Recenze na podnikejzdomova.cz a další weby nabízející práci z domu

Na obrázku je žena s počítačem a nápisem - recenze na podnikejzdomova.cz.

Další stránkou, která nabízí „tajnou“ práci z pohodlí domova, a na kterou se mě poměrně často ptáte v e-mailových zprávách, je stránka www.podnikejzdomova.cz (v minulosti www.pracujtezdomu.cz). Stejně jako v předchozí recenzi, kterou jsem věnoval stránkám pzdgroup.cz, hccgroup.cz, pracedoma.cz ani v tomto případě není návštěvníkům webu jasné, jakou práci majitel vlastně nabízí. Samotný název webu, trochu naznačuje, že zřejmě nepůjde o práci, ale spíše o podnikání. Přesto jsem se rozhodl majitele stránky kontaktovat a zjistit více informací.

 

Vždyť člověk nikdy neví, třeba narazím na nějakou skvělou pracovní nabídku. Doufal jsem však, že se z toho opět nevyvrbí nějaká multi level marketingová společnost (MLM), tak jak tomu bylo v případě PZD group, kde se nakonec ukázalo, že za stránkou nabízející normální práci s fixní mzdou (jednoduše, ta stránka a inzerát na ní vypadají, jako kdyby hledali zaměstnance a nikoliv osoby, které by chtěly začít podnikat na živnostenský list) stojí distributoři MLM společnosti Herbalife.

 

Kdo je majitelem stránky?

Pokud se chcete dostat na stránku, musíte zadat identifikační kód svého poradce. To je osoba, na jejíž inzerát jste pravděpodobně narazili buď na inzertním portálu nebo na Facebooku.

Já jsem na jeden takový inzerát natrefil na inzertním portálu https://brigady.hyperinzerce.cz/

Pokud chcete zjistit, kdo za stránkou stojí, stačí kliknout dole na „Informace o poskytovateli, ochrana osobních údajů“ a tam najdete osobní údaje svého poradce.

 

Na stránce se píše, zadejte kód svého poradce.

 

Pár informací o stránce

Samotná stránka mnoho informací nepřináší, najdete tam jen otřepané fráze, jak budete vydělávat více peněz, zlepší se váš životní styl, práci může dělat kdokoli bez ohledu na vzdělání, zkušenosti či praxi atd. To nejdůležitější – náplň práce – ale nezmiňují.

Dále se dozvíte například i to, že díky jejich systému se postupně naučíte jak pracovat z domu, budete mít více volna pro sebe i pro svou rodinu a vyděláte mnohem více než v běžném zaměstnání. Ok, první indicie je, že o klasickou práci zřejmě nepůjde. Že by zase nějaké MLM?

 

Úvodní stránka webu podnikejzdomova.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Vyplnění dotazníku a účast ve výběrovém procesu

Na stránce je napsáno, že pokud se chci dozvědět více informací, musím vyplnit dotazník a čekat na e-mail. Tak jsem i udělal a do 3 dnů mi poslali zprávu „Gratulujeme vám, byl jste vybrán do další fáze výběrového procesu.“ V e-mailové zprávě se nacházel i odkaz na „Online Informační Balíček“, jehož součástí bylo cca 22 minutové video a informační brožurka. V nich jsem se měl dozvědět náplň práce, výhody jejich systému a další podrobnosti.

 

Nebudu to natahovat. Po zhlédnutí videa a brožurky jsem se dozvěděl, že jde o prodej produktů MLM společnosti Herbalife.

 

Co všechno zahrnuje registrace?

Jelikož jsem se dozvěděl, co jsem potřeboval, dále jsem už dotyčnou osobu nekontaktoval. Nemám v plánu dělat distributora žádné MLM společnosti. Není to nic pro mě. Takže, jak by to pokračovalo dál, nevím, ale předpokládám – jelikož v minulosti jsem dělal distributora kávové MLM společnosti Organo Gold – že bych se musel zaregistrovat do společnosti Herbalife, zakoupit si nějaký startovací balíček, ve kterém bych dostal produkty společnosti Herbalife a ty bych musel prodávat za maloobchodní cenu (pokud bych chtěl něco vydělat).

Dále bych pravděpodobně dostal e-shop od společnosti, no a hlavně identifikační kód na stránku www.podnikejzdomova.cz. Náplní mé práce by pak bylo tyto stránky propagovat, buď na Facebooku nebo na inzertních portálech jako úžasnou pracovní nabídku a čekat, že se najde někdo takový, jako já a zaregistruje se.

Takže co všechno vlastně zahrnuje registrace? Aby se mohl zlepšit váš životní styl a abyste mohli vydělávat více peněz než ve vaší dosavadní práci, budete muset na oplátku něco obětovat, konkrétně hodně peněz a hlavně hodně času. To však není záruka, že uspějete. A to jsem ještě zapomněl zmínit, že abyste mohli podnikat v MLM a být sám sobě šéfem, budete si muset založit živnost a platit si zdravotní a sociální pojištění.

 

Dá se na tom vydělat?

Pokud do jejich systému nepřivedete nové distributory a nenajdete ani nějaké pravidelné zákazníky, kteří by od vás produkty společnosti Herbalife pravidelně kupovali, nic nevyděláte. Právě naopak, utratíte peníze za startovací balíček a předpokládám, že v pravidelných intervalech budete muset dokupovat další a další produkty, v opačném případě by vás ze systému vyřadili. Takto to funguje u většiny MLM společností, u Herbalife to ale může být jiné. Neznám jejich kompenzační plán.

 

Ale ano, dá se na tom vydělat docela slušný balík peněz, ale je třeba si uvědomit, že MLM není Perpetuum mobile. V žádném případě není možné, aby všichni vydělávali více než ve svém zaměstnání a ani není možné, aby MLM zlepšilo životní styl všem tak, jak to nepřímo uvádí stránka podnikejzdomova.cz. Právě naopak, statistika říká, že ve skutečnosti v MLM vydělá jen 10 % registrovaných (vrchol pyramidy), dalších 15 – 20 % lidí „bude na svém“ (nebudou v zisku ani ve ztrátě), ostatní, tedy střed a spodek pyramidy, se na jejich platy poskládají.

 

Ohledně MLM mám na své stránce samostatnou sekci, která sestává z několika článků. Pokud vás tedy toto téma zajímá, přečtěte si článek Princip a historie MLM.

 

Je to opravdu pro každého?

V sekci „Výsledky“ si můžete najít pár příběhů o jejich systému. Prý to může dělat úplně kdokoliv bez ohledu na vzdělání, zkušenosti či praxi. Je tedy jedno, jestli jste student, důchodce, strojař, ekonom nebo dokonce člověk, který sotva ukončil základní vzdělání, stránka podnikejzdomova.cz se snaží návštěvníkům webu namluvit, že toto podnikání je vhodné pro každého. No ano, MLM může dělat skutečně každý, stejně jako se každý může stát prezidentem. Avšak ne každý má na to stát se prezidentem a stejně ne každý má vlohy podnikat v MLM. Jednoduše, není to byznys pro každého, i když se vám oni snaží namluvit něco jiného.

 

Pár slov na závěr

Netvrdím, že stránka podnikejzdomova je podvod. Nevadí mi, že si nějací šikovní distributoři společnosti Herbalife vytvořili několik stránek, konkrétně pzdgroup.cz, hccgroup.cz, podnikejzdomova.cz a pracedoma.cz (možná existují i ​​další), na kterých neoslovují koncové zákazníky (neprodávají produkty společnosti Herbalife zákazníkům), ale dělají výhradně nábor nových distributorů. Co mi rozhodně vadí, je to, že návštěvníkům zmíněných webů podsouvají zavádějící informace a lákají je do tohoto byznysu slibováním krásnějších zítřků. Takto se podle mého názoru MLM byznys nedělá. Toto je přesně ten příklad, proč má většina lidí na MLM negativní pohled.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Jaký je váš názor na zmíněnou stránku? Napište do diskuse, co si myslíte o MLM byznysu, případně o společnosti Herbalife.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na podnikejzdomova.cz a další weby nabízející práci z domu”

  1. Vendula Hrbkova napsal:

    Dekuji za clanek! Usetril cas.

Leave a Reply