zakoupím již několikrát zmíněný balíček X2 s voucherem za 15 000 Kč, firma přepočítá peníze na cryptonitpointy a připíše mi je na můj účet. Při zakoupení zmíněného balíčku je to 1 950 CRPT, následně se mi bude tato částka zhodnocovat. Při průměrné denní návštěvnosti všech kiosků v počtu 5 lidí mám nárok na 6,53% základní úrok a 3,27% úrok z generačních kiosků + později další úroky. Pokud to zaokrouhlíme, ročně to vychází na 10% a více. Za rok by se mi tedy zhodnotilo 1 950 CRPT o hodnotu minimálně 195 CRPT. Ty bych si následně mohl nechat vyplatit v poměru 1 CRPT = 5 Kč. Pokud to přepočítáme na koruny, vychází to na 975 Kč.
Co tím sleduji? Cryptonitpointy nejsou žádné reálné kryptoměny, jakým je Bitcoin, Litecoin a podobně. Je to virtuální měna bez hodnoty, kterou vytvořil majitel firmy a její hodnotu určuje výlučně on v rámci aplikace bestseries.cz. Ve zvláštních obchodních podmínkách (ZOP) je v bodě 2.2 uvedeno:
2.2. CRPT – Virtuální jednotky vytvořené Provozovatelem, které jsou využitelné v rámci Aplikace pro účely realizace Projektů. Není-li výslovně stanoveno jinak, použije se při výpočtech hodnoty CRPT (např. pro účely výplaty Uživateli) částka odpovídající 5,- Kč za 1 CRPT.
Zaujal mě výraz: není-li výslovně stanoveno jinak, což v překladu znamená, že za 5 let to může být 1 CRPT = 1 Kč. Ale samozřejmě nemusí.
A to ještě nerozebírám fakt, že při zakoupení balíčku vám přepočítají vaše vložené peníze na cryptonitpoiny v poměru 1 CRPT = 5,65 Kč, když si však zažádáte o vyplacení svých úroků na svůj bankovní účet, je to 1 CRPT = 5 Kč. Při vyšších částkách to může být docela velký rozdíl.
Můj názor na službu
Prý je to skvělá příležitost k výdělku, neboť je zde revoluční služba, kterou budou využívat všichni lidé. Je to pravda? Prádlomatkiosky jsou docela užitečná služba, o tom nepochybuji a mají několik výhod. První věc, která se mi líbí je, že jsou umístěny v blízkosti obchodních řetězců (většinou Tesco či Kaufland). Nemusíte tedy čekat, dokud se vám vaše špinavé věci/oblečení vypere, můžete jít klidně nakupovat a 5 – 8 minut před koncem vám přijde SMS s upozorněním, že budete mít vypráno.
Další výhodou je možnost využívat tyto samoobslužné prádelny 24/7, rychlé praní (30 až 45 minut) a možnost využít i sušičku.
Navzdory výše uvedenému jsou však Prádlomatkiosky podle mě výhodné hlavně na objemové praní, čili pokud toho máte k vyprání skutečně mnoho. Na své si tedy mohou přijít podle mého názoru především restaurace a hotely, které by potřebovaly vyprat deky, rohožky, prostěradla, povlečení, závěsy, objemné plyšové hračky a podobně. Nemyslím si však, že je to až tak výhodné (zejména cenově) pro běžnou domácnost. Možná pro vícečlennou rodinu, která pere velmi často a rychle nahromadí 18 kg oblečení. Pro jedno až dvoučlennou domácnost je výhodnější prát si doma. Samozřejmě, pokud máte doma věci, které se do vaší pračky nevejdou, například ty obrovské plyšové hračky, nebo máte rozbitou pračku a jinou možnost nemáte, tak se vyplatí využít Prádlomatkiosek.
Praní v Prádlomatkioscích má své výhody. Nazývat to však revolucí v praní prádla, jak o tom mluví někteří propagátoři na svých webových stránkách či na videích YouTube, podle mě není vhodné.
Bez doporučení projektu dalším lidem to zřejmě nepůjde
Úspěch tohoto projektu stojí na návštěvnosti Prádlomatkiosků. Výše zmíněné příklady byly modelovány s ohledem na průměrnou denní návštěvnost všech kiosků v počtu 5. Jaká je ale realita? V době psaní těchto řádků je průměrná denní návštěvnost všech kiosků 2,52. Pokud by návštěvnost spadla na 2 lidi denně, mám při zakoupení balíčku X2 s voucherem za 15 000 Kč nárok na následující úroky – základní úrok 1,87% p. a. a generační úrok 0,73% p. a. + v budoucnu další úroky za generační kiosky. Při takových číslech by se vám „investice“ vrátila tak za 15 – 20 let.
Tyto informace jsem musel hledat velmi dlouho. Můj ctěný sponzor mi o něčem takovém neřekl. Namísto toho mě tlačí do nákupu balíčku každých 12 hodin. Říká mi, že když bude určitý počet podporovatelů, tak se již nebude dát zapojit (časový nátlak, abych se rozhodl ihned) a modeluje mi příklady, kolik budu vydělávat, když bude průměrná denní návštěvnost kiosků 8 – 10 lidí.
V těch úrocích je totiž dost velký rozdíl a momentálních 1,87 + 0,73% p. a. nevypadá až tak dobře jako 14 + 7% p. a.
Na otázku, proč bych měl vložit peníze do projektu, kde nemám žádnou záruku a podpořená částka se mi vrátí možná za 5 až 10 let (a možná vůbec) mi můj sponzor odpověděl větou: můžeš to doporučovat dalším lidem a z každé „investice“ nového člena máš 20% (v obchodních podmínkách je uvedeno, že firma přerozděluje do MLM struktury pouze 17%, tak nevím). Čili, pokud si zakoupím balíček za 15 000 Kč a přivedu 5 lidí, kteří si zakoupí stejný balíček, mám zpět své peníze. Asi je nyní už každému jasné, proč podporovatelé/propagátoři hovoří pouze o samých výhodách a nezmíní vám i rizika tohoto systému.
Pokud byste se chtěli zapojit do projektu pouze jako podporovatel s tím, že byste to nechtěli doporučovat už nikomu dalšímu, musíte počítat s tím, že se vám vaše vložená částka vrátí možná až po 10 letech, avšak možná vůbec. Firma to jasně upřesňuje v obchodních podmínkách, které zřejmě jen málokdo čte.
Vydělá na tom někdo?
Nepochybně ano, znám dva lidi, kteří jsou v bestseries.cz zapojeni a už si párkrát poslali výplatu na svůj účet. Nebyla to žádná horentní suma, ale jejich počáteční částka, kterou podpořili kiosky, se jim už vrátila.
Otázka ale nezní, jestli se na tom dá vydělat (neboť vydělat se dá i na pyramidových hrách), ale zda je tento systém dlouhodobě udržitelný.
Pokud mám tedy odpovědět na úvodní otázku – dá se na tom vydělat? – musím odpovědět ano.
Pár slov na závěr
Jde o podvod? Z právního hlediska pravděpodobně ne, ale netroufám si to tvrdit se 100% jistotou. Také si myslím, že nejde o Ponziho schéma / pyramidovou hru, to bychom museli mít co dočinění s investičním projektem, případně prodejem produktů. Firma však v obchodních podmínkách jasně uvádí, že nejde ani o investici a ani o nákup produktu či služby. Zapojením se do bestseries.cz se každý stává prostřednictvím crowdfundingu dárcem. A je na dobré vůli majitele projektu, zda se s vámi v budoucnu podělí o zisky.
Přesto si však myslím, že stát se podporovatelem tohoto projektu není až tak výhodné, jak uvádějí partneři firmy. Naopak, podle mého názoru je riziko příliš vysoké.
Také počítejte s tím, že bez doporučení tohoto systému dalším lidem nevyděláte téměř nic, resp. potrvá roky, než se vám vrátí alespoň ta částka, kterou jste „investovali“. A to za předpokladu, že bude aspoň nějaká návštěvnost Prádlomatkiosků.
Za vaše peníze nedostanete nic, jen příležitost vydělat. A vyděláte, pouze pokud bude o danou službu zájem. Firma sice tvrdí, že má skvělou službu, o kterou bude zájem stále, jsou to však jen sliby, za 10 let může být realita úplně jiná.
Smyslem tohoto článku není odrazovat potenciální podporovatele od spolupráce se společností. Cílem článku je poukázat na určité nesrovnalosti a nepravdivé, resp. zavádějící informace, které jsou prezentovány partnery/sponzory firmy, a to s cílem „nalákat“ do systému nové lidi a dosáhnout vyšších výdělků.
Mohlo by vás zajímat:
20 nejlepších možností, kde investovat online – v recenzi naleznete několik zajímavých způsobů, jak a kde zhodnotit své úspory. Žádné pochybné firmy, pyramidové či Ponziho schémata, pouze seriózní společnosti.
Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.
Pokud již máte s projektem Prádlomatkiosky nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse.
Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.
Ahoj, mé jméno je Jiří a momentálně pracuji, samozřejmě z pohodlí domova, pro PR agenturu jako prodejce reklamy. Přitom dělám online marketing pro e-shop a věnuji se i tvorbě této stránky. Rád vyhledávám zajímavé možnosti, jak si vydělat online, a následně je zveřejňuji na tomto webu. Beru to jako koníček. Doufám, že si prostřednictvím mé stránky najdete i vy nějakou reálnou práci z domu nebo si alespoň vyděláte něco navíc.
Zdravím Vás, přátelé. Dovolím si reagovat na recenzi naší firmy. I když zde v komentářích samozřejmě jen zkráceně. Prvně chci říct, že s klukama již pár let spolupracuji, jezdím na firmu a jedeme normální poctivý business, který samozřejmě má svá pravidla a svůj model, proč co a jak děláme. Firma byla založená v Ostravě a založil jí bratr jednoho z majitelů, Tomáš Holý, během studia. Kanceláře máme v Rychnově nad Kněžnou, jsme otevření, nikdo se neschovává, kdokoli má možnost se na nás podívat. Projekty ohledně kryptoměn, SentCrypto, mining se již dále nerozvíjí. Důvodem je to, že kryptoměny se legislativně řeší dost naprd. Co se týče toho, proč se tento business tvoří pomocí sdílené ekonomiky a online marketingu, tak je na to prostá odpověď – má to dosah, jak na partnery, tak zákazníky, čili reklama prakticky zadarmo. Již nyní o naši službě ví statisíce lidí a to jsme na začátku. Majitelé by si samozřejmě mohli vzít úvěr v bance, ale kiosky zrovna nejsou levná záležitost (nebudu zdě uvádět cenu) nicméně jdeme do stovek miliónů, pokud chceme stavět ve velkém – což chceme. Úrok u nás garantovaný není, logicky je to dle návštěvnosti, která ale i v době COVIDu roste. Pokud by návštěvnost byla za měsíc 0 což se stalo v dubnu minulého roku, kvůli vladním opatřením, tak podporovatel akorát nedostane vyplacen úrok, nevaříme z vody! Nájemné nám OC odpustili. Chápu, že je spoustu nezodpovězených otázek, ale kdo chce s námi spolupracovat, ten si veškeré informace zjistí, případně si sjedná schůzku na firmě. Snažíme se být maximálně transparentní a pomáhat běžným lidem, aby uspěli, to je celé… Kdyby někdo měl doplňující dotazy, nebojte se mě zeptat.
Pračkám zdar a čistotě obzvlášť!
Děkují, právě mě láká známý na prádlomaty…asi ne…
Dobry clanek. Myslim, ze ani majitel neveri tomu, ze jde o revolucni sluzbu, jinak by nepotreboval na financovani drobne investory. Pokud bych byl ja osobne o necem 100% presvedcen, pujcil bych si penize od banky a rozbehl bzch podnikani sam i za cenu, ze se zadluzim. Pan Holy si zrejme rekl, ze to riziko je obrovske, co kdyz to nevyjde.Tak presunul riziko na drobne podporovatele. Prece jen, bance dluhy splacet musite, podporovatelum ne :-).
Kdyz to nevyjde, maji smulu – vse zaplati drobni investori. Pro firmu je to nulove riziko, ba co vic, jeste jim ostanou ve vlastnictvi vsechny postavene pradlomatkiosky a to se vyplati!
Takze, skvela prilezitost k online vydelku s revolucni sluzbou nebo spise revolucni byznys pro firmu? 🙂
No od pohledu to mrtě smrdí, je to taková letadlo-akciová. .. Jen s tim rozdílem, že tadyk nevlastnite nic.. Kromě slibu 😂😁🙈Boze to je jak z počátku 90.let takový „super“ projekt.. Dost podobně s kampeličkou… 😂 Pradlomaty v Česku nemají absolutně ani význam ani budoucnost… Jsou prádelny, čistírny jednak… A navíc v zahraničí na Novém Zélandu to využívají cestovatele… Ale v campech, kdy lidi dlouhodobě žijí v autech… Ale to je úplně jiný svět úplně jiná situace a prostředí… Ne vnitrozemský stát s ekonomikou tolik nezávislou na milionech cestovatelů co si potřebuji vyprat protože bydlí v autech… A tam to stojí pár dolarů… Ne taková drahota a rádoby luxus… 😂
Dobrá práce něco takového jsem hledal.