Telefonista, operátor call centra – seznam portálů, kde hledat nabídky na práci z domova

Žena pracuje na počítači a obvolává klienty firmy.

Máte opravdu skvělou vyřídilku a komunikace na ulici vám nedělá problém? Vždycky se s někým zapovídáte a doslova zapomenete na svět okolo? Působíte na své okolí velmi přesvědčivým dojmem? Potom jste ideální na práci telefonisty. Práce v call centru nemá velké nároky na vzdělání, jde o kancelářskou profesi číslo jedna, která je oblíbená napříč širokým věkovým spektrem. Na druhou stranu je jasné, že uchazeč o podobnou práci bude muset mít velkou trpělivost a projevovat také empatii.

 

Uvažujete nad tím, že byste začali pracovat jako operátor call centra, ale nejste si jisti, zda vám bude tato práce vyhovovat? Pak jste zde správně. V tomto článku naleznete maximum informací o tom, co všechno byste měli umět a jaké osobnostní předpoklady jsou žádoucí, pokud chcete pracovat v této oblasti. Rovněž informace, co všechno obnáší práce telefonního operátora, resp. jaká je náplň práce, zda je potřebné vzdělání nebo předchozí praxe, a v závěru článku naleznete samozřejmě pár tipů, kde hledat takové pracovní nabídky (seznam TOP call center v ČR, které neustále nabírají nové lidi).

 

Co vše by měl umět telefonista?

Aktivní oslovování zákazníků a zadávání zjištěných dat do tabulek v počítači. Přesně tak, je nutné umět komunikovat na jedničku a mít uživatelskou znalost práce s PC, protože vaším denním chlebem bude například i program MS Office.

Nepůjde jen o telefonáty, ale také odpovědi na e-mailové dotazy, vše tedy musí jít plynule a rychlost společně se spolehlivostí jsou vaší nejlepší devízou. Odolnost vůči stresu je nutná, tohle je práce, kde se chyba bere těžko zpátky a určitě nesmíte na nikoho zvyšovat hlas. Je nutné, abyste se připravili na desítky, ale spíše stovky dotazů denně. Ne všichni, s nimiž povedete telefonický hovor, pak budou příjemně naladění a někdy bude nutné, abyste zvládali komplikovanou domluvu.

Musíte umět prodávat, vzbudit zájem o určitý produkt nebo službu, to je zde alfou a omegou.

 

Telefonní operátorka pracující z domova.

 

Předchozí praxe není vždy nutná

Existují školení, takže nemusíte mít za sebou nějaké dřívější zkušenosti s prací v call centrech. Všemu se totiž dá naučit, kdo je komunikativní a umí se dobře a věcně vyjadřovat, ten nebude mít problém ani v pozici začátečníka.

Velmi důležitá je vytrvalost, ale také chuť telefonovat a mluvit, což není u mnoha uchazečů o zaměstnání samozřejmostí. Pokud máte toto plus, je velká šance, že se dočkáte kladné odpovědi.

 

Naučte se věcně argumentovat, velkým benefitem je pracovní doba, která je obvykle velmi flexibilní. Pokud se do těchto vod jednou ponoříte, brzy si na ně zvyknete. Každý operátor call centra nějak začínal, že?

 

K osobnostním předpokladům patří sebevědomí

A jaký by měl být tedy ideální telefonní operátor? Ostýchavost je zde negativní vlastnost, jako ostatně prakticky všude, kde jednáte s lidmi. Sebevědomý přístup je nutný, každodenně si budete muset vyslechnout NE od desítek lidí, někdy půjde dokonce o hodně nevybíravé odmítnutí. Pro citlivé lidi tedy call centrum určitě vhodné není!

Musíte být rovněž dobře jazykově vybavení aneb čeština na jedničku s hvězdičkou je tady základní předpoklad. Výhodou pak je, že se lze prosadit nejen na plný či zkrácený úvazek jako klasický zaměstnanec, ale spolupracovat jako telefonista s nějakou firmou můžete rovněž na IČO, tedy jako živnostník.

Práci nabízejí i takzvané call centrum agentury, které neustále přijímají nové telefonisty. Můžete přijít i na dva dny v týdnu, které máte volné a zdokonalovat se v call centru postupně, což je výhodné, zvláště pokud nepreferujete každodenní činnost. Call centrum nepotřebuje jen kmenové zaměstnance, ale i záskok.

 

Na jakých portálech hledat nabídky?

Call centrum agentury, která neustále nabírá nové lidi.

 

Pracovní weby jsou vám k dispozici

Jasně, práce.cz nebo jobs.cz jsou základem, protože call centra nabírají nové zaměstnance hlavně tady. Naučte se tedy ještě dnes pracovat s vyhledávačem a filtrovat na klíčová slova „telefonista“, „call centrum“, „operátor call centra“ a podobně.

Od roku 2009 fungují Fajn-brigady.cz, na nichž najdete denně také desítky až stovky příležitostí z oboru. Další příležitost pak nabízí i webtrh.cz, což je webová stránka, kde jsou registrovány tisíce firem, které hledají komunikativní lidi. Každý den si tak můžete prohlédnout novinky v inzerci a poslat odpověď, za to nic nedáte – i kdyby nepřišlo v reakci vůbec nic, alespoň jste to zkusili a napodruhé už budete mít víc štěstí.

 

Telefonista na volné noze

Další variantou je, že budete sami nabízet své služby, dáte si několik inzerátů na různé portály a budete čekat, kdo se vám ozve. Obchodní zástupce, respektive telefonista, náplň práce může být hodně různorodá, společným jmenovatelem je aktivní volání na různá čísla, snaha oslovit nové klienty apod.

 

Oslovte call centrum agentury

Tyto agentury neustále nabírají nové telefonisty do svých call center. Zkuste se jim ozvat, určitě se najde nějaké volné místo.

 

Mediacall.cz

Mediacall je call centrem se sedmnácti lety zkušeností. Svým klientům nabízí profesionální telemarketingové služby, zákaznickou podporu, marketingové průzkumy atd.

Nezáleží, jestli jste krátce po škole, na mateřské nebo máte pár let do důchodu. Důležité je, že máte chuť naučit se nové věci a nebojíte se komunikace. Vše ostatní vás naučí.

Aktuálně hledají na webové stránce několik nových kolegů, tak mrkněte na jejich nabídky.

 

Emea.cz

Společnost EMEA působí na tuzemském trhu již od roku 2003, má za sebou spolupráci s Vorwerk, Tesco Mobile nebo DecoDoma. Provozuje také unikátní chráněnou dílnu. Nabídky jsou tedy vhodné i pro zdravotně postižené osoby OZP/ZTP. Zde najdete aktuální pozice.

 

Zavolame.cz

Call centrum, které slouží hlavně obchodní klientele a domlouvá schůzky po telefonu. Sídlí v Brně a nabízí také software Infina, v němž si každá firma zobrazí přehled schůzek, statistiky, faktury a další důležité věci.

Firma nabízí svým zaměstnancům práci v prostředí se skvělou atmosférou, kde máte možnost kariérního růstu, flexibility, homeoffice a nadprůměrného ohodnocení.

Zde naleznete volné pozice od této agentury.

 

Callonme.cz

Dojednávání schůzek pro malé a střední firmy, telemarketing přesně na míru. Call on me má sedmdesát realizovaných kampaní a tři tisíce sjednaných schůzek za posledních dvanáct měsíců.

Chcete se stát součástí jejich týmu? Tak se jim ozvěte. Aktuálně hledají několik lidí k práci plně z domova

 

Cortex.cz

Rádi si povídáte, vyprávíte, vysvětlujete a bez komunikace s lidmi si neumíte představit den? Pak se vám bude líbit v call centru Cortex.cz.

Společnost Cortex sídlí na Praze 10 a má už čtvrtstoletí zkušeností. Věnuje se telemarketingu a e-shopům, má za sebou spolupráci s MOL a Fokus Optik. Cortex uskutečnila už přes 7 milionů hovorů.

 

Datacollect.cz

Společnost Data Collect slouží průzkumům trhu na všech frontách. Sídlí na Praze 5 a od roku 2018 je také součástí Talk Online Panel. Prostřednictvím vedení společnosti je firma také členem světové profesní organizace ESOMAR.

 

Primecall.cz

Dvacetileté zkušenosti, průzkumy trhu a aktivní telemarketing. Prime Call sídlí v Teplické ulici na Praze 9. Nabízí mj. back office, tedy efektivnější chod každé společnosti.

Do svého kolektivu hledají neustále nové lidi, kteří se budou do práce těšit, rozvíjet své schopnosti a nebojí se vyzkoušet nové věci. Vaším hlavním úkolem bude prodej a komunikace se zákazníky smluvních partnerů (především O2 a T-Mobile).

 

Livecall.cz

Brněnské call centrum, které zaměstnává více než sedm desítek operátorů. S Live Call spolupracovalo už přes pět tisíc klientů.

 

Telemarketingcz.cz

Společnost, která sídlí v Křenově ulici na Praze 6 a má historii psanou od roku 1999. Telemarketing.cz, s.r.o. přináší komplexní služby v oblasti komunikace.

 

Conectart.cz

Conectart provozuje síť tuzemských kontaktních center, nabízí back office a celou řadu dalších služeb. Sídlí v Praze na Vinohradské ulici, ale má i sedm dalších poboček napříč celou ČR.

 

Crystalcall.eu

Bratislavská firma vznikla v roce 2004 a za necelé dvě dekády uskutečnila více než osmdesát milionů telefonátů. Pracovala na více než pěti stovkách projektů a má zkušenosti nejen se slovenským, ale také maďarským a rumunským trhem.

 

Pracujvcallcentre.sk

Bratislavská společnost, která přináší kariérní možnosti i pro nováčky v oblasti telemarketingu. CreditCall je určená studentům, seniorům i absolventům.

 

Dealfactory.sk

Obchodní strategie na míru, to je hlavní krédo Deal Factory, společnosti sídlící ve slovenské Žilině. Věnuje se i školení obchodních týmů a pronájmem obchodních zástupců.

 

Portály zaměřené na mikropráce

Nabízí se i mikroportály, mezi něž patří například jaudelam.cz nebo Stovkomat.cz. Jednoduše, čím více kanálů budete sledovat, tím zvyšujete i počet pracovních příležitostí, na které každý den můžete narazit. Kdo je aktivní, ten si v době nízké nezaměstnanosti najde práci velmi snadno.

Tyto mikroportály mají přehledně rozdělené kategorie a kromě překladů, copywritingu nebo tvorby webových stránek a dalších IT poptávek určitě najdete i něco, co se zaměřuje na aktivní telemarketing. A nikde není psáno, že musíte chodit do kanceláře. Dnes je přece doba, kdy je práce na dálku stále diskutovanějším tématem, že?

 

Hledejte také všude kolem sebe

Sociální sítě mohou přinést další tipy, call centra mohou umisťovat reklamu i do různých skupin, kde se hledá práce online. Rozhoďte proto sítě i do tohoto prostředí, Instagram nebo Facebook jsou ideálním terčem.

Registrovat se můžete i online katalozích, jako je například navolnenoze.cz či freelancer.cz. Poptávat tuto práci můžete i z pozice OSVČ, samozřejmostí je i vykonávání této činnosti na homeoffice, pokud máte dostatek disciplíny a zvládnete náročné úkoly i z domova.

 

Nabídky práce z domova v této oblasti můžete sledovat i na mé stránce. Konkrétně zde.

 

Pracovat pro aktivní nebo pasivní call centrum? Jaký je rozdíl? 

Co si představit pod těmito dvěma pojmy? Jak chápat aktivní call centrum a jak se liší od své pasivní varianty? Odpověď je velmi jednoduchá, zatímco aktivní centra se snaží volat klientům a získávat nové zájemce tak, že budou přímo osloveni, pasivní centra jsou tu spíše jako zákaznické centrum pro odpovídání na různé dotazy a slouží lidem, jež mají určité potíže. Zatímco v prvním případě jsou telefonáty krátké (včetně těch, co končí prudkým zavěšením už po první větě), obecně trvají jen minuty, pasivní call centrum musí mít zaměstnance připravené i na delší rozhovory. Podstupují pak i delší školení a je pravda, že když lidé sami aktivně volají, mohou mít naléhavý problém a požadovat jeho řešení o to silněji.

Je třeba mít nervy ze železa a tento předpoklad platí mnohem více než u jiných povolání, kdy jste také ve styku s veřejností. Porucha řeči je minimálně na žlutou kartu, ale se vším se pochopitelně dá pracovat.

 

Pár slov na závěr

Radit klientům, najít s nimi optimální řešení, ideálně nekoktat a nezadrhávat se v toku řeči, to rozhodně neumí každý. Pro silné introverty tato práce určitě není, protože pokud si neradi povídáte s lidmi, bude lepší, když se poohlédnete po jiné práci.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Máte už zkušenosti s prací operátora call centra? Pokud ano, co říkáte na tuto profesi? Potěšíte mě, pokud se zapojíte do diskuse a napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Pokud jste našli v seznamu nějakou chybu nebo máte tip na portál, případně facebookovou skupinu, které se v tomto článku nenachází, budu rád, pokud je doplníte do diskuse.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply