Jak začít s MLM a jak se propracovat k úspěchu?

Pár tipů a rad, jak začít v MLM.

Tohle slovní spojení je pro svět už přímo magické. Jistě, každý už ho někdy zaslechl a je pravdou, že představy jednotlivců o tom, jak funguje, mohou být různé. Je třeba si zapamatovat, že úspěch takzvaně přes noc je spíše hollywoodský sen, jenž se nijak neslučuje s realitou. Vždy je namístě tvrdá práce, při které nelze nijak polevit. Multilevel marketing neboli MLM je zajímavým světem plným barev. Když se v něm trochu zorientujete jako začátečníci, zjistíte, že má poměrně dost odstínů.

 

Prodávat produkt nebo službu nápaditě a s rozvahou je totiž velmi důležité. První dojem rozhoduje, musíte umět nabídnout takovým způsobem, abyste byli vyslechnuti až do konce.

 

Výběr firmy ke spolupráci je klíčový

Víte, co lidé opravdu chtějí? Jasně, můžete mít jen rámcovou představu, ale právě ta je při prvním kroku mezi MLM hodně důležitá. Jde o to, abyste si vybrali produkt, který se bude za každých okolností dobře prodávat. Může jít o kvalitní kosmetiku, ale také o věc každodenní potřeby. Jednoduše něco s přidanou hodnotou, spotřební zboží, které se snadno popisuje a jehož význam pro domácnost pochopí po krátké osobní prezentaci úplně každý.

Ověřte si základní údaje o firmě, se kterou chcete spolupracovat. Jen jako určitou prevenci, musíte mít jistotu, že spolupracujete s někým, koho si lze před podepsáním nějakých kontraktů dobře prohlédnout a zjistit jeho základní motivaci.

  • Dobré reference. Někoho na ulici se zeptáte a tuto značku bude znát. Stejně tak i vaši přátelé.
  • Dlouholeté působení na trhu. Víte, co očekávat, protože určitě nejde o pochybného nováčka.
  • Kvalitní produkt, který mluví sám za sebe. Používají ho miliony lidí a usnadňuje jim život každý den.

 

Na začátku si vše dobře prověřte

Měli byste vědět, že krok, který děláte, je skutečně ten správný. V opačném případě je namístě rozvaha, čekání a další ověřování údajů, jichž může být doslova plný internet. Jsou zde i nějaké negativní reference? Nebo je to dokonce tak, že převažují a není vůbec těžké je vyhledat? Potom pozor, protože můžete mít tu čest s firmou, která není příliš férová. A také není klasickou MLM firmou, na níž je spolehnutí a která jedná zcela transparentně.

A nejde jen o produkt samotný, důležité je i to, jakého uvítání se dostane naprostým nováčkům, mezi něž se můžete už brzy zařadit. Vzdělávací systém je pro správný start klíčový, co zaspíte na začátku, už potom nikdy nemusíte dohnat. Právě proto byste měli věnovat pozornost i tomu, kdo vás do světa MLM vlastně přivádí. Jde mu očividně jen o bezpracný zisk? Či o provizi za vaši registraci, po které už vlastně nebude své nováčky potřebovat?

 

Podpora, zaučení, celkový náhled na začátku, pár dobrých tipů. Možná i osobní schůzka nebo alespoň telefonický rozhovor. Zkrátka a dobře, když máte pocit, že se vám ten druhý věnuje, dostanete se brzy do centra všeho dění.

 

Mít přehled je dnes výhrou, co říkáte? Propracovaný tréninkový systém pro nováčka je naprostý ideál, informujte se o něm včas!

 

Nezapomeňte, MLM opravdu není pro každého

Narodili jste se jako vůdčí typ, máte pocit, že jste dobří v obchodu a trpělivost je bezpochyby vaší nejsilnější stránkou? Potom máte základní předpoklady pro podobnou práci. Když vám ale jistá míra cílevědomosti spíše chybí, je MLM svět, do nějž se raději příliš nepouštějte – nebo nečekejte, že se opravdu prosadíte a jen si ověřte své reálné dovednosti (zkusit se totiž dá tisíc věcí). Možná vás zážitek s multilevel marketingem někam posune, ale bezpracný výdělek, díky němuž byte byli rentiéři, to určitě nebude!

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Síťový marketing je totiž založený na opravdové mravenčí práci, takže pokud nejste připraveni věnovat mu (hlavně na začátku) spoustu osobního volna, možná bude lepší rozhlédnout se po jiném způsobu přivýdělku. Takovému, který by vám vyhovoval podstatně lépe.

 

Jednoduše řečeno, MLM není pro každého – současně ale není důvod, abyste se báli udělat první krok. Může jít jen o dobrou zkušenost, která se v průběhu let zaručeně neztratí.

 

Produkt, který máte opravdu rádi

Měli byste představovat ostatním něco, co sami používáte, ideálně na každodenní bázi. Umět lidi přesvědčit a nadchnout. To ale půjde jen za předpokladu, že máte s produktem osobní zkušenost a znáte skutečně všechny jeho přednosti. Umíte mluvit s lidmi a víte, jak jednat s různými typy povah? Potom jste v MLM jako ryba ve vodě, a to už od samého začátku. Vytvořte si svou klientelu a starejte se o ni, velmi pečlivě se jí věnujte a rozvíjejte ji. Zkrátka jako když zasadíte růže, bude nutné o ně pečovat! Reference si neděláte jen online prací, ale i tím, že chodíte mezi lidi, diskutujete s nimi a ptáte se na jejich osobní zkušenost s produktem.

Distributorem se v multilevel marketingu stávají jen ti, kdo mají dostatek volného času a chuti do zlepšování se. Jak praví klasik, nikdo učený z nebe nespadl a je jasné, že každý má své rezervy, ať už ve vystupování na veřejnosti nebo jiných dovednostech. Nezapomeňte, že upřímnost je ctnost, a pokud upřímní nebudete, řada lidí vás odhalí už na začátku. Emoce se někdy skrýt nedají, ať už se snažíme sebevíc. Bohužel, někteří prodejci v sobě upřímnost mít nemusí, mnoho lidí takovou zkušeností už prošlo nebo znají někoho, kdo se setkal s nepoctivostí. Právě proto má MLM někdy horší reputaci, pokud jde o širokou veřejnost. Nezaslouženou, to jistě, protože tady jde spíše o lidský faktor. A protože jsou lidé různí, je jasné, že není všechno růžové.

 

Jaký je vlastně váš cílový trh?

Koho chcete oslovit? Komu hodláte produkt nabízet? Ujasněte si, pro koho je vhodný, protože si významně usnadníte práci. Nezačínejte u dobrých přátel, nezkoušejte se na začátku prosadit v rámci vlastní rodiny. To je chyba, kterou dělá mnoho multilevel marketérů na samém startu. Každý člověk v okolí rozhodně není váš potenciální cíl, už jen proto, že vaše sociální vazby jsou určitě různé. Věk, pohlaví, zájmy a životní preference, nastavení, to jsou rozdíly mezi lidmi – a to je ještě veškeré dělení na začátku.

Raději si ujasněte, pro koho je váš produkt vhodný (například muž kolem třiceti let se zájmem o techniku apod.). Okruh potenciálních zákazníků se patřičně zúží a budete posléze cílit mnohem lépe. Šířit nejdříve v rodině nebo v okruhu přátel znamená v krajním případě vzbudit nedůvěru nebo o své blízké i přijít, když budete přehnaně aktivní a otravní.

 

Odlišení od ostatních je zcela zásadní

Měli byste se také trochu lišit od své konkurence. Zákazník si může, zvláště v dnešní době, vybírat z tisíců různých řešení. Právě proto je třeba, abyste byli velice dobře vidět, nabídli něco navíc a věděli, co lidé opravdu chtějí. Staňte se výjimečnými, poskytujte služby, udělejte si svůj systém odměn, který budete nabízet nejlepším, které jste do systému přivedli. Motivace je klíčem k úspěchu, to vědí i mnozí úspěšní sportovní trenéři. A jedním takovým se stáváte v MLM i vy!

 

Výpověď v zaměstnání zatím raději ne

Cesta k finanční nezávislosti je mnohdy trnitá a kdo má příliš velké oči, dostane se brzy do problémů. Dovolte proto na závěr pár dobrých rad, pokud jde o vaši rodinnou ekonomiku. Příjem z MLM není zaručený a začátky bývají těžké. Mějte proto na paměti, že jde spíše o přivýdělek než něco, kvůli čemu můžete dát sebevědomě výpověď v práci. Obživu musíte mít zajištěnou, pravděpodobně se MLM nebudete věnovat tak dlouho, že by vám na klasické zaměstnání nebo život OSVČ vlastně ani nezbyl čas, že?

 

Úspěch nikdy nepřijde sám od sebe

Musíte se snažit, investovat svůj čas a vědět, že nic nepřijde hned nebo zítra. Možná tady budete postupovat i metodou, které se také někdy říká „pokus-omyl“. Vyberte si kosmetiku, pokud se o ni zajímáte, dalším řešením může být třeba zdravá výživa nebo nějaký produkt, jenž se dá používat denně. Na začátku je široký výběr, vaším cílem je pouze jediné. A sice vsadit na správného koně, jenž vás doveze tam, kam se chcete dostat. Někdy je třeba původní stanovy trochu revidovat, upravit svá očekávání, ale ve finále je to jasné – hodláte být úspěšní mezi MLM prodejci a víte, co tomu všemu máte obětovat. Zbývá už tedy jen popřát vám hodně štěstí!

 

Mohlo by vás zajímat:

Rozdíl mezi MLM a pyramidou/letadlem – v článku se dočtete jak správně odlišit seriózní MLM firmu od podvodu.

Jak najít nejlepší MLM společnost – pár tipů, jak najít ideální MLM firmu vhodnou přímo pro vás.

 

Pokud jste v tomto článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete zajímavé informace k tématu.

Máte už nějaké zkušenosti s MLM? Pracovali jste, nebo pracujete jako distributor pro některou společnost? Pokud ano, napište do diskuse. Cením si každého názoru, můžete jím inspirovat či motivovat návštěvníky mé stránky.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply