Home office práce – návod jak a kde najít zajímavé nabídky

Kde hledat nabídky práce a brigády na home office.

S nástupem moderních technologií a dostupností internetu se mění i náš pracovní život. Stále více lidí v Česku se snaží najít si zaměstnání, které by bylo možné, alespoň částečně, provádět z pohodlí domova. Pro mnohé jde o splnění snu, protože home office poskytuje mnoho zajímavých benefitů, např. flexibilitu, harmoničtější život, méně stresu apod. Patříte k těmto lidem i vy? A zajímá vás kde a jak takové nabídky práce a brigády hledat? Pokud odpovídáte ano, pak pokračujte ve čtení.

 

Pracovní portál, který by byl zaměřen výhradně na práci z domova, neexistuje. Výjimkou je tato stránka, kterou právě čtete.

Pokud sledujte tento web pravidelně, jistě velmi dobře víte, že se na něm věnuji kromě psaní recenzí na různé výdělečné systémy a přivýdělky i vyhledávání zajímavých nabídek práce a brigád a ty následně uveřejňuji v kategorii „nabídky práce z domova“.

Při své práci využívám přibližně 10 pracovních portálů, z nichž vybírám ty nejzajímavější joby a brigády na home office. V tomto článku vám je všechny přestavím, a ke každému portálu napíši stručný návod, jak používat filtry na vyhledávání nabídek + nějaké mé tipy a rady.

 

Pokud vás nebaví sledovat mou stránku a nechce se vám čekat na vhodnou příležitost, velmi jednoduše si díky této recenzi můžete vyhledávat vhodné zaměstnání i sami.

 

Jobs.cz

Jako první si představíme Jobs.cz. Tento portál rozhodně nepatří mezi nejnavštěvovanější weby zaměřené na práci, soudím podle počtu aktuálních inzerátů, ale určitě patří mezi nejzajímavější stránky, kde můžete hledat práci z domova.

 

Vyhledávání nabídek na Jobs.cz je velmi jednoduché. Stačí, když si otevřete jejich stránku a do vyhledávacích kolonek napíšete klíčový výraz, v našem případě „home office“ nebo „práce z domova“. Nejlépe uděláte, pokud tam vypíšete oba výrazy najednou.

Stránka vám nalezne pár tisíc volných pracovních míst. Pokud se vám nechce kontrolovat všechny, bylo by dobré, abyste použili filtr.

 

Vyhledávač vám zobrazí až 3548 nabídek na home office. Musíte použít filtr.

 

Filtrovat můžete podle několika parametrů. Můžete si nastavit typ úvazku (plný nebo zkrácený úvazek), výši platu, nebo například zda je práce vhodná pro zdravotně postižené, maminky na MD, absolventy či důchodce. Pokud je vám to jedno, nechte zaškrtnuté „nezáleží“.

Čemu rozhodně doporučuji věnovat pozornost je kolonka „práce z domova“. Když si ji rozkliknete, viz obrázek níže, dá se zde nastavit i „práce převážně z domova“. Proč byste si to měli zvolit, vám snad nemusím vysvětlovat. Pokud necháte na „nezáleží“ budete mít ve výpisu, resp. ve výsledcích vyhledávání i inzeráty, v nichž zaměstnavatel nabízí home office pouze 1-2x za měsíc.

 

Jak filtrovat inzeráty na pracovním portálu Jobs.cz. Nastavte i práce převážně z domova.

 

Jen tímto způsobem vám klesne ve výsledcích vyhledávání počet inzerátů z 3 548 na cca 108, což je jen dobře, protože jste vyselektovali nabídky, které lze provádět doma jen částečně, pár dní v měsíci.

 

Pokud nechcete, aby se vám na stránce zobrazovaly měsíc staré pracovní nabídky, můžete použít filtr i na „čas zveřejnění“.

 

Inzeráty můžete filtrovat i podle kraje/místa výkonu práce. V horní kolonce „Kde“ nastavíte kraj, případně tam vypíšete město, ve kterém žijete.

Toto ale nedoporučuji dělat. Tímto způsobem si velmi snadno vyhodíte zajímavé nabídky vhodné pro celou ČR (mám na mysli 100% home office práce, které můžete provádět kdekoliv).

 

Pokud nehledáte práci na smlouvu či živnostenský list, ale spíše nějakou brigádu na dohodu (hlavně studenti), překliknete se v horním menu na „brigády“. Dále postupujete stejně, jak jsem uvedl výše.

 

Volné pracovní pozice můžete vyhledávat i podle profese. Do úvodního vyhledávacího pole nevypíšete „home office“, ale například „administrativa“ nebo „účetní/účetnictví“ viz obrázek níže. A dále stačí už jen filtrovat.

 

Zkuste napsat do vyhledávacího pole například administrativa nebo účetní/účetnictví.

 

Velkou výhodou stránky Jobs.cz je, že si můžete nechat na svůj email posílat upozornění na zajímavé pracovní příležitosti. Stačí se zaregistrovat na jejich stránce, následně si vytvoříte podle výše uvedeného návodu perfektní filtr a necháte si zasílat nabídky na svoji emailovou adresu.

 

Startupjobs.cz

Další zajímavý portál vhodný pro vyhledávání nabídek práce na home office je Startupjobs.cz. Na rozdíl od předchozího portálu je zde výrazně méně aktuálních nabídek, ale velká většina z nich se dá provádět právě z domu. Možná až ve čtyřiceti procentech inzerátů nabízejí zaměstnavatelé možnost remote, resp. externí spolupráce. Problém však je, že se jedná především o profese jako vývoj, programování a analytika.

Čas od času se tu ale dá urvat i nějaká zajímavá práce pro virtuální asistentku, případně něco z administrativy, jako například správa e-shopu nebo sociálních sítí, online překládání textů, psaní PR článků, účetnictví, zákaznická podpora a podobně.

 

Filtrování na stránce Startupjobs.cz je velmi jednoduché. Do úvodního vyhledávacího pole vypíšete klíčové slovo, případně nějaké výrazy. Může to být opět „home office“, zkusit můžete i „práce na dálku“ nebo můžete vypsat nějakou profesi, například „grafik/grafika, administrátor Facebooku / administrace e-shopu“. A pak už jen filtrujete.

 

Nabídky můžete selektovat podle několika parametrů. Nejdůležitější jsou tyto:

  • typ úvazku – zda hledáte práci na full-time, part-time, externě nebo remote,
  • místo výkonu práce – Praha, Brno nebo možnost pracovat remote,
  • obor je rozdělen do 5 kategorií – vývoj, marketing a obchod, analytika, management a administrativa,
  • seniorita – můžete si nastavit, zda hledáte volné pracovní pozice pro juniora nebo seniora.

 

Jak vyhledávat nabídky práce na home office na stránce Startupjobs.cz.

 

Já osobně vám doporučuji nastavit filtr takto – viz obrázek výše. Do vyhledávacího pole vypište klíčový výraz. V kategorii Úvazek nastavte „Externí“ a „Remote“. V kategorii Místo nastavte „Možnost pracovat remote“. Poslední věc, kterou musíte udělat je volba oboru. Na výběr máte z 5 možností. Já nastavuji 2 níže uvedené obory.

V sekci „Administrativa a jiné“ si může hledat nabídky účetní, online asistentka, HR specialista, recruiter, překladatel, online práce v Excelu a podobně.

V sekci „Marketing a obchod“ si může hledat pracovní příležitosti copywriter, grafik, SEO specialista, redaktor, správce Facebooku, Instagramu či jiných sociálních sítí, správce e-shopu a podobně.

 

Jediné, co mi chybí na tomto portálu je filtrování nabídek podle data zveřejnění.

 

Hitprace.cz

V pořadí třetí portál, který si představíme z tohoto seznamu je hitprace.cz. Jde o největší a zřejmě i nejnavštěvovanější pracovní portál v ČR. V době psaní tohoto článku je dostupných přes 116 000 nabídek práce.

Určitě se mnou budete souhlasit, že kde je velký počet inzerátů, tam je i vysoká pravděpodobnost, že se vám podaří najít vysněnou práci z domu.

 

Nabídky na home office se na stránce Hitprace.cz, ve srovnání s předchozími dvěma pracovními portály, nevyhledávají snadno. Problém vidím především v tom, že je možné použít filtr jen podle dvou parametrů – název oboru/profese a místo výkonu práce. Navíc stránka používá fulltextové vyhledávání, takže pokud do vyhledávacího pole vypíšete klíčový výraz „práce z domova“ nalezne vám všechny inzeráty, v nichž se budou nacházet tato slovíčka, čili i úklid domova, pečovatel domova seniorů nebo inzeráty, v nichž je napsáno „není možná práce z domova“.

Relevantnější výsledky vyhledávání dostanete při vypsání klíčového výrazu home office.

 

Pozitivní na tomto portálu je, že i když po vizuální stránce nepatří mezi skvosty, dá se na něm docela rychle zorientovat a při kliknutí „vyhledat nabídky práce“ se inzeráty automaticky seřadí podle data zveřejnění.

 

Pokud chcete najít na webu hitprace.cz něco zajímavého, počítejte s tím, že na něm strávíte každý den desítky minut. Nebo je možnost použít efektivnější nástroje na vyhledávání, například Jooble.cz (o Jooble se dočtete v druhé části článku).

 

Fajn-brigady.cz

Je nejnavštěvovanější portál, který se specializuje na nabídku brigád z celé České republiky.

Na stránce najdete velké množství brigád v mnoha oborech – administrativa, manuální práce, obchod-služby nebo brigády v zahraničí. Zároveň je to asi nejlepší portál pro studenty od 15 let či absolventy, kteří hledají nějakou prácičku na částečný úvazek. Portál je samozřejmě vhodný i pro důchodce, maminky na mateřské, OSVČ či OZP uchazeče, kteří hledají brigádu na léto.

Bohužel, jen velmi malou část nabídek nacházejících se na portálu Fajn-brigady.cz, lze provádět z domu.

Před „koronakrizí“ to byl jeden z nejlepších portálů na vyhledávání home office nabídek. Vždycky jsem tu našel zajímavou práci, např. tvorba popisů produktů pro e-shop, plnění e-shopu – nahazování textů a fotografií, aktualizace cen produktů a podobně. Poslední 3 měsíce jsem tam však našel jen velmi málo seriózních inzerátů. Přesto se vyplatí sledovat i tento portál, věřím, že se vše v blízké budoucnosti vrátí do normálu.

 

Vyhledávat volná pracovní místa na tomto portálu je opět velmi jednoduché. Otevřete si stránku Fajn-brigady.cz a při výběru města zvolíte „Celá ČR“. Už v této fázi se nacházejí nějaké nabídky na externí spolupráci. Vy však můžete jít dál a zvolit pokročilejší vyhledávání. V něm si můžete zvolit profesi, lokalitu – Brno, Praha, Ostrava, Olomouc atd. a pro koho je práce vhodná – viz obrázek níže.

 

Home office brigády můžete sledovat i na stránce fajn-brigady.cz.

 

V tomto případě nevyplňujte do vyhledávacího pole výrazy „práce z domova“ nebo „práce z domu“, ale raději jen „domu“. V prvních dvou případech mi portál nalezl jen 1 inzerát, přičemž když jsem zadal pouze výraz „domu“, našlo se i několik dalších nabídek. Mezi nimi byli bohužel i nesouvisející – úklid domu, distributor letáků a podobně, ale našel jsem tam i další 3 zajímavé inzeráty – virtuální asistent, tvorba grafiky a administrativní pracovník. Musíte se zkrátka přes tyto nabídky proklikat.

Podobně nevypisujte do vyhledávacího pole „homeoffice“, ale pouze „home“.

 

Vyhledávací systém tohoto portálu zřejmě není nejdokonalejší. Již několikrát se mi stalo, že mi Jooble.cz (stránka, kde můžete vyhledávat pracovní pozice z celého internetu) našel volnou pracovní pozici, kterou mi portál Fajn-brigady.cz při vyhledávání nezobrazil.

 

I Fajn-brigady.cz nabízí možnost zasílat si nabídky na email, což vám výrazně usnadní hledání brigády.

 

Inwork.cz

Jak selektovat inzeráty na pracovním portálu inworkcz.

 

Inwork.cz je projekt podobný výše uvedenému portálu Fajn-brigady.cz. V provozu ho má tatáž společnost RYXOO UNIVERSAL s. r. o.

Zatímco první zmíněný portál se věnuje spíše nabídce brigád, čili krátkodobým příležitostem na léto a podobně, Inwork.cz je zaměřen více na nabídky práce na dlouhodobou spolupráci.

Vyhledávání nabídek prací na home office funguje stejně jako u projektu Fajn Brigády, takže nemá smysl psát znovu totéž.

 

Nabrigadu.info

Webová stránka NaBrigadu.info se specializuje na nabídku brigád v mnoha oblastech – brigády manuálního charakteru, administrativa, telemarketing, obchod, úklid, ostraha a podobně. Na své si tu přijdou především studenti nad 15 let, rodiče na mateřské dovolené, nezaměstnaní, ale i důchodci.

 

Portál je přehledný, velmi rychle se zde dá zorientovat. Má dokonce i vlastní kategorii „Na doma“, takže práce na home office nemusíte vyhledávat složitě. Stačí jen kliknout na štítek v pravém panelu (viz obrázek výše) a zobrazí se vám seznam aktuálních brigád na doma. Pak můžete nabídky dále filtrovat podle několika parametrů.

 

Seriózní nabídku, kterou byste mohli vykonávat doma, najdete na NaBrigadu.info jen velmi zřídka. Inzerující firmy/osoby zde většinou zveřejňují nabídky na pochybné brigády ve formě plnění obálek a kompletování výrobků, vyplňování dotazníků, prodej kosmetiky a zdravotních doplňků a jiné MLM práce. Čas od času tu ale najdu i něco zajímavého.

 

Easy-prace.cz a Jenprace.cz

Tyto dva pracovní portály patří určitě k nejnavštěvovanějším a pro zaměstnavatele nejoblíbenějším v rámci ČR. Na stránce Easy-prace.cz je momentálně aktuálních přes 56 000 pracovních nabídek, na portálu Jenprace.cz je to přes 14 200 nabídek.

Navzdory takto vysokým číslům, používám tyto weby při vyhledávání méně často. Proč? Když si zadáte do vyhledávacího pole s označením „Jakou práci hledáte?“ (v případě druhého portálu „Jaké obory či profese vás zajímají?“), klíčový výraz práce z domova nalezne vám až 470 aktuálních nabídek (v případě portálu Jenprace.cz 108 nabídek), což je enormní množství. Jelikož tyto stránky používají fulltextové vyhledávání, dá se počítat s tím, že jedna třetina inzerátů bude irelevantní, čili se v nich bude nacházet „není možná práce z domova“ (přesto vám vyhledávač tyto nabídky nalezne, protože se tam nachází výraz práce z domova), druhá třetina inzerátů bude obsahovat slovíčko „domova“, čili inzeráty typu úklid domova, pečovatel domova pro seniory a podobně.

Pokud ale máte dostatek času manuálně procházet všech 470 inzerátů, tak tam určitě najdete nějakou zajímavou nabídku.

 

Další velká nevýhoda je, že inzeráty nelze seřadit podle data zveřejnění. Pak se často stane, že mezi prvními zobrazí vyhledávač i 20 dní staré inzeráty a k těm novým se budete muset proklikat, což vám zabere i několik desítek minut.

Navíc u druhého portálu Jenprace.cz můžete filtrovat nabídky jen podle 2 parametrů – lokalita a profese. Nelze selektovat inzeráty například podle druhu pracovního poměru, výše platu, vzdělání a vhodnosti (zda je nabídka vhodná pro OZP, maminky na MD, seniory…), jak je tomu u jiných pracovních portálů.

 

Pokud tyto dva portály patří mezi vaše oblíbené a často na nich hledáte práci, výše uvedené nevýhody pro vás určitě nebudou překážkou. Můžete je vyzkoušet, třeba právě na nich najdete svůj vysněný job.

 

Dobraprace.cz

Další zajímavý portál, kde můžete vyhledávat volná místa na externí spolupráci je Dobraprace.cz. Uchazečům o zaměstnání umožňuje volbu práce podle regionu a oboru v rámci celého Česka a zahraničí.

 

Portál Dobraprace.cz má i vlastní kategorii - práce z domu.

 

Když si otevřete jejich stránku, budete vyzváni k tomu, abyste vypsali do vyhledávacích polí buď obor (název pracovní pozice) nebo region (okres výkonu práce). Doporučuji nevypisovat ani jedno a namísto toho klikněte na „Rozšířené vyhledávání“ (viz obrázek výše). Následně se vám zobrazí další kritéria, podle kterých lze vyhledávat vhodná pracovní místa. Nachází se tam i kolonka práce z domu, takže to zaklikněte a dejte vyhledat.

Zobrazí se vám všechny dostupné nabídky, které lze provádět na home office. Avšak ve většině případů se jedná pouze o částečnou práci z domova. To znamená, že firma/zaměstnavatel schvaluje takovou formu spolupráce jen několikrát do měsíce, zbylé dny budete muset dojíždět do kanceláře.

 

Ozpprace.cz

Podle názvu URL adresy webu jste se určitě dovtípili, že jde o pracovní portál zveřejňující brigády a práce pro zdravotně postižené nebo jinak znevýhodněné, handicapované lidi.

Pár zajímavých nabídek na práci z domu jsem našel v minulosti i na tomto portálu, dnes však zeje prázdnotou. Momentálně, v době psaní tohoto článku, je aktuální pouze jedna nabídka.

V minulosti bylo na Ozpprace.cz samozřejmě více nabídek, úbytek je zřejmě způsoben koronakrizí. Přesto vám doporučuji, hlavně pokud jste invalida, případně pokud máte v rodině někoho, kdo je OZP a ZTP, sledovat i tento portál. Snad se počet zveřejněných inzerátů s nabídkou práce, které je možné vykonávat externě, v blízké budoucnosti vrátí do starých kolejí.

 

Home office nabídky sledujte i na vyhledávačích práce Jooble.cz 

Sledovat každý den desítky pracovních portálů a proklikávat se přes stovky inzerátů a doufat, že právě dneska najdete něco zajímavého, není velmi lákavá činnost, že? Existují i efektivnější metody vyhledávání, a to jsou agregátory pracovních nabídek, resp. vyhledávače práce, jako Jooble.cz nebo Indeed.com.

 

Tyto vyhledávače fungují přesně jako Google nebo Seznam, s tím rozdílem, že jsou zaměřeny pouze na hledání práce.

V podstatě to funguje tak, že při zadání klíčových výrazů, např. na Jooble.cz vám nalezne všechny relevantní inzeráty z více pracovních portálů. Inzeráty máte pohromadě a nemusíte se proklikávat každý den přes desítky webů. Navíc Jooble automaticky odfiltruje zdvojené záznamy. Co to znamená? Pokud se stejný inzerát nachází na více pracovních portálů, Jooble ho zobrazí jako jednu nabídku. Ušetříte tak spoustu času.

 

Já osobně používám oba agregátory, ale Jooble je podle mě efektivnější. Systém filtrování a vyhledávání nabídek je složitější, ale na druhé straně i mnohem propracovanější, a proto mi umí Jooble vyhledat zajímavější pracovní nabídky.

Jak přesně používat a nastavit Jooble filtr na vyhledávání nabídek vám vysvětlím v dalším článku.

 

Pár slov na závěr

V tomto článku jsem vám představil TOP 10 nejzajímavějších pracovních portálů, které se vyplatí sledovat, pokud si hledáte práci z domova.

Pracovních portálů na českém trhu je samozřejmě více, ale ne všechny nabízejí možnost vyhledávat a filtrovat nabídky podle klíčových slov. Příkladem je snad nejstarší portál prace.cz. Nepochybuji, že i na tomto portálu se nacházejí nějaké nabídky na home office, ale aby se vám podařilo nějaké najít, museli byste zkontrolovat všech 1 300 aktuálních inzerátů. Manuálně!

Pokud jste zde tedy nenašli váš oblíbený portál, bude to pravděpodobně tím, že se na něm nabídky na práci z domova vyhledávají velmi obtížně.

 

Při hledání práce na výše uvedených portálech musíte být ostražití, protože v některých případech můžete narazit na pochybné, ba dokonce podvodné inzeráty. Proto doporučuji přečíst si i článek Jak rozlišit seriózní nabídku na práci z domu od podvodu?

 

Máte zkušenosti s některým z výše uvedených portálů? Pokud ano, budu rád, když se zapojíte do diskuse. Každého názoru si vážím, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v této recenzi zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply