Recenze na Tycoon69 – legitimní projekt, nebo další podvod?

Tycoon69 logo a kryptoměna BCB4U.

Upozornili jste mě na další online program, který nabízí běžným lidem možnost vydělat peníze rychle a bez práce. Jedná se o švýcarský projekt Tycoon69. Přiznám se, že už jen samotný název webu ve mně budí pocit nedůvěry. Tato firma nabízí zájemcům možnost investovat do různých balíčků, přičemž funguje formou MLM. Mé dosavadní zkušenosti hovoří jasně, MLM + investice = zaručený podvod, pokud chcete Ponziho schéma či pyramida. Je tomu tak i v případě Tycoonu? To se dozvíte v této recenzi.

 

Co je to Tycoon69 a MCV-CAP?

Tycoon69 je projekt švýcarské společnosti Tycoon69 AG založený v říjnu 2018, jehož cílem je najít drobné investory a potenciální klienty pro připravovanou banku BCB4U společnosti MCV-CAP. Zakladateli a majiteli Tycoon69 AG jsou Dorothea Juve-Koss, Christian Juve a Stefan Hostettler.

Tycoon69 je tedy distributorem produktů zatím neexistující banky BCB4U. Funguje na principu multi-level marketingu MLM (nebo spíše pyramidové hry?).

 

MCV-CAP je rakouská společnost, která sídlí ve Villachu. Tato firma pracuje na otevření revoluční hybridní banky BCB4U, která bude kombinovat svět fiat peněz (Dolar, Euro atd.) a kryptoměn (Bitcoin, Ethereum a podobně). Má jít v podstatě o první banku, která vám umožní nakupovat přes váš internet banking kryptoměnu či zlato, případně je vyměňovat za fiat peníze.

Tato společnost slibuje svým partnerům /investorům a potenciálním klientům mnoho zajímavých produktů, včetně bezplatného vedení účtu a platební karty zdarma, což je oproti běžným bankám velká výhoda.

 

Na první pohled to vypadá dobře, ale…

Za připravovanou bankou společnosti MCV-CAP stojí známé osobnosti z bankovnictví, HI TECH oblastí, internetového bankovnictví a z oblasti kryptoměn a blockchainu. Zakladatelé jsou veřejně známí, jsou uvedeni na stránkách i s kontakty a dokonce organizují jménem Tycoon69 světové konference, eventy, což u jiných online projektů není samozřejmostí. Na první pohled tedy budí tyto dva projekty důvěru. Když se na to však podíváte podrobněji, najdete spoustu nedostatků. Největší problém vidím především v projektu Tycoon69.

 

Zakladatelé společnosti MCV-CAP a banky BCB4U.

 

Odpovědnými osobami za společnost MCV-CAP jsou: Mag. Christian Strasser (CEO), vedoucí Ing. Ernst Gaulhofer (CTO), Ing. Thomas Liebert (CFO). Dozorčí rada: Egon Putz, Mag. Gerald Schreiner, Manfred Kepold, Gerald Deutschbauer. Poradci: Mag. Eduard Schreiner, Dr. med. Alexander Picker, Mag. Herwig Burgstaller, Mag. Lucas Sobotka, DI Martin Melkowitsch, Gerfried Weissegger, DI Alexander Meyer.

 

Zdroj: MCV-CAP.com

 

Tycoon69 – MLM nebo spíše pyramidová schéma?

Mezi oběma systémy – MLM a pyramidovým schématem – je často velmi tenká hranice. Nejčastějším znakem, kterým se tyto dva systémy dají odlišit, je produkt či služba. Prodává Tycoon69 nějaký produkt nebo služby? Jaký zisk firma generuje? Z čeho vyplácí své partnery?

Tycoon nabízí „produkt“. Je jím investice do zatím neexistující kryptoměny, která má být kryta zlatem, které zatím neexistuje a má být uložena v bance, která dosud nezískala licenci, a tedy také neexistuje. To rozhodně nevypadá jako dobrá investice, co myslíte?

V podstatě zatím nic neexistuje. Neexistuje banka, neexistují bankovní produkty, neexistuje licence a neexistuje ani legální příjem firem Tycoon69 a MCV-CAP, tedy až na investice ze vstupních balíčků. Jediným zdrojem příjmu společnosti jsou investice partnerů, kteří si zakoupí vstupné balíčky. A z těchto peněz vyplácí členy, kteří se do pyramidy zaregistrovali jako první. Nebo se mýlím?

 

Ať se na to dívám jakkoliv, Tycoon69 zatím nevygeneroval ani korunu zisku mimo pyramidového schéma, ale někteří členové na vrcholu pyramidy vydělávají stovky tisíc.

 

Jak je to možné? Jednoduše, jejich výdělky pocházejí ze vstupních investic dalších členů/partnerů (čím více lidí přivedou, tím více vydělají), čímž jsme u definice pyramidové hry/pyramidového schéma.

 

Varování regulátorů

Nedávno německý regulátor BaFin a rakouský regulátor Fma vydal varování, že BCB4U ani Tycoon69 nedisponují bankovní licencí a nejsou oprávněni poskytovat bankovní a finanční služby německým, resp. rakouským zákazníkům. Podobné zprávy můžeme očekávat i v dalších zemích. 

https://www.fma.gv.at/en/information-about-tycoon69-ag-clarification-by-the-fma/

 

Vyšetřování projektu Tycoon69 švýcarským dohledem nad finančním trhem FINMA.

 

Švýcarský dohled nad finančním trhem FINMA dokonce začal Tycoon69 vyšetřovat. FINMA je vrcholným finančním regulátorem Švýcarska. Vyšetřování bylo zahájeno 28. 5. 2019 a za vyšetřovacího úředníka jmenovala FINMA advokátní kancelář Holenstein Rechtsanwälte.

https://www.finma.ch/en/enforcement/enforcement-tools/precautionary-measures/investigating-agents-entered-in-the-commercial-register/tycoon69-ag/

 

Momentálně nefungují na oficiální stránce Tycoonu69 vklady ani výběry peněz.

 

Neférové ​​jednání majitelů Tycoon69

O tom, že jde o nedůvěryhodnou společnost, svědčí i fakt, že majitelé aktivně propagovali zatím neexistující banku a realizovali prodejní akce v Düsseldorfu a Karlsruhe i v červnu 2019, tedy po zákazu švýcarského dohledu nad finančním trhem – viz zpráva výše.

 

Nepříliš čistá minulost zakladatele Tycoon69

Na stránce BehindMLM píše v diskuzi Melanie z Německa, že Stefan Hostettler je v Německu, Rakousku a Švýcarsku známá osoba. A nemyslí to v dobrém. Právě naopak, mluví o něm, jako o MLM podvodníkovi, který v minulosti organizoval několik MLM systémů (nebo spíše pyramidových podvodů). Všechny projekty byly založeny pouze na slibech a pohádkách.

 

Komentář na BehindMLM stránce, ve kterém Melanie z Německa píše, že Stefan Hostettler je MLM podvodník.

 

Jedním takovým projektem byl například x1start.com. Tehdy mělo jít o společnost X1 Business AG se sídlem ve Švýcarsku. Z obchodního rejstříku byla odstraněna 23. května 2014. Stefan Hostettler měl s projektem velké plány, chtěl vybudovat cashback systém budoucnosti a expandovat s ním do všech zemí EU. Z nějakého důvodu to zřejmě nevyšlo.

Důkaz: https://www.share-your-photo.com/f1dcffe2c8

 

Zda šlo o férovou MLM společnost nebo pyramidový podvod nechám na vašem průzkumu.

 

Nejasnosti ohledně kryptoměny, která má být kryta zlatem

I připravovaná banka má trhliny, které jsou pravděpodobně důvodem, proč se jim nedaří získat bankovní licenci. V úvodu jsem zmiňoval, že banka má dodávat Tycoonu69 několik produktů, jedním z nich má být i kryptoměna (to co si kupujete ve vstupních balíčcích). Jde o kryptoměnu BCB4U, která má být navázána na cashback model, kdy z každé provedené transakce dostanou klienti/registrovaní partneři v Tycoon69 zpět až 85 % peněz. Takovým způsobem má vydělávat banka a také klienti Tycoonu69.

Banka však připravuje ještě jeden coin tzv. TIG coin, který bude mít nějaké zlaté rezervy, jako krytí minimální hodnoty. Coin má být tedy krytý fyzickým zlatem, které koncový zákazník obdrží při nákupu. Avšak na oficiálním webu společnosti MCV-CAP tuto informaci nenajdete a stejně tak ji nenajdete ani ve whitepaper.

Pokud by to s tím coinem krytým zlatem přece jen byla pravda, naskýtá se několik otázek. A sice: Jak se budou technicky řešit transfery coinu, když se při uzavření transakce bude muset posílat i odpovídající množství zlata? Jak se bude řešit bezpečnost, důvěryhodnost a dělení zlata a kde to zlato bude vlastně uschované?

 

Pokud BCB4U banka získá licenci, Tycoon69 pravděpodobně skončí

Tycoon je firma, jejímž účelem je přilákat společnosti MCV-CAP nové klienty a investory pro jejich připravovanou banku BCB4U. Pokud se jim podaří dostat licenci, na kterou čekají, je pravděpodobné, že Tycoon69 již nebudou potřebovat.

Přece jen, budou první takovou bankou na světě. Klienti se jim budou sami registrovat, nebudou na to potřebovat žádný MLM systém. Jsou to ale jen moje domněnky.

 

Mohlo by vás zajímat:

7 tipů, jak odhalit pyramidové/finanční hryčlánek je o tom, jak rozeznat pyramidové/finanční hry od legitimních investičních příležitostí.

 

Pár slov na závěr

Těžké je hodnotit něco, co zatím nefunguje a výše uvedené indicie naznačují, že ani nebude. Banka BCB4U nezískala licenci a podle mého skromného názoru ji pravděpodobně ani nezíská. Jediné, co zatím funguje velmi dobře, je projekt Tycoon69 a přerozdělování peněz investorů, kteří si zakoupili nějaký vstupní balíček. Vlastně už nefunguje ani nákup balíčků a výběr peněz, protože jsou obě firmy vyšetřovány regulátorem ze Švýcarska.

 

Banka BCB4U společnosti MCV-CAP nemusí být úplná hloupost, navíc něco podobného údajně připravují miliardáři E. Musk či J. Bezos. Facebook by měl brzy spustit do oběhu svou vlastní měnu, která bude kryta investičními fondy. Problém je v tom, že projekt BCB4U je amatérsky připraven a má jistě mnoho nedostatků, a proto nedostali licenci od regulátorů. Druhý problém je v projektu Tycoon69, který nabírá lidi jako propagátory a budoucí zákazníky banky, a který spíše připomíná pyramidovou hru než MLM.

 

Tycoon69 je podle mého názoru jen další projekt zaměřený na pohádky a sliby. Je to skvělý projekt, jak vytáhnout z lidí, drobných investorů peníze a dát jim za to bezcenné coiny a příslib, že jednoho dne, možná zítra, za měsíc, za 10 let díky těm coinům zbohatnou. Takových projektů tu už bylo a ani jeden jediný z nich se neuchytil.

Když to padne, vymluví se na hackery, illumináty, špatný systém a tak podobně. Peníze vám však nevrátí. Ty si pěkně rozdělí. Část si nechají majitelé projektu a část se přerozdělí v pyramidovém schématu mezi uživatele, kteří se registrovali mezi prvními.

 

Tento článek hodnotí současnost, ne co bude za 1 rok, za dva… Momentální stav projektů je takový, že banka nemá licenci a tudíž nemůže nabízet své bankovní a finanční produkty a Tycoon69 vyplácí štědré odměny lidem na vrcholu pyramidy z investic nových členů, kteří se ocitli na spodku pyramidy. Tudíž podle mého názoru Tycoon69 není žádné MLM, ale pyramidová hra.

 

Další zajímavosti a hlavně aktuální informace k projektu Tycoon69 najdete na stránce:

https://krypto-x.biz/2019/06/15/krypto-scam-tycoon69-und-stefan-hostettler-die-behoerden-schreiten-ein/

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Přišli jste již někdy do kontaktu se společnosti Tycoon69? Potěšíte mě, pokud do diskuse napíšete své vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

4 Responses to “Recenze na Tycoon69 – legitimní projekt, nebo další podvod?”

 1. Kolařova napsal:

  Za me podvod jako prase

 2. Ivan Palkech napsal:

  VELKY POZOR!!!!!!!!!! https://imgur.com/a/x1iJMuX – spolocnost Tycoon69 s.r.o. celi exekucii!!!!!!!!!!! – https://rejstrik.penize.cz/08232881-tycoon69-s-r-o – spolocnost, ktoru zalozil Pavel Zítko na pokyn podvodnika Stefana Hostettlera po tom ako 28.5.2019 zacal FINMA (Svajciarsky financny regulator) vysetrovanie svajciarskeho Tycoonu 69 kvoli zavaznym podozreniam z podvodu (vysetrovanie trva dodnes ) – „Dne 13.12.2019 byl vydán exekuční příkaz č.j. 134 EX 12419/17 – 749 k provedení exekuce postižením obchodního podílu povinného ve společnosti. “ – skrachovaly podnikatel, ktory celi exekuciam, topi sa v dlhoch a zadlzil seba a celu svoju rodinu ide ludom radit kam investovat?????????????? clovek, ktory nie je schopny postarat sa ani sam o seba a o svoju vlastnu rodinu??????????? – uz by mohli pochopit aj ti najvacsi zaslepeni hlupaci v tomto podvode, ze svojimi „investiciami“ splacaju aj dlhy neschopneho podnikatela Pavla Zítka!!!!!!!!!!!!

 3. Peter Hricišák napsal:

  Od mojho posledneho komentara preslo viac ako 4 mesiace – co sa za ten cas zmenilo? Nic :))))))) ovecky cakaju cakaju a cakaju…licencia do dnesho dna nie je…investori sa nevedia dostat k svojim peniazom – namiesto nich vlastnia nepouzitelne MCV tokeny…vo Svajciarsku do dnesneho dna prebieha vysetrovanie kvoli zavaznym podozreniam z podvodu…………………………..ale nezabudajte ovecky! treba cakat a cakat a cakat a vsetko sa v dobre obrati!!! :)))))))))))))))))) Stefan Hostettler sa musi na vas inak zabavat 😀

 4. Tycoon69 nie je nic ine iba ukazkovy podvod na hlupakov……………Podvodnik Stefan Hostettler si to velmi dobre vymyslel – cely projekt je postaveny na udeleni bankovej licencie o ktrej dopredu vedel, ze ju nikdy neziskaju…….kazdy kto investoval do tohto projektu tak urobil iba na zaklade slubov!!!!!! to je nevyvratitelny fakt!!!!!!! kazdy dostal za svoje peniaze tzv. MCV tokeny, ktore su mimo projekt nepouzitelne a jedina moznost je si ich vymenit za kryptomenu BCB4U, ktora mala byt podla vedenia projektu verejne obchodovatelna a najpouzivanejsia na svete, no do dnesneho dna ani len neexistuje…………………v projekte Tycoon69 realne nefunguje vobec nic a to mame za chvilu rok od jeho vzniku…………takze gratulujem vsetkym investorom, ktori teraz budu cakat a cakat a cakat, ze mozno nieco raz bude :)))))))))) ako kazdy scam – dajte nam peniaze a potom bude bude bude bude……………..no bude akurat to ze cely projekt vyprcha do stratena a vas poloboh Stefan Hostettler na par rokov zmizne a bude si uzivat vase peniaze…………….ale to kym niektore individua vygumovane konspiracnymi teoriami pochopia bude zrejme veeeeeeeeelmi dlho trvat……………………verit rozpravkam a slubom s vidinou bezpracneho zarobku je jednoduchsie ako si citat o tom ze vas chce niekto okradnut…………..

  …….nieco na pobavenie – https://imgur.com/a/5S3qqEb

Leave a Reply