Hlavní vůdkyně OneCoin Ruja Ignatova byla zatčena

Logo společnosti Onecoin.

Zajímavé novinky přináší v těchto dnech bulharská média, která tvrdí, že ředitelka podvodné pyramidové hry / Ponziho schématu Onecoin Ruja Ignatova byla (konečně) zatčena v Německu. Podle NBOX byla zatčena úřady při pokusu o vstup do Německa. Zadrželi ji na mnichovském letišti na základě vyšetřování, které začala nejmenovaná německá banka. Anonymní zdroj společnosti NBOX tvrdí, že vyšetřování bylo výsledkem údajné „finanční manipulace“, za kterou banka uložila pokutu ve výši více než 300 milionů EUR.

 

V krátkosti pro ty, kteří nevědí, co je OneCoin. Jde o pyramidový podvod s kryptoměnami. O tomto pochybném byznysu se toho na internetu napsalo už více než dost. Tato pyramida se rozběhla ve velkém i v Česku.

 

V polovině roku 2016 oznámil německý vrchní regulátor financí, že společnost OneCoin vyšetřují. V té době tato podvodná firma prala špinavé peníze prostřednictvím německých bank, které skončily okamžitě, jakmile vyšly najevo zprávy o vyšetřování.

Deutsche Bank pokračovala v práci pro OneCoin ještě dva měsíce poté, co BaFin oznámil vyšetřování. Účet OneCoinu u Deutsche Bank byl definitivně uzavřen kolem 19. srpna 2016. Do dubna následujícího roku orgány v Německu zmrazily částky uchované na různých účtech společnosti OneCoin v odhadované výši 29 milionů EUR.

 

V Německu okradl Onecoin lidi o více než 400 milionů

BaFin dokonce označil tuto společnost za „jednu z nejnebezpečnějších pyramidových her za poslední léta„. Jen v Německu se zatím prokázalo více než 25 000 obětí této společnosti, které byly okradené o více než 400 milionů eur. Počet obětí neustále stoupá.

 

Ruja Ignatova byla již v minulosti odsouzena za podvody

V květnu 2017 úřad pro veřejnou žalobu v Bielefeldu potvrdil pokračování vyšetřování podvodů v oblasti IMS a OneCoin. Německé úřady tvrdí, že toto není první porušení zákona, kterého se Ignatova v Německu dopustila. Před několika lety byli Ignatova a její otec odsouzeni za 24 podvodů, které vyplynuly z bankrotu Waltenhofen Steelworks v roce 2012.

 

V říjnu téhož roku dostala Ignatova za výše uvedené podvody podmíněný trest odnětí svobody na jeden rok a dva měsíce.

 

NBOX také tvrdí, že otec Ignatove je v Bulharsku nějakou dobu pod dohledem, ale v článku neuvádí žádné konkrétní zdroje.

Zda Ignatova zůstává ve vazbě nebo ji propustili, zatím není známo. Poslední informace tvrdí, že opustila pobřeží Bulharska na jachtě v hodnotě 15 milionů dolarů. Ignatova údajně uspořádala párty na jachtě na úkor investorů společnosti OneCoin. Její zatčení by určitě vysvětlovalo mlčení společnosti v posledních týdnech.

 

Náznaky, že jde o podvod, byly již v roce 2015

To, že je OneCoin podvod, bylo známo již mnohem dříve. V roce 2015 vydala Maďarská centrální banka oficiální prohlášení, ve kterém varuje lidi před „investicí“ do této společnosti. Rovněž finská policie vyšetřovala OneCoin pro podezření z pyramidové hry, ve Švédsku byl tento projekt oficiálně označen za nelegální finanční hru. Indická policie dokonce vydala na Ruju Ignatovu mezinárodní zatykač.

Tato zpráva z Německa mě tedy potěšila. Byl bych nesmírně rád, kdyby se ledy konečně pohnuly a úřady začaly posílat podvodníky tam, kam patří – za mříže

 

Pár slov na závěr

Zda je NBOX spolehlivý zdroj informací, neumím posoudit. Doufám však, že brzy se dozvíme další důležité informace.

 

I v současnosti vznikají podobné podvody jako je OneCoin. Kryptoměnám se jednoduše daří, Bitcoin je stále známější a populárnější a právě toho se snaží využít různí šmejdi a podvodníci. Proto jsem nedávno vytvořil užitečný informační článek, ve kterém vysvětluji rozdíly mezi pyramidovými kryptoměnami, jako je OneCoin, a legálními kryptoměnami, jako je například Bitcoin. Věřím, že článek pro vás bude prospěšný a dokáže vás i něco naučit. Můžete si ho přečíst zde:  www.prace-z-domu.com/jak-rozeznat-pyramidove-kryptomeny-od-serioznich.

 

Novinka: V Číně bylo zatčeno 119 propagátorů Onecoinu.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Zkuste se podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma.

Už jste někdy přišli do kontaktu s Onecoin? Potěší mě, když do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply