Jak si vydělat na blogu nebo webu díky kryptomincím

Jak si mohou blogeři vydělat na webu prostřednictvím kryptoměny.

Kryptoměny jsou dnes populární a horké téma. Už celé měsíce probíhá bouřlivá diskuse o jejich výhodách i nevýhodách. Pokud jste se již rozhodli a chcete se přidat do světa digitálních měn, další otázkou bude, odkud získat peníze na investici, případně jak si vydělat nějaké kryptomince? V tomto článku najdete pět nejznámějších a hlavně nejvyužívanějších možností, jak získat, resp. jak si přivydělat na kryptoměnách. Článek je vhodný především pro majitele webové stránky, blogu či nějakého online magazínu.

 

Výběr kryptoměny

Jako první byste se měli rozhodnout, o jakou kryptoměnu máte zájem. Bitcoin je sice velmi populární, ale kromě této virtuální měny je dnes dostupných ještě dalších asi 1600 různých mincí (a stále přibývají nové). Určitě jste už slyšeli i o Litecoine, Dogecoine, Ripple, Monero atd.

Jako se mince odlišují svou hodnotou, tak se různí i v technologiích, na kterých jsou postaveny. Proto pokud se rozhodnete, že máte zájem například o Ethereum, možnost číslo jedna v tomto článku (webové těžení) není pro vás zajímavá. Více možnosti, jak vydělávat na kryptoměnách, je v případě pokud si zvolíte Ripple nebo i Monero.

 

Snaha dnešních centralizovaných institucí je monitorovat a mít přehled nad finančními operacemi. Někteří vývojáři jsou ochotní a snaží se spolupracovat a informace o transakcích poskytují vládním institucím. To například odmítli lidé od společnosti Monero. Pokud je pro vás anonymita prioritou, zvažte při výběru kryptomince i tento faktor.

 

Samozřejmě můžete mít příjem v jedné kryptoměně a tu pak na trhu zaměnit za jinou (klasický způsob nákup / prodej). Ale zvažte i to, že některé mince se navzájem nedají obchodovat a musíte je zaměňovat nejdříve za Bitcoin či Ethereum, a potom z Bitcoinu na svou měnu. To vám může způsobit ztrátu za poplatky při transakcích.

 

Jak začít?

Peněženkou. Pokud jste si již vybrali kryptominci která vás zaujala, abyste mohli převod přijmout, potřebujete „elektronického správce minci„. Já osobně používám Exodus. Má jednoduché a intuitivní rozhraní a jednoduchý přehled na domovské stránce. Peněženka vám vygeneruje „jedinečnou adresu“, pomocí které můžete transakci přijmout (nebo odeslat) a tím vlastně spravovat své virtuální finance.

 

Jak si vydělat na blogu nebo webu díky kryptoměnám?

1. Webové těžení kryptoměn

Nelze tvrdit, že jde vysloveně o nelegální způsob, ale dá se říci, že není moc morální či fér vůči návštěvníkovi vašeho blogu či webu, zvlášť pokud to návštěvník netuší. Mnoho stránek, na kterých se díváte on-line na film, vás upozorní, že během sledování filmu využijí výkon počítače.

 

Na internetu je několik on-line kalkulaček, pomocí kterých si můžete zjistit váš předpokládaný zisk z těžby. Například zde naleznete výpočet v případě Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu a jiné.

 

Jak funguje webové těžení kryptoměn?

Jednoduše řečeno – na svém webu máte vložený script, který pomáhá těžit kryptoměnu. Jako miner (horník, ten kdo těží kryptoměnu) jste vyplacen měnou, kterou těžíte, a tedy podle počtu operací dostanete od každé z nich poměrnou část vyplacenou v dané virtuální měně. Výše provize se liší v závislosti na kryptoměně.

Není to ale způsob, kterým můžete těžit Bitcoin, ten vyžaduje náročnější hardware, je postaven na jiné technologii a proto v případě této mince webové těžení zatím není možné.

Nejznámější kryptomince, která se dá získat webovým těžením, je Monero, ale existují i ​​jiné. Na oficiální stránce vývojářů si můžete prohlédnout postup, jak script integrovat do své web stránky / blogu.

 

Je ale dost možné, že tímto krokem vyprovokujete i svého poskytovatele hostingových služeb a ten podnikne vůči vaší web stránce opatření. Ne proto, že byste mu způsobovali problém s hostingem, spíše kvůli etickým zásadám společnosti.

 

Také musíte počítat s tím, že váš zisk úzce souvisí s tím, jak silně navštěvovanou stránku máte. Navíc po nějaké době využívání tohoto způsobu přijdete o část svých návštěvníků. Ti nebudou vědět, co se děje, ale budou mít pocit, že web funguje „divně“ a reaguje pomalu, a přestanou se na váš web vracet.

 

Podotýkám, že na tomto webu se tato možnost výdělku nevyužívá. U mě převládají spíše nevýhody. Měl jsem potřebu vás s tím obeznámit. 🙂

 

2. Donate

Pokud se nechcete pouštět do těžby kryptoměny, stále máte možnost vložit na stránku klasické tlačítko „donate“ resp. přispějte. Musíte ale na svém webu zveřejnit svůj jedinečný kód (najdete jej po registraci v elektronické peněžence; jak jsem již zmiňoval, já používám peněženku Exodus), aby přispěvatel věděl, kam a jak vám může přispět.

 

Donate tlačítko, návštěvníci webu mohou přispět blogerovi na "kávu".

 

V takovém případě máte možnost pracovat s různými elektronickými měnami. Můžete přijímat platbu v jaké minci jen chcete.

 

Zatímco při těžbě jste trošku omezení výběrem a musíte se dobře rozhodnout, která internetová měna je pro vás nejzajímavější a kde máte jakou provizi, při dobrovolných příspěvcích máte mnohem volnější ruku.

 

Zde byste měli ale zohlednit, jaké jsou poplatky za transakce. Pokud bude poplatek vysoký, návštěvník nebude mít motivaci přispět. Proto nejčastěji uvidíte na webech donate na Litecoin, kde je poplatek za převod nízký, nebo také Neo, kde poplatky za převod nejsou vůbec.

 

3. Prodej

Pokud máte web či blog, vždy je něco, co můžete prodávat. Konzultace, e-book, službu, produkt. Vyžádat si platbu v kryptoměně není nelegální. Pokud jde o Česko, daňové zákony se aktuálně řeší.

Musíte však počítat s dynamickým pohybem kurzu kryptoměn. Pokud se vám v této chvíli vyplatí prodávat něco za 0,03 BIT, o hodinu později už nemusí a stránka by měla mít vložené funkce schopné reagovat na tyto rychlé změny, jinak budete prodělávat.

 

4. Staňte se členem

Ripple i Monero nabízí formu spolupráce, v rámci které pokud budete psát a šířit osvětu o jejich virtuální měně a vaše propagace bude efektivní, vás vyplatí. Na stránkách vývojářů si najdete podmínky spolupráce a další podrobné informace.

 

5. Affiliate Coinbase

Nejznámější affiliate program, který vám pomůže k zisku v souvislosti s kryptoměnami, nabízí směnárna Coinbase. Pokud máte web, blog nebo jinou on-line prezentaci a prostřednictvím vašeho odkazu se na web stránkách zaregistruje nový uživatel, získáte vy i nový uživatel bonus 10 dolarů.

V tomto případě nemáte zisk v kryptoměně, ale to, co si na affiliate programu vyděláte, můžete zaměnit za kryptoměnu, a potom začít třeba obchodovat.

 

Kolik je reálné si vydělat?

Neměli byste očekávat přehnaně velký zisk, avšak pokud se vám nějaká mince nasbírá, můžete již obchodovat a být tak úspěšnější a ziskovější. Může to být pro vás cesta k slušnému, už nejen bočnímu (pasívnímu), příjmu.

 

Pár slov na závěr

Donate není „marné řešení“, i když je mnohdy reálné získat tak maximálně 10 sponzorů za rok (závisí na návštěvnosti, čím je vyšší, tím více potenciálních sponzorů), je to aspoň něco.

Pokud se rozhodnete prodávat, může být zisk rychlejší, ale počítejte s tím, že se dříve nebo později nevyhnete daním. 

Webové těžení není zrovna etické. Ale funguje to a můžete si vydělat více než prodejem produktů (pokud máte dostatečně navštěvovanou webovou stránku).

Pokud chcete být členem týmu Ripple či Monero, bude nejlepší, pokud si podmínky dohodnete individuálně, ale také se nejedná o silně ziskovou záležitost.

 

Doporučuji přečíst si také článek altcoiny – alternativní online mince k Bitcoinu. V článku najdete pár informací ke kryptoměnám Monero, Ripple, Litecoin a další.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma. 

Jaký je váš názor na webové těžení digitálních měn? Je to podle vás etické? Máte s tím nějaké zkušenosti? Pokud ano, napište do diskuse.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Jak si vydělat na blogu nebo webu díky kryptomincím”

  1. Rass napsal:

    Pěkný článek… Těžba některých kryptoměn je dnes už velice obtížná. Pokud někdo chce zkusit natěžit nějakou kryptoměnu v rozumném množství, doporučuji zkusit se přidat k některé začínající kryptoměně (ICO), kde sice velké riziko, že z toho nic nebude, ale dá se toho obvykle vytěžit více a je tam šance…

    Zkoušim každou chvíli něco, někde se to povedlo jinde ne… nyní zkoušim JSEcoin, má docela vysoké hodnocení (4.8 z 5 na ICO a 7.1z10 na ICOMARKS), zde muj reflink, kdyby měl někdo zájem

Leave a Reply