Recenze na stránku Mujjobdoma.cz – o co se jedná?

Herbalife MLM.

Na internetu se objevila další webová stránka nabízející možnost práce z domova, svobodu, zajímavé finanční ohodnocení a podobně. Jednoduše nabídka, která se prý neodmítá. Řeč je o stránce Mujjobdoma.cz. Ptáte se mě, jestli už mám nějaké zkušenosti s uvedenou stránkou a zda danou práci doporučuji. Abych nemusel každému odpovídat zvlášť, rozhodl jsem se na tento projekt napsat recenzi, ve které naleznete odpovědi na všechny vaše otázky.

 

Samotný název webu, jakož i popis náplně práce a požadavků (dost obecný popis, který nám toho o tom, co vlastně budete dělat, moc neříká) poněkud naznačuje, že půjde spíše o nějaké podnikání než o práci na klasický pracovní poměr. Přesto jsem se rozhodl majitele stránky kontaktovat a zjistit více informací. Vždyť člověk nikdy neví, třeba natrefím na nějakou skvělou pracovní nabídku.

Doufám, že se z toho opět nevyklube nějaká multilevel marketingová společnost (MLM) tak, jak tomu bylo v případě webu pracujzdomova.cz, kde se nakonec ukázalo, že za stránkou stojí distributoři MLM společnosti Herbalife.

 

Pár informací o stránce Mujjobdoma.cz

Úvodní stránka projektu mujjobdoma-cz.

 

Jak jsem již uvedl v úvodní části článku, na stránce nenajdete mnoho informací o tom, co budete dělat. Jsou tam jen klasické otřepané fráze jako to, že budete pracovat bez šéfa dle vlastního nasazení, dále vás čeká finanční nezávislost, budete vydělávat více peněz, zlepší se váš životní styl, práci může dělat kdokoli bez ohledu na vzdělání, zkušenosti či praxi atd.

Nějaké ty konkrétnější informace se přece jen dočteme v náplni práce, kde majitel stránky uvádí, že zájemce bude mít na starosti chod a obsluhu internetových obchodů, práci s reklamou a propagací stránek, komunikaci s klienty a řešení a poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu… Že by přece jen Herbalife?

 

Tato práce je prý jedinečnou příležitostí pro ty, kteří jsou nespokojení s jednotvárnou prací a hledají změnu, přivýdělek nebo práci, kterou lze realizovat odkudkoli, z domu, z chaty na horách, z pláže. Stačí mít počítač/telefon a internetové připojení.

 

Vyplnění dotazníku a zúčastnění se výběrového procesu

Na stránce je uvedeno, že pro podrobnější informace je zapotřebí učinit další krok, a to vyplnit kontaktní dotazník. Následně bude nutné udělit souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Pro dokončení odesílání formuláře musíte pak ještě autorizovat vaši e-mailovou adresu (ověřit její pravost). V opačném případě bude formulář z výběrového procesu automaticky odstraněn.

 

Odpověď mi přišla do 2 dnů. E-mail obsahoval gratulační štítek „gratulujeme Vám, byli jste vybráni do další fáze výběrového procesu“ a odkaz na webovou stránku, která obsahovala 15minutové video a manuál. Ve videu jsem se měl dozvědět náplň práce, výhody jejich systému a další podrobnosti.

 

Nebudu to natahovat. Po shlédnutí videa a brožurky jsem se dozvěděl, že se jedná o prodej produktů MLM společnosti Herbalife.

 

Co všechno zahrnuje registrace?

Přivýdělek-změna-kariéra.

 

Vzhledem k tomu, že jsem zjistil o co se jedná, dotyčnou osobu jsem dále nekontaktoval. Nemám v plánu dělat distributora žádné MLM společnosti. V minulosti jsem to zkoušel a není to nic pro mě. Jak tedy bude pokračovat komunikace nevím, ale předpokládám – jelikož jsem v minulosti dělal pro MLM společnost – že se budete muset zaregistrovat do společnosti Herbalife, zakoupit si startovací balíček s produkty v hodnotě několik stovek až tisíců korun a ty následně prodávat dalším lidem.

 

Náplní vaší práce bude také propagace webové stránky na inzertních portálech či sociálních sítích a shánět nové distributory k registraci.

 

Takže co všechno vlastně zahrnuje registrace? Aby se mohl zlepšit váš životní styl a abyste mohli vydělávat více peněz než ve vaší dosavadní práci, budete muset na oplátku něco obětovat, konkrétně hodně peněz a hlavně hodně času. To však není záruka, že uspějete. A to jsem ještě zapomněl zmínit, že abyste mohli podnikat v MLM a být sám sobě šéfem, budete si muset založit živnost a platit si zdravotní a sociální pojištění.

 

Je možné na tom něco vydělat?

Možné to samozřejmě je, jen budete muset prodávat jejich předražené produkty nebo najít nové distributory, kteří se zaregistrují pod vás, zakoupí si vstupní balíček a budou propagovat tento projekt, jako vy. Pokud nenajdete žádné pravidelné zákazníky, kteří by od vás kupovali produkty společnosti a nikoho pod sebe nezaregistrujete, nic nevyděláte. Právě naopak, utratíte stovky až tisíce korun za vstupní balíček a předpokládám, že budete muset v pravidelných intervalech dokupovat další. Neznám kompenzační plán Herbalife, takže se mohu mýlit.

 

Jaká je náplň práce a co všechno vám nabízí?

Má tento projekt také nějaké výhody? Samozřejmě. Produkty Herbalife jsou poměrně drahé, dovolím si tvrdit, že na českém trhu těžko prodatelné, takže pokud patříte k lidem s výbornými obchodními dovednostmi, kteří dokážou prodat i ho*no a podaří se vám vybudovat početnější skupinu zákazníků, kteří budou od vás kupovat produkty společnosti, můžete si přijít na docela slušné peníze. Je třeba si však uvědomit, že společnost Herbalife a její distributoři působí v Česku již několik let (možná od roku 2000) a trh je již jejich těžko prodatelnými produkty pravděpodobně přesycený. Takže najít nějaké zákazníky, případně distributory do svého týmu, může být značně obtížné.

Další věc, MLM není perpetuum mobile. Ne každý na tom vydělá. Statistika říká, že ve skutečnosti v MLM vydělá možná jen 5 % registrovaných (vrchol pyramidy), dalších 15-20 % lidí „bude na svém“ (nebudou v zisku ani ve ztrátě), ostatní, tedy střed a spodek pyramidy, se na jejich platy poskládají.

Takže je sporné, zda do toho vstoupit.

 

O MLM mám na své stránce zvláštní sekci, která sestává z několika článků. Pokud vás tedy toto téma zajímá, přečtěte si článek princip a historie MLM.

 

Je to opravdu pro každého?

Stránka mujjobdoma.cz se snaží návštěvníkům webu namluvit, že toto podnikání je vhodné pro každého. MLM může dělat skutečně kdokoli bez ohledu na vzdělání, zkušenosti či praxi. Je jedno, jestli jste absolvent, důchodce, strojař, ekonom, student nebo dokonce člověk, který sotva ukončil základní vzdělání. Stejně tak se každý může stát premiérem. Ovšem ne každý má na to stát se premiérem a rovněž ne každý má vlohy podnikat v MLM. Jednoduše, není to byznys pro každého, i když se vám snaží namluvit něco jiného.

 

Pár slov na závěr

V žádném případě netvrdím, že se v případě stránky mujjobdoma.cz jedná o podvod. MLM považuji za seriózní a legální způsob podnikání, který funguje již více než 50 let, ale podle mého názoru není vhodný pro každého. Abyste mohli dělat tento byznys, musíte vlastnit živnostenský list a podnikat tak pod vlastním jménem a na vlastní náklady (nákup produktů od MLM společnosti, v tomto případě od Herbalife). Takže fixní plat, jako u klasické práce, neočekávejte. Vyděláte jen tolik, kolik produktů prodáte. Můžete klidně dělat od rána do večera, a pokud neprodáte nic, nic nevyděláte.

 

Co se týče samotné společnosti Herbalife, můj názor jsem již vyjádřil. Myslím si, že nabízejí dost drahé a u nás těžko prodatelné produkty (možná někde v Německu či Švýcarsku by se to prodávalo dobře). Otázkou tedy je, jestli už nemá větší smysl zaregistrovat se do nějaké nové MLM firmy, která na našem trhu právě startuje a která na rozdíl od Herbalife nabízí kvalitní a cenově dostupné produkty i pro běžné občany?

 

Touto recenzí samozřejmě nechci nikoho odrazovat od spolupráce s Herbalife, jen jsem napsal svůj názor.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Jaký je váš názor na zmíněnou stránku? Napište do diskuse, co si myslíte o MLM byznysu, případně o společnosti Herbalife.

 

Pokud se vám tento článek líbí (nebo celý můj web), sdílejte ho se svými přáteli, určitě to ocení. Klidně se přidejte i do mé facebookové skupiny, budete tak mít stále přehled o nových pracovních příležitostech. Skupina je zaměřená na výdělek na internetu a zveřejňuji v ní i nabídky na práci z domu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply