Recenze na stránku pracedoma.cz

Žena pracující z pohodlí domova se svou dcerou.

V poslední době mi od vás do e-mailu přicházejí zprávy, ve kterých se ptáte, jestli nemám nějaké zkušenosti se stránkou www.pracedoma.cz, respektive ptáte se, jakou práci z domova nabízejí a zda se to dá pokládat za seriózní výdělek, nebo podvod. Na zmíněné stránce se toho člověk moc nedozví. Z tohoto důvodu jsem se pro všechny budoucí zájemce rozhodl napsat o této stránce krátkou recenzi. Upozorňuji čtenáře, že v tomto článku najdete pouze můj názor na tento projekt a odpověď na to, o jakou práci z domu se vlastně jedná.

 

Pár informací o stránce pracedoma.cz

Na zmíněném webu se mnoho informací o tom, o jakou pracovní pozici jde, nedozvíme. Ano, je tam napsáno, že hledají několik spolupracovníků na práci s klienty, obsluhu a propagaci internetového obchodu, poskytování informací, poradenství, marketing, výběr a zaškolování nových spolupracovníků, ale člověk se nedozví nic konkrétního. Také tam není uvedena žádná náplň práce.

Údajně se to dozvíte až za dalšího kroku výběrového procesu, kdy zohlední vaše zkušenosti, schopnosti a časové možnosti.

 

Na stránce dále najdeme obecné kecy, které často bývají i na inzertních portálech, které se věnují práci na doma. Prý si můžeme přivydělat 5000, 10 000 nebo i 15 000 Kč a to dokonce aniž by to ohrozilo naše současné zaměstnání/podnikání.

Nemusíte docházet do dalšího zaměstnání, pracovat můžete z pohodlí domova nebo odkudkoliv. Stačí mít mobil, notebook a vyřešené připojení k internetu. Jste sami svými šéfy, jste to vy, kdo si plánuje práci. Pracovat můžete kdy budete chtít a kolik budete chtít.

Ok, začínám tušit, o jakou práci z domu pravděpodobně půjde.

 

Úvodní obrázek webové stránky pracedoma.cz, kterou vlastní Jan Holub.

 

Na webu si dále si můžeme přečíst o tom, že abychom mohli vykonávat tuto práci, nepotřebujeme žádnou praxi a nezáleží ani na našem vzdělání a dokonce ani na našich znalostech. Může to tedy dělat kdokoli – kuchař, stavební technik, student či důchodce.

 

Výběrový proces

Pokud se chce člověk konečně dozvědět, o jakou práci jde, musí vyplnit dotazník a zúčastnit se výběrového procesu. V rychlosti jsem tam naházel vymyšlené údaje a odeslal. Uvidíme, co odepíší. Pokud se nemýlím a jde o nějakou MLM společnost, tak by měli vzít každého.

Přidej se k nám do osobní franšízy Bewit.

 

Po vyplnění osobních údajů a odeslání formuláře mi přišla zpráva pro ověření emailu s informací, že do 2 dnů mi napíší, jestli jsem byl na danou pozici vybraný.

 

Po pár dnech jsem dostal hned dva emaily od majitele stránky pracedoma.cz, kterým je Jan Holub. V tom prvním bylo potvrzení, že mě zařadili do výběrového procesu.

Následně mi poslali hned druhý email, ve kterém mi gratulovali k tomu, že mě vybrali do další fáze výběrového procesu. Emailová zpráva obsahovala i 20 minutové online video a brožuru k prolistování. Z těchto materiálů jsem se měl dozvědět, o co vlastně jde. I když já jsem to už tak trošku tušil. 

 

O jakou práci z domova tedy jde?

Můj šestý smysl mě opět nezklamal. Tušil jsem, že půjde o multi level marketingovou (MLM) firmu. Ve videu a propagačních brožurách se zmiňovala společnost Herbalife.

Vlastně jsem mohl na to, že jde o společnost Herbalife, přijít i bez vyplňování dotazníku. Když si otevřete stránku a dole kliknete na „Informace o poskytovateli, ochrana osobních údajů“ najdete tam nejen informace o distributorovi (váš poradce, za předpokladu, že se rozhodnete dělat tento byznys), ale také „Partnerské weby“. Když kliknete na ten odkaz, otevře se vám stránka o hubnutí. Z internetových diskusí se mi podařilo zjistit, že jde o podpůrný web na prodej produktů společnosti Herbalife (nějaké produkty na hubnutí), který vytvořili samotní distributoři.

 

Můj názor na MLM a Herbalife

V žádném případě netvrdím, že jde o podvod. Právě naopak, MLM považuji za seriózní a legální způsob podnikání, který funguje již více než 70 let, ale podle mého názoru není vhodný pro každého.

Abyste mohli dělat tento byznys, musíte si vytvořit živnost a podnikat tak pod vlastním jménem a na vlastní náklady (nákup produktů od MLM společnosti, v tomto případě od Herbalife).

 

Co se týče firmy Herbalife a jejích produktů, nemám s nimi osobní zkušenosti, takže nebudu hodnotit. Nicméně myslím, že začít podnikat v této společnosti je dost riskantní. Ptáte se proč? Herbalife působí v Česku už několik let, konkrétně od roku 2000, a za tu dobu poznalo tuto firmu už množství lidí. Většina z nich, když od svého známého slyší slovo Herbalife – mimochodem, já také – tak mávne rukou a raději jde pryč. Takže najít v dnešní době nové distributory (samozřejmě bez vymývání mozků, slibování lehkého a bezpracného výdělku, lákání na milionové auta a domy a podobně) je určitě hotová věda. No a najít nějaké spokojené a pravidelné zákazníky je pravděpodobně ještě obtížnější, protože produkty Herbalife jsou, podle mého názoru, pro český trh až příliš drahé. Kdo bude kupovat produkty za několik tisíc korun, když drtivá většina lidí žije na hranici chudoby a dostává téměř minimální mzdu. Pokud tedy lidem není slibovaný výdělek, málokdo si ty produkty zakoupí.

 

O MLM mám na své stránce vlastní kapitolu, která sestává z několika článků, takže více to tu nebudu rozebírat. Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si článek Podstata a historie síťového marketingu.

 

Já bych se raději zaregistroval do něčeho nového, co by se právě rozjíždělo (s kvalitními a cenově dostupnými produkty i pro chudé a střední vrstvu) a kde bych mohl být na vrcholu pyramidy (tedy pouze v případě, že by mě produkt až tak nezajímal a šel bych tvrdě jen za výdělkem). Tímto samozřejmě nechci nikoho odrazovat od spolupráce s Herbalife, jen jsem napsal svůj názor.

 

Pár slov na závěr

Článek nekritizuje společnost ani jejich stránku pracedoma.cz, i když trochu mi překážejí ty tajnosti a to, že podnikání s MLM zastírají pod nabídkou práce.

Jak jsem již zmiňoval, nejde o práci jako takovou, ale o podnikání na živnostenský list. Takže fixní plat, jako při klasické práci, neočekávejte. Vyděláte jen tolik, kolik produktů prodáte. Můžete klidně dělat od úsvitu do soumraku, pokud neprodáte nic, nic ani nevyděláte.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Pak si zkuste prohlédnout i diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací k tomuto tématu.

Jaký je váš názor na zmíněné stránky? Napište do diskuse, co si myslíte o MLM byznysu, případně o společnosti Herbalife.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

One Response to “Recenze na stránku pracedoma.cz”

  1. Ajka napsal:

    Zdravím, zkušenost a touto firmou mám, přímo i s panem Holubem. Nejdříve zaplatíte 1400, – pošlou vám jeden produkt a produktový katalog. Pak začne kolo nekonečných videí, wwbinářů, čtení materiálů o zdravé životním stylu atp. A až na ZÁVĚR vám řeknou , že abyste mohli začít vydělávat je potřeba udělat objednávku výrobků jakoze sobě na sklad pro osobní konzultace (mají bodový systém, co výrobek to určitý počet bodů). O určitém objemu bodů (minimum 500b což odpovídá cca. 10 000,-). Plus další drobné polatky, za speciální váhu a za plnou verzi webových stránek atd. A to jste ještě vlastně nic nezačali a uz jste reálně chudší tak o 15 tis. minimálně. Když jsem se prokousala vším tim čtením a koukáním až do tohoto bodu, po zvážení a probrani s mužem, jsem usoudila, že je to blbost.

    Mimochodem p. Holub umí být velice přesvědčivý. Je nadšený pro věc a propaguje to jako jednoduchý výdělek, práci z domova i na plný úvazek a taky jako přivýdělek či brigádu i na MD, jako je třeba můj případ.

Leave a Reply