Recenze na ZUmail.cz – skutečně se dá vydělat?

Dá se skutečně něco vydělat s klikačkou Zumail.cz?

Chodí vám na email reklama? My vám za ní zaplatíme. Dělejte to, co dosud, ale za peníze. Takovými slogany láká portál www.zumail.cz běžné lidi na lehký a bezpracný výdělek. Stačí málo, zaregistrovat se v systému, poskytnout svou emailovou adresu a můžete vydělávat. Stránka ZUmail přitom nešetří na odměnách. Za jednu přečtenou emailovou reklamu slibuje až 5 Kč. Pokud i vy „ujíždíte na ZUuumajlu“ (to je motto společnosti), pak čtěte dál. V této recenzi vám vysvětlím, jak tento systém funguje a zda vám nějaké peníze i skutečně vyplatí.

 

V minulosti, někdy v roce 2013, když jsem se začal zajímat o možnosti vydělávání na internetu, jsem se zaregistroval do cca 15 klikacích portálů, a jedním z nich byl i ZUmail.cz. Za zmíněných 6 – 7 let jsem z těchto systémů nevytáhl ani korunu. Mnozí mi píší, že to může být způsobeno tím, že jsem tento „výdělek“ nikomu nedoporučoval, jen jsem otvíral emaily, klikal na reklamy a čekal, že si za rok, možná za dva vyberu ze systému všechny naklikané peníze. Bohužel jsem si rychle uvědomil, že jde o podvod.

 

Proč jsem se vůbec zaregistroval do ZUmail.cz?

Do klikačky ZUmail jsem však vkládal naděje, že by se přeci mohlo něco změnit. Říká se, že až 9 z 10 klikacích portálů je podvod. Když jsem se tedy zaregistroval do patnácti, měl bych něco vydělat.

Na klikačce ZUmail.cz mě zaujal celkem vysoký počet registrovaných uživatelů. V době mé registrace to bylo kolem 1 milionu českých klikačů a 400 tisíc slovenských klikačů. Dnes, v době psaní tohoto článku, je to ještě víc. To je skutečně lákavé číslo pro inzerující firmy.

Dalšími důvody, proč jsem se zaregistroval, byly: registrační bonus v hodnotě 150 Kč, možnost vydělat za jeden přečtený email až 5 Kč a poměrně rychlá výplata, peníze posílají údajně do 3 dnů.

 

Ptáte se, jak jsem dopadl, vydělal jsem něco?

Ze začátku, pár měsíců po registraci, fungovalo vše tak, jak mělo. Na email jsem dostával poměrně mnoho dobře ohodnocených reklam. Některé byly dokonce i za 5 Kč, ve většině případů to byla nižší částka.

Suma na mém účtu tedy utěšeně narůstala, až jsem se dostal k výplatní hranici 1 000 Kč. A dále to už probíhalo podobně jako u ostatních klikacích systémů. Počet emailů najednou klesl o 95%, a pokud jsem nějaké dostal, byly ohodnoceny částkou 0,1 Kč a jí podobné.

 

Úvodní stránka klikacího systému Zumail.

 

Když jsem napsal na support portálu ZUmail.cz, aby mi vysvětlili, v čem je problém, resp. proč dostávám méně emailů a navíc k tomu ještě i méně ohodnocených, odepsali mi, že počet rozeslaných emailů určuje inzerující firma (ta, co zadává reklamu do klikacího systému ZUmail) a odměna za přečtení emailu se odvíjí od druhu kampaně. Pokud vám pošlou reklamní email na sázkovou společnost, je odměna vyšší, než když dostanete na email reklamu od Slevomatu.

 

V prvním případě souhlasím, počet reklamních emailů zadává inzerující firma. Ta nechá prostřednictvím portálu ZUmail rozeslat 100 000 reklamních emailů a zaplatí za to 5 000 Kč (to jsem optimista, ve skutečnosti je to nižší částka). Jenže pokud je v systému ZUmail přes 2 miliony lidí a je třeba poslat reklamu jen 100 000 uživatelům, co myslíte, komu systém pošle reklamu? Osobě, která má na svém účtu téměř 1 000 Kč, a je tedy těsně před výplatním minimem, nebo někomu nově registrovanému, kdy ještě nehrozí, že bude vybírat peníze? ZUmail se na své stránce chlubí tím, že má důmyslný systém se strategií přidělování reklamních emailů. Toto bude zřejmě jedna ze strategií ZUmailu – zpomalit, případně zabránit výběru peněz, jinak by systém totiž zkrachoval.

Vždyť si představte, ZUmail dostane od inzerující firmy 5 000 Kč za rozeslání 100 000 reklamních emailů. Část peněz si ponechá, řekněme 2 500 Kč, a zbývajících 2 500 Kč rozdělí virtuálně mezi své klikací partnery. A teď si představte, že alespoň 50 000 ze 100 000 lidí si otevře email a přečte reklamu a systém ZUmailu každému přidělí slibovaných 5 Kč.

Portál vydělá na této jedné kampani 5 000 Kč, ale svým klikačům / partnerům rozdělí přesně 250 000 Kč (50 000 * 5 Kč). To nám nějak nevychází, že? Co myslíte, co se stane, pokud se k výplatnímu minimu dostane několik tisíc lidí? Odkud naberou tolik peněz, aby vyplatili všechny? A to nepočítám odměnu za registraci – 2 miliony registrovaných uživatelů, přičemž každému ZUmail připsal registrační bonus 1 000 Kč + bonusy za přivedení nových lidí do systému.

 

Z dlouhodobého hlediska tento systém nevydrží, leda že by to fungovalo tak, jak jsem psal. Majitel portálu nastaví systém rozesílání emailů tak, aby zmíněných 100 000 reklamních emailů systém rozeslal těm lidem, kteří mají na svém účtu naklikanou nižší částku (nehrozí tedy výběr peněz). A ti s vyšší částkou, těsně před výplatou, mají smůlu. Postupně jim bude chodit stále méně a méně emailů, až se jejich zasílání jednoho dne zcela zastaví. Pro programátora je nastavení něčeho podobného naprostou hračkou.

 

Zvýšení členství vám nepomůže

Alternativou, jak se dostat ke svým naklikaným penězům, může být zvýšení členství, respektive levelu. ZUmail.cz na své stránce píše, že jakmile se uživatel dostane těsně před hranici výplatního minima 1 000 Kč, může přejít na takzvaný „level 2„.

Na vyšším levelu slibují za přečtení reklamního emailu vyšší odměny. Pokud tak ale učiníte, budete muset klikat další rok, možná dva, protože u levelu 2 je hranice vyplácení až 2000 Kč.

 

Obecné informace.

 

Jelikož mi počet příchozích emailů (i odměna za ně) výrazně klesl, rozhodl jsem se jen ze zvědavosti přejít na level 2. Co myslíte, že se stalo? Najednou mi jako mávnutím kouzelného proutku začaly přicházet nové a nové emaily, které byly často ohodnoceny částkou 1 – 5 Kč. Čili jako za starých časů.

V tom okamžiku jsem samozřejmě přestal klikat, protože předpokládám, že když se dostanu k výplatní hranici 2 000 Kč, opět se sníží počet reklamních emailů a já budu muset přejít na level 3 a takto stále dokola … Ze systému ale nevytáhnete žádné peníze, protože je to obyčejný podvod na lidi.

 

Více informací o klikačkách, jak tento byznys funguje z pohledu majitele portálu, z pohledu klikače a inzerujících firem, naleznete v tomto článku.

 

Pár slov na závěr

Vydělá na tom tedy někdo? Nepochybně ano. Vydělá na tom hlavně majitel takového portálu, kterému se sem tam ozve nějaká firma a zaplatí za rozeslání emailů pár tisícek Kč.

Možná na tom vydělá i pár klikačů – pokud jsou v systému 2 miliony lidí, tak možná 500 až 1 000 z nich něco skutečně vydělá. Budou to však především ti, kteří do systému ZUmail přivedou stovky až tisíce dalších klikačů. Zbytek má smůlu.

 

Jak jsem již uvedl, ZUmail.cz připisuje svým klikacím partnerům nadhodnocené odměny, protože žádná firma nezaplatí 5 Kč za odklik jednoho emailu. Skutečná hodnota se může pohybovat okolo 0,01 až 0,10 Kč. A už jen tím, že každému nově registrovanému členovi připíší na účet registrační bonus 150 Kč, dluží svým partnerům potenciálně statisíce korun. Z dlouhodobého hlediska tento systém nemůže fungovat a ani nebude…

 

Pokud se zajímáte o reálné možnosti vydělávání na netu, pak se překlikněte zde. V článku najdete několik seriózních společnosti, které nabízejí reálné výdělky, ne haléře, které vám i tak nevyplatí.

 

Pokud hledáte spíše nějakou práci od seriózních firem, ať už na smlouvu, živnost či formou brigády, kterou byste mohli provádět z pohodlí domova, doporučuji navštívit kategorii – reálné nabídky na práci z domova.

 

Doporučuji přečíst si i diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu.

Pokud již máte se ZUmailem nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

10 Responses to “Recenze na ZUmail.cz – skutečně se dá vydělat?”

 1. LimaLima napsal:

  Tiše závidím těm, kteří od nich něco dostali. Tihle podvodníci mi přestali zasílat e-maily těsně před hranicí 500 Kč, což bylo už před 3 roky. Na několik e-mailů už raději ani neodpovídali.

 2. Pavel Mašek napsal:

  Jsem na tom stejně jako ostatní. Těsně před navršením částky 1000,-Kč mi přestaly chodit mejly. Na žádný můj dotaz mi nebylo odpovězeno. Jsou to opravdu podvodníci.

 3. Renata napsal:

  Přehled

  Vítejte! Zatím jste vydělala 987,00 Kč. K dnešnímu dni jste obdržela 1516 ZUmailů.

  Poslední transakceDATUM A ČASTRANSAKCEČÁSTKA
  18.03.2020 | 13:31:17ZUmail „Vyhněte se zdražování elektřiny a plynu! Levnějšího dodavatele…“0,50 Kč
  12.02.2020 | 09:01:30ZUmail „Získejte až 800 Kč na své nákupy na Slevomatu!“0,50 Kč
  14.01.2020 | 14:43:03ZUmail „Petr a výhra pro charitu 1 mil. Kč“0,50 Kč
  Do vyplacení chybí 13,- Kč a už víc jak 2 roky žádný ZUmail

 4. Broňa napsal:

  Zdravím,
  chybí mi do 1000 Kč 20 Kč, žádné maily mi už nechodí a na mé zprávy neodpovídají…

 5. Luděk napsal:

  Když jsem měl vyděláno už skoro 1000 kč tak jste mi přestali posílat maily a když jsem se zeptal proč tak jste mi zrušili registraci u vás, jste podvodníci a všude to dám vědět

 6. Olda napsal:
  • Jsem na tom stejně. Na účtu:1 967,50 Kč navíc jeden doporučen7 si přečetl recenzi a zrušil účet a odečetli mi i 7,- Kč za doporučení. Od března nic – žádný email. Na technické dotazy neodpovídají .. prý hned jak to bude možné .. no, třeba chytli COVID19 a všichni pochcípali. Kéž by, aspoň by bylo o pár hajzlů méně.
 7. Jana napsal:

  Ahoj. Děkuji za otevření očí. Klikám už 8 let a do výplaty 1000 Kč zbývá 50 Kč. Zumaily přestaly přicházet úplně. Je to opravdu podvod a jejich podmínky jsou sepsané tak, že podvedený se nemá jak bránit.

  • Michal napsal:

   Jsem na tom uplně stejně, v lednu 2020 mi přišel poslední mail a na účtu mam cca 1950Kč. Do dnešního dne tzn cca 6 měsíců od posledního mailu jsem už žádný nedostal. Nedočkal jsem se ani odpovědi ze strany ZUmailu. Je to podfuk!!!

Leave a Reply