Recenze na portál placenedotaznikyonline.com

Dotazníky s panelem Centrum Průzkumů.

Vyplňujte průzkumy a získejte za to peníze nebo dárkové poukázky. Je to rychlé, jednoduché a zdarma. Tak na takový slogan láká portál placenedotaznikyonline.com. Údajně můžete podle portálu měsíčně vydělat až 8 600 Kč. Vyplňování dotazníků považuji za jednu z nejserióznějších možností, jak si přivydělat prostřednictvím internetu. Je ale možné tímto způsobem vydělávat měsíčně až 8 600 Kč? Pojďme to zjistit.

 

Na základě dosavadních zkušeností s online průzkumy, kdy již několik let vyplňuji dotazníky pro různé výzkumné agentury, tvrdím, že je to hloupost. Možná se ale v tomto případě mýlím.

 

Něco málo o portálu a firmě

Oficiální název projektu je „Top 10 Best Placed Surveys“, což je obchodní název společnosti C2O Media Ltd, která je registrovaná ve Velké Británii.

C2O Media je globální multi-oborová marketingová agentura, která působí ve více než 25 zemích včetně Česka a Slovenska. V Česku působí pod názvem „Placené dotazníky online“.

 

Registrace je jednoduchá a zabere jen pár minut

Po otevření webové stránky placenedotaznikyonline.com na mě vyskočí jednoduchý formulář se sloganem „Začněte vydělávat ještě dne“, asi mysleli dnes. Do formuláře musím uvést pár osobních údajů, tzn. pohlaví, jméno, příjmení a datum narození.

Registrační formulář.

 

Do kolonky e-mailová adresa raději vyplňuji adresu na gmail.com. Pokud bych tam uvedl centrum.cz, mohl by v budoucnu nastat problém s pozvánkami do průzkumů. A my chceme, aby nám přišlo co nejvíce průzkumů, abychom mohli vydělat 8 600 Kč.

 

Výběr agentur.

 

V dalším kroku mě vyzývají k výběru průzkumných společností, od kterých chci dostávat dotazníky. K mému překvapení tam jsou aktuální pouze 3 průzkumné agentury, a to – Yougov, Toluna a Cenné názory. Mám vcelku štěstí, neboť před týdnem tam byla jen jedna průzkumná agentura (seznam se prý obměňuje, takže vy v době registrace můžete dostat více příležitostí od různých jiných firem).

 

Průzkumné agentury - YouGov, Toluna a Cenné názory.

 

Portál Placené dotazníky online uvádí, že ve svém seznamu doporučuje výlučně spolehlivé agentury, které odměny vyplácejí. Mohu to potvrdit, Yougov a Toluna jsou seriózní agentury, tu třetí však neznám.

 

Mám zvolit ty společnosti, se kterými chci spolupracovat. Ze seznamu si mohu vybrat buď jednu firmu, nebo klidně i všechny.

Vybírám všechny 3 agentury, protože platí, čím více firem, tím více dotazníků na vyplňování a tím více vydělaných peněz!

Po odkliknutí na mě vyskočí formulář se závěrečnými podrobnostmi, kde vyplním město a PSČ.

 

Závěrečné podrobnosti.

 

Po potvrzení výběru dostanu upozornění, že na e-mailovou adresu, kterou jsem uvedl ve formuláři, dostanu registrační pozvánky od všech 3 průzkumných agentur – Yougov, Toluna a Cenné názory. Doposud jsem se tedy zaregistroval jen na portály placenedotaznikyonline.com. Teď mě čekají registrace do jednotlivých agentur, což zabere trochu více času.

 

Závěrečný krok.

 

Placené dotazníky online není průzkumná agentura!

Pravděpodobně jste přišli na to, že portál placenedotaznikyonline.com je jen jakýmsi zprostředkovatelem, který vás propojí s průzkumnými společnostmi. Jinými slovy, zbytečný mezičlánek, klidně se můžete registrovat do jednotlivých agentur sami. V tomto mém článku TOP 20 průzkumných agentur – seznam naleznete více než 20 firem, které nabízejí možnost si přivydělat.

Na rozdíl od portálu placenedotaznikyonline.com od vás nevyžaduji registraci (dávat své osobní údaje neznámé britské firmě není ideální) a v mém článku naleznete podstatně více hodnotných informací ke každé průzkumné agentuře.

 

Kolik jsem vydělal? Dá se vydělat až 8 600 Kč za měsíc?

Ne. Za měsíc jsem od tří společností – Yougov, Toluna a Cenné názory – obdržel chabých 6 dotazníků, přičemž ve dvou případech jsem nepatřil mezi správný vzorek respondentů, takže jsem nedostal odměnu. Ve zbývajících čtyřech případech jsem dotazníky úspěšně dokončil, za což jsem získal odměnu 126 Kč.

Spolupracuji s více než 15 průzkumnými agenturami a můj výdělek nepřesáhne hodnotu 1 000 Kč/měsíc (počítám odměny pouze za vyplňování dotazníků, nikoli za doporučení).

Je vůbec možné vydělat si měsíčně tímto způsobem až 8 600 Kč? Možná ano. Pokud byste žili v USA nebo Británii a na portálu placenedotaznikyonline.com by bylo k dispozici více firem pro spolupráci než jen 3 průzkumné agentury (alespoň takových 20), tak by to nemuselo být nereálné.

 

Pár slov na závěr

Osobně vůči této formě vydělávání online nemám negativní postoj (tak něco by se možná našlo), placené průzkumy naopak považuji za jednu z nejjednodušších a mých nejoblíbenějších způsobů, jak si přivydělat pár kaček. Jedná se však o drobný přivýdělek, určitě na tom nezbohatnete a ani nevyděláte 8 600 Kč měsíčně. Možná za rok…

 

Doporučuji přečíst si také diskusní fórum, možná tam najdete další zajímavé informace k tématu. Jestli už máte se zmiňovanou společností nějaké vlastní zkušenosti, podělte se o ně a napište do diskuse. Každého názoru si cením, může to být inspirace nebo motivace pro ostatní čtenáře.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

Leave a Reply