Recenze na firmu Populace – kolik se dá přivydělat + mé zkušenosti

Vyplňování placených dotazníků a anket se společností Populace.cz.

Průzkum trhu po všech stránkách, přesně tomu se věnuje web Populace.cz. Samozřejmě, k docílení většího počtu uchazečů je zde připraven systém drobných finančních odměn. Pro dlouhodobější klienty je možný zajímavý přivýdělek prostřednictvím telefonického nebo skupinového rozhovoru. Peníze se vyplácejí vždy čtvrtletně (po kvartálech). Panel pro výzkum trhu Populace je řízen společností IPSOS s.r.o.,  dříve fungoval pod názvem CASI. Kromě ČR úspěšně působí tato firma nejen na Slovensku, ale i v dalších zemích.

 

Článek byl aktualizován v srpnu 2021.

 

Testování novinek na trhu, ale také průzkum veřejného mínění

Společnost Ipsos ČR sídlí v Praze v ulici na Příkopě 22 ve Slovanském domě, nedaleko Staroměstského náměstí. Již v roce 1992 spatřila světlo světa společnost Tambor, která se po patnácti letech stala součástí mezinárodní sítě Ipsos. Ta pracuje v současné době již ve více než čtyřicítce zemí světa. Firma IPSOS s.r.o. má v rámci České republiky více než dvě stovky zaměstnanců, jednatelem je pan Radek Jalůvka.

 

Pro koho je stránka Populace.cz určena?

Registrovat se do systému může každý plnoletý občan ČR. Je však nutné vyplnit úvodní dotazník, ve kterém uvedete základní osobní informace, ale také nejrůznější preference, koníčky a tak podobně. Samozřejmě je možné tento dotazník nevyplňovat, šance na oslovení ze strany Populace.cz je pak ale výrazně nižší. Nebo lépe řečeno, téměř mizivá, protože nebudou dodána prakticky žádná uživatelská data, z nichž by šlo vycházet. A odměna? Ta je odstupňována podle toho, o jak rozsáhlý či náročný dotazník půjde. Jednorázový dotazník může přinést do vaší kapsy i několik málo korun (pokud potrvá jen minutu nebo jde o doplňovací dotazník), ale také padesátikorunu (typické pro delší, například půlhodinové dotazníky).

 

Počítejte s tím, že přísun nových dotazníků bude nepravidelný. Mimochodem, pokud bude naplněna cílová skupina, nemusí se na vás vůbec dostat. Je proto nutné jednat opravdu rychle, ideálně do hodiny poté, co obdržíte informační email nebo SMS zprávu.

 

Peníze můžete věnovat i nějaké z charitativních organizací

Finanční odměny jsou vypláceny každé tří měsíce na bankovní účet. Nemusíte si je však přímo ponechat, můžete je věnovat také na dobročinné účely. V současnosti je možné poukázat nastřádané prostředky například na konto Kapky Naděje nebo společnosti Unicef. V široké nabídce jsou i Člověk v tísni, Fond ohrožených dětí nebo Světluška, celkově můžete přispět na konto celkem jedenácti organizací zabývajících se charitativní činností.

 

Jaké jsou možnosti spolupráce?

K dispozici jsou tři možnosti spolupráce, nejčastěji zájemci vyplňují internetové dotazníky, které je možné vypracovávat prakticky odkudkoliv. Z PC, tabletu, mobilního telefonu, v kavárně i z pohodlí domova. U některých výzkumů je zapotřebí odpovědět i na takzvanou vyřazovací otázku. Zadavatel dotazníku totiž v určitých případech hledá velmi specifickou skupinu lidí.

 

Výhodou je, že podobné otázky jsou zařazovány hned na úvod, tudíž přijdete maximálně o minutu času, pokud nebudete vyhovovat kvótě.

 

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

Telefonický rozhovor je poněkud náročnější forma spolupráce, což je také patřičně zhodnoceno v rámci systému odměn. Společnost se s vámi může domluvit, v kolik hodin a který den vás osloví, abyste si udělali čas a nebyli překvapeni telefonátem v době, kdy jste například v zaměstnání nebo na společenské akci. Rozhovor je samozřejmě možné odmítnout, operátoři budou postupně zaznamenávat všechny odpovědi, vše může trvat i několik desítek minut, což je však zohledněno v odměně.

 

Třetí možnou variantou spolupráce je takzvaný skupinový rozhovor. Vybrané respondenty čeká nejprve telefonická pozvánka do sídla agentury (nebo jiných prostor, nejčastěji v rámci Prahy nebo jiných velkých měst), která obsahuje podrobné informace o dané možnosti. Pokud se zúčastníte podobné akce, bude odměna vyplacena přímo na místě, záhy po ukončení skupinového rozhovoru řízeném moderátorem.

 

Jde vždy o skupinu několika málo lidí, kteří se posadí do menší místnosti a budou diskutovat, nečekejte samozřejmě desítky osob ve velkém jednacím sále.

 

Kromě finančních odměn pořádá Populace i nejrůznější soutěže

Pokud například nesplníte podmínky pro vyplnění některých anket, přesto můžete být odměněni za investovaný čas. Zúčastníte se soutěží o věcné ceny, mezi něž patří například tablet, smartphone nebo poukaz na zahraniční zájezd (celkem je ve hře dvanáct různých atraktivních cen). Vyhodnocení soutěží probíhá vždy jednou za tři měsíce, kryje se s termínem vyplacení finančních odměn na bankovní účty.

 

Úvodní stránka dotazníkové společnosti Populace.

 

Výhodou webových stránek Populace.cz je jejich dobrá přehlednost, i když si se světem internetu příliš netykáte, zde se jistě zorientujete velmi dobře. Kombinace bílé a jasně zelené barvy není nikterak křiklavá a působí příjemným dojmem.

Výsledky anket na stránce Populace mohou ovlivnit rozhodnutí některým firem nebo institucí. Mezi zadavatele průzkumů trhu patří mimo jiné velcí mobilní operátoři nebo producenti léčiv a potravin. Vybrané dotazníky se týkají i životního stylu nebo například také názorů respondentů na politiku nebo společenské dění.

Ochrana osobních údajů je zde plně zaručena již ze zákona.

 

Co když momentálně nemohu vyplňovat dotazníky?

V případě, že odjedete na dovolenou nebo nebudete mít delší dobu přístup k internetu, stačí vše zadat do svého profilu a po vytčenou dobu vám nebudou zasílány žádné dotazníky. Stačí jediný klik na tlačítko „Zadat dovolenou“. Tlačítko „Omluvit se“ použijte v případě, že nebudete mít čas (chuť, možnost) dotazník vyplnit, společnost Ipsos pak jednoduše osloví někoho jiného, kdo je zrovna v pořadí vhodných kandidátů těsně za vámi.

 

Mé zkušenosti se stránkou Populace

Moje osobní zkušenost s Populace.cz je pozitivní, jsem registrován již několik měsíců a mohu potvrdit, že nabídky na vyplnění dotazníků mi chodí do mailu pravidelně (zhruba jednou až třikrát týdně). Již proběhly také dvě výplaty na bankovní účet (Paypal bohužel není v nabídce, což je asi jediné, co mi trochu vadí). Rozhodně nejde o žádný podvod, tato společnost je seriózní.

Dotazníky nejsou nudné, jejich vyplňování vám zabere pár minut. Párkrát jsem dokonce absolvoval i telefonický průzkum. Od normálního průzkumu se nijak moc neliší, akorát dostanete vyšší odměnu.

 

Pár slov na závěr

Registraci do dotazníkové společnosti Populace.cz vřele doporučuji každému, kdo nemá přehnaná očekávání a chce si ve svém volném čase přivydělat něco navíc. 

Výdělek v řádu stokorun určitě potěší a pokud budete registrováni u více podobných společností, může se odměna vyšplhat i na pár tisíc korun ročně. Tak proč do toho vlastně nejít, že?

 

Registrovat se můžete na stránce https://www.populace.cz/. Pokud máte nějaké otázky, doporučuji navštívit sekci FAQ – často kladené otázky.

 

Pokud si chcete vydělat vyplňováním dotazníků a anket ještě více, doporučuji přečíst si článek – seznam společností, které dělají online průzkumy. Najdete tam další firmy, které se věnují internetovému průzkumu trhu. 

Registrace do více společností = více dotazníků na vyplňování = vyšší výdělek.

 

Pokud jste v článku nenašli to, co jste hledali, zkuste si přečíst také diskusní fórum, tam možná najdete nějaké zajímavé informace k tématu.

Už jste se někdy setkali se zmiňovanou společností? Pokud ano, budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Líbí se vám můj web? Pokud ano, doporučte jej svým přátelům, určitě vám budou vděční. Také se můžete přidat do mé facebookové skupiny, ve které vás budu neustále informovat o nových nabídkách práce z domova a o možnostech vydělávání na internetu. Klikněte na  „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply