Recenze na onlineprijem.cz ‒ seriózní byznys nebo podvod?

Logo projektu onlineprijem.cz s nápisem - recenze.

I vám během posledních dnů přišlo od vašich přátel snad 10 pozvánek k registraci do skvělého revolučního byznysu s názvem Online Příjem? A zajímá vás, o co vlastně jde? Pokud ano, jste tu správně. Tento projekt funguje na principu MLM (multi-level marketingu). Tato forma marketingu není u nás oblíbená a mnoho lidí si ji zaměňuje s pyramidovými hrami. Není se čemu divit, protože až 95 % firem, které podnikají na MLM principu, jsou ve skutečnosti finanční hry, tedy právě pyramidové podvody. Je tomu tak i v případě stránky onlineprijem.cz?

 

V této recenzi se podíváme na zmíněnou stránku trochu detailněji.

Na stránce onlineprijem.cz registrovaný nejsem, takže se nemusíte bát, že vám tu budu nabízet spolupráci. Najdete zde jen pár informací o povaze a fungování tohoto byznysu i můj názor na to, zda se jedná o skutečné MLM nebo spíše pyramidovou hru / letadlo.

 

Co je onlineprijem.cz

Jde o projekt, ve kterém firma nabízí běžným lidem možnost vytvořit si pasivní příjem klidně i vedle práce či studia, a to bez ohledu na vzdělání, věk či pohlaví.

Projekt byl založen firmou Česká Regionální Energetika a.s. Jde o renomovaného dodavatele elektřiny a plynu, který nabízí každé rodině možnost úspory na energiích.

Firma vznikla před 4 lety a je v podstatě první energetickou společností, která se rozhodla dělat marketing prostřednictvím MLM.

 

Úvodní stránka projektu i s 10 minutovým videem a hercem, zpěvákem a moderátorem Aleš Háma.

 

Jak to funguje? Jak si můžete vydělat?

MLM systém funguje na velmi jednoduchém, ale účinném principu a používají ho společnosti v různých odvětvích k prodeji svých produktů a služeb.

I v Česku funguje několik známých společností, které se rozhodly podnikat takovým způsobem. Jsou to především firmy zaměřené na prodej produktů, jako například Herbalife, Avon, Amway (zde najdete přehled MLM firem působících v ČR) a podobně, a firmy zaměřené na finance, například OVB atd. Určitě zmíněné společnosti dobře znáte.

V rámci energetiky je ale Česká Regionální Energetika první společností svého druhu.

 

Podstata MLM spočívá v tom, že začnete odebírat od společnosti produkty či služby, které se vám líbí, a na základě dobré zkušenosti doporučujete tyto produkty či služby svým známým, rodině, přátelům, nebo i neznámým lidem prostřednictvím sociálních sítí, případně jiných propagačních forem.

Stejně funguje i onlineprijem.cz. Abyste si mohli začít vydělávat v tomto systému, měli byste v první řadě změnit svého dodavatele energií na Českou Regionální Energetiku (není to nutnost). Následně na základě své zkušenosti budete tuto společnost doporučovat dalším lidem a pokud se i oni stanou jejími zákazníky a začnou od ní odebírat plyn nebo elektřinu, máte vyděláno.

 

Nejenže pomůžete svým známým, rodině, kolegům či přátelům ušetřit peníze za odběr energií, ale získáte i odměnu, a to jen za to, že jste firmě získali nové zákazníky a ušetřili tak horentní sumy, které by jinak utratila pravděpodobně za reklamu.

 

Kolik je možné si vydělat?

Společnost na stránce onlineprijem.cz uvádí 4 možnosti příjmu.

 1. Bonusová provize neboli osobní doporučení ‒ Za každou osobu, kterou přivedete do systému a která se stane spokojeným zákazníkem společnosti Česká Regionální Energetika, získáváte provizi 500 Kč.
 2. Partnerská provize ‒ Pokud daná osoba také přivede do systému někoho dalšího, případně i více lidí, dostáváte za každého z nich 500 Kč.
 3. Získatelské provize.
 4. Mezi provize.

 

To není všechno, každé dva měsíce budete zařazen do soutěže, ve které můžete vyhrát 60, 40 nebo 20 tisíc korun.

 

Celkově má společnost rozdělit svým partnerům a klientům prostřednictvím projektu onlineprijem.cz až 50 % ze svých zisků.

 

Seriózní MLM nebo pyramidová hra?

Tato pasáž článku vás bude zajímat asi nejvíce. Jde o seriózní a legální projekt, nebo je to jen další pyramidový podvod?

Existuje několik způsobů, jak to zjistit. Tím prvním a nejdůležitějším je zaměřit se na produkt/službu.

 • Prodává společnost nějaký produkt či službu, nebo vydělává na vstupních poplatcích?
 • Jde o kvalitní produkt, nebo šmejd, který byste si za běžných okolností nekoupili?
 • Má daný produkt pro zákazníka nějakou přidanou hodnotu, tzn. koupíte ho levněji než v obchodě, nebo je kvalitnější než ten, který jste kupovali dosud?

 

Pokud firma nenabízí žádný produkt nebo službu, jedná se o pyramidovou hru, protože vaše příjmy pocházejí ze vstupních/měsíčních poplatků dalších účastníků pyramidy.

Pokud společnost nabízí produkt, ale ten je předražený, případně nekvalitní, máte co do činění s pyramidovou hrou / letadlem a daný produkt či služba slouží pouze jako kamufláž na zakrytí pyramidy. Zařadit do této kategorie klidně můžeme také různé „zázračné produkty“, které běžně v obchodě nekoupíte, jsou však drahé a o jejich léčivých vlastnostech se dá pochybovat.

 

5 důvodů, proč se zaregistrovat do Online Příjmu.

 

Jak je to tedy v případě projektu Online Příjem? Společnost nabízí produkt, který je podle mého názoru kvalitní a má přidanou hodnotu ‒ možnost ušetřit na energiích.

 

Ne každý na tom vydělá …

Bohužel, MLM není perpetum mobile. Ne každý na tom vydělá! To je prostě fakt. I v propagačním videu na stránce onlineprijem.cz je uvedeno, že v Česku je něco přes 8 milionů odběratelů plynu či elektřiny. Jednoho dne se tedy může stát, že se vyčerpá prostor pro nábor nových lidí. Jinými slovy, nebudete mít kde lovit nové klienty či partnery. A když nebudou nové registrace, nebude ani pasivní příjem.

To by ale v současné době neměl být problém, protože společnost má podle dostupných informací jen kolem 10 000 klientů. Do osmi milionů je tedy ještě pořádně daleko a prostor pro vaši realizaci je skutečně velký. Každopádně počítejte s tím, že nebude stačit pouze zkopírovat odkaz, propagovat ho na Facebooku, případně jiných sociálních sítích, a čekat, že se z vás stane milionář. Tak jednoduché to není.

Mluvím z vlastní zkušenosti ‒ také jsem v minulosti dělal partnera jedné MLM společnosti s kávou, takže vím, co taková práce obnáší. Příjmy, které uvádí společnost Česká Regionální Energetika ve svém propagačním videu na stránce onlineprijem.cz, jsou spíše nereálné.

Rovněž nelze zapomínat, že k výkonu této práce byste měli vlastnit živnostenské oprávnění.

 

Účastník Online Příjmu je fyzická či právnická osoba, která se zapojila do zprostředkovatelského programu společnosti Česká Regionální Energetika registrací na webu onlineprijem.cz a tím zahájila svou podnikatelskou činnost.

 

MLM je sice jednoduchý systém, se kterým můžete vydělat peníze, pokud víte, co děláte, ale není cestou k bezpracnému a rychlému zbohatnutí. I když video na stránce onlineprijem.cz možná naznačuje něco jiného.

 

Pár slov na závěr

Registrace v systému je zdarma. Neplatíte žádné vstupní ani měsíční poplatky. Nejedná se o žádnou neznámou firmu se sídlem někde v daňovém ráji, ale naopak jde o ověřenou společnost. To vše jsou signály, které naznačují, že se jedná o transparentní firmu.

 

Na své stránce poměrně často zdůrazňuji, že většina výdělečných systémů na internetu je pochybná. Obdobně je to i v MLM oblasti, kde, jak jsem už říkal, až 95 % společností je ve skutečnosti pyramidovou hrou / letadlem. Projekt Online Příjem za pyramidovou hru ale nepovažuji, klidně ho mohu zařadit k těm 5 % seriózních projektů. A ptáte se proč? Důvod je jednoduchý. Tento projekt se zdá být výhodný pro všechny zúčastněné strany.

Společnost získá nové zákazníky, a navíc ušetří na reklamě, kterou jí dělají partneři. Partner za to dostane slušnou odměnu a zákazník získá kvalitní produkt/službu v podobě levnější energie.

 

Mohlo by vás zajímat:

20 nejlepších možností, kde investovat online – v recenzi naleznete několik zajímavých způsobů, jak a kde zhodnotit své úspory. Žádné pochybné firmy, pyramidové či Ponziho schémata, pouze seriózní společnosti.

 

Mohu se ale samozřejmě mýlit. Jelikož nemám přístup do administrace projektu, kde jsou všechny důležité informace, a z určitého důvodu se tam ani nedostanu, je tedy možné, že mi unikly nějaké důležité skutečnosti. Takže pokud se mnou nesouhlasíte, klidně napište do diskuse a opravte mě, případně doplňte.

 

Aktualizace 25.01.2021

Upozorňuji, že tento článek byl napsán v roce 2019 a některé informace mohou být zastaralé. Společnost mohla změnit podmínky tak, aby to bylo pro jednotlivé účastníky nevýhodné. U MLM vždy platí, že produkt musí nabízet nějakou přidanou hodnotu – v tomto případě by to měla být levnější elektřina. Pokud tomu tak není, tak se jedná o pyramidovou hru/pyramidu.

Před registrací a spoluprací se tedy ujistěte, zda je odběr energií od této firmy pro vás výhodnější, než u dosavadního dodavatele.

 

Pokud se vám tento projekt nelíbí, resp. nejste fanouškem MLM, pak zkuste mrknout na tento článek. Najdete tam několik ověřených stránek, které nabízejí možnost vydělat si peníze online. Žádné MLM, žádný prodej kosmetiky, žádné klikačky.

Pokud hledáte spíše nějakou klasickou práci na smlouvu, ať už na plný úvazek, nebo brigádu na částečný úvazek, klikněte na tento odkaz. V kategorii najdete pracovní nabídky od společností, které hledají do své firmy nové kolegy. Jedná se samozřejmě o práci z domova bez poplatků.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

10 Responses to “Recenze na onlineprijem.cz ‒ seriózní byznys nebo podvod?”

 1. Martinbsp napsal:

  Zdravím Jiří H. a všechny ostatní. Pokud stále hledáte možnosti jak vydělávat online tak určitě stojí za zmínku tahle Česká firma s reálným produktem pro širokou veřejnost kde se můžete stát podporovatelem a tvořit si pasivné příjem jak z podpory produktu + tvoření sítě. (není podmínkou) http://www.pradlomatkiosky.org

 2. youda napsal:

  Jestli tento podvod nepovažujete za podvodné MLM tak jste buď dobře placený online příjmem za reklamu nebo totální hlupák u kterého je s podivem že se živí marketingem a nikoliv vyvážení odpadků na což by vaše inteligence stačila spíše.

  • Jiří H. napsal:

   1. Je to recenze, ne placený článek. Napsal jsem svůj názor.

   2. Co tak napsat argumenty?

   3. Článek je z roku 2019, firma mohla změnit podmínky.

  • Ondřej H. napsal:

   Jako totální hlupák bohužel zníte pouze Vy. Okamžitě se chopíte předsudků, aniž byste vzal vpotaz kontext a okolnosti, které již vypsal Jiří. Trocha kritického myšlení by neuškodila.

 3. Kerel P. napsal:

  Srovnání, které jsem obdržel, bylo vymyšlené, protože byla uvedena cena mého dodavatele o mnoho vyšší než aktuálně je! Sračka tedy tento systém.

 4. Martin napsal:

  Až na to, že za plyn i elektřinu budete vy, případně lidé, které do toho vtahnete, platit 3 roky mnohem víc, než co jste zvyklí 😀 ale co by člověk pro 500 neudělal 😀

 5. Kerel P. napsal:

  Po obdržení srovnání je přímo napsáno OČEKÁVANÁ cena současného dodavatele, která je vždy vyšší. Takže to ve výsledku mohou mít odběratelé dražší. Na dotaz proč to tak je se mi dostalo ticha. Takže je to asi funkční pokud si zaplatíte nejdříve za své energie více!

 6. jaroslav kolář napsal:

  Tento internetový přivýdělek je dle méno názoru slušný způsob jak si přijít k pár tisícům k výplatě. Podle recenzí na Google je ČRE opravdu seriozní firma a podle diskuzí na FB je Online příjem zcela transparentní a legální způsob jak si přilepšit. Nevidím v tom žádné skryté háčky ale samozřejmě se můžu mýlit. S pozdravem, Ing. Kolář

  • odpověď napsal:

   Když se podíváte, jací podvodníci a šmejdi Online příjem propagují, tak to slušným lidem těžko nabídnete. Čtěte recenze pozorněji.

Leave a Reply