Recenze na web Surveyo24.com – kolik se dá přivydělat?

Výdělek s průzkumnou agenturou Surveyo24.

Přivýdělek z pohodlí domova je dnes žádaný a určitě nemluvíme jen o klasické práci na smlouvu či živnost. Internet totiž nabízí mnoho zajímavých výdělečných projektů, ze kterých si vybere snad každý. Samozřejmě to s sebou vždy nese skrytá rizika. Můžete najít zdánlivě vhodnou brigádu či možnost výdělku, ale nakonec nedostanete zaplaceno. To však neplatí v tomto případě. V dnešní recenzi bych vám chtěl na základě osobní zkušenosti představit jeden z těch lepších projektů, který skutečně plný své závazky. Jde o portál Surveyo24.com.

 

V této recenzi najdete mé zkušenosti s projektem Surveyo24, kolik se mi podařilo vydělat za jeden měsíc „práce“. Kromě toho zde najdete i stručný návod, jak začít a pár zajímavých tipů a rad.

 

Co je to Surveyo24

Surveyo24 je projekt, který pomáhá marketingovým agenturám specializujícím se na průzkum veřejného mínění a trhu vytvářet a provádět průzkumy služeb a výrobků.

Jde tedy o průzkumnou agenturu, která pomáhá zlepšovat služby a produkty různých globálních značek a zároveň nabízí běžným lidem možnost přivydělat si docela zajímavé peníze jen za to, že se podělí o svůj názor.

Náplní vaší práce bude tedy vyplňovat různé dotazníky a odpovídat na otázky v anketách, za což vám potom Surveyo24 vyplatí určitou částku peněz.

 

Globální firma – zapojit se může kdokoli

Surveyo24 působí globálně, na všech kontinentech a spolupracuje s velkým počtem značek z celého světa. Největší zastoupení má v Evropě, kde kromě Česka působí v dalších 14 zemích.

Celkově se mohou zapojit tazatelé až z 39 zemí.

 

Pár informací o stránce

Přestože Surveyo24 působí ve více koutech světa, určitě neunikne vaší pozornosti (prokliknout na web se můžete zde), že stránka je výlučně v anglickém jazyce. Agentura tvrdí, že pracuje na překladech webu do více jazyků, ale zatím se budete muset prokousat angličtinou.

Nenechte se tím odradit, dotazníky budete vyplňovat výhradně v českém jazyce. A na těch pár anglických výrazů vám klidně postačí i základní znalost angličtiny, případně pokud neovládáte z anglického jazyka ani slovíčko, pomůže vám Google překladač, který těch pár výrazů hravě přeloží.

 

Úvodní stránka portálu Surveyo24.com.

 

Vložte na stránce email, vyplňte několik osobních informací (věk, pohlaví a podobně), zvolte si online průzkum, odpovězte na otázky v dotazníku a získejte za něj body, které si později můžete směnit buď za peníze, nebo různé dárky a věcné ceny. To je to nejpodstatnější, co je třeba vědět, a na to angličtinu nepotřebujete.

 

Kromě výše uvedeného najdete na stránce i pár obecných informací, jako například to, že vydělávat můžete i bez toho, abyste opustili svůj domov, nebo že placené dotazníky lze vyplňovat z počítače, tabletu, mobilu či z jakéhokoli zařízení, ať jste kdekoli. Nacházíte se právě teď v práci a máte pár minut čas? Jak je libo, stačí si otevřít stránku, vybrat si průzkum (nějaký kratší, aby netrval 30 minut) a pustit se do práce. Díváte se na televizi a váš oblíbený seriál akorát přerušila otravná reklama? Nebo jste na dovolené a právě začalo pršet? Ať jste v jakékoli situaci, těch pár minut na vyplnění dotazníku si najdete vždy, stačí jen chtít.

Vše je samozřejmě dobrovolné. Pokud na vyplňování dotazníku právě nemáte náladu, nemusíte to dělat. Můžete to odložit na později. Nezapomeňte ale, že průzkumné agentury vždy vyžadují pouze určitý počet tazatelů, řekněme 1 000 lidí. Pokud se vzorek naplní (předběhnou vás jiní), dotazník již nebude aktuální. V takovém případě neklesejte na mysli, přijdou další příležitosti.

 

Veškeré údaje, které poskytnete a vyplníte v dotaznících, jsou chráněny. Slouží pouze k ověření a výběru vhodného průzkumu. Vaše odpovědi spolu s odpověďmi ostatních účastníků se analyzují anonymně, nikdo si je nespojí s vaší osobou. Surveyo24 pracuje podle standardů ESOMAR, MRS, CASRO, MRA, ARF, MRIA, AMA a AMSRO.

 

Jak tedy začít?

Registrace je velmi jednoduchá (zde se můžete prokliknout na stránku) a zabere vám jen pár minut. Ona to vlastně ani není klasická registrace. Stačí jen vložit svoji emailovou adresu do kolonky „Enter your e-mail address to see surveys tailored to you„, což v překladu znamená, vložte emailovou adresu, aby se vám zobrazily všechny dostupné online průzkumy.

 

Jak se zaregistrovat na stránce - vložte emailovou adresu.

 

Pozor, důležité!: Do Surveyo24 se registrujte s takovou emailovou adresou, kterou používáte i u PayPal. Čili pokud jste se do internetové peněženky PayPal zaregistrovali s emailovou adresou toto-je-jen-priklad@centrum.cz, tak stejný email použijte i při registraci do Surveyo24.com. Pokud použijete rozdílné emailové adresy, budete mít problém s vyplacením peněz. Stejně jako já budete muset kontaktovat support (podporu) společnosti.

 

Následně zaškrtněte, že souhlasíte s podmínkami používání portálu Surveyo24.com (viz obrázek výše) a klikněte na „Show Surveys“ – zobrazit dostupné průzkumy.

 

Naskočí vám stránka s 3 kolonkami, kde postupně vyplníte za YYYY rok narození, v další kolonce vyberete pohlaví a do poslední vypíšete poštovní směrovací číslo. Opět zaškrtnete, že souhlasíte s podmínkami používání a kliknete na „Submit“. To je všechno.

 

Vyplňte pár osobních údajů - pohlaví, rok narození atd.

 

Přihlašování je pak ještě jednodušší, stačí do kolonky vložit tutéž emailovou adresu, se kterou jste se registrovali, zaškrtnout souhlas s podmínkami používání a kliknout na „Show Surveys“ – zobrazit dostupné průzkumy.

 

Jak vidíte na obrázku níže, momentálně je na stránce dostupných 11 placených dotazníků, které čekají na vyplnění a každým dnem přibývají nové (ne všechny ale budou pro vás vhodné, v některých případech nebudete patřit mezi vhodný vzorek respondentů a dotazník se při vyplňování přeruší).

 

Všechny momentálně dostupné průzkumy.

 

V tabulce vidíte ID číslo průzkumu, délku průzkumu (duration), počet bodů, které můžete získat za průzkum (+ points) a tlačítko „Take Survey“, kterým spustíte dotazník.

U údaje délka průzkumu (duration) je vždy uvedena hodnota 10, což znamená, že vám vyplnění dotazníku zabere 10 minut. Není to vždy tak, některé dotazníky jsou krátké a trvají jen 2 minutky, jiné klidně i 20 minut. Touto kolonkou bych se tedy velmi neřídil. Podstatná pro nás je kolonka „+ points“, a tedy jaký počet bodů můžete získat za vyplnění daného dotazníku.

Jak vidíte na obrázku výše, hodnoty se různí, za některé dotazníky dostanete jen 17 bodů (cca 6 Kč), to jsou ty krátké a zaberou maximálně 3 minutky, ale pak jsou tu dotazníky, za které dostanete i 150 bodů, což je cca 40 Kč.

 

Je třeba si dát pozor, protože v některých případech se může stát, že za 10 minutový dotazník vám bude nabízena odměna až 50 Kč a v jiných případech za stejně dlouhý dotazník vám nabídnou jen 20 Kč.

 

Moje zkušenost se Surveyo24 – kolik jsem si vydělal za měsíc?

Za měsíc práce pro portál Surveyo24.com jsem si vydělal přesně 34,80 eura (870 Kč) a absolvoval jsem nějakých 85 online průzkumů. V průměru mi to zabralo asi 10 hodin. Takže jak vidíte, jde spíše o drobný výdělek, klasické zaměstnání vám tato forma online příjmu nenahradí.

 

Samozřejmě, můžete mít i jiná čísla. Můžete dosáhnout vyššího výdělku, ale i klidně nižšího. Jak jsem již zmiňoval, absolvoval jsem cca 85 průzkumů, ale ne všechny jsem dokončil. Některé byly přerušeny z důvodu, že jsem nepatřil mezi vhodný vzorek respondentů (vy byste možná patřili). Jednoduše i s takovými možnostmi je třeba počítat.

Pokud zadává na portál Surveyo24 poptávku třeba pivovarská společnost, která chce vstoupit na trh s novým produktem a chtěla by znát názor lidí na svůj produkt, ale vy pivo nepijete, tak prostě nebudete vhodným kandidátem k vyplnění dotazníku. Nebo pokud chce nějaká telekomunikační firma znát názor svých zákazníků na nový produkt, reklamu nebo cokoli jiného, ale vy využíváte služby konkurenční společnosti, tak jednoduše nebudete patřit do cílové skupiny a dotazník se po chvilce přeruší s poděkováním za účast a s tím, že nepatříte mezi vhodný vzorek dotazovaných.

 

Stránka Surveyo24.com vyplácí výdělek spolehlivě, a to již od částky 10 eur (250 Kč). Stačí tedy vyplnit jen pár dotazníků, výplatu vám pošlou do 3 dnů na účet PayPal. Bohužel, platba na bankovní účet není možná, ale PayPal je světoznámá a bezpečná internetová peněženka, takže se nemáte čeho obávat. Pokud na PayPalu ještě nemáte účet, v tomto článku si můžete přečíst recenzi, jak si ho založit. Je to rychlé a bezplatné. Z PayPalu si následně můžete posílat výdělek na bankovní účet.

Jsou i jiné možnosti, za které si můžete zaměnit nasbírané body. Na stránce https://synorewards.com/cz/ je najdete všechny. Získat lze například i dárkovou kartu Bitcoin, případně e-poukázku na nákup v internetovém obchodě Hotels.com.

Já preferuji peníze na účet PayPal.

 

A co je negativní na Surveyo24?

Některé průzkumy jsou dost otravné a sem tam se stane, že když vyplníte základní údaje – věk, pohlaví a vzdělání – napíší, že pro vás nemají žádný dotazník k vyplnění a přesměrují vás na jinou webovou stránku, kde opět vyplníte tytéž údaje a znovu vás to může přesměrovat někam jinam. A takto stále dokola i několik minut, dokud pro vás nenajdou něco vhodného. I takové věci se bohužel stávají.

Čas od času mi Surveyo24 podhodí i dotazníky v angličtině či dokonce ve španělštině. Takové samozřejmě vypínám. Pokud ale ovládáte angličtinu, můžete je zkusit vyplnit.

 

Pár slov na závěr

Je to jednoduché, registrace vám zabere doslova jen pár sekund a můžete se téměř okamžitě pustit do vyplňování dotazníků (pokud jsou v dané chvíli nějaké dostupné).

Tato brigáda vám sice běžné zaměstnání nenahradí, avšak při troše snahy si dokážete vydělat docela slušné peníze, hlavně když se zrovna nudíte nebo máte trochu volného času.

Doporučuji vám sledovat stránku, ideální by bylo každý den, aby vám náhodou neušly nějaké nové příležitosti.

Pokud vás tento projekt zaujal, začít můžete zde.

 

Online průzkumy od Surveyo24.com jsou různorodé, určitě se při jejich vyplňování nikdy nebudete nudit. To však platí i pro další podobné agentury, a proto neváhejte s registrací i u jiných prověřených firem, které se věnují průzkumu trhu a veřejného mínění. Účastí v Surveyo24 se nezavazujete k nevyplňování dotazníků i u jiných firem. Naopak, čím více registrací, tím vyšší počet dotazníků k vyplnění a tím vyšší přivýdělek. V tomto článku najdete recenze na dalších 25 agentur podobných Surveyo24.

 

Máte se společností Surveyo24 nějaké osobní zkušenosti? Pokud ano, podělte se o ně a napište do diskuse. Každý názor si cením, může to být inspirace či motivace pro ostatní čtenáře.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply