Recenze TGM Panel Česko – kolik se dá vydělat + mé zkušenosti

Logo TGM Czech.

Ověřená společnost, která nabízí běžným lidem možnost vylepšit svůj rodinný rozpočet a vydělat si něco navíc nenáročnou prací. Stačí jen splnit pár jednoduchých podmínek, tj. mít bydliště na území České republiky, vlastnit PC či mobil, připojení k internetu, a samozřejmě mít volný čas a ochotu vyjádřit svůj názor. A co dalšího vám projekt TGM Panel Česko ještě nabízí? V této recenzi se to dozvíte. Kromě toho zde najdete i mou zkušenost s tímto portálem.

 

Článek byl aktualizován v srpnu 2021.

 

Co je TGM Panel Czech

TGM Panel je projekt, který můžeme zařadit mezi systémy GPT (GetPaidTo), umožňující vydělat si za určitou činnost, tj. za sledování reklamních videí, za klikání na reklamy produktů a podobně. V případě TGM Panelu si vyděláte za vyplňování dotazníků.

TGM Panel je totiž průzkumná agentura, která pomáhá globálním značkám zlepšovat jejich produkty a služby a běžným občanům nabízí možnost přivydělat si jen za to, že v dotazníku zveřejní svůj názor.

 

Globální firma – zapojit se může kdokoliv

TGM Panel Česko spadá pod globální průzkumnou agenturu TGM Research FZE. Jde tedy o zahraniční agenturu, která provádí mnoho studií online ve více než 70 zemích po celém světě.

 

Úvodní stránka TGM Panel Česko, kde se můžete zaregistrovat.

 

Stránka je přeložena do 29 světových jazyků včetně češtiny. Jistě vás potěší, že můžete využít i support (podporu), který je v češtině, takže pokud byste měli v budoucnu nějaký problém, můžete si být jisti, že vám odpoví.

 

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že odpovídají velmi rychle.

 

Jak funguje projekt TGM Panel?

V TGM Panelu bude vaším úkolem vyplňovat dotazníky a odpovídat na různé otázky v anketách, za což vám společnost zaplatí.

Jakmile se na stránce zaregistrujete a vyplníte důležité údaje, agentura TGM Panel Česko vám začne na emailovou adresu, kterou jste uvedli, posílat pozvánky k účasti v online průzkumech.

 

Budete hodnotit nejrůznější produkty a služby, reklamní kampaně nebo se vyjadřovat k různým společenským tématům.

 

V emailové pozvánce naleznete vždy oblast průzkumu, které je dotazník věnován (zdraví, finance a podobně), jak dlouho vám bude trvat vyplnění dotazníku (obvykle je to od 2 do 30 minut) a jakou za to dostanete odměnu. Následně je na vás, abyste posoudili, zda daný dotazník vyplníte nebo ne. Pokud ne, nic se neděje. Možná právě nemáte čas nebo se vám zkrátka nechce. To nic, účast na průzkumech je vždy dobrovolná a určitě přijdou v budoucnu další příležitosti.

 

Z vlastní zkušenosti však nedoporučuji odmítat pozvánky k průzkumům příliš často, protože se může stát, že časem osloví raději jiné, aktivnější uživatele, kteří jsou ochotnější vyplňovat dotazníky.

 

Také mějte na paměti, že pokud vyplnění dotazníku odložíte na později, může být již neaktivní. Průzkumné agentury hledají vždy jen určitý počet tazatelů, řekněme 1 000 lidí, pokud se tedy vzorek tazatelů naplní, dotazník již nebude aktuální.

 

Vyplňovat můžete klidně i z mobilu či tabletu – kdykoliv a kdekoliv

Na otázky v průzkumech můžete odpovědět na jakémkoliv zařízení připojeném na internet (mobil, tablet, notebook či PC), kdykoliv a kdekoliv.

Nacházíte se právě ve škole a máte velkou přestávku? Přišla vám na email od agentury pozvánka na vyplnění dotazníku, přičemž celkový čas vyplnění se odhaduje na 5 minut? Tak prosím. Díváte se na svůj oblíbený seriál, ale právě ho přerušila otravná reklama? Nebo jste na dovolené a akorát začalo pršet a vy se nudíte? Vyplňovat dotazníky můžete skutečně kdekoliv a kdykoliv. Stačí jen chtít.

 

Co se získanými body?

Za každé úspěšné dokončení online průzkumu dostanete určitý počet bodů. Jejich hodnota závisí na časové náročnosti dotazníku (počtu dotazů).

Platí kurz 1 bod = 1 Kč. Výplatní minimum je 250 bodů (250 Kč). Stačí tedy vyplnit několik dotazníků a peníze vám společnost proplatí prostřednictvím PayPalu do 3 dnů.

PayPal je poskytovatel platebních služeb. Jde o globální online platební systém, který poskytuje možnost bezpečně posílat a získávat peníze, platit v e-shopech a podobně.

PayPal je světoznámá internetová peněženka, takže se nemáte čeho obávat. Pokud na něm ještě nemáte vlastní účet, v tomto článku si můžete přečíst instruktáž, jak si ho založit. Je to rychlé a bezplatné.

 

Jak tedy začít?

Po registraci, která je skutečně jednoduchá (zaregistrovat se můžete zde) a zabere jen pár minut (vyplníte základní údaje – pohlaví, datum narození, email, heslo a tel. číslo), vám přijde na váš email ověřovací kód. Jen na něj kliknete a následně se přihlásíte na svůj nový účet.

 

Důležité! Při registraci do systému použijte takovou emailovou adresu, kterou máte registrovanou i na PayPalu. Jak jsem již zmiňoval výše, PayPal je internetová peněženka, kam vám budou posílat výplatu. Odtud si budete moci poslat peníze na svůj bankovní účet. Pokud jste se do PayPalu registrovali emailovou adresou toto-je-priklad@centrum.cz, použijte tutéž emailovou adresu i při registraci do TGM Panel Česko. V opačném případě budete mít potíže s výběrem vydělaných peněz.

 

Administrativní rozhraní vaší online kanceláře je poměrně jednoduché, intuitivní, proto si myslím, že se tam rychle zorientujete. Na hlavní stránce, viz obrázek níže, najdete pár barevných tlačítek a údajů, např. kolik bodů jste dosud nasbírali.

 

Administrační rozhraní TGM panelu.

 

První důležitá věc, kterou musíte udělat, je aktualizovat, resp. vyplnit svůj profil. Klikněte v pravém horním rohu na tlačítko „aktualizovat svůj profil“.

Najdete tam dva sloupce. V tom levém jsou základní údaje, které jste již částečně vyplnili při registraci – rok narození, telefon a podobně. Je potřeba doplnit další věci.

V pravém panelu (sloupci) jsou krátké 1-2 minutové profilové dotazníky na 15 témat – domácnost, vzdělání, doprava a podobně, které také vyplníte. Za tyto dotazníky odměnu nedostanete, ale je velmi důležité je vyplnit, protože na základě nich vám bude agentura přidělovat placené dotazníky/průzkumy.

 

Profilové dotazníky slouží pouze k tomu, aby vám společnost mohla přiřadit vhodné průzkumy, tedy ty, které by vás mohly zajímat. Pokud je nevyplníte, je pravděpodobné, že TGM Panel Czech bude posílat pozvánky na průzkum jiným uchazečům.

 

Nemusíte se obávat, společnost zajišťuje úplnou anonymitu a důvěrnost údajů. Všechny informace, které poskytnete a vyplníte, ať už v profilových dotaznících nebo v placených průzkumech, jsou chráněny. Slouží pouze k ověření a výběru vhodného průzkumu.

 

Pro koho je TGM Panel vhodný?

Zapojit se do placených studií může skutečně kdokoliv, je jedno jestli senior, student nebo maminka na MD. Je zcela jedno, jaké máte povolání, záliby, krevní skupinu či světonázor, jediné, co budete potřebovat, je nějaké zařízení s přístupem na internet, vhodné na vyplňování dotazníků.

 

Jaké jsou podmínky spolupráce s TGM?

Abyste se mohli zapojit do projektu TGM Panel, musíte mít trvalé bydliště na území ČR, elektronické zařízení (PC, mobil, tablet), umožňující vyplňovat dotazníky a samozřejmě připojení k internetu.

 

Registrovat se můžete pouze jednou, při registraci nezapomeňte uvést pravdivé údaje, v opačném případě vám hrozí smazání účtu. Ten můžete kdykoliv smazat i sami, pokud vás to prostě přestane bavit nebo zjistíte, že TGM nenaplnil vaše očekávání.

 

Moje zkušenost s portálem

Na českém trhu působí tato průzkumná agentura pouze několik měsíců, ale za zmíněné období se agentuře podařilo získat několik zajímavých firem a značek, které mají zájem o jejich služby. Je to jen dobře, protože to v budoucnu může znamenat větší přísun dotazníků.

 

S TGM Panelem spolupracuji téměř od úplného začátku a za těch pár měsíců, co se usídlil u nás, se mi podařilo dosáhnout výplatního minima 250 Kč už dvakrát. V obou případech jsem dostal své peníze na PayPal účet, takže mohu na základě osobní zkušenosti potvrdit, že agentura si plní své závazky a peníze vyplácí.

Je třeba si však dát pozor, aby vaše uvedené emailové adresy byly stejné. Já jsem se nejprve registroval do TGM Panelu jinou emailovou adresou než jakou mám na PayPalu, a proto při žádosti o výplatu nastal problém. Musel jsem kontaktovat support a následně změnit svou emailovou adresu. Vznikly mi tím poměrně velké starosti, takže si na to dejte pozor.

 

Dotazníků sice zatím neposílají mnoho, měsíčně se jejich počet dá spočítat na prstech, ale do budoucna se to určitě zlepší. Možná je to způsobeno i tím, že prostě mám smůlu a při většině průzkumů nepatřím mezi vhodný vzorek respondentů. Ale za měsíc se může všechno změnit.

 

Průzkumy, které posílá TGM na vyplnění, trvají 5 – 20 minut, v průměru je to kolem těch 12 minut, za což dostanete 25 bodů (25 Kč). Měl jsem možnost zúčastnit se i 25-minutového dotazníku a dostal jsem za něj slušných 60 Kč.

 

Jak vidíte, tato brigáda vám finančně nenahradí klasické zaměstnání, je to jen drobný výdělek na přilepšení. Pokud se však zaregistrujete i do dalších podobných průzkumných agentur, které působí v Česku (a je jich věru dost, na této stránce jich najdete přes 20), může se ten váš drobný výdělek znásobit.

 

Účastí v TGM Panelu se nezavazujete k tomu, že nebudete moci vyplňovat dotazníky i pro jiné společnosti, právě naopak.

 

Jedinou nevýhodou systému TGM Panel Czech je podle mě absence možnosti vyplatit si peníze na bankovní účet. Mně osobně to však nevadí, protože já preferuji PaypPal.

 

Pár slov na závěr

TGM Panel Česko patří k tomu lepšímu, co nabízí v Česku průzkum trhu a veřejného mínění.

Je to zdarma, nikdy neplatíte žádné vstupní ani měsíční poplatky, nikdo vám nebude prodávat žádné produkty. Průzkumy jsou anonymní, takže se nemusíte obávat, že někdo by vám do schránky posílal nežádoucí produkty. Výhodou je i česká podpora, takže v případě nějakých nejasností vám pracovníci rádi pomohou.

Běžné zaměstnání vám tento výdělek (alespoň po finanční stránce) nenahradí, ale pokud máte volný čas a chuť si vydělat nenáročnou prací něco navíc, tak TGM Panel je rozhodně ta správná volba.

Pokud vás tento projekt zaujal, začít můžete zde.

 

Máte se společností TGM Panel Czech nějaké osobní zkušenosti? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse. Každý názor si cením, může to být inspirace či motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

4 Responses to “Recenze TGM Panel Česko – kolik se dá vydělat + mé zkušenosti”

  1. Aneta napsal:

    Dobrý den , už to dělám nějakou dobu a věčně jen potíže . Vyplníte dotazník za 12 kc 🙂 méjen že se od vás dozví víc než samy řeknete a táhají s lidí informace ovšem ale pak zjistíte že vám i těch 12kc odečetli a jen vám argumentují .. NEDOPORUČUJI , HRŮZA

  2. Jakub napsal:

    TGM je bezkonkurenčně nejhorší z podobných dotazníkových stránek. Doporučuji se obloukem vyhnout. Předpokládám, že pouze kšeftují s osobními údaji členů

  3. Jiří napsal:

    Ja uz tam jsu 2 mesice a zatim nic moc 25Kč 🙂

Leave a Reply