Recenze na společnost Mobrog.com

Recenze na firmu Mobrog, která nabízí za váš názor finanční odměnu.

Platit za vyjádření názoru? To je dnes úplně běžná záležitost, tedy alespoň pro ty, kteří důvěrně znají internetové průzkumy veřejného mínění. Jednou takovou společností, která zprostředkovává mnoha zájemcům placené dotazníky, je například Mobrog, fungující v několika desítkách světových zemí včetně České republiky. V tomto článku si o zmíněné společnosti řekneme něco více, konkrétně jaké jsou podmínky spolupráce a možnosti vyplňování anket. No a na závěr si můžete přečíst i moje osobní zkušenosti.

 

Článek byl aktualizován v květnu 2021.

 

Něco o společnosti Mobrog a podmínky spolupráce

Službu Mobrog spravuje německá firma Splendid Research GmbH se sídlem v Hamburku na Barmbeker Straße 7a.

Členství v tomto panelu má samozřejmě své podmínky, mezi něž patří například:

 • Nikdo mladší osmnácti let se bohužel nesmí ze zákona přihlásit.
 • Vlastní paypalový účet. Pro převod naspořené hotovosti je to přímo nutnost.
 • Trvalý pobyt na území ČR. Do české verze se může přihlásit jen ten, kdo v ČR trvale žije.

 

To, že budete mít na stránce Mobrog jen jeden osobní účet, je samozřejmostí, v opačném případě by šlo o zneužití systému, které by bylo trestáno zabanováním účtu.

Důležitý je také vlastní email, kam budou chodit informace o jednotlivých anketách. Díky emailovému oznámení se včas dozvíte vše potřebné a budete se moci zúčastnit řady anket.

 

Registrace je velmi snadná, uvedete své základní osobní údaje, včetně místa bydliště, zaměstnání, dosaženého vzdělání a pochopitelně platné emailové adresy, zvolíte si přezdívku a už brzy můžete začít vyplňovat první anketu.

Ankety, které vám bude Mobrog zasílat, jsou podle oficiálního vyjádření „z oblasti vědy a průzkumu trhu“. Obvykle zde hodnotíte nové produkty nebo služby poskytované různými firmami.

 

Mobrog funguje i jako mobilní aplikace, což výrazně ušetří čas

Podobně jako některé jiné placené průzkumy trhu, i na Mobrog můžete vyplňovat ankety rovnou ze svého mobilního telefonu, což se hodí hlavně tehdy, pokud jste někde na cestách a netrávíte zrovna lenošivý víkend v pohodlí domova. Tato mobilní aplikace však není na Google Play příliš dobře hodnocena, se známkou 2,9 (z maximálně možných 5, kde právě čistá pětka je nejlepší hodnocení) se zřejmě dá očekávat řada problémů, možná i občasná nefunkčnost systému, jeho náhlý pád v průběhu vyplňování a tak podobně.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Způsoby vyplňování dotazníků

K dispozici jsou dvě možnosti – online ankety nebo mobilní ankety.

Online ankety se vyplňují na PC, pozvánku dostanete mailem. Předem se pochopitelně dozvíte všechny informace o průzkumu, stejně jako přibližnou časovou náročnost celé akce, totéž platí o finanční odměně za vyplnění. Dotazník je možné i přerušit a vrátit se k němu až později, to je ale ve světě podobných průzkumů naprosto běžná záležitost.

Mobilní ankety jsou přizpůsobeny vlastníkům mobilních telefonů. Za účast v jednotlivých anketách získáte podle vyjádření na oficiálním webu Mobrog.com částku v rozmezí 12 až 75 korun českých. Tato suma je obvyklým průměrem u podobných dotazníků, nedá se proto říci, že se snad Mobrog nějak vymyká běžnému normálu.

 

Osobní data budou v bezpečí, vyplňování je zcela anonymní

V rámci Mobrog uživatelského profilu je také, podobně jako všude jinde, nutné vyplnit několik dalších osobních údajů. Uživatelům potom mohou být posílány ankety přímo na míru, tedy ankety, které je budou zajímat a bude o to snadnější je vyplňovat. Zadavatelé také často chtějí určitou cílovou skupinu, jež musí být splněna do puntíku.

 

Poté, co vyplníte příslušnou anketu, budou všechna vyhodnocená data takzvaně anonymizována. Osobní údaje nesmí být ze zákona předávány dále, takže v tomto směru nemusíte mít sebemenší obavy.

 

Mé zkušenosti se společností Mobrog

S touto společností mám zatím jen pozitivní zkušenosti. Spolupracuji s nimi již něco přes dva roky a dosud jsem neměl žádné problémy. Zatím se tedy nestalo, že by mi nějakým způsobem nepřipsali odměnu nebo mě dokonce nevyplatili. Vše funguje tak, jak má.

 

Oficiální web je poměrně přehledný, což lze označit jako velkou výhodu pro ty, kteří si se světem internetu (alespoň zatím) příliš nerozumí. Problémem ale je nedostatečná porce informací, která je zde uvedena. Nedozvíte se nic navíc, tedy minimálně oproti jiným webům podobně laděných společností. Co zde opravdu citelně chybí, je hlavně sekce FAQ (tedy častých uživatelských dotazů na různá témata).

 

Co se týče počtu dotazníků, ty mi chodí v průměru čtyřikrát za měsíc. Pochopitelně někdy je to méně, jindy více. Průměrný čas vyplňování dotazníku se pohybuje okolo 15 minut, přičemž za něj dostanete zhruba 32 korun. Pokud jsou ankety delší, odměna je samozřejmě vyšší. Upozorňuji, že výše uvedené údaje může mít každý jiné. Jde o mou osobní zkušenost. Vy můžete dostat jiné dotazníky, kratší nebo méně honorovány. Ale klidně i naopak.

 

Pokud výše uvedená čísla porovnám s jinými společnostmi, které se věnují online průzkumu trhu, zařadil bych Mobrog.com mezi ty lepší.

 

Výplatní minimum u Mobrog je 100 korun. To znamená, že budete muset úspěšně vyplnit 2 až 5 dotazníků, abyste mohli požádat o výplatu.

 

Jednou z mála nevýhod vyplňování dotazníků pro tuto společnost je to, že vydělané peníze se nedají převést klasicky na bankovní účet, jako v mnoha jiných případech. Nasbírané finance si můžete nechat vyplácet pouze prostřednictvím elektronické peněženky PayPal nebo Skrill.

 

Pozor, důležité: Při registraci do Mobrog.com použijte stejnou emailovou adresu, jakou používáte i na PayPalu. Čili pokud na internetové peněžence Paypal používáte emailovou adresu totojepriklad@centrum.cz, stejný email použijte i při registraci do Mobrog. V opačném případě můžete mít problémy s výběrem vydělaných peněz.

 

Pár slov na závěr

Mobrog jako takový má více než šedesát jazykových mutací, mimo jiné funguje v angličtině, němčině, ruštině nebo španělštině. 

 

Podobných společností jako mobrog.com je na trhu samozřejmě více, v článku seznam společností, které platí za váš názor najdete pár dalších. 

Registrace do více společností = více dotazníků na vyplňování = vyšší výdělek.

 

Aktualizace 06.02.2021

Z důvodu nárůstu počtu lidí, kteří mají problém buď s výběrem peněz, nebo s přihlášením do administrace účtu, více nedoporučuji registraci do průzkumné agentury Mobrog. Já osobně jsem s nimi za těch pár let spolupráce neměl žádné problémy, množí se mi ale stížnosti z vaší strany, že stránka má časté technické problémy (nejde vám přihlásit se).

Další věc, firma pravděpodobně změnila majitele, na stránce také chybí kontaktní údaje, takže v případě problému (například s výběrem peněz) se nemáte kam obrátit. Zvažte proto spolupráci s touto agenturou! Přednost můžete dát jiné.

 

Aktualizace 18.05.2021

Po 3 letech smazal Mobrog i můj účet, přestože jsem tam měl nasbíraných pár stovek Kč (de facto mě okradli). Jako důvod uvedli, že jsem si založil více účtů, což je proti jejich pravidlům. Více účtů jsem samozřejmě neměl. I v případě, že by to byla pravda, zvláštní je, proč mi smazali účet až nyní, po 3 letech.

Tuto průzkumnou firmu více nedoporučuji!

 

Že jste nenašli informace, které jste hledali? V tom případě si přečtěte diskusní fórum, možná je najdete právě tam. 

Jestli máte nějaké otázky, postřehy nebo připomínky, neváhejte napsat do diskuse. Taktéž se nebojte podělit o své zkušenosti, můžete tím inspirovat nebo motivovat ostatní čtenáře.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

14 Responses to “Recenze na společnost Mobrog.com”

 1. monika napsal:

  právě mě okradli o 1438,50 kč, takže lidi fakt od tohoto ruce pryč…..když jsem to viděla v mobilním bankovnictví, udělalo se mi zle, nedoporučuji v žádném případě

 2. Jana napsal:

  Také mám spíše špatné zkušenosti. Ztráta času.

 3. Radka napsal:

  Já mám teď aktuální zkušenost s MOBROG a všechno proběhlo bez problémů. Po pěti dokončených dotaznících jsem si vydělala 100 Kč, následně jsem je převedla na PayPal a peníze zde byly cca do 10 minut. Je pravda, že asi 2/3 dotazníků jsem nedokončila, ale dotazník mě byl vždy ukončen ihned po několika otázkách, takže v tom nevidím problém, je jasné, že se nebudu hodit do skupiny respondentů pro každý dotazník. Většinou mi byl dotazník ukončen z důvodu, že například v mé věkové kategorii mají již dost vyplněných dotazníků, čemuž se nedivím, protože ne vždy mám čas dotazník vyplnit okamžitě.

  Na MOBROG jsem se zaregistrovala pod jinou e-mailovou adresou, než mám na PayPalu, ale asi 3 dny před výplatou jsem si v PayPalu přidala tuto adresu jako novou e-mailovou adresu, což byla otázka cca 2 minut. PayPal uvádí, že přidat lze snad až 7 různých e-mailových adres.

 4. Jitka napsal:

  Já to ze své pozice vidím jako jeden velký podfuk. Pro to, abych dostala těch pár korun (asi 900) zpátky, tak jsem si zaregistrovala „členství“ v Pay Pal. Nicméně jsem si zkusila přeposlat 100 Kč. Z účtu v Mobrogu odešli okamžitě (29.2. 2020), kam zmizely netuším, ale na svém účtu je do dneška nemám. Už to, že nekomunikují v českém jazyce, např. když chcete něco zjistit, je zarážející. Chtěla bych znát názor někoho, kdo se v tom např. orientuje lépe. Možná že jde o chybu mezi židlí a klávesnicí.
  Děkuji

 5. Branislav napsal:

  Dobrý den .prosím vás kde sa vypĺňa prosil na mobrog.dakujem

 6. dana napsal:

  prosim . ,kam mam napsat ,kdyz jsem si dala vyplatit penize za dotazniky a penize jeste na ucet nedosly? mam paypal propojeny i s uctem Uz je to 2 den.dekuji tomu kdo odpovi

 7. JANA napsal:

  POZOR JSOU TO PODVODNÍCI VYPLNILA JSEM DVA DOTAZNÍKY 30 MINUTOVÉ .
  A NEPŘIČETLY MI ŽÁDNÉ PENÍZE

 8. Martin napsal:

  Takze zkusil jsem MOBROG a pokud nechce te byt po treti otazce hned vyhozeni musite lhat.Absolutne nedoporucuji zadnou z placenych anket je to jen ztrata casu a ve vetsim pripade vam prijde ze se nehodite pro jejich anketu.Zkusil jsem jich vice a vesmes to same.

 9. Adina napsal:

  Mám poznámku, není pravda že musíte mít PayPal, já mám Skrill a peníze mi chodí tam, a minimum pro výplatu je 100,- kč. To pro upřesnění.
  Jinak souhlasím že se jedná op seriozní společnost.

Leave a Reply