Internetové peněženky PayPal, Skrill, Payza a jiné

Internetové peněženky - jak fungují a jak se do nich zaregistrovat - online peněženky Skrill, Paypal, SolidTrustpay.

Tyto internetové peněženky využíváme pro vklad nebo přesněji pro převod peněz z vaší platební karty nebo bankovního účtu do určitých online výdělečných programů. Podstatou je, že v každé kategorii, ať už jde o partnerský affiliate program nebo různé MLM, HYIPy, pyramidové hry či Ponziho schémy, je nutné do těchto programů převést peníze přes zmíněné internetové peněženky. Určitě jste se s e-peněženkami již setkali i při nákupech přes (nejen) zahraniční eshopy. Při nákupu nějakého produktu přes internet můžete využít svou platební kartu.

 

Avšak její použití je často nebezpečné, může dojít k odcizení platebních údajů a následně k jejich zneužití. Aby se zabránilo těmto podvodům, vznikly právě elektronické peněženky.

Asi nejznámější internetovou peněženkou na světě je PayPal.

Založení těchto peněženek bývá zpravidla jednoduché a rychlé. Po zaregistrování je peněženka ihned funkční a připravená na možné transakce – převody.

 

Já momentálně používám výše uvedený PayPal, dále SolidTrustPay a Skrill (Moneybookers).

 

Jak si vytvořit PayPal účet

PayPal vlastní bankovní licenci. Umožňuje bezpečně platit na internetu prostřednictvím karty, případně bankovního převodu.

PayPal využívá mnoho solidních společností a eshopů a je to vlastně takový prostředník pro bezpečné internetové platby po celém světě.

 

Službu PayPal může využit kdokoliv, kdo má vlastní emailovou adresu. Získáte tak možnost bezpečného placení kartou v mnoha obchodech, které platby přes PayPal podporují.

 

Číslo platební karty bude znát jen společnost PayPal, nemusíte se tedy obávat zneužití platební karty nedůvěryhodným obchodníkem. 

 

Registrace a založení účtu je velmi jednoduché a zabere vám jen pár minut. Na konci článku, v druhém videu, najdete návod, jak si vytvořit účet, jak přidat platební kartu a jak dostat peníze na PayPal. Podrobnější návod si můžete přečíst také v článku Jak si založit PayPal účet.

 

Registrační banner do Paypal peněženky.

 

Jak si vytvořit Skrill účet

Je to internetová elektronická peněženka, která vykonává digitální finanční operace od roku 2001. Mnozí jej znají pod starším názvem MoneyBookers.

Platební systém Skrill je registrovaný v Anglii a Walesu, sídlo firmy se nachází v Londýně. Skrill nabízí online platební systém pro jednotlivce i firmy, umožňuje platit a dostat zaplaceno kdekoliv na světě.

 

V současnosti má více než 40 milionů uživatelů a společně s výše zmíněnou PayPal peněženkou patří k největším platebním systémům na internetu.

 

Skrill nabízí odesílání a přijímání peněz bezpečně, diskrétně a za nízkou cenu po celém světě ve více než 200 zemích a ve 40 měnách. Výhodou tohoto platebního systému je jeho lokalizace v ČR.

 

Skrill si může zřídit každý, kdo má emailovou adresu. Můžete ho používat (stejně jako PayPal) na platby za zboží v aukcích (např. Aukro, eBay), platby za služby (např. Skype) a především na sázení či hazardní hry.

Registrace je jednoduchá a rychlá. Klikněte na banner níže, přepněte do mateřského jazyka, při registraci vypište své údaje a potvrďte. Podrobnější návod najdete v článku o Skrill peněžence.

 

Registrační banner do Skrill - Moneybookers peněženky.

 

Jak se chránit před případným zneužitím

Pokud používáte některou z výše uvedených virtuálních peněženek, případně jakoukoliv jinou, dávejte si pozor na některé podvodné internetové praktiky. Jednou takovou poměrně známou praktikou je tzv. Phishing.

Phishing je podvodná metoda, prostřednictvím které se podvodníci od vás snaží vylákat přihlašovací údaje buď do internetové peněženky nebo klidně i do Internet Bankingu vaší banky.

Právě nedávno mi na můj email přišla zpráva, ve které mě PayPal (ve skutečnosti to byl podvodník) vyzýval ke změně mých přihlašovacích údajů. Já jsem se nachytat nedal, ale méně zkušení internetoví uživatelé by mohli lehko naletět. Proto pokud používáte nějakou virtuální peněženku, doporučuji přečíst si také článek, jak se chránit před Phishingem.

 

 

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Přišli jste už někdy do kontaktu s některou z výše zmíněných epeněženek?? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete svoje vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply