Seznam affiliate sítí v České republice a na Slovensku

Velké srovnání českých a slovenských affiliate sítí.

Jistě vám vrtá hlavou, proč byste se měli zaregistrovat do velkých affiliate sítí, místo toho, abyste se prostě zúčastnili jednotlivých partnerských programů, kterých na internetu najdete stovky až tisíce. K tomu existuje několik důvodů a výhod, které si v tomto článku popíšeme. Ještě předtím si však vysvětlíme, co jsou to vlastně ty affiliate (network) sítě. Součástí článku je také seznam 16 nejznámějších affiliate sítí, které působí na česko-slovenském trhu a jejich porovnání podle pěti nejdůležitějších faktorů.

 

Co je affiliate síť

Affiliate síť je místo, kde se sdružuje velké množství partnerů, resp. majitelů webových stránek (publisherů), kteří si chtějí vydělat, a obchodníků, resp. inzerentů, kteří hledají pro svůj byznys účinnou reklamu. Dá se tedy říci, že je to jakýsi katalog partnerských programů (kampaní). Affiliate partner si z daného katalogu může vybrat několik kampaní, které bude propagovat.

 

Proč dát přednost affiliate síti před partnerskými programy?

Každý affiliate program, má své vlastní podmínky, které, budete-li si chtít nechat vyplatit své peníze (což předpokládám, že ano), musíte splnit. V každém programu musíte před vyplacením svých peněz dosáhnout jiného výplatního minima a všechny tyto informace si budete muset sami pozjišťovat. Naopak u provizních sítí je to o to jednodušší, že kampaně jsou v jedné síti (administraci) a mají určenou jednu, stejnou minimální částku pro vyplacení.

 

Druhou výhodou je ochrana – ať už inzerenta, nebo publishera. Můžete tak zapomenout na nějaké rádoby dohody, které ve finále i tak vyzní ve váš neprospěch. Většina affiliate síti se svými klienty podepisuje smlouvu, takže jsou chráněny všechny strany v affiliate zúčastněné a vy se tak nemusíte o své vydělané peníze obávat. Pokud zůstáváte u jednotlivých partnerských programů, nikdo vám nikdy nezaručí, že se svých peněz skutečně dočkáte. I mně se stalo, že program jednoho krásného dne zničehonic zanikl a k výplatě peněz už nikdy nedošlo.

Další výhodou je pohodlí, které vám tyto sítě poskytují. Nemusíte hledat informace ohledně výplatního minima (částka, kterou musíte nasbírat, abyste si ze systému mohli vybrat svůj výdělek), nějaké speciální výjimky a podobné kličky. Vše máte přehledně v jedné administraci.

 

V ověřené affiliate síti se vám také nestane, že by jakkoli pokulhávala komunikace. Tyto projekty mají e-maily, facebookové skupiny, ale i telefonní linky, na kterých vám rádi poradí, a mají také zkušené affiliate manažery, kteří se zodpovědně starají o své partnery – majitele webových stránek a také inzerenty. U jednotlivých affiliate programů to tak být rozhodně nemusí.

 

Další výhodou jsou bezpochyby pravidla. Ta umožní trošku usměrňovat samotné inzerenty a díky tomu může být affiliate síť vyrovnanějším prostředím, než tomu bude u jednotlivých affiliate programů.

 

Za největší výhodu považuji to, že si jako partner můžete vybírat z množství kampaní zaměřených na různé oblasti.

 

Registrace do affiliate sítě je výhodná i pro obchodníky, inzerenty. Asi největší výhodou je to, že jejich kampaň uvidí množství publisherů, kteří ji mohou okamžitě začít propagovat na svých blozích. Obchodníkům tak odpadá starost s vytvářením a propagací vlastního partnerského programu a sháněním partnerů. Také, logicky, nepotřebují affiliate manažera, takže měsíčně ušetří tisíce korun, které by daly na jeho výplatu, protože o partnery se stará manažer affiliate sítě.

 

Nevýhody affiliate sítí

Za mírnou nevýhodu považuji nižší provize. Affiliate síť je v podstatě zprostředkovatel mezi vámi (majitelem blogu) a obchodníkem, proto si z vašich zisků na oplátku účtuje menší provizi. Z toho důvodu se zdá být výhodnější registrace přímo do partnerského programu nějakého obchodníka.

 

Registrace do nějaké affiliate sítě nabízí mnohem více pozitiv než negativ a pokud vám mohu poradit, ne vždy se vyplatí dívat se pouze na výšku provize.

 

Praktické vysvětlení, proč je výhodnější registrace do affiliate sítě

Představte si, že vlastníte 5 webových stránek. Jedna je zaměřená na půjčky, druhá na zdraví a výživu, třetí na sportovní potřeby, čtvrtá na módu a pátá webová stránka je o bydlení, domácích potřebách. Nyní si pro každou jednu stránku vyberete vhodný affiliate program. Výplatní minimum bývá většinou 1000 až 2500 Kč (záleží na programu). To znamená, že v každém affiliate programu budete muset dosáhnout zisku 1000 až 2500 Kč a až potom si ty peníze budete moci poslat na bankovní účet. To může někdy trvat i měsíce.

Druhou možností je, že si všech 5 web stránek zaregistrujete do nějaké affiliate sítě, například Dognet.cz, která zastřešuje všechny oblasti. Najdete tam kampaně na finance, módu a krásu, bydlení a také na zdraví a výživu. Čili máte vše „pod jednou střechou“ v jedné administraci a nemusíte se přihlašovat na 5 různých samostatných účtů. Další výhodou je, že výplatní minimum u Dognet.cz je 2 500 Kč. Stačí tedy, když na každé vaší stránce dosáhnete zisku 500 Kč a vydělané peníze si můžete okamžitě poslat na svůj bankovní účet.

 

Přehled Affiliate sítí v České republice

Pokud si z níže uvedených affiliate sítí nebudete umět vybrat, doporučuji vám prohlédnout si i web stránky http://affiliateawards.cz/vyhodnoceni-rocniku-2016/. Affiliate Awards je anketa, která za pomoci hlasů partnerů jednotlivých sítí hodnotí jejich celoroční práci na česko-slovenském trhu. Najdete tam tedy spoustu zajímavých informací, např. která affiliate síť má nejvyšší provize, jaká má nejlákavější kampaně, která síť klade při propagaci nejméně překážek, která má nejlepší vzdělávací systém a mnoho dalšího. Nyní pojďme na ten seznam sítí.

 

1. eHub.cz

Affiliate síť Ehub.cz je jednou z nejstarších sítí na trhu.

Začněme jednou z nejstarších affiliate sítí na českém trhu, a to Ehub.cz. Letos v létě budou slavit 10 let. Jako jediná affiliate síť si vyvíjejí vlastní affiliate platformu s důrazem na datovou analytiku a přesnost trackingu konverzí.

Svým inzerentům pomáhá s efektivnějšími prodeji, partneři eHubu si zase mohou, díky solidním provizím, slušně vydělat.

A co všechno vám tato affiliate síť vlastně nabízí? Momentálně je na eHub aktivních více než 103 kampaní, přičemž vybírat můžete z následujících oblastí: móda a krása, bydlení, zdraví a doplňky stravy, cestování, sport, finance, elektro a další.

Každý den si můžete v propacovaných statistikách kontrolovat, jak jste, nebo naopak nejste úspěšní. Ve chvíli, kdy budete spokojeni se svým dosavadním výdělkem, jednoduše požádáte o výplatu a je to. Před koncem měsíce vám peníze odletí na váš účet. Musíte ale nasbírat minimálně 500 Kč (20 eur).

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
eHubVšechna možná témata.Více než 103 kampaní,Ne500 Kč
(20 eur)
Ne4000 partnerů v různých segmentech

 

Zaměření jaká témata můžete propagovat na vybrané affiliate síti.

Počet kampaní počet partnerských programů, které máte k dispozici.

Bonus za registraci – bonus, který dostanete po zaregistrování se do sítě.

Výplatní minimum – částka, které musíte dosáhnout, abyste mohli být vyplaceni.

Refferal systém – pokud do sítě přivedete dalšího partnera, budete dostávat určité % z jeho prodejů.

Počet publisherů – počet majitelů webových stránek, blogů, diskusních fór a magazínů, kteří jsou připraveni propagovat kampaně inzerentů.

 

Navštívit webovou stránku ehub.cz.

 

2. VIVnetworks.com

Úvodní stránka společnosti VIVnetworks, která patří mezi nejlepší sítě v ČR.

Tato síť obsadila ve výše zmíněné anketě Affiliate Awards 2016 sice až celkové páté místo, ale podle mě patří rozhodně k tomu nejlepšímu co česko-slovenský trh nabízí. V jejich databázi je momentálně přes 290 kampaní. Na své si přijdou i naši východní sousedé, protože VIVnetworks nabízí ve svém širokém sortimentu kampaní i 90 slovenských.

K propagaci jsou dostupné všechna možná témata. Najdete tam kampaně z oblasti auto-moto, cestování, dům a zahrada, elektro, stravování, wellnes pobyty a další témata. Takže pokud vlastníte nějaký web, blog, facebookovou skupinu, diskusní fórum, online magazín nebo Youtube kanál, můžete se zapojit a začít vydělávat.

 

V systému je momentálně více než 6000 publisherů, resp. partnerů sítě, z více než osmi zemí. Kromě Česka jsou to Slovensko, Polsko, Rumunsko, Anglie, Ukrajina, Bulharsko či Maďarsko.

 

Affiliate síť VIVnetworks.com (CJ.com) pořádá i nejrůznější konference, na kterých se dozvíte zajímavé novinky ze světa affiliate marketingu. 

 

Určitě vás bude zajímat, kdy dostanete své peníze. Ty jsou na bankovní účty odesílány vždy dvacátý den v měsíci. Na to, abyste mohli požádat o vyplacení svých peněz, potřebujete vydělat alespoň 700 Kč (25 eur), nebo 1 650 Kč (60 eur) v případě zaslání peněz šekem. Peníze posílají, mohu potvrdit.

 

Pár zajímavých čísel – jen v roce 2016 bylo prostřednictvím VIVnetworks zrealizováno 1 milion objednávek v celkové hodnotě 1,5 miliardy Kč. Z této částky získali affiliate partneři přes 100 milionů Kč. To jsou již docela slušná čísla.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
VIVNETworksVšechna možná témata290, z toho 90 slovenských kampaníNe 700 Kč (25 eur) na bankovní účet.
1650 Kč (60 eur) šekem
Ne6000 majitelů web stránek

 

Navštívit webovou stránku www.vivnetworks.com.

 

3. Dognet.cz

Obrázek úvodní stránky firmy Dognet, která vyhrála první místo v anketě Affiliate Awards 2016.

Suverénně nejlepší affiliate sítí na česko-slovenském trhu, alespoň podle několikrát zmíněné ankety Affiliate Awards 2016, je Dognet. Z celkového počtu 3000 affiliate partnerů, kteří se zapojili do ankety, dostal Dognet téměř 2000 hlasů.

 

Pro své publishery má Dognet připravených téměř 400 kampaní, což je ze všech nejvíce, ovšem z toho je jen 130 českých. Propagovat můžete kampaně ze 6 hlavních kategorii – bydlení, finance, móda a krása, zdraví a výživa, sport či elektro. Dognet se zaměřuje také na maďarský, slovenský, rumunský, anglický či polský trh.

Aby co nejvíce usnadnili vstup, resp. výstup (výplatu), ze své affiliate sítě, mají řešení pro plátce, ale i neplatiče DPH. Díky tomu mohou peníze vydělávat skutečně všichni. Jejich propracované kampaně vás k tomu doslova svádějí! 

 

Abyste se dozvěděli něco více o affiliate programech, jak v nich, lidově řečeno, chodit a co všechno zahrnují, můžete si přečíst knihu (také v elektronické formě), kterou Dognet.cz vydal, případně absolvovat jejich online kurz. Vše je samozřejmě zdarma. Tato affiliate síť občas organizuje také různé akceHotdognet, takže pokud preferujete offline vzdělávání, máte možnost zúčastnit se i jich.

 

Dále má Dognet nové nástroje pro usnadnění práce publisherů: AITA (automatický inteligentní doplňovač hypertextových odkazů za klíčová slova) a BANEA (dynamicky banner).

 

Žádost o to, aby vám byly vyplaceny peníze, podáte jednoduše přes svůj administrační účet přímo na Dognet.cz. Zde najdete jednoduchý návod, jak o peníze požádat. Avšak minimální částka pro vyplacení je 2500 Kč (100 €). Menší částky bohužel Dognet není schopen vyplatit. Pokud ale budete dostatečně aktivní, 2 500 Kč není skutečně žádný problém. S touto sítí mám dobré zkušenosti, o své vydělané peníze se nemusíte bát.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
DognetFinance, zdraví a výživa, móda a krása, bydlení a jiná témataPočet inzerentů - 395250 Kč
(10 eur)
2 500 Kč
(100 eur)
NeVíce než 3 300 majitelů blogů a stránek

 

Navštívit webovou stránku dognet.cz.

 

 

4. Affial.com

Úvodní stránka sítě Affial.com.

Další zajímavou sítí, která nabízí nadstandardní provize (u některých kampaní se pohybuje kolem 30%) je Affial.com. Je to poměrně nová síť fungující jen pár let, ale i za tak krátkou dobu existence se jí podařilo získat několik lukrativních inzerentů.

 

K dispozici jsou zde české i slovenské kampaně věnující se nejen prodeji doplňků zdravé výživy, ale také moderním oděvům nebo drogerii. V  databázi se aktuálně nachází přes 59 kampaní.

Kampaně jsou zaměřeny především na témata zdraví, krása, móda a děti, ale na své si přijdou i weby zaměřené na témata jako auto-moto a další. Databáze kampaní se bude rozšiřovat, takže se časem určitě najde i něco pro vás. Affial.com se zaměřuje také na maďarský, slovenský či rumunský trh.

 

Provize přijde na účet do tří pracovních dnů. U naprosté většiny kampaní funguje prodloužená platnost cookies, která činí až třicet dnů.

Síť Affial.com nepožaduje živnostenské oprávnění, tudíž uživatelem se může stát i fyzická osoba.

Pokud se rozhodnete spolupracovat s Affial.com a jste podnikatel, vyplácení odměn je možné na fakturu (fakturovat je možné na českou i slovenskou firmu). Fyzická osoba nepodnikající musí vyplnit krátký formulář, jenž poté pošle poštou doporučeně na adresu provozovatele. Hned po zaevidování může žádat o proplacení nastřádaných peněz – výplatní minimum v každém případě činí 1 250 Kč (50 euro). Vždy jen a pouze bankovním převodem, výplata v hotovosti nebo složenkou není možná.

 

Společnost vyplácí spolehlivě. Jen za září 2019 vyplatila svým partnerům na odměnách přes 400 000 Kč. Registrace je zcela bezplatná, ba co víc, obdržíte k ní vstupní bonus ve výši 200 Kč.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
AffialZdraví, móda, krása, děti a dalšíVíce než 59 kampaní200 Kč (8 eur)1 250 Kč
(50 eur)
AnoNevím

 

Navštívit web Affial.com.

 

5. Affiliateclub.cz

Provizní síť Affiliateclub obsadila druhé místo v několikrát zmíněné anketě.

Další affiliate sítí je Affiliateclub.cz, která se rovněž řadí mezi ty největší a nejkvalitnější v ČR. Tato provizní síť je na trhu již od roku 2008, takže své kvalitní služby zákazníkům nabízí již přes 10 let.

Kromě několika důležitých affiliate partnerů, díky kterým je dlouhé roky mezi nejlepšími českými affiliate sítěmi, nabízí Affiliateclub.cz svým uživatelům i ty nejlepší současné technologie, které můžete v oboru affiliate marketingu potkat.

 

Podle ankety Affiliate Awards získala tato síť celkově druhé místo. Se svými klienty a partnery se snaží udržovat nadstandardní vztahy, což dokazuje i druhé místo týkající se otázky „Jaká affiliate síť má nejpřínosnějšího affiliate managera/managerku?“ Kromě zmíněného má tato síť podle hlasujících i jeden z nejlepších vzdělávacích systémů a také nejrychleji vyplácí.

 

Registrovat se můžete zcela zdarma (stejně jako i u ostatních provizních sítí). Na výběr pak budete mít z několika desítek kampaní z oblastí zdraví, děti, sport, móda, potraviny, nábytek (momentálně 130 kampaní) a další, kterých se budete moci zúčastnit, a pomocí kterých budete moci slušně vydělávat. Tato společnost taky spolehlivě vyplácí.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
AffiliateclubVšechna možna témataPočet inzerentů - 130Ne1000 Kč
(40 eur)
Ne3000 majitelů blogů a diskusních fór

 

Navštívit webovou stránku Affiliateclub.cz.

 

6. eSpoluprace.cz

Už 10 let máme v Čechách možnost zapojit se i do projektu eSpoluprace.cz. V affiliate a lead generation marketingu se určitě vyplatí tuto síť nepřehlédnout. Díky svým inzerentům, které za dobu fungování na trhu získali, si eSpolupráce může dovolit slíbit skutečně nadstandardní provize, které byste v jiných sítích hledali jen těžko.

 

Pokud hledáte síť zaměřenou především na propagaci online her, vězte, že eSpolupráce bude pro vás tou nejlepší volbou. V systému je momentálně 112 kampaní, z toho téměř čtvrtinu tvoří právě online hry. Kromě zmíněných online her máte na výběr i z dalších oblastí, jako jsou půjčky, seznamky, zdraví a výživa a jiná témata.

 

Pokud vás affiliate marketing zajímá a neradi byste propásli důležité novinky a zajímavé tipy, můžete se zúčastnit eAcademy. Zcela zdarma se tak můžete v oboru affliate zdokonalit a být ještě úspěšnější.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
eSpolupraceVšechna možná témata, ale hlavně online hry, seznamky a financePočet inzerentů - 112Ne500 Kč
(20 eur)
AnoNevím

 

Navštívit webovou stránku espoluprace.cz.

 

7. Affilnet.cz

Partnerská síť Affilnet patří také mezi to nejlepší, co nabízí česko-slovenský trh.

U většiny affliate sítí jsme zvyklí na kampaně, které nejsou nijak úzce zaměřené a nejsou ničím speciální. Proto je vždy zajímavé, když se objeví síť, která mezi ostatními vyniká a nabízí svým partnerům něco, co nikde jinde nedostanou. Na co že to by vás mohl Affilnet.cz dostat?

Zatímco jiné, v tomto článku zmíněné, sítě se zaměřují na propagaci všech možných témat, Affilnet.cz svým partnerům nabízí možnost propagovat pouze tato tři témata – finance, online hry a seznamky. Tato affiliate síť vám celkově nabídne několik desítek kampaní, momentálně 83, přičemž téměř polovinu tvoří zmíněné online hry, druhou polovinu pak seznamky a půjčky. Pokud tedy hledáte nějaké zajímavé partnerské programy z těchto oblastí, bude pro vás Affilnet.cz určitě tou správnou volbou. Je to největší provizní síť na online hry a seznamky.

 

Celkově je na teto síti registrovaných přes 1 200 partnerů, což je rozhodně slušné číslo. Lákavá je také výška výplatního minima. Na to, abyste mohli požádat o vyplacení svých peněz, potřebujete na svém účtu nasbírat minimálně 500 Kč (20 €).

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
AffilnetFinance, online hry, seznamkyPočet inzerentů - 83Ne500 Kč
(20 eur)
AnoVíce než 1200 affiliate partnerů

 

Navštívit webovou stránku affilnet.cz.

 

8. Facelist.sk

Tato slovenská affiliate síť  je poměrně nová a zaměřuje se na stále oblíbenější zdravá jídla či výrobky. Díky nim a portálu Facelist.sk si můžete vydělávat pěkné peníze. Momentálně se v jejich katalogu nachází 17 kampaní, přičemž 12 z nich je vhodných i pro české publishery. Jejich komunita má již přes 1 000 affiliate partnerů.

A jak si můžete požádat o peníze, které jste vydělali? V první řadě je třeba, abyste vydělali alespoň 50 €. Pouze v případě dosažení této částky můžete požádat o její vyplacení. Žádost můžete podat přes administraci svého účtu přímo na webových stránkách Facelist.sk. Peníze pak dostanete zpravidla během následujících 30 dní.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
FacelistZdraví a výživa1710 eur50 eurNeVíce než 1000

 

Navštívit webovou stránku facelist.sk.

 

Další affiliate sítě + srovnání

Kromě výše uvedených sítí existují i další, neméně známé sítě. Pokud znáte i nějaké jiné, které jste v tomto článku nenašli, upozorněte mě na to, rád je doplním do seznamu. S těmito společnostmi nemám zkušenosti.

 

Affiliate síťZaměřeníPočet kampaníBonus za registraciVýplatní minimumRefferal systémPočet publisherů
Cgaffiliate.czPředevším finance, půjčky a pojištěníCelkově 47 kampaníNevímNevímNevímVíce než 2000
publisherů
Affiliateagency.czMóda, elektronika, kosmetika, jídlo, dům, zahrada a bydlení12 kampaníNevím2000 Kč
(80 eur)
NevímNevím
Affilo.czDámská a pánská móda - oblečení, kabelky, boty, spodní prádlo atd.Pouze 5 kampaníNe1000 Kč
(40 eur)
AnoVíce než 500 affiliate partnerů
Eretail.czVšechna možná témataPočet inzerentů - 31Ne1000 Kč
(40 eur)
NeNevím
Potenza.czVšechna možná témataPouze 3 kampaněNevímNevímNevímNevím
Totalmoney.skFinanční produkty - půjčky, hypotéky, úvěry, pojištění atd.NevímNeOd 1
eura
NevímNevím
Provizni-system.czRůzná témataPouze 8 kampaníNe500 Kč
(20 eur)
NevímNevím
Hyperia.skVšechna možná témataNevímNevímNevímNevímNevím

 

Pár slov na závěr

Jak sami vidíte, affiliate sítí fungujících v České republice je požehnaně. Každá má své výhody a nevýhody, proto vybrat si tu, která bude ideální právě pro vás, může být hotová věda. Já vám doporučuji vyzkoušet si několik sítí a pak se rozhodnout pro tu, která vám bude vyhovovat nejvíce, resp. která bude splňovat vaše očekávání.

 

Chcete-li dát přednost nějakému samostatnému affiliate programu, doporučuji přečíst si článek o tom, jak si zvolit ten nejlepší partnerský program. V článku najdete cenné tipy a rady, jak a prostřednictvím jakých faktorů si zvolit ideální affiliate program.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak a kde propagovat affiliate kampaněčlánek o nejčastějších způsobech propagace provizních programů – FB, email, web, diskusní fóra a další možnosti. Co se při propagaci kampaní povoluje, a naopak, kdy jde o spamování.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Máte zkušenosti s některou z výše zmíněných sítí? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse. Poraďte návštěvníkům tohoto článku, která síť je podle vás nejlepší.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply