Neobux – seriózní klikačka, nebo další podvod?

Nejopěvovanější klikačka na světě Neobux.com - podvod nebo seriózní výdělek?

Pokud sledujete mou stránku dlouhodobě, určitě znáte můj názor na takzvané klikačky, klikací stránky, které slibují uživatelům možnost vydělat si snadno a samozřejmě bez práce. Tyto systémy kritizuji a jsou podle mě na základě mých zkušeností zbytečnou ztrátou času. Americká klikačka Neobux.com je prý ale jiná. Každý ji vychvaluje a tvrdí, že skutečně vyplácí. Přestože s tímto on-line výdělkem nechci mít nic společného, ​​rozhodl jsem se udělat výjimku a napsat na tuto nejopěvovanější klikačku na světě recenzi.

 

Co je to Neobux?

V krátkosti pro ty, kteří na moji stránku zavítali poprvé, případně o této metodě on-line vydělávání – klikačkách – ještě neslyšeli: Neobux je klikací portál, který svým registrovaným uživatelům nabízí možnost vydělat si peníze klikáním na placené reklamy a otevíráním, resp. čtením reklamních e-mailů.

Vždyť to určitě znáte. Často se na internetu setkáte s argumenty typu „Reklamní e-maily čtete zdarma od kdejakých firem, tak proč za to s klikačkou Neobux nedostat zaplaceno?“ Nebo „Je to zdarma, tak proč to nezkusit? Co když to vyjde?“

 

Proč jsem se rozhodl to vyzkoušet?

Tak jako každý začátečník, který hledá možnosti, jak si přilepšit něco navíc k výplatě, jsem se i já zajímal o tyto systémy. Doporučilo mi to hodně lidí, prý jsou to peníze zdarma, ověřený výdělek. Tak jsem se do několika takových klikačiek zapojil a vyzkoušel to. Výsledek byl nulový. Nevydělal jsem nic, akorát jsem ze sebe udělal hlupáka. Nevadí, aspoň jsem mohl na svůj web napsat článek o klikání na placené reklamy a on-line e-mailing . Ten nyní patří k těm nejčtenějším na mém webu. Najdete v něm podrobný rozbor, jak tyto systémy fungují a proč na nich nic nevyděláte. Je tam i praktický příklad pro lepší pochopení.

Musím ale podotknout, že šlo výhradně o české klikačky. Každá z nich nabízela už jen za registraci asi 250 Kč. Problém byl ale v tom, že jste museli otevírat e-maily a číst reklamy, dokud jste se nedostali na nějakou hranici – například 650 Kč. Teprve pak jste mohli požádat o výplatu. A uznejte sami, pokud jste dostali v průměru 2 reklamní e-maily za den, přičemž vaše odměna byla půl koruny za každý, tak jste na výplatní minimum 650 Kč museli čekat asi 2 roky. A za tu dobu mohl celý systém dávno skončit.

 

Neobux je úplně jiná klikačka

Neobux je ale už na první pohled jiná klikačka než ty naše. Je to americký portál a to nejzajímavější, co mě i přesvědčilo udělat výjimku a dát těmto klikačkám ještě jednu šanci, je nízké výplatní minimum – pouze 2 dolary, tedy necelých 50 Kč.

Dalším důvodem je přítomnost placených průzkumů a možnost provádět různé mikro úkoly, za které dostanete zaplaceno. O on-line průzkumech a provádění různých mikroprací mám jen pozitivní mínění.

 

Pojďme to tedy vyzkoušet

Registrace je zdarma. Stačí vyplnit e-mailovou adresu, heslo a rok narození. Na e-mailovou adresu vám pak pošlou ověřovací kód, který zkopírujete na stránku a potvrdíte. Hotovo, netrvalo to ani minutu.

Po přihlášení je možné vidět v menu základní kategorie „Mini Jobs“ „Surveys“ „Games“ „Offers“ a kategorii „View Advertisements

 

Obrázek úvodní stránky Neobuxu a jednotlivé kategorie - Games, Mini Jobs, Surveys.

 

Možnosti, jak si vydělat na Neobuxe

Neobux nabízí 5 možností, jak si u nich vydělat. Nyní si je postupně představíme.

 

1.) Zhlédnutí reklam 

Protože jde o klikačky, tato možnost nemůže chybět. V sekci „View Advertisements“ mi momentálně svítí číslo 11, což značí 11 reklam na zhlédnutí, přičemž za každou bych měl dostat 0,001 $. V porovnání s našimi klikačkami směšná částka, ale reálná. České klikačky často přehánějí s odměnami a proto později nemohou vyplácet, jednoduše nemají z čeho. Neobux nabízí za takovou „práci“ reálnou odměnu. Každopádně odkliknul jsem vše, co bylo třeba, a dostal jsem pouze 0,005 $.

 

2.) Micropráce 

V sekci „Mini Jobs“ neboli mikropráce jsou jen 3 drobné úlohy. Dvě z nich jsou ohodnoceny 0,03 dolary, jedna až na 0,7 $. Když se však dívám na ty úkoly, moc se mi to nezamlouvá. Jednou z nich je stažení nějakého programu do svého počítače. Nebudu riskovat zavirování.

 

3.) Průzkumy 

V kategorii „Survey“ najdete různé dotazníky a ankety na vyplnění. Momentálně mi tam svítí jeden průzkum ohodnocen na 0,24 $, což je asi 5 korun. To je dost směšná částka, protože české společnosti na on-line průzkum trhu a veřejného mínění nabízejí za vyplnění dotazníku často 25 a více korun. Mimochodem, tyto průzkumy pokládám za jednu z najserióznejších metod, jak si přivydělat na internetu, tak pokud mate zájem, můžete se na mých stránkách podívat do sekce dotazníky za peníze. Najdete tam přes 20 společností, které nabízejí výdělek takovýmto způsobem. Běžné zaměstnání vám to ale nenahradí.

 

4.) Hraní her 

Další zajímavou sekcí je „Games„, kde můžete hrát on-line hry a vydělat si nějaké drobné. Za 2 minuty hraní vám připíší na váš Neobox účet – 0,001 dolaru. Hrát můžete i méně než 2 minuty, ale nepřipíší vám odměnu.

Denně můžete odehrát 125 her a vydělat si tak 0,125 $. Podotýkám, že nad tím strávíte minimálně 250 minut, čili něco přes 4 hodiny. Navíc jsou tam další omezení, která ten váš chabý výdělek 0,125 $ ještě více osekají. Například, pokud budete hrát spoustu her bez prohry nebo vítězství. Zda se vám toto všechno vyplatí, nechám na vašem uvážení.

 

Každopádně já jsem zkusil jednu hru, která trvala dokonce 5 minut (trochu mě to popadlo, rád si hraji), odměnu 0,001 dolaru mi ale stejně nepřipsali.

 

5.) Nabídky 

Poslední kategorií je „Offers„. Najdete tam opět on-line průzkumy, různé mikro úkoly, cashback a nabídky na registraci do e-shopů. Za toto ale nedostáváte peníze, ale nějaké mince. Jakou hodnotu mají a zda se dají směnit za dolary se mi nepodařilo zjistit.

 

Celkový výsledek je takový, že jsem za den vydělal 0,005 $ (asi 10 haléřů) přičemž jsem na stránce strávil možná 15 minut. Vyplatí se vám to? Nechám to na vašem úsudku.

 

Jak jsem dopadl?

Nebudu to zbytečně natahovat. Zmíněné výplatní minimum 2 USD se mi podařilo nasbírat asi za měsíc a kousek a peníze skutečně přišly na můj Skrill účetCo mě však zarazilo je to, že pokud si budete chtít poslat výplatu podruhé, budete už muset nasbírat 3 dolary. Při 4 výplatě to budou 4 dolary. Při 11 výplatě a dalších to bude hranice 10 dolarů, kterou budete muset sbírat i více než půl roku. Vše samozřejmě závisí na tom, jaké úkoly a průzkumy tam budou a zda je budete vyplňovat. Pokud se zaměříte jen na první možnost, tedy placené reklamy, budete sbírat těch 10 $ možná i rok.

 

Zmíním ještě podstatnou informaci. Své vydělané peníze si můžete poslat na Skrill, NETTELER nebo AirTM.

 

Jsou i nějaké další možnosti, jak na Neobuxe vydělat?

Samotným klikáním na reklamy a hraním on-line her moc nevyděláte, a to co získáte, vám nepokryje ani náklady na elektřinu, kterou jste spotřebovali. Řešením by mohlo být vyplňování průzkumů a realizování mikro úkolů. Těch tam ale v současné době mnoho nenajdete, a navíc na jejich provádění budete potřebovat oprášit svou angličtinu. Přece jen otázky v dotaznících jsou v anglickém jazyce.

Je tu však ještě jedna možnost, kterou jsem dosud nezmínil, a to doporučení dalších lidí do tohoto systému. Právě této možnosti se majitel stránky Neobux.com věnuje nejvíce. A jen tato možnost vám dokáže vydělat jakž takž nějaké normální peníze, jinak budete sbírat každý měsíc pouze haléře.

Musíte přivést do systému obrovské množství aktivních lidí, kteří budou klikat, vyplňovat dotazníky a vlastně sbírat ty halířky. A když mluvím o obrovském množství, bavíme se ne o stovkách, ale o tisících lidí. Z jejich práce pak budete profitovat.

 

Počítejte tedy s tím, že budete muset strávit celé hodiny spamováním na Facebooku a různých diskusních fórech, abyste v budoucnu možná vydělali pár stovek měsíčně navíc. Píšu „možná“, protože pokud přivedete do systému neaktivní lidi, případně takové, které to po čase omrzí, nic z nich nevyděláte.

 

Lepším členstvím můžete vydělat ještě více

Neobux nabízí kromě základního členství „Standard„, které je zdarma, ještě další 4 členství. Ta jsou však zpoplatněna. Jde o členství „Golden„, „Emerald Sapphire„, „Platinium Diamond“ a „Ultimate„.

Golden členství, stojí 90 USD, cenu těch dalších se mi nepodařilo zjistit. Budou však dražší, protože jsou to vyšší levely. Tato členství vám mají přinést větší zisky z vašich refferalů. Čím vyšší členství si zakoupíte, tím více na nich budete vydělávat, alespoň tak to tvrdí stránka Neobux.com. Na obrázcích níže můžete vidět, kolik při jakém členství vyděláte.

 

Společnost nabízí kromě základního členství "Standard", ještě další 3 placené členství.

 

Zavání to podvodem, resp. Ponziho schématem (letadlem)

Pokud se vám nechce do tohoto systému lákat další lidi, je tu ještě přece jen jedna možnost. A dovolím si tvrdit, že právě na tomto je postaven Neobux. Vy si můžete ty lidi pronajmout, resp. zakoupit. Ano slyšíte velmi dobře. Pokud chcete na Neobux normálně vydělat, budete muset buď lákat do systému další lidi, nebo si za vlastní peníze ty lidi zakoupíte.

Sto pronajatých lidí vás bude stát 20 dolarů. Mám však mírnou obavu, že tito lidé nejsou reální a ve skutečnosti jde o roboty, resp. naprogramovaný software. A to znamená jediné –  vaši falešní refferaly budou klikat tak, jak to nastaví majitel Neobuxu, jelikož je to naprogramovaný software. A v jeho zájmu je, aby v systému udržel peníze co nejdéle. Proto vůbec není pro mě překvapením, že ze zakoupených referálů „pracuje“ ve skutečnosti jen 30 %. Takovým způsobem se vám vašich investovaných 20 dolarů vrátí možná za půl roku.

Já jsem si samozřejmě žádný balíček nekoupil, takže to nemohu potvrdit. Avšak na různých diskusních fórech se na toto téma vedou zajímavé diskuse. Celkem trefný názor najdete například v tomto youtube videu https://www.youtube.com/watch?v=BLa1I8J4dzw.

 

Perfektní podnikatelský plán pro majitele tohoto systému, co říkáte? Přihlásíte se s tím, že si chcete na této klikačce něco vydělat, ale nakonec to vypadá tak, že budete muset investovat vlastní peníze, abyste alespoň cosi sami vydělali. Jinak budete jen klikat a to, co vyděláte za rok, vám nepokryje ani náklady za elektřinu.

 

Pár slov na závěr

Vypadá to jako docela dobře promyšlené Ponziho schéma, pokud chcete, podvod. A proč si to myslím? Důvod je jednoduchý. Tato stránka funguje již od roku 2008 a podle mého názoru v dnešní době tyto klikačky už moc nefungují. Těch inzerujících firem, které by měly zájem o takovou reklamu, je málo.

Odkud ale pak berou peníze na vaše výplaty? Odpověď je velmi jednoduchá: z peněz lidí, kteří investovali do zakoupení vyššího členství či za pronájem refferalů. Čímž se dostáváme v podstatě k základní charakteristice Ponziho schématu.

 

Každopádně, abych nebyl jen negativní, společnost skutečně vyplácí, tedy alespoň mně vyplatily 2 $. Může to být ale návnada. Řeknete si: „Společnost je seriózní, skutečně vyplácí, co tak rozjet to ve velkém a zakoupit si alespoň Golden balíček za 90 USD a k tomu alespoň 500 refferalů za 100 dolarů?“. A pak se to s vámi už jen veze.

 

Suma sumárum, Neobux je nepochybně dobrý byznys, ale pro majitele stránky a možná pro pár nejaktivnějších lidí, kteří přivedou do systému tisíce aktivních refferalů aniž by něco investovali. Zbytek bude sbírat měsíčně pouze haléře. Za sebe mohu říci, že jsem vyzkoušel, ale neoslovilo mě to.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak funguje pyramidová hra – v článku najdete užitečné informace o pyramidových hrách a Ponziho schématech, hlavně praktické příklady, jak fungují. Díky informacím byste se v budoucnu měli podobným projektům vyhnout.

 

Nenašli jste v článku to, co jste hledali? Potom se zkuste podívat také na diskusní fórum. Možná tam najdete pár zajímavých informací na toto téma. 

Máte sami nějaké zkušenosti s portálem Neobux? Budu rád, když se zapojíte do diskuse a napíšete vlastní zkušenosti.

 

Našli jste v tomto článku zajímavé informace, které považujete za prospěšné? Pak se o ně podělte se svými známými a možná tak někomu pomůžete. Stačí, když článek budete sdílet nebo mu dáte like. Určitě doporučuji připojit se i k mé facebookové skupině, ve které neustále zveřejňuji novinky týkající se práce z domu a podnikání na internetu. Klikněte na „líbí se mi to“ a v upozorněních nastavte  „dostávat všechny příspěvky“.

 

Sdílejte:

2 Responses to “Neobux – seriózní klikačka, nebo další podvod?”

  1. ace_racmar napsal:

    Já to zkoušel kdysi a ted jsem se vrátil. Dal jsem do toho 30dolarů a počítám s tím, že se mi to nemusí vrátil, ale baví mě sledovat, jak každých pár minut vám naskočí několik centů. Výplata přišla vždycky. Mám přes dolar denně, takže jsem v zisku. asi pujdu i do golden členství ale jak říkám, počítám s tím, že o peníze přijdu, mám to jako zábavu…

  2. Lukáš napsal:

    Je to nechutný podvod. Za vaše peníze dostanete boty co neklikají a pak Vám straka ještě strhává peníze za to že s nimi neprodloužíte smlouvu.

Leave a Reply