Práce v Amazonu z domova – kde a jak hledat takové nabídky?

Žena, která pracuje z domu pro společnost Amazon.

Jeden ze skutečných gigantů dnešního světa. Firma, která dává práci tisícům zaměstnanců ze všech koutů USA, ale i z mnoha jiných zemí. Značku Amazon prostě znají všichni, kteří již někdy dříve nakupovali přes internet. Tato firma nabízí svým zaměstnancům řadu zajímavých benefitů, jedním z nich je i tzv. home office (práce z domova). Velké množství lidí pracuje v Amazonu právě takovým stylem na plný úvazek, výjimkou nejsou ani Češi. Chtěli byste se k ním přidat? Pokud ano, čtěte dále.

 

V tomto článku se postupně podíváme na několik možností, kde a jak takové nabídky práce hledat. Článek je vhodný i pro ty, kteří nehledají primárně práci z domu, ale spokojili by se i s nějakou prací ve fabrice.

 

Nabídka svobody a řada nových možností

Zakladatelem Amazonu je Jeff Bezos, v USA je tento největší online prodejce na světě znám už od poloviny devadesátých let minulého století, sídlo bychom hledali v Seattlu.

Obrat 233 miliard amerických dolarů za rok 2018, to už o něčem svědčí! Stejně tak skoro 700 tisíc zaměstnanců napříč všemi kontinenty. Čeští pracovníci si už mohli vyzkoušet práci pro tuto společnost v halách s regály a balicími linkami, teď se nabízí ještě další varianta. Amazon totiž ohlásil, že bude najímat v příštích několika letech další tisíce lidí, kteří budou pracovat z domova. Ptáte se o jaké virtuální pozice, resp. profese vlastně půjde?

 

Řešit technické problémy, telefonovat s klienty

Pokud se přímo vyžíváte v administrativě, bude práce pro Amazon skutečně vaše práce snů – budete pracovat pro virtuální kontaktní centrum, pomáhat zákazníkům řešit jejich problémy s objednávkou, odpovídat na různé otázky, nabízet webové služby a celkově se podílet na podpoře prodeje.

Věnovat se účetnictví, projektům, byznys plánům a strategii, kterou se bude ubírat tato původem americká firma do budoucna. Možností je opravdu hodně.

 

V příštím roce a půl chce Amazon přijmout 10 tisíc lidí po celém světě na částečný úvazek a 40 tisíc zaměstnanců na práci na plný úvazek. Samozřejmě pouze část z nich bude moci pracovat z pohodlí domova.

 

Takže jak vlastně začít pracovat právě pro Amazon a kde vůbec hledat takové nabídky?

 

1. Oficiální stránka Amazonu

Nejjednodušším způsobem jistě bude zavítat přímo na webové stránky společnosti Amazon a porozhlédnout se, jestli by vám nepadla do oka některá z aktuálních nabídek.

Otevřete si jejich oficiální stránku www.amazon.jobs/en a do vyhledávacího pole napište výraz „work from home“ nebo „remote„. Amazon vyhledávač vám automaticky vyselektuje všechny pracovní nabídky s uvedenými klíčovými výrazy.

 

V době psaní tohoto článku je aktuálních cca 960 virtuálních pozic, resp. nabídek na práci z domu, většinou se jedná o profese jako administrativa, zákaznická péče a servis, call centrum, podpora prodeje, virtuální asistentka, recruiting a podobně. Ne všechny jsou ale vhodné pro české občany.

Abyste se dostali k pracovním nabídkám vhodným pro Českou republiku, musíte najít v levém panelu (viz obrázek níže) kategorii „Cities“ a tam se k nim postupně proklikat přes tlačítkomore„.

 

Filtrování vhodné země v kategorii Cities.

 

Našel jsem tam dvě složky – „Prague, Prague (CZE)“, kde se nachází 5 pracovních nabídek a (CZE) s 2 nabídkami.

Celkově je tedy v době psaní tohoto článku pro Česko k dispozici 7 nabídek práce na home office. Většina z nich je administrativního charakteru.

 

Můj tip: pokud jste narazili na nějakou vysněnou práci, ale nesplňujete požadavek na lokalitu (například v inzerátu je napsáno, že uchazeč musí být z USA) zkuste reagovat i na takovou nabídku. Jde přece o pozici, kterou lze provádět z domova. Možná se jim nikdo lepší neozve, a pokud prokážete výborné znalosti angličtiny, možná vás vezmou. Za pokus nic nedáte, v horším případě vám jen neodpoví.

 

Pokud do úvodního vyhledávacího pole Amazonu napíšete klíčový výraz „home office“ nalezne vám dokonce až 8 volných pozic (musíte samozřejmě vyselektovat v „Cities“ vhodnou zemi).

 

Většina pracovních nabídek je full-time, tedy na plný úvazek. Je však možné vyhledat i nabídky na part-time, tedy úvazek částečný a v době, kdy se očekává zvýšený výdej zásilek, je nutné najmout i brigádníky (seasonal). Vše nastavíte v levém panelu.

 

Pokud chcete pracovat pro Amazon a je vám jedno, jestli z domu nebo ve fabrice třeba jako skladník, potom nevypisujte do úvodního vyhledávacího pole žádná klíčová slova. Tu kolonku nechte prázdnou a vyplňte jen „Location. V překladu to znamená lokalita. Zadejte buď CZE, Czech nebo Prague a systém vám vyhodí všechna aktuální pracovní místa v Amazonu. Momentálně je tam přes 120 volných jobů.

 

2. Vyhledávače práce Jooble.cz nebo Indeed.com

Práci z domu právě pro Amazon ale nemusíte nutně hledat jen na oficiálních webových stránkách tohoto giganta – jsou přeci i vyhledávače práce, jako je Jooble.cz nebo Indeed.com. Chcete být například B2B Amazon koordinátorem? A co Content Editor, kde se vyžaduje dva roky profesionální praxe nebo vystudovaná žurnalistika? Variant se nabízí poměrně dost, nemusí jít jistě vždy jen o práci na dálku, ale to už je volba každého z nás…

Vyhledávání takových nabídek je opět jednoduché. Stačí si otevřít stránku Jooble.cz a do vyhledávacího pole napsat klíčová slova, například „ +Amazon +doma“ nebo „ +Amazon +z +domova “ viz obrázek níže.

 

Jooble vyhledávač je užitečným pomocníkem, pokud chcete hledat nabídky práce z domu od Amazonu.

Doporučuji dát před každé klíčové slovíčko znak „+“. Ptáte se, co to znamená? Je to v podstatě příkaz pro Jooble vyhledávač, aby ve výsledcích vyhledávání zobrazil výlučně inzeráty obsahující zmíněné výrazy. Pokud tam + nedáte a do vyhledávacího pole Jooble napíšete jen „Amazon doma„, vyhledá vám stovky nerelevantních inzerátů, ve kterých se bude vyskytovat slovíčko doma, ale ne Amazon. Nebo naopak, vyhledá desítky inzerátů obsahujících výraz Amazon, ale nebude se v nich nacházet výraz doma.

V levém panelu si pak můžete vyfiltrovat lokalitu, úvazek, mzdu, a pokud nechcete, aby se vám zobrazovaly 22 dní staré inzeráty, které už pravděpodobně ani nebudou aktuální, tak i čas zveřejnění inzerátu.

 

Filtrování mzdy, úvazku, lokality v Jooble a Indeed.com vyhledávačích.

 

Tímto jednoduchým způsobem si můžete samozřejmě vyhledávat i jiné nabídky práce nejen od Amazonu. Například si zadáte „ +administrativa +z +domu“ a mělo by vám vyhledat všechna volná pracovní místa, ve kterých firmy nabízejí administrativní práci z domova.

 

Pracovní vyhledávač Indeed.com funguje naprosto stejným způsobem, pouze s tím rozdílem, že tam znak + používat nemusíte.

 

Tyto vyhledávače zatím bohužel nejsou dokonalé, takže ne vždy při zadání vhodných klíčových slov zobrazí relevantní výsledky. Musíte se s tím nějak pohrát.

 

3. Zkoušejte i klasické pracovní portály

Prace.cz, profesia.cz, jobs.cz, jistě byste sami mohli ještě dlouho pokračovat, protože podobné weby jsou známé každému, kdo si hledal přivýdělek, stálé zaměstnání nebo dostal nějaké tipy třeba při krátkodobém pobytu na pracovním úřadě. I na těchto portálech můžete hledat volné pracovní pozice na homeoffice od Amazonu.

 

Opět jako v předchozích případech, cílem je zadat klíčová slova, která vám odhalí aktuální možnosti. Tedy jinak řečeno – „Amazon“, „práce v Amazonu“, „Amazon práce“, „práce z domu v Amazonu“ a podobně.

Je téměř jisté, že na každé z podobných klíčových slov narazíte na zajímavé inzeráty, pak už stačí jen dále filtrovat a třeba odhalíte i nějakou nabídku, které se prostě nedá odolat.

 

Doporučuji přečíst si článek Seznam pracovních portálů, kde můžete hledat práci na homeoffice. Najdete tam TOP 10 nejznámějších a nejvyhledávanějších pracovních portálů a také tipy a rady, jak na nich vyhledávat nabídky práce z domova.

 

4. Volná pracovní místa můžete sledovat i na mé stránce

Pokud jste pohodlný a nechce se vám sledovat jednotlivé pracovní portály, můžete to nechat na mě. Já se věnuji vyhledávání inzerátů už nějaký ten pátek a všechny zajímavé pracovní nabídky zveřejňuji v této kategorii. Samozřejmě, vždy se jedná výlučně o práci z domova. Zkuste sledovat moje stránky, možná se tam časem objeví i nějaké volné pracovní místo právě od Amazonu.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak začít podnikat na Amazonu – pokud nehledáte klasické zaměstnání, ale spíše možnosti podnikání na internetu, Amazon bude pro vás to pravé ořechové. Amazon totiž není pouze logistickým gigantem, který zaměstnává statisíce lidí, je to i obrovský obchodní portál, na kterém můžete prodávat své produkty. I toto je jeden ze způsobů, jak pracovat z domova.

 

Jaké jsou vlastně podmínky?

Flexibilní práce a to nejen pro studenty, matky na mateřské anebo například aktivní penzisty. Výhodou pak je, že se zájemci nemusí stěhovat do Prahy nebo okolí větších měst či továrních hal. Internetové připojení nám usnadňuje každodenní život a jistě je výhodou, že tu je podobná možnost, díky níž lze pracovat – jednoduše – z pohodlí domova. Jaké podmínky se na uchazeče vlastně kladou?

  • Věk v podstatě nerozhoduje, ucházet se smí i čerství absolventi bez pracovních zkušeností.
  • Je zapotřebí, aby kandidát mluvil plynně německy a anglicky. To ale jistě nebude problém.
  • Nutná bude i svědomitost a pečlivost. Půjde například o odpovědi zákazníkům po telefonu, emailem nebo prostřednictvím live chatu.

 

Pár slov na závěr

V tomto článku jsem vám poodhalil několik způsobů, jak hledat nabídky práce na doma nejen od Amazonu. Stačí se tomu jen trochu více věnovat, protože práce z domova nečeká přímo za dveřmi – ale musíte se trochu orientovat i ve světě internetu. Pokud jste v online prostoru jako doma, dříve nebo později přijdete na desítky zajímavých pracovních pozic. Pak už jen rozesíláte životopisy a zkoušíte své štěstí. Budu držet palce.

 

Mohlo by vás zajímat:

Hledáte si drobný výdělek, který můžete provádět kdykoliv a kdekoliv i vedle práci? Pak zkuste vyplňovat online průzkumy pro průzkumné společnosti. V tomto článku jich najdete přes 20. K této práci nepotřebujete žádné speciální schopnosti ani znalosti, náplní vaší práce bude jen vyjádřit svůj názor na různé společenské témata či produkty firem. Upozorňuji vás, že na tom nezbohatnete, ale v dnešní době se hodí každá koruna. Navíc je to zdarma, tak proč to nezkusit?

 

Pokud jste v tomto článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst i diskusní fórum, tam možná najdete další zajímavé informace.

Pracujete nebo jste již někdy pracovali pro Amazon na dálku z pohodlí svého domu? Pokud ano, napište do diskuse své zkušenosti s touto společností. Každý názor si cením, můžete jím inspirovat či motivovat čtenáře mé stránky.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Práce v Amazonu z domova – kde a jak hledat takové nabídky?”

  1. Ota napsal:

    Tato stránka je velmi zajímavá. Svět se nám mění přímo před očima a objevují se netušené možnosti. Covid všechno postrčil hodně dopředu a nejen to, vývoj pokračuje v rychlejším tempu než předtím. Kdo nestojí opodál, může postoupit dopředu rovněž, tato stránka k tomu přímo nabádá.

Leave a Reply